Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

Just now, Papy said:

Κοριτσάκια μου να χαίρεστε τα αγγελούδια σας!!Το θέμα είναι υπέροχο αλλά γελάω βρε κορίτσια μου γιατί άντε εγώ ακόμα τα έχω στην κοιλιά αλλά εσείς'??Που βρήκατε το χρόνο κ γράψατε??? Σας θαυμάζω!!Χαίρομαι που βρέθηκα στην παρέα σας κ ευελπιστώ στις πολύτιμες συμβουλές σας γιατί εγώ εχω ακόμα πολύ δρόμο καθώς είμαι στον 4ο!! 

@playbunnyΜε το καλό κουκλίτσα μου να φέρεις στον κόσμο δύο υγιέστατα μωράκια:wub:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσακι μου!! Κρατα σημειωσεις και ρωτα αποριες. Οτι μαθαίνουμε θα το μοιραζομαστε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Papy είπε:

Κοριτσάκια μου να χαίρεστε τα αγγελούδια σας!!Το θέμα είναι υπέροχο αλλά γελάω βρε κορίτσια μου γιατί άντε εγώ ακόμα τα έχω στην κοιλιά αλλά εσείς'??Που βρήκατε το χρόνο κ γράψατε??? Σας θαυμάζω!!Χαίρομαι που βρέθηκα στην παρέα σας κ ευελπιστώ στις πολύτιμες συμβουλές σας γιατί εγώ εχω ακόμα πολύ δρόμο καθώς είμαι στον 4ο!! 

@playbunnyΜε το καλό κουκλίτσα μου να φέρεις στον κόσμο δύο υγιέστατα μωράκια:wub:

Καλώς το Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη μανουλοκοιλίτσα♡♡

Φυσικά και θα βρίσκουμε χρόνο κ να γράφουμε και να χτενιζόμαστε και να νιώθουμε γυναίκες και να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας και να φροντίζουμε τον αντρούλη και τα διδυμάκια μας..ξέρεις γιατι;

Γιατί είμαστε γυναίκες σύντροφοι και μάνες και αξίζουμε.

  • Μου αρέσει 4

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσακι μου!! Κρατα σημειωσεις και ρωτα αποριες. Οτι μαθαίνουμε θα το μοιραζομαστε. 

Σαν τους τεχνίτες έχω γίνει!!Έχω το στυλό στο αυτί κ οποιαδήποτε χρήσιμη πληροφορία την καταγράφω!!

Αχ λαγουδάκι εχω πολύ αγωνία με τη γέννα σου!!(Μη μου δίνεις ομως σημασία..Λίγο οι ορμόνες μου, λίγο η ανήσυχη φυση μου, πολύ θέλει)Εσύ να είσαι ήρεμη κ χαλαρήηηηηηηηη!!Όλα τέλεια θα πάνε:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy said:

Σαν τους τεχνίτες έχω γίνει!!Έχω το στυλό στο αυτί κ οποιαδήποτε χρήσιμη πληροφορία την καταγράφω!!

Αχ λαγουδάκι εχω πολύ αγωνία με τη γέννα σου!!(Μη μου δίνεις ομως σημασία..Λίγο οι ορμόνες μου, λίγο η ανήσυχη φυση μου, πολύ θέλει)Εσύ να είσαι ήρεμη κ χαλαρήηηηηηηηη!!Όλα τέλεια θα πάνε:x

Αχ βρε ματακια, εδω μεσα ολες αγωνιούμε ειλικρινά η μια για την αλλη.. σκεφτομαστε πως πηγαν ολα. Έχουμε ενα δεσιμο σαν γυναικες σε ευκολιες και δυσκολιες που δεν εξηγειται. Κι εσυ να είσαι ηρεμη για να μην ταράζονται τα μικρουλια!! 

