Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

@playbunny

@Zina21

@Nansy29

@Φούφη

Το θαύμα ολοκληρώθηκε με την γέννηση των παιδιών μας. Ας μοιραστούμε με χαρά τις εμπειρίες μας τις φοβίες και τις γνώσεις μας η μία με την άλλη Καλώς ήρθαμε  στον κόσμο των διδύμων κοριτσάκια μου. Προσθέστε φυσικά στην παρέα μας όσες μανούλες ξέρετε να έχουν δίδυμα ♡

  • Μου αρέσει 6

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Φούφη είπε:

@playbunny

@Zina21

@Nansy29

@Φούφη

Το θαύμα ολοκληρώθηκε με την γέννηση των παιδιών μας. Ας μοιραστούμε με χαρά τις εμπειρίες μας τις φοβίες και τις γνώσεις μας η μία με την άλλη Καλώς ήρθαμε  στον κόσμο των διδύμων κοριτσάκια μου. Προσθέστε φυσικά στην παρέα μας όσες μανούλες ξέρετε να έχουν δίδυμα ♡

Καλημέρα κοριτσια!!με το καλό λαγουδάκι και σε σένα τα διδυμακια σου! Πραγματικά είναι ένας καινουριος κόσμος με τα δίδυμα με πολλή κουραση και αϋπνία Αλλά και υπέροχες στιγμές..Τώρα μαθαίνουμε κι εμείς @playbunny! Σίγουρα κάθε μέρα είναι και καλύτερα προσαμροζομαστε. Γενικά όπως έχω καταλάβει βοηθάει να εχουν πρόγραμμα και να συντονιζονται σχετικά στο φαγητό περίπου την ίδια ώρα..Έτσι μενει χρόνος ανάμεσα στα γεύματα..Επίσης βοήθεια απαραιτήτως χρειάζονται 2 άτομα τουλάχιστον για αρχή...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια καλώς σας βρήκα!. Συγχαρητήρια σε όποια σκέφτηκε να ανοίξει αυτό το θέμα! Υποθέτω ότι το πρόγραμμα είναι το κουμπί αλλά πως φτιάχνεις και κυρίως πως τηρείς ένα τέτοιο πρόγραμμα. Εμένα σε 10 μέρες γίνονται 6 μηνών και δεν μπορώ να πω ότι τα καταφέρνω χωρίς βοήθεια. Γενικά ήταν καλά μωρά δηλ. κοιμόταν και κοιμούνται το βράδυ. Τίποτα αξιόλογο από κολικούς παρά κάτι πονάκια το απόγευμα αλλά σε θέλουν συνεχώς να ασχολείσαι μαζί τους. Βέβαια μάλλον τις έχουμε λίγο κακομαθημένες και έχουμε πολλές αγκαλίτσες και παίζουμε αρκετά. Θέλω όμως να μου αφήνουν λίγο χρόνο. Περιμένω με αγωνία tips !

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρεούλα μας @angel23 να χαίρεσαι τα αστεράκια σου να λάμπουν πάντα και να φωτίζουν την ζωή σου. Εμείς είμαστε πολύ φρέσκιες μανούλες και θα χρειαστούμε τα φώτα σου.

  • Ευχαριστώ 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, angel23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλώς σας βρήκα!. Συγχαρητήρια σε όποια σκέφτηκε να ανοίξει αυτό το θέμα! Υποθέτω ότι το πρόγραμμα είναι το κουμπί αλλά πως φτιάχνεις και κυρίως πως τηρείς ένα τέτοιο πρόγραμμα. Εμένα σε 10 μέρες γίνονται 6 μηνών και δεν μπορώ να πω ότι τα καταφέρνω χωρίς βοήθεια. Γενικά ήταν καλά μωρά δηλ. κοιμόταν και κοιμούνται το βράδυ. Τίποτα αξιόλογο από κολικούς παρά κάτι πονάκια το απόγευμα αλλά σε θέλουν συνεχώς να ασχολείσαι μαζί τους. Βέβαια μάλλον τις έχουμε λίγο κακομαθημένες και έχουμε πολλές αγκαλίτσες και παίζουμε αρκετά. Θέλω όμως να μου αφήνουν λίγο χρόνο. Περιμένω με αγωνία tips !

