Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, mommytobe είπε:

άντε να μπαίνουμε σιγά σιγά σε μουντ β επιπέδου...να γίνει η αρχή να π΄άρουμε σειρά η μία μετά την άλλη:):wub:

Αμήν Παναγία μου!!! Όλα θα πάνε υπέροχα!!!!

Just now, Hope.2019 είπε:

Επειδή μου το εξήγησε αναλυτικά ο γιατρός μου , ο 5ος μου είπε μπαίνει όταν είσαι 18η εβδομαδα ακριβως. Δηλαδη 18+1,18+2 κλπ εισαι στον 5ο. Εγω το μετραω οπως μου ειπε ο γιατρος μου.

Ακριβώς αυτό πιστεύω κι εγώ!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Xαχαχα εννοείτε πως θα το νοιώσεις σύντομα πιο ξεκαθαρα εγώ είχα πάει 17εβδομαδων ακριβώς και μου είπε σε δύο εβδομάδες θα αρχίσεις να το καταλαβαίνεις. Το καταλαβα απλα λιγο νωριτερα. Εγω οταν νοιωθω εντονη κινητικοτητα βαζω τον αντρα μου να ακουσει και εχει πολυ πλακα.. Βεβαια δυσκολο να διακρινουν ακομα κατι ξεκαθαρα, μονο αν ειναι πολυ εντονο . Εμεις το καταλαβαινουμε γιατι το χουμε μεσα μας!

και αυτοί οι καημένοι οι άντρες μας πολύ πλάκα έχουν...εμένα έρχεται του μιλάει συνέχεια και του λέει ότι του κατέβει εκείνη την στιγμή..φιλάει και χαιδεύει συνέχει την κοιλιά μου...θέλουν και αυτοί να το νιώσουν, να το ζήσουν με τον δικό τους τρόπο.. για μας είναι τελείως διαφορετικό..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

και εμένα έτσι νομίζω τα μετράει..θα τον ρωτήσω όμως ξανά την άλλη βδομάδα..οπότε κορίτσια σήμερα αισίως μπαίνω στον 5ο μήνα...σαν όνειρο μου φαίνεται:wub:

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό!!! Εγώ την επόμενη βδομάδα!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

και αυτοί οι καημένοι οι άντρες μας πολύ πλάκα έχουν...εμένα έρχεται του μιλάει συνέχεια και του λέει ότι του κατέβει εκείνη την στιγμή..φιλάει και χαιδεύει συνέχει την κοιλιά μου...θέλουν και αυτοί να το νιώσουν, να το ζήσουν με τον δικό τους τρόπο.. για μας είναι τελείως διαφορετικό..

Ειναι πράγματι πολύ γλυκό:wub:! Κι εμένα έτσι ακριβώς! Θελουν κι αυτοί να δεθούν όσο μπορούν! 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Xαχαχα εννοείτε πως θα το νοιώσεις σύντομα πιο ξεκαθαρα εγώ είχα πάει 17εβδομαδων ακριβώς και μου είπε σε δύο εβδομάδες θα αρχίσεις να το καταλαβαίνεις. Το καταλαβα απλα λιγο νωριτερα. Εγω οταν νοιωθω εντονη κινητικοτητα βαζω τον αντρα μου να ακουσει και εχει πολυ πλακα.. Βεβαια δυσκολο να διακρινουν ακομα κατι ξεκαθαρα, μονο αν ειναι πολυ εντονο . Εμεις το καταλαβαινουμε γιατι το χουμε μεσα μας!

Κι εμένα ο άντρας μου ανυπομονει πολύ να τα άδεια να κουνιούνται και όλο με ρωτάει...κουνιούνται καθόλου???

  • Χαχα 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chris79 είπε:

Όχι βρε ... γιατί να μην κάνει ; Εγώ τα χαϊδεύω όλη την ώρα. Δεν το βάζω για να καταλάβω χτύπημα γιατί είναι ακόμη ελαφριά τα χτυπήματα και δε θα τα καταλάβω απ έξω. 
Είναι σαν μικρές κλωτσιές μέσα βαθιά ... δεν ξέρω πως να στο εξηγήσω αλλά όταν θα γίνει θα το καταλάβεις και δε θα αμφιβάλλεις :) 

Εγω παλι διανυω 19η και δεν εχω καταλαβει τιποτα,οπως μου τα χει πει η γιατρος μου.Ουτε βαζω χερι στην κοιλια,ουτε χαιδευω.Βασικα δεν εχω συνειδητοποιησει οτι υπαρχει μωρο εκει μέσα!!!

Ισως,αν αρχισω να το νιωθω.....Στους υπερηχους που το βλέπω στην οθονη δε μπορω να πιστεψω οτι ειναι μεσα μου.

Πιστευω μετα τη β επιπεδου θ αρχισω να το πιστευω και να σκεφτομαι για αγορες αν και θεωρω οτι θα τα καταφερω να ειμαι πολυ συγκρατημενη ως προς αυτό.

Και ο αντρας μου στο ιδιο μηκος κυματος.Παρ οτι το περιμεναμε 7 χρονια αυτο το μωρο.

 

 

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια κλείσαμε.β επιπέδου για 5 Οκτωβρίου!!!!!

Ποσών εβδομάδων εισαι?Εγω ειμαι στη 19η κι εχω κλείσει πιο αργα,στις 10 Οκτωβρίου!

Από 3 εως 13 μου ειχε πει η γιατρος.

Απο 22η βδομαδα δε γινεται η β.επιπέδου?

