Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Μακάρι ρε συ Εύη.δεν είχα ξαναπάθει κάτι αντίστοιχο κ σαν άνθρωπος δεν έχω πάρει σχεδόν ποτέ αντιβίωση κ σκέφτομαι τώρα στην εγκυμοσύνη έπρεπε να γίνει;τεσπά.ελπιζω να μην έκανα καμία βλακεία που το άφησα τόσο..εννοώ όσον αφορά το μωρό..

Καλά εννοείται ότι θα το κάνω,απλά μέχρι να δω το μωράκι ότι είναι καλά ,θα το σκέφτομαι..το πιστεύεις ότι ενώ ξέρω ότι είναι φυσιολογικό σε αυτην την εβδομάδα κύησης,εχω μερες να την ακούσω κ σκέφτομαι λες να έγινε κάτι από αυτό με το πόδι;;;ρε συ δεν ήξερα ότι μπορεί κάτι τόσο μικρό να επηρεάσει την υγεία του εμβρύου.

Καταλαβαίνω τι λες εδώ εγώ το παθαίνω κ θέλω να τον βλέπω συνέχεια 

Αλλά όχι Μαρία μου υπερβολικό αυτό που σου ειπαν δηλαδή ακραία κατάσταση να το επιρρεασει 

Δε θα το αφήσεις εσύ να εξελιχθεί. Πάντως ναι ούτε εγώ περίμενα ότι το παραμικρό πρέπει να προσέχουμε. Φαντάσου ρώτησα να βάλω λίγη aquazol γιατί με τον ιδρώτα συγκαιω κ μ είπε όχι γιατί εχειι βιταμίνη Α. 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eirini1988 είπε:

Χαρά δε λες τίποτα.. επιτέλους έκανε εμφάνιση!Περαστικά με το πόδι κορίτσι μου... Κρίμα που δεν έπιασε η συντηρητική προσέγγιση αλλά μην αγχώνεσαι. Χειρότερο κακό μπορεί να προκαλέσει μια μόλυνση από την ελεγχόμενη φαρμακευτική αγωγή που θα σου δώσει ο γιατρός.. Έπειτα δεν το άφησε. Με βάση τις συμβουλεσ Του γιατρού κινήθηκες. Κουράγιο μέχρι τη Δευτέρα όλα θα πάνε καλύτερα από δω και πέρα.

Το ξέρω κορίτσι μου γι'αυτό θα την κάνω την επέμβαση.μακαρι να την έκανα κ νωρίτερα,αν το ήξερα ότι θα εξελισσόταν έτσι..

Just now, Υβόννη είπε:

Μαρακι  μου καλο πολυ λυπαμαι κυριως επειδη στεναχωρεθηκες....το μωρακι δεν θα κινδυνεψει θα το δεις! Πολλες κοπελες εχουν χρειαστει επεμβασουλα, οπως αν θυμασαι και το Παπακι μας. Τα φαρμακα υπαρχουν και για εγκυμοσυνη και σιγουρα ο γιατρος θα ξερει ακριβως να σε καθοδηγησει. 9 μηνες Μαρακι μου ειναι πολλοι για να μην εχει χρειαστει καμια κοπελα τιποτα. Εχεις δικιο να ανησυχεις ολες ετσι θα ημασταν εννοειται, αλλα το εμβρυακι δεν ειναι τοσο ευθραυστο!!!! Θα δεις η τσαχπινα σου μια χαρα θα ειναι!!!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου.μακαρι να είναι μια χαρά η μπουμπου μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου,

εξαφανιστηκα χτες και δεν απαντησα στις τοσο ομορφες ευχες σας κοριτσακια μου! Δεν ξερω κοριτσια γιατι συγκινηθηκα τοσο πολυ χτες! Πρωτη φορα που συγκινηθηκα τοσο ηταν στην εμβρυομεταφορα που ειδα τη βλαστοκυστουλα μας μεσα στην κοιλια μου. Απο τοτε παντα συγκινουμαι εννοειται αλλα πιο πολυ χαιρομουν που ολα πανε καλα. Χτες κοριτσια πλανταξα σας λεω! Σαν ξαφνικα ολο αυτο να εγινε αληθινο!