Να σου ζήσουν!Εμένα δεν είναι ούτε ενός μήνα τα μωράκια μου και τα έχω μαζί μου μονο 2 εβδομάδες οπότε είμαστε μάλλον άπειρες για να σου δώσουμε εμείς Συμβουλές.φανταζομαι θα έρθουν και άλλες κοπέλες στην ομάδα πιο εμπειρες.γενικα πάντως με τα δίδυμα δεν ξέρω αν υπάρχει η πολυτέλεια να μας αφήνουν χρόνο.:-Dυπομονη!!!!Αλλά όσο γίνεται να ειναι σε προγραμμα και ρουτίνα..θα τα δούμε και εμείς στην πορεία 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, να σας ζήσουν τα μωρά σας! η καλύτερα να μας ζήσουν. να είναι γερά,πάντοτε καλά και χαρούμενα!

@Φούφη σ' ευχαριστώ πολύ για το καλοσώρισμα! Να σου ζήσουν τα μωρά σου, να είναι πα΄ντα καλά και τυχερά!

@Nansy29 δεν πήρα είδηση πότε γέννησες. Να σου ζήσουν, γερά και καλότυχα!

@playbunnyμε σένα δεν είχα πάρει είδηση ότι ήσουν εν δυνάμει και έγινες τελικά διδυμομανούλα! να τα χαίρεστε και να είναι υγιή και καλότυχα!

  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραίο θεματακι!!!! Να μπω στην παρέα σας κι εγώ αν και ένας θεός ξέρει πότε θα μπορώ να γράφω χαχαχαχαχ!!!! Εμένα τα διδυμακια μου είναι 18μηνων (ποτέ μεγάλωσαν!!!!!) κι έχω επίσης κι έναν ταλιμπανακο 5χρονων! Το πρόγραμμα που λέτε σίγουρα είναι πολύ σημαντικό αλλιώς όλη μέρα η θα ταΐζεις η θα κοιμίζεις χαχαχααχααχ!!! Εμείς πλέον έχουμε βρει το πρόγραμμα μας, τρώνε μαζί κοιμούνται μια φορά τη μέρα, μαζί πάλι, αντε καμία φορά ξυπνάει το ένα νωρίτερα αλλά οκ! Η νύχτα μας είναι δύσκολη γιατί ακόμα ξυπναμε 2 και 3 φορές το καθένα, και μαντέψτε, εκεί δεν συγχρονιζονται πάντα χαχαχααχααχ

  • Μου αρέσει 3

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Φούφη είπε:

@playbunny

@Zina21

@Nansy29

@Φούφη

Το θαύμα ολοκληρώθηκε με την γέννηση των παιδιών μας. Ας μοιραστούμε με χαρά τις εμπειρίες μας τις φοβίες και τις γνώσεις μας η μία με την άλλη Καλώς ήρθαμε  στον κόσμο των διδύμων κοριτσάκια μου. Προσθέστε φυσικά στην παρέα μας όσες μανούλες ξέρετε να έχουν δίδυμα ♡

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!Σε όσες δεν έχω ευχηθεί να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!!!!
Πως τα πάτε με τα μωράκια;Εμείς ύπνος σχεδόν καθόλου...Δεν είναι τόσο το τάισμα αλλά το ότι έχω τις αντλήσεις με το θήλαστρο για να τους δίνω μητρικό γαλατάκι...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 said:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!Σε όσες δεν έχω ευχηθεί να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!!!!
Πως τα πάτε με τα μωράκια;Εμείς ύπνος σχεδόν καθόλου...Δεν είναι τόσο το τάισμα αλλά το ότι έχω τις αντλήσεις με το θήλαστρο για να τους δίνω μητρικό γαλατάκι...

Ζηνακι!! Σε χασαμε! Χαίρομαι που ειστε καλα.

Καθε ποσες ωρες κανεις αντλησεις? Ασχετο, το καροτσι σου ηρθε? 

Just now, angel23 said:

Κορίτσια, να σας ζήσουν τα μωρά σας! η καλύτερα να μας ζήσουν. να είναι γερά,πάντοτε καλά και χαρούμενα!

