Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

:wub:

16 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Μην αγχώνεσαι βρε κορίτσι... Θα έρθει η ώρα! 
εγώ που έχω εμπειρία από το πρώτο και με 2 τώρα τα κατάλαβα 17 και κάτι.. και ακόμα και σήμερα (18κ6) τα καταλαβαινω κάθε μέρα μεν αλλά όχι έντονα. Μικρά κλωτσιδακια βαθιά μέσα ... δε βάζω χέρι να καταλάβω απ έξω από την κοιλιά με τίποτα. Και όχι όλη την ώρα.. που και που

Δεν κάνει να βάζουμε χέρι????

Και πώς τα καταλαβαίνουμε? Σαν να κουνιέται το έντερο  ?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Όταν την κλείνεις την 18η?

Οπότε μόλις κλείνουμε την 17η !!! Δλδ εγώ μπαίνω στον 5ο !

Επειδή μου το εξήγησε αναλυτικά ο γιατρός μου , ο 5ος μου είπε μπαίνει όταν είσαι 18η εβδομαδα ακριβως. Δηλαδη 18+1,18+2 κλπ εισαι στον 5ο. Εγω το μετραω οπως μου ειπε ο γιατρος μου.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

:wub:

Δεν κάνει να βάζουμε χέρι????

Και πώς τα καταλαβαίνουμε? Σαν να κουνιέται το έντερο  ?

Όχι βρε ... γιατί να μην κάνει ; Εγώ τα χαϊδεύω όλη την ώρα. Δεν το βάζω για να καταλάβω χτύπημα γιατί είναι ακόμη ελαφριά τα χτυπήματα και δε θα τα καταλάβω απ έξω. 
Είναι σαν μικρές κλωτσιές μέσα βαθιά ... δεν ξέρω πως να στο εξηγήσω αλλά όταν θα γίνει θα το καταλάβεις και δε θα αμφιβάλλεις :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Συμφωνώ,επειδή μου το εξήγησε αναλυτικά ο γιατρός μου , ο 5ος μου είπε μπαίνει όταν είσαι 18η εβδομαδα ακριβως. Δηλαδη 18+1,18+2 κλπ εισαι στον 5ο. Εγω το μετραω οπως μου ειπε ο γιατρος μου.

και εμένα έτσι νομίζω τα μετράει..θα τον ρωτήσω όμως ξανά την άλλη βδομάδα..οπότε κορίτσια σήμερα αισίως μπαίνω στον 5ο μήνα...σαν όνειρο μου φαίνεται:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Τα hm εχουν καλα βρεφικα ρουχα και βαμβακερα..επισης αν θες δωσε και καποια ρουχαλακια που δεν θες να παρεις  και εκπτωτικα κουπονια με 15% εκπτωαη σε καθε τεμαχιο.. Στις πιο ακριβες αγορες φαινεται αυτη η εκπτωση η αληθεια ειναι.

Ναι, καλή ιδέα. Το είχα ξεχάσει αυτό με τα κουπόνια. Η αλήθεια είναι ότι θέλω να δώσω αρκετά ρούχα παλιότερα που δεν τα φοράω.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

:wub:

Δεν κάνει να βάζουμε χέρι????

Και πώς τα καταλαβαίνουμε? Σαν να κουνιέται το έντερο  ?

εμένα είναι μέσα στην μέρα σαν να με γαργαλάει κάτι από μέσα..κάτι σαν να έχω ανθρακούχο ας πούμε μέσα και να κάνει μπουρμπουλίθρες  χαχαχα...και 2 φορές που το ένιωσα σαν κλοτσιά ΄ήταν την ώρα που το χάιδευα και ήταν σαν πολύ ελαφρύ χτύπημα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

:wub:

Δεν κάνει να βάζουμε χέρι????

Και πώς τα καταλαβαίνουμε? Σαν να κουνιέται το έντερο  ?

Παντως εγώ αυτές τις μέρες άρχισα να το νοιώθω πιο ξεκάθαρα. Στην αρχή έμοιαζε σαν κινήσεις του εντέρου αλλά τώρα είναι πιο ξεκάθαρα. Καταλαβαίνεις όντως κάτι βαθιά μέσα σου σαν να κινείται. Εγώ κυρίως το νοιώθω μετά από κάποιο γεύμα και όταν είμαι σε ηρεμία...

Κορίτσια έκανα χθες και την γενική ούρων. Η αλήθεια είναι εδω και τρεις μερες εχω ενα τσουξιμο. Μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι καλή ομως. Μου εδωσε canesten κρεμα να βαλω για τρεις μερες και αν αισθανθω καλυτερα τη συνεχιζω αλλες τρεις. Ελπιζω να περασει. Με εχει ταλαιπωρησει πολυ η κολπιτιδα τωρα στην εγκυμοσυνη γαμωτο!

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Παντως εγώ αυτές τις μέρες άρχισα να το νοιώθω πιο ξεκάθαρα. Στην αρχή έμοιαζε σαν κινήσεις του εντέρου αλλά τώρα είναι πιο ξεκάθαρα. Καταλαβαίνεις όντως κάτι βαθιά μέσα σου σαν να κινείται. Εγώ κυρίως το νοιώθω μετά από κάποιο γεύμα και όταν είμαι σε ηρεμία...

Κορίτσια έκανα χθες και την γενική ούρων. Η αλήθεια είναι εδω και τρεις μερες εχω ενα τσουξιμο. Μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι καλή ομως. Μου εδωσε canesten κρεμα να βαλω για τρεις μερες και αν αισθανθω καλυτερα τη συνεχιζω αλλες τρεις. Ελπιζω να περασει. Με εχει ταλαιπωρησει πολυ η κολπιτιδα τωρα στην εγκυμοσυνη γαμωτο!