Τραχηλος μου ειπε 3.4 και οτι ειναι μια χαρα. Ρωτησα αν μπορω να ταξιδεψω και ειπε φυσικα και ναι, αλλα να δουμε λιγο με τις πτησεις πώς θα ειναι και το βλεπουμε! Θα δω τη μανουλα μου και τη γιαγιακα μετα απο 7 μηνες!!!!

Επισης ρωτησα για το σεξ που φοβαμαι, ειπε αν δεν νιωθω ανετα ας κανουμε αλλα πραγματα, που ειναι και αυτα εξισου διασκεδαστικα (επι λεξει)! Χαχαχαχαχα! Ρωτησα και για την ονειρωξη που επαθα ξανα @Καντι. Ειπε ειναι πολυ φυσιολογικο, δεν ειναι καθολου επικινδυνος ο οργασμος και αν κατι ειναι επικινδυνο στο σεξ οταν λενε να μην κανουμε ειναι η διεισδυση οχι ο οργασμος. Μετα μου ειπε nice dream! Χαχαχαχα! Τελος ειπαμε για το φαγητο και ειπε μια φορα τη βδομαδα κανει πολυ καλο να φαω κατι οπως γλυκο κτλ γιατι οι ορμονες ευεξιας οταν τρως κατι νοστιμο κανουν καλο στο μωρο! Εφοσον φυσικα ολα ειναι καλα.

@Gogo1994ενιωσες το μωρακι!!!! Αχ τί υπεροχη αισθηση! Ευχομαι να ειναι τελειες και οι εξετασεις σου τωρα και με το καλο η β'επιπεδου σου!

@MinakiGμε το καλο στο νεο σας σπιτι!!! Ευχομαι τα μονα κλαματα εκει μεσα να ειναι του μωρου σας! Εχει χωρο για ποδηλατακι στο σαλονι; Γιατι εχουμε και το μωρο αθλητη!!

@Sofaki_88 δεν ηταν μαζι ο αντρουλης μου...Εδω δεν αφηνουν ουτε εξω να περιμενει, οποτε παω μονη μου αλλα δεν πειραζει!!

 

Ο Γερμανός τα ειπε ολα αυτα;;;; Και δεν τους το χα.....

 τον βρίσκω τέλειο τον γιατρο!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Ο Γερμανός τα ειπε ολα αυτα;;;; Και δεν τους το χα.....

 τον βρίσκω τέλειο τον γιατρο!

Ολα αυτα! Γερμανιδα ειναι αλλα μαλλον εχει μεσογειακη ψυχη! Χαχαχαχα

  • Χαχα 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Άντε ρε κορίτσια,μια μια όλες θα το ακούσουμε!!!τι καλά κοπέλα μου!!!χαρά ε;;;

Κορίτσια μου εγώ δεν έχω πολύ καλά νέα.μεσα σε ένα 24ωρο το πόδι μου χειροτέρεψε πολύ.πρηστηκε το σημείο,έγινε τριπλάσιο,δεν μπορώ να το πατήσω σκεφτείτε.οποτε τώρα δεν μας παίρνει ο συντηρητικός τρόπος.εγινε μόλυνση κ μου είπε ο γυναικολόγος άμεσα χειρουργείο για να μην περάσουν μικρόβια στο αίμα κ κινδυνέψει το μωρό.ενταξει περιττό να σας πω όταν το άκουσα αυτό χθες το βράδυ,έκλαιγα κ δεν κοιμήθηκα στιγμή.δευτερα πρωί έχω χειρουργείο.σκεφτομαι κ τα παυσίπονα,την αναισθησία,την αντιβίωση.ολα αυτά ρε σεις στο έμβρυο τι αντίκτυπο θα έχουν;;;;έχω καταστεναχωρεθει.