@Φούφη σ' ευχαριστώ πολύ για το καλοσώρισμα! Να σου ζήσουν τα μωρά σου, να είναι πα΄ντα καλά και τυχερά!

@Nansy29 δεν πήρα είδηση πότε γέννησες. Να σου ζήσουν, γερά και καλότυχα!

@playbunnyμε σένα δεν είχα πάρει είδηση ότι ήσουν εν δυνάμει και έγινες τελικά διδυμομανούλα! να τα χαίρεστε και να είναι υγιή και καλότυχα!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Αυριο παμε για καισαρική να πάρουμε τα μικρουλια μας. ♥️♥️

Απο καφε εξωσωματικής, η @Papy μπορεί να ενδιαφέρεται για το τοπικ. Και η @Μαρίτσα10 εχει 2 διδυμα κοριτσακια, ισως μπορεί να μας πει καποια κολπακια. :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!Σε όσες δεν έχω ευχηθεί να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!!!!
Πως τα πάτε με τα μωράκια;Εμείς ύπνος σχεδόν καθόλου...Δεν είναι τόσο το τάισμα αλλά το ότι έχω τις αντλήσεις με το θήλαστρο για να τους δίνω μητρικό γαλατάκι...

Γεια σου Ζινα μου!!έχεις κουράγιο να κάνεις αντλησεις το βράδυ;;;μπράβο σου!!Εγώ ούτε τη μέρα δεν προλαβαίνω.βεβαια δεν βγαινει πια γάλα μονο ελάχιστο..η και καθολου..οσο ήταν στη μονάδα τους εστελνα ό,τι είχα.το στήθος δεν το πιάνουν καλά το γάλα λιγοστευει και ετσι ο θηλασμος πάει για αποτυχία..δυστυχως..βεβαια το παλευω ακομα.εσένα πιάνουν στήθος η μονο με θηλαστρο δίνεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ζηνακι!! Σε χασαμε! Χαίρομαι που ειστε καλα.

Καθε ποσες ωρες κανεις αντλησεις? Ασχετο, το καροτσι σου ηρθε? 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Αυριο παμε για καισαρική να πάρουμε τα μικρουλια μας. ♥️♥️

Απο καφε εξωσωματικής, η @Papy μπορεί να ενδιαφέρεται για το τοπικ. Και η @Μαρίτσα10 εχει 2 διδυμα κοριτσακια, ισως μπορεί να μας πει καποια κολπακια. :wub:

Κοριτσάκι μου με το καλό να έρθουν τα μωρακια σου!!!!Αντληση από όταν γέννησα έκανα ανά δυο ώρες τη μέρα κ ανα τρεις τη νύχτα...Δηλαδή άφηνα μια ώρα κενή τη μέρα κ δυο τη νύχτα!Οσο ήταν τα μωρά στη μονάδα έβγαινε να κάνω ανα δυο ώρες τη μέρα.Τωρα το έχω κάνει ανα τρεις ώρες.Κ τραβάω ένα τεταρτο εναλλάξ από κάθε στήθος κ μετά ένα πεντάλεπτο εναλλάξ.Συνολο δηλαδή 20 λεπτά το καθένα.

Το καρότσι ήρθε αλλά δεν έχουμε προλάβει να πάμε να το πάρουμε!Εσενα;

Just now, Nansy29 είπε:

Γεια σου Ζινα μου!!έχεις κουράγιο να κάνεις αντλησεις το βράδυ;;;μπράβο σου!!Εγώ ούτε τη μέρα δεν προλαβαίνω.βεβαια δεν βγαινει πια γάλα μονο ελάχιστο..η και καθολου..οσο ήταν στη μονάδα τους εστελνα ό,τι είχα.το στήθος δεν το πιάνουν καλά το γάλα λιγοστευει και ετσι ο θηλασμος πάει για αποτυχία..δυστυχως..βεβαια το παλευω ακομα.εσένα πιάνουν στήθος η μονο με θηλαστρο δίνεις;