Το συντομότερο που θα μπορεσω θα σας γραψω. Η σκεψη σας και θετικη σας ενέργεια είναι πολύ σημαντικη, μου δίνει δύναμη! ♥️

@Φούφη εσυ αγαπη μου εισαι αρχηγινα και αστέρι!! ♥️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για κάποιο ευλογημένο λόγο έτσι νιώθω αγωνία και είμαι πολύ χαρούμενη λες και γεννάω και εγώ για την μπανομανούλα @playbunnyμας♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

Άπειρες ευχές και πολύ θετική ενέργεια με πολύ πολύ μπεμπεδόσκονη από μένα τον μπέμπη και την μπουμπου μου σε σένα κοριτσάκι μου♡♡

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φούφη είπε:

Καλώς το Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη μανουλοκοιλίτσα♡♡

Φυσικά και θα βρίσκουμε χρόνο κ να γράφουμε και να χτενιζόμαστε και να νιώθουμε γυναίκες και να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας και να φροντίζουμε τον αντρούλη και τα διδυμάκια μας..ξέρεις γιατι;

Γιατί είμαστε γυναίκες σύντροφοι και μάνες και αξίζουμε.

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό!!Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί είμαι λίγο αγχώδης κ σκέφτομαι διαρκώς πράγματα το οποίο πολλές φορές μόνο αναστάτωση προκαλεί.Προσπαθώ όμως με διάφορους τρόπους όσο μπορώ να χαλαρώνω.

Να σου ζήσουν τα λουλουδάκια σου κ εύχομαι πάντα να έχεις αυτόν τον δυναμισμό κ αυτοπεποίθηση!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Σε ευχαριστώ κουκλιτσα!! Εμας εχουν ερθει καποια κομματια του καροτσιου αλλα οχι ολα ακομα. Ειπαν αυτη ή την επόμενη εβδομάδα. :)

Να ρωτησω βρε κορίτσια... Η άντληση με το θηλαστρο ποναει?

Η άντληση με το θήλαστρο πονάει λίγο.Οι θηλές τραυματίζονται αν κανεις πολλές αντλήσεις τη μέρα όχι όμως κάτι φοβερό...Κρεμουλα βάζω μετά από κάθε άντληση κ θήλαστρο έχω νοικιάσει το νοσοκομειακό.Μου είπαν ότι είναι το καλύτερο αν θέλω να διατηρήσω την παραγωγή αφού τα μωρά ήταν στη μονάδα κ δεν έπιαναν στήθος.

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διαβάζω να γράφετε οι περισσότερες μονάδα.Εννοείτε ότι ηταν σε θερμοκοιτίδα τα μωρούλια??

Κ κάτι ακόμα.Στις πόσες βδομάδες γεννήσατε??

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Μπήκα κ εγώ στην παρέα σας να μάθω τίποτα καθώς περιμένω σε μερικούς μήνες τα κοριτσάκια μου και είπα να δω τι γράφουν οι έμπειρες!

Καλώς ήρθες κοριτσάκι!!Πόσο μηνών είσαι??Εγώ ακόμα στον 4ο.

Απο διατροφή ακολουθείς κάτι ιδιαίτερο??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Κορίτσια διαβάζω να γράφετε οι περισσότερες μονάδα.Εννοείτε ότι ηταν σε θερμοκοιτίδα τα μωρούλια??

Κ κάτι ακόμα.Στις πόσες βδομάδες γεννήσατε??

Καλώς ήρθες κοριτσάκι!!Πόσο μηνών είσαι??Εγώ ακόμα στον 4ο.

Απο διατροφή ακολουθείς κάτι ιδιαίτερο??

Κλείνω τον πεμπτο αύριο, Παρασκευή έχω β επιπέδου! Από διατροφή ταλαιπωρήθηκα με εμετούς μέχρι τον τέταρτο, ακόμα κ τώρα κάποια φαγητά δεν τα αντέχω, βράδυ τρώω μόνο φρούτα από την αρχή γιατί έχω καούρες τη νύχτα! Μου έχει κόψει τα γλυκά τελείως από την αρχή, τα θαλασσινά κ δεν τρώω φαγητά απ έξω! Εσυ; Πως πας; Μονοζυγωτικά έχεις; 
λοιπον αυτό το ότι θα μπουν σε θερμοκοιτίδα το σκέφτομαι έντονα κ εγώ κ θέλω να είμαι προετοιμασμένη! 