τόσο έντονα δυστυχώς ακόμα δεν το έχω νιώσει ούτε εγώ..ανυπομονώ...όλα καλά θα είναι...από την στιγμή που η γενική ούρων είναι μια χαρά όλα καλά..θα βάλεις και την κρέμα και σε λίγες μέρες θα έχεις στρώσει τελείως, μην ανησυχείς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια κλείσαμε.β επιπέδου για 5 Οκτωβρίου!!!!!

άντε να μπαίνουμε σιγά σιγά σε μουντ β επιπέδου...να γίνει η αρχή να π΄άρουμε σειρά η μία μετά την άλλη:):wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mommytobe είπε:

τόσο έντονα δυστυχώς ακόμα δεν το έχω νιώσει ούτε εγώ..ανυπομονώ...όλα καλά θα είναι...από την στιγμή που η γενική ούρων είναι μια χαρά όλα καλά..θα βάλεις και την κρέμα και σε λίγες μέρες θα έχεις στρώσει τελείως, μην ανησυχείς 

Θα το νοιώσουμε όλες σιγά σιγά. Εγώ τις τελευταίες δύο μέρες το έχω νοιώσει πιο ξεκάθαρα. Χθες το απογευμα ειδικά που έφαγα κάτι με σοκολάτα εκεί το κατάλαβα πιο έντονα! Είναι φανταστικό αίσθημα..

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια κλείσαμε.β επιπέδου για 5 Οκτωβρίου!!!!!

Τελεια! Αντε και μετα να το χαρουμε με ηρεμια! Ελπίζω, χαχαχα! Γιατι όλο και κάτι θα βρούμε να ανησυχήσουμε!

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Θα το νοιώσουμε όλες σιγά σιγά. Εγώ τις τελευταίες δύο μέρες το έχω νοιώσει πιο ξεκάθαρα. Χθες το απογευμα ειδικά που έφαγα κάτι με σοκολάτα εκεί το κατάλαβα πιο έντονα! Είναι φανταστικό αίσθημα..

Τελεια! Αντε και μετα να το χαρουμε με ηρεμια! Ελπίζω, χαχαχα! Γιατι όλο και κάτι θα βρούμε να ανησυχήσουμε!

θα πλακωθώ στις σοκολάτες χαχαχαχαχα...πλάκα κάνω χαχααα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

θα πλακωθώ στις σοκολάτες χαχαχαχαχα...πλάκα κάνω χαχααα

Εγώ γενικά δεν τρώω γλυκά τώρα στην εγκυμοσύνη. Είναι το μόνο πράγμα που άλλαξε η γεύση μου και ευτυχώς γιατι στους πρωτους μηνες ξεφυγα στα κιλα . Αλλά χθες δεν ξέρω πως μου ήρθε η σοκολάτα.. Αλλά το έκανε πολύ κινητικό χαχαχα


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Εγώ γενικά δεν τρώω γλυκά τώρα στην εγκυμοσύνη. Είναι το μόνο πράγμα που άλλαξε η γεύση μου και ευτυχώς γιατι στους πρωτους μηνες ξεφυγα στα κιλα . Αλλά χθες δεν ξέρω πως μου ήρθε η σοκολάτα.. Αλλά το έκανε πολύ κινητικό χαχαχα

ναι γενικά τα μωρά λένε γίνονται φουλ κινητικά στην σοκολάτα και τα γλυκά...και εγώ είμαι γενικά του αλμυρού οπότε σπάνια θα φάω γλυκό..το ζητάω μόνο μετά τον μεσημεριανό τον ύπνο..μίλησα μόλις με τον γιατρό μου έκλεισε ραντεβού για την άλλη πέμπτη για τον υπέρηχο και του είπα τι νιώθω και λέει ότι από εδώ και πέρα θα το νιώσω πιο έντονα και κυρίως τα βράδια..και μου είπε να βάζω τον σύζυγο να βάζει το αυτί του στην κοιλιά μου μπας και φάει καμιά κλοτσιά χαχαχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

ναι γενικά τα μωρά λένε γίνονται φουλ κινητικά στην σοκολάτα και τα γλυκά...και εγώ είμαι γενικά του αλμυρού οπότε σπάνια θα φάω γλυκό..το ζητάω μόνο μετά τον μεσημεριανό τον ύπνο..μίλησα μόλις με τον γιατρό μου έκλεισε ραντεβού για την άλλη πέμπτη για τον υπέρηχο και του είπα τι νιώθω και λέει ότι από εδώ και πέρα θα το νιώσω πιο έντονα και κυρίως τα βράδια..και μου είπε να βάζω τον σύζυγο να βάζει το αυτί του στην κοιλιά μου μπας και φάει καμιά κλοτσιά χαχαχαχαχα

Xαχαχα εννοείτε πως θα το νοιώσεις σύντομα πιο ξεκαθαρα εγώ είχα πάει 17εβδομαδων ακριβώς και μου είπε σε δύο εβδομάδες θα αρχίσεις να το καταλαβαίνεις. Το καταλαβα απλα λιγο νωριτερα. Εγω οταν νοιωθω εντονη κινητικοτητα βαζω τον αντρα μου να ακουσει και εχει πολυ πλακα.. Βεβαια δυσκολο να διακρινουν ακομα κατι ξεκαθαρα, μονο αν ειναι πολυ εντονο . Εμεις το καταλαβαινουμε γιατι το χουμε μεσα μας!

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...