Καλό μου κορίτσι...μην ανησυχείς!!!Αν ήταν κάτι βλαβερό για το μωράκι σου δε σου το επέτρεπε κανένας γιατρός...ένα μικρό χειρουργείο είναι!!!Έκανα κι εγώ αν θυμασαι γιατί είχα βγάλει ένα απόστημα στην ευαίσθητη περιοχή λόγω δυσκοιλιότητας.Μια ενεσηΜ έκανε για τοπική αναισθησία και πήρα αντιβίωση για πέντε μέρες προληπτικά!(Σε συννενόηση πάντα χειρουργού με γυναικολόγο)Όλα θα πάνε τέλεια!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@MumMaria κορίτσι μου μην αγχώνεσαι και μη σκέφτεσαι τέτοια πράγματα σε παρακαλώ! Εννοείται πως υπάρχουν αντιβιωσεις συμβατές που δεν βλάπτουν το έμβρυο και επίσης εδώ επιτρέπονται κανονικές επεμβάσεις με γενική αναισθησία στην εγκυμοσύνη, θα σε βλάψει μια τοπική;;

Λίγο πριν μείνω έγκυος έπαθα φρονιμίτη και έπρεπε να βγει ήταν εσωτερικός και δωστου αναισθησιες αντιβιωσεις αντιφλεγμονωδη..Θα μπορούσε κάλλιστα να συμβεί τώρα ενώ είμαι έγκυος τι θα έκανα δεν θα τον έβγαζα;

Συμβαίνουν αυτά γλυκιά μου σε οποιαδήποτε φάση της ζωής μας και όλα δόξα το Θεό αντιμετωπιζονται μην κάνεις άσχημες σκέψεις!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

@MumMaria κορίτσι μου μην αγχώνεσαι και μη σκέφτεσαι τέτοια πράγματα σε παρακαλώ! Εννοείται πως υπάρχουν αντιβιωσεις συμβατές που δεν βλάπτουν το έμβρυο και επίσης εδώ επιτρέπονται κανονικές επεμβάσεις με γενική αναισθησία στην εγκυμοσύνη, θα σε βλάψει μια τοπική;;

Λίγο πριν μείνω έγκυος έπαθα φρονιμίτη και έπρεπε να βγει ήταν εσωτερικός και δωστου αναισθησιες αντιβιωσεις αντιφλεγμονωδη..Θα μπορούσε κάλλιστα να συμβεί τώρα ενώ είμαι έγκυος τι θα έκανα δεν θα τον έβγαζα;

Συμβαίνουν αυτά γλυκιά μου σε οποιαδήποτε φάση της ζωής μας και όλα δόξα το Θεό αντιμετωπιζονται μην κάνεις άσχημες σκέψεις!! 

Ωχ ωχ και εγώ έχω 2 ημιεγκλειστους μ ενοχλούν  πολύ λίγο προς τ παρών αλλά ξέρω ότι η κατάληξη θ είναι να τους βγάλω.. Κ έχω κ ευαίσθητα δόντια.. καημος

  • Λυπημένη/-ος 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Ωχ ωχ και εγώ έχω 2 ημιεγκλειστους μ ενοχλούν  πολύ λίγο προς τ παρών αλλά ξέρω ότι η κατάληξη θ είναι να τους βγάλω.. Κ έχω κ ευαίσθητα δόντια.. καημος

Εμένα είναι όλοι εντελώς έγκλειστοι, ο ένας πριν λίγο καιρό ξύπνησε και άρχισε να με πονάει.. Ε και μόλις ανοίξανε μου είπε ο χειρουργός ότι μιλάμε για τρελή φλεγμονή, πάλι καλά που τον πρόλαβα θα μου χάλαγε και τα διπλανά δόντια.. Άστα συνδιασμο τριών αντιβιωσεων έπαιρνα για ένα μήνα.. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Καλό μου κορίτσι...μην ανησυχείς!!!Αν ήταν κάτι βλαβερό για το μωράκι σου δε σου το επέτρεπε κανένας γιατρός...ένα μικρό χειρουργείο είναι!!!Έκανα κι εγώ αν θυμασαι γιατί είχα βγάλει ένα απόστημα στην ευαίσθητη περιοχή λόγω δυσκοιλιότητας.Μια ενεσηΜ έκανε για τοπική αναισθησία και πήρα αντιβίωση για πέντε μέρες προληπτικά!(Σε συννενόηση πάντα χειρουργού με γυναικολόγο)Όλα θα πάνε τέλεια!!!!!

