Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Kalaleme είπε:

Να χαίρεσαι τα διδυμακια σου!

Καλά με το μπουσουλημα θα γελάσουμε πολύ γιατί έχουμε και σκύλο και δε μπορώ να διανοηθω τι θα ακολουθήσει.

Αναφέρομαι στον βραδινό ύπνο. Εν τω μεταξύ τις τελευταίες μέρες κοιμούνται πολύ πιο εύκολα και πιο νωρίς, ωστόσο έχουν νυχτερινές αφυπνίσεις-κατι που όταν μας παιδευαν μέχρι να κοιμηθούν δεν είχαν (ίσως εξαντλούνταν από την αντίσταση και έτσι το έπαιρναν σερί;). Αυτό που βλέπω είναι ότι περνάνε συνεχώς φάσεις, εκεί που λέω κάτι, ξαφνικά όλα τούμπα.

Ως προς τον συγχρονισμό δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο, ο μπέμπης μέσα στην ημέρα έχει ανάγκη από υπνακια και κοιμάται μόνος του χωρίς βοήθεια. Αντιθετα, η αδερφή του κοιμάται ελάχιστα κι αυτό μόνο αν τη βάλω στο στήθος...

Τώρα πόσο είναι τα δικά σου; Και σε ποια ηλικία θα έλεγες ότι στρώνει κάπως το πράγμα;

Τώρα δεν θέλω να σε απογοητεύσω..3.5 κοντεύουν και ακόμα θα σου πω ότι δεν έστρωσε !😂 Βέβαια σίγουρα μετά τα 2 είναι καλύτερα σε πολλά πράγματα..υπάρχει άλλη συνεννόηση παίζουν αρκετά μαζί είναι πια παιδάκια ..ξεκίνησαν και παιδικό δηλαδή πλέον εχουμε μπει σε άλλη φάση καλυτερη σίγουρα...το στάδιο που βρίσκεσαι ειναι αρκετα δύσκολο..είναι μωράκια . Έχεις μέλλον ... απολαύστε το όμως γιατί μεγαλώνουν τόσο γρήγορα.. αν υπάρχει κάποια βοήθεια σίγουρα όλα γίνονται καλύτερα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Τώρα δεν θέλω να σε απογοητεύσω..3.5 κοντεύουν και ακόμα θα σου πω ότι δεν έστρωσε !😂 Βέβαια σίγουρα μετά τα 2 είναι καλύτερα σε πολλά πράγματα..υπάρχει άλλη συνεννόηση παίζουν αρκετά μαζί είναι πια παιδάκια ..ξεκίνησαν και παιδικό δηλαδή πλέον εχουμε μπει σε άλλη φάση καλυτερη σίγουρα...το στάδιο που βρίσκεσαι ειναι αρκετα δύσκολο..είναι μωράκια . Έχεις μέλλον ... απολαύστε το όμως γιατί μεγαλώνουν τόσο γρήγορα.. αν υπάρχει κάποια βοήθεια σίγουρα όλα γίνονται καλύτερα.. 

Μάλιστα! Χαχαχα

Καλά να είμαστε βασικά για να αντέξουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε ολες τις διδυμομανουλες!!! Θα ήθελα τα φώτα σας και τις εμπειρίες σας όσον αφορά το καροτσι διδύμων... τι σας βόλεψε περισσότερο? Αυτό που τα μωρά είναι παράλληλα ή το μπρος πίσω που ή τιμή εκτοξεύεται? 

Μπαίνω στον 5ο μήνα και για να μη σκέφτομαι τα υπόλοιπα άγχη είπα να αρχίσω να κάνω πλάνο με το τι χρειαζόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Sisheido είπε:

Καλησπέρα σε ολες τις διδυμομανουλες!!! Θα ήθελα τα φώτα σας και τις εμπειρίες σας όσον αφορά το καροτσι διδύμων... τι σας βόλεψε περισσότερο? Αυτό που τα μωρά είναι παράλληλα ή το μπρος πίσω που ή τιμή εκτοξεύεται? 

Μπαίνω στον 5ο μήνα και για να μη σκέφτομαι τα υπόλοιπα άγχη είπα να αρχίσω να κάνω πλάνο με το τι χρειαζόμαστε...

Με το καλό τα μωράκια σου !! Εγώ είχα δίπλα δίπλα δεν έκατσαν όμως ιδιαίτερα οι δικές μας..σαν καρότσι ήταν καλό αλλά τώρα θα επέλεγα ένα διπλό που να χώριζει σε δύο μονά ...πιο χρηστικό.. τα μπρος πίσω δεν νομίζω πάλι ότι βολεύουν ιδιαίτερα .. 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;; εμείς παλεύουμε με την πρώτη καλή ίωση από τον παιδικό..εσείς πώς τα πάτε όσα ξεκίνησαν; πολύ δύσκολο πάντως μόνη μου ουσιαστικά με δύο αρρώστα παιδια κόλλησα και εγώ φυσικά.. ο άντρας μου δουλειά μεχρι αργά ..πως θα βγει η χρονιά ..πάνω που είχαμε μπει σε μια σειρά με το σχολείο ξεκινάνε οι ιώσεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...