Το προσπαθώ πολύ με τις αντλήσεις.Ειναι παρα πολύ δύσκολο...Δε μένει καθόλου χρόνος.Στηθος κ μένα δε νομίζω να πιάσουν.Εχουν συνηθίσει από τη μονάδα στο μπιμπερό.Οταν περάσουν τα 3 κιλά ίσως το προσπαθήσω...Γαλατάκι αν το κανεις όπως σας είπα θα σου αυξηθεί...Δεν φτάνει να φάνε αποκλειστικά κ τα δυο γιατί βγάζω περίπου 550 ml μέρα αλλά θα τρώνε τα μισά γεύματα.Για την ώρα τους φτάνει γιατί είχα κάνει τράπεζα όσο ήταν τα μωρά στη μονάδα γιατί δεν το έτρωγαν όλο κ το έβαζα κατάψυξη.Αυριο που θα έρθει η νεογνολογος στο σπίτι θα μου πει τι γάλα να πάρω για συμπλήρωμα.Οσο αντέχω θα το συνεχίσω γιατί τα βοηθάει πολύ κ στις κενώσεις...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 said:

Κοριτσάκι μου με το καλό να έρθουν τα μωρακια σου!!!!Αντληση από όταν γέννησα έκανα ανά δυο ώρες τη μέρα κ ανα τρεις τη νύχτα...Δηλαδή άφηνα μια ώρα κενή τη μέρα κ δυο τη νύχτα!Οσο ήταν τα μωρά στη μονάδα έβγαινε να κάνω ανα δυο ώρες τη μέρα.Τωρα το έχω κάνει ανα τρεις ώρες.Κ τραβάω ένα τεταρτο εναλλάξ από κάθε στήθος κ μετά ένα πεντάλεπτο εναλλάξ.Συνολο δηλαδή 20 λεπτά το καθένα.

Το καρότσι ήρθε αλλά δεν έχουμε προλάβει να πάμε να το πάρουμε!Εσενα;

Το προσπαθώ πολύ με τις αντλήσεις.Ειναι παρα πολύ δύσκολο...Δε μένει καθόλου χρόνος.Στηθος κ μένα δε νομίζω να πιάσουν.Εχουν συνηθίσει από τη μονάδα στο μπιμπερό.Οταν περάσουν τα 3 κιλά ίσως το προσπαθήσω...Γαλατάκι αν το κανεις όπως σας είπα θα σου αυξηθεί...Δεν φτάνει να φάνε αποκλειστικά κ τα δυο γιατί βγάζω περίπου 550 ml μέρα αλλά θα τρώνε τα μισά γεύματα.Για την ώρα τους φτάνει γιατί είχα κάνει τράπεζα όσο ήταν τα μωρά στη μονάδα γιατί δεν το έτρωγαν όλο κ το έβαζα κατάψυξη.Αυριο που θα έρθει η νεογνολογος στο σπίτι θα μου πει τι γάλα να πάρω για συμπλήρωμα.Οσο αντέχω θα το συνεχίσω γιατί τα βοηθάει πολύ κ στις κενώσεις...

Σε ευχαριστώ κουκλιτσα!! Εμας εχουν ερθει καποια κομματια του καροτσιου αλλα οχι ολα ακομα. Ειπαν αυτη ή την επόμενη εβδομάδα. :)

Να ρωτησω βρε κορίτσια... Η άντληση με το θηλαστρο ποναει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@playbunnyοχι κοριτσάκι μου δεν πονάει η άντληση αν χειρίζεσαι σωστά το μηχάνημα κ βάζεις κ αλοιφή στις ρώγες σου ώστε να μην τις τραυματίσεις.Υπομονή θέλει κ τρόπο αυτά όλα θα στα δείξει η μαία σου.

Κοντεύουμεεεεεε αγαπίτσα μου♡♡

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου να χαίρεστε τα αγγελούδια σας!!Το θέμα είναι υπέροχο αλλά γελάω βρε κορίτσια μου γιατί άντε εγώ ακόμα τα έχω στην κοιλιά αλλά εσείς'??Που βρήκατε το χρόνο κ γράψατε??? Σας θαυμάζω!!Χαίρομαι που βρέθηκα στην παρέα σας κ ευελπιστώ στις πολύτιμες συμβουλές σας γιατί εγώ εχω ακόμα πολύ δρόμο καθώς είμαι στον 4ο!! 

@playbunnyΜε το καλό κουκλίτσα μου να φέρεις στον κόσμο δύο υγιέστατα μωράκια:wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...