Κι εμένα σήμερα θα μιλήσει ο χειρουργός με τον γυναικολόγο μου για τα φάρμακα μετά κ τι είναι συμβατά κ μου επιτρέπει ο γιατρός μου.ετυχε να γνωρίζονται κιόλας,ήταν συμφοιτητές.ευχαριστω πολύ παπάκι μου.

Ευχαριστώ πολυ πολύ κορίτσια μου.πιο πολύ μετράω αντίστροφα να έρθει η Δευτέρα να τελειώνω να σας πω την αλήθεια.αγχωνομαι να μένω με αυτήν την μόλυνση τώρα.ασε που ο πόνος είναι πραγματικά πλέον αφόρητο.ακουμπαει σεντόνι το βράδυ κ κλαίω.μακαρι να μπορούσα να το κάνω κ σήμερα.υππμονη όμως.ελπιζω να πάνε όλα καλά.καντε κ μια προσευχουλα για μένα αυτές τις μέρες να είναι καλά το κοριτσάκι μου,έτσι;;:oops:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Κι εμένα σήμερα θα μιλήσει ο χειρουργός με τον γυναικολόγο μου για τα φάρμακα μετά κ τι είναι συμβατά κ μου επιτρέπει ο γιατρός μου.ετυχε να γνωρίζονται κιόλας,ήταν συμφοιτητές.ευχαριστω πολύ παπάκι μου.

Ευχαριστώ πολυ πολύ κορίτσια μου.πιο πολύ μετράω αντίστροφα να έρθει η Δευτέρα να τελειώνω να σας πω την αλήθεια.αγχωνομαι να μένω με αυτήν την μόλυνση τώρα.ασε που ο πόνος είναι πραγματικά πλέον αφόρητο.ακουμπαει σεντόνι το βράδυ κ κλαίω.μακαρι να μπορούσα να το κάνω κ σήμερα.υππμονη όμως.ελπιζω να πάνε όλα καλά.καντε κ μια προσευχουλα για μένα αυτές τις μέρες να είναι καλά το κοριτσάκι μου,έτσι;;:oops:

Mαρακι μου εννοείται όλα μας τα εμβρυακια θα είναι καλά 

Ισχύει μόλις το κάνεις θα είσαι καλύτερα αλλά μια μερουλα έμεινε και τη Δευτέρα όλες θα σε σκεφτόμαστε. Τι ώρα θα πας? 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Κι εμένα σήμερα θα μιλήσει ο χειρουργός με τον γυναικολόγο μου για τα φάρμακα μετά κ τι είναι συμβατά κ μου επιτρέπει ο γιατρός μου.ετυχε να γνωρίζονται κιόλας,ήταν συμφοιτητές.ευχαριστω πολύ παπάκι μου.

Ευχαριστώ πολυ πολύ κορίτσια μου.πιο πολύ μετράω αντίστροφα να έρθει η Δευτέρα να τελειώνω να σας πω την αλήθεια.αγχωνομαι να μένω με αυτήν την μόλυνση τώρα.ασε που ο πόνος είναι πραγματικά πλέον αφόρητο.ακουμπαει σεντόνι το βράδυ κ κλαίω.μακαρι να μπορούσα να το κάνω κ σήμερα.υππμονη όμως.ελπιζω να πάνε όλα καλά.καντε κ μια προσευχουλα για μένα αυτές τις μέρες να είναι καλά το κοριτσάκι μου,έτσι;;:oops:

Αν ξεκινήσεις αντιβίωση μέχρι να κάνεις την επέμβαση μη φοβάσαι τίποτα και λογικά θα περάσει και ο πολύς ο πόνος! Εννοείται πως έχεις τη θετική ενέργεια όλων μας Μαράκι μας, τίποτα δεν θα πάει στραβά, έχεις αγχωθεί πολύ και κάνεις φοβικές σκέψεις!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Mαρακι μου εννοείται όλα μας τα εμβρυακια θα είναι καλά 

Ισχύει μόλις το κάνεις θα είσαι καλύτερα αλλά μια μερουλα έμεινε και τη Δευτέρα όλες θα σε σκεφτόμαστε. Τι ώρα θα πας? 