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Κλείνω τον πεμπτο αύριο, Παρασκευή έχω β επιπέδου! Από διατροφή ταλαιπωρήθηκα με εμετούς μέχρι τον τέταρτο, ακόμα κ τώρα κάποια φαγητά δεν τα αντέχω, βράδυ τρώω μόνο φρούτα από την αρχή γιατί έχω καούρες τη νύχτα! Μου έχει κόψει τα γλυκά τελείως από την αρχή, τα θαλασσινά κ δεν τρώω φαγητά απ έξω! Εσυ; Πως πας; Μονοζυγωτικά έχεις; 
λοιπον αυτό το ότι θα μπουν σε θερμοκοιτίδα το σκέφτομαι έντονα κ εγώ κ θέλω να είμαι προετοιμασμένη! 

Κοριτσι μου με το καλό τα μωράκια Σου!!θερμοκοιτιδα είναι συνηθισμενο για δίδυμα Αλλά όχι απόλυτο..Εγώ δεν ήθελα καθόλου ούτε να το σκέφτομαι Αλλά τελικά δεν ήταν τίποτα.στις 34 εβδομάδες που γέννησα έμειναν η μία μπεμπα 2 εβδομάδες και η άλλη 3 για να πάρουν βάρος.περασε γρήγορα ο καιρός και τις έχω δίπλα μου. 

@Papy με το καλό και σε σενα τα μωράκια σου!!Γενικά δεν υπάρχει χρονος Αλλά πρέπει να παραμείνουμε και άνθρωποι οπότε ξεκλεβουμε πεντάλεπτα και γραφουμε..αλλιώς θα τρελαθουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Κοριτσι μου με το καλό τα μωράκια Σου!!θερμοκοιτιδα είναι συνηθισμενο για δίδυμα Αλλά όχι απόλυτο..Εγώ δεν ήθελα καθόλου ούτε να το σκέφτομαι Αλλά τελικά δεν ήταν τίποτα.στις 34 εβδομάδες που γέννησα έμειναν η μία μπεμπα 2 εβδομάδες και η άλλη 3 για να πάρουν βάρος.περασε γρήγορα ο καιρός και τις έχω δίπλα μου. 

@Papy με το καλό και σε σενα τα μωράκια σου!!Γενικά δεν υπάρχει χρονος Αλλά πρέπει να παραμείνουμε και άνθρωποι οπότε ξεκλεβουμε πεντάλεπτα και γραφουμε..αλλιώς θα τρελαθουμε.

Καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ! Το έχω πολύ άγχος ξέρεις ότι θα γυρίσω σπίτι χωρίς παιδιά κ τρελαίνομαι! Γάλα τους πήγαινες με θήλαστρο ή έδιναν φόρμουλα; Σκέφτομαι να αγοράσω ένα θεωρώ θα είναι χρήσιμο.... 

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ευλογημένη μέρα για το λαγουδάκι μας♡♡ @playbunny ανυπομονώ όπως όλες μας για σένα♡♡

@Jasmine@ Καλώς ήρθες με το καλό κοριτσάκι μου και μη φοβάστε όλα θα πάνε καλά και η θερμοκοιτιδα για το καλό τους είναι αν χρειαστεί.Να βλέπετε πάντα την θετική πλευρά των πραγμάτων για να είμαστε δυνατές μανούλες♡♡

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Κλείνω τον πεμπτο αύριο, Παρασκευή έχω β επιπέδου! Από διατροφή ταλαιπωρήθηκα με εμετούς μέχρι τον τέταρτο, ακόμα κ τώρα κάποια φαγητά δεν τα αντέχω, βράδυ τρώω μόνο φρούτα από την αρχή γιατί έχω καούρες τη νύχτα! Μου έχει κόψει τα γλυκά τελείως από την αρχή, τα θαλασσινά κ δεν τρώω φαγητά απ έξω! Εσυ; Πως πας; Μονοζυγωτικά έχεις; 
λοιπον αυτό το ότι θα μπουν σε θερμοκοιτίδα το σκέφτομαι έντονα κ εγώ κ θέλω να είμαι προετοιμασμένη! 

Με το καλό κορίτσι μου να έρθουν τα μωρά σου!Η θερμοκοιτίδα είναι δύσκολο κομμάτι αλλά μπορεί να μην χρειαστεί να μου μπουν.Εγω γέννησα 32 εβδομάδων κ τα μωράκια μου έμειναν 50 μέρες στη μονάδα του Ιασώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...