Θα πάω το πρωί 9 η ώρα να κόψω χαρτάκι για τα χειρουργεία βραδιάς ανάρρωσης ,κάτι αλλά γραφειοκρατικά κ 10 θα μπω.αλλα μετά θα με κρατήσουν κάποιες ώρες για παρακολούθηση είπαν.

Just now, Φραουλίνο είπε:

Αν ξεκινήσεις αντιβίωση μέχρι να κάνεις την επέμβαση μη φοβάσαι τίποτα και λογικά θα περάσει και ο πολύς ο πόνος! Εννοείται πως έχεις τη θετική ενέργεια όλων μας Μαράκι μας, τίποτα δεν θα πάει στραβά, έχεις αγχωθεί πολύ και κάνεις φοβικές σκέψεις!! :wub:

Ρε συ αντιβίωση θα μου ξεκινήσει μετά την επέμβαση.τωρα είμαι με την πληγή σκέψου.να δω πως θα περάσει έτσι το σουκου.τεσπα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Κι εμένα σήμερα θα μιλήσει ο χειρουργός με τον γυναικολόγο μου για τα φάρμακα μετά κ τι είναι συμβατά κ μου επιτρέπει ο γιατρός μου.ετυχε να γνωρίζονται κιόλας,ήταν συμφοιτητές.ευχαριστω πολύ παπάκι μου.

Ευχαριστώ πολυ πολύ κορίτσια μου.πιο πολύ μετράω αντίστροφα να έρθει η Δευτέρα να τελειώνω να σας πω την αλήθεια.αγχωνομαι να μένω με αυτήν την μόλυνση τώρα.ασε που ο πόνος είναι πραγματικά πλέον αφόρητο.ακουμπαει σεντόνι το βράδυ κ κλαίω.μακαρι να μπορούσα να το κάνω κ σήμερα.υππμονη όμως.ελπιζω να πάνε όλα καλά.καντε κ μια προσευχουλα για μένα αυτές τις μέρες να είναι καλά το κοριτσάκι μου,έτσι;;:oops:

Και μένα γνωρίζονται ο χειρουργός με το γυναικολόγο!Είναι κουμπάροι!!!Τι καλά!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα..κι εγώ ήθελα να πάω να τελειώνει και να ανακουφιστω...είχα κλείσει ραντεβού σκέψου άρον άρον γτ το απόστημα άρχισε να πονάει ξαφνικά και παρά πολύ και κ έτυχε ένα χειρουργείο στο γιατρό κ με έβαλε την άλλη μέρα το πρωί!Αιώνας μου φάνηκε..Τώρα όμως όλα καλά..έχει πια ξεχαστεί!Στο λέω εγώ που είμαι και φοβιτσιαρα με το θέμα του μωρού!!!Όλα θα πάνε τέλεια!!!


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Και μένα γνωρίζονται ο χειρουργός με το γυναικολόγο!Είναι κουμπάροι!!!Τι καλά!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα..κι εγώ ήθελα να πάω να τελειώνει και να ανακουφιστω...είχα κλείσει ραντεβού σκέψου άρον άρον γτ το απόστημα άρχισε να πονάει ξαφνικά και παρά πολύ και κ έτυχε ένα χειρουργείο στο γιατρό κ με έβαλε την άλλη μέρα το πρωί!Αιώνας μου φάνηκε..Τώρα όμως όλα καλά..έχει πια ξεχαστεί!Στο λέω εγώ που είμαι και φοβιτσιαρα με το θέμα του μωρού!!!Όλα θα πάνε τέλεια!!!

Άντε τυχερή ευτυχώς εσύ.εμενα μου έδωσε προτεραιότητα κ μου έκλεισε Δευτέρα.κανονικα ,όταν δεν είπα ότι είμαι έγκυος,μου βάλανε ραντεβού σε ένα μήνα!!!!

Κι εσύ πονούσες πολύ ε;εγώ έχω τώρα κ πύον με αιμα(σορυ για την περιγραφή) που πιο πριν δεν είχα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...