Παλι μπερδεύτηκα!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εγω παλι διανυω 19η και δεν εχω καταλαβει τιποτα,οπως μου τα χει πει η γιατρος μου.Ουτε βαζω χερι στην κοιλια,ουτε χαιδευω.Βασικα δεν εχω συνειδητοποιησει οτι υπαρχει μωρο εκει μέσα!!!

Ισως,αν αρχισω να το νιωθω.....Στους υπερηχους που το βλέπω στην οθονη δε μπορω να πιστεψω οτι ειναι μεσα μου.

Πιστευω μετα τη β επιπεδου θ αρχισω να το πιστευω και να σκεφτομαι για αγορες αν και θεωρω οτι θα τα καταφερω να ειμαι πολυ συγκρατημενη ως προς αυτό.

Και ο αντρας μου στο ιδιο μηκος κυματος.Παρ οτι το περιμεναμε 7 χρονια αυτο το μωρο.

 

 

πιστεύω όλες κάπως αναρρωτιόμαστε πολλές φορές αν όντως μεγαώνει κατι μεσα μας και αυτο το πλασματακι θα ειναι το μωρο μας που ολες τοσο θελουμε..ειναι λογικο..απλα θεωρω οταν αρχισει να μεγαλωνει η κοιλια μας και κανουμε τα πρωτα ψωνια κτλπ εκει θα το συνηδειτοποιησουμε καλυτερα....

μακαρι και εγω να μπορεσω να ειμαι συγκρατημενη στα ψωνια χαχαχα..ειμαι ικανη να μην εχω να φαω ολο το μηνα αλλα για το μωρο να ψωνιζω σαν τρελη...εχω και μια ταση στα ψωνια..οσο μπορω δηλαδη και μου επιτρεπουν τα οικονομικα..αααχχ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Επειδή μου το εξήγησε αναλυτικά ο γιατρός μου , ο 5ος μου είπε μπαίνει όταν είσαι 18η εβδομαδα ακριβως. Δηλαδη 18+1,18+2 κλπ εισαι στον 5ο. Εγω το μετραω οπως μου ειπε ο γιατρος μου.

Ώραια μια χαρά!!!

Just now, chris79 είπε:

Όχι βρε ... γιατί να μην κάνει ; Εγώ τα χαϊδεύω όλη την ώρα. Δεν το βάζω για να καταλάβω χτύπημα γιατί είναι ακόμη ελαφριά τα χτυπήματα και δε θα τα καταλάβω απ έξω. 
Είναι σαν μικρές κλωτσιές μέσα βαθιά ... δεν ξέρω πως να στο εξηγήσω αλλά όταν θα γίνει θα το καταλάβεις και δε θα αμφιβάλλεις

Εγώ μερικές φορές νιώθω σαν να κουνιέται το έντερο μου ..

Just now, mommytobe είπε:

εμένα είναι μέσα στην μέρα σαν να με γαργαλάει κάτι από μέσα..κάτι σαν να έχω ανθρακούχο ας πούμε μέσα και να κάνει μπουρμπουλίθρες  χαχαχα...και 2 φορές που το ένιωσα σαν κλοτσιά ΄ήταν την ώρα που το χάιδευα και ήταν σαν πολύ ελαφρύ χτύπημα...

Εγώ νιώθω το έντερο μάλλον χαχαχα

Just now, Hope.2019 είπε:

Παντως εγώ αυτές τις μέρες άρχισα να το νοιώθω πιο ξεκάθαρα. Στην αρχή έμοιαζε σαν κινήσεις του εντέρου αλλά τώρα είναι πιο ξεκάθαρα. Καταλαβαίνεις όντως κάτι βαθιά μέσα σου σαν να κινείται. Εγώ κυρίως το νοιώθω μετά από κάποιο γεύμα και όταν είμαι σε ηρεμία...

Κορίτσια έκανα χθες και την γενική ούρων. Η αλήθεια είναι εδω και τρεις μερες εχω ενα τσουξιμο. Μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι καλή ομως. Μου εδωσε canesten κρεμα να βαλω για τρεις μερες και αν αισθανθω καλυτερα τη συνεχιζω αλλες τρεις. Ελπιζω να περασει. Με εχει ταλαιπωρησει πολυ η κολπιτιδα τωρα στην εγκυμοσυνη γαμωτο!

Και μένα ο γιατρός μου έχει πει ότι επειδή αλλάζει το ph ,τέτοια μπορεί να έχουμε!!! 

Και εγώ σαν κίνηση εντέρου που και που και μόνο στα αριστερά που είναι το μικρό... το μεγάλο λες και δεν υπάρχει!

Just now, Τουτουνι είπε:

Κι εμένα ο άντρας μου ανυπομονει πολύ να τα άδεια να κουνιούνται και όλο με ρωτάει...κουνιούνται καθόλου???

Και μένα οπότε νιώθω κάτι σαν έντερο και λέω ωχ κάτι νιώθω, έρχεται και ακουμπάει και περιμένει η ψυχούλα μωρέ 

Just now, Joka είπε:

Εγω παλι διανυω 19η και δεν εχω καταλαβει τιποτα,οπως μου τα χει πει η γιατρος μου.Ουτε βαζω χερι στην κοιλια,ουτε χαιδευω.Βασικα δεν εχω συνειδητοποιησει οτι υπαρχει μωρο εκει μέσα!!!

Ισως,αν αρχισω να το νιωθω.....Στους υπερηχους που το βλέπω στην οθονη δε μπορω να πιστεψω οτι ειναι μεσα μου.

Πιστευω μετα τη β επιπεδου θ αρχισω να το πιστευω και να σκεφτομαι για αγορες αν και θεωρω οτι θα τα καταφερω να ειμαι πολυ συγκρατημενη ως προς αυτό.

Και ο αντρας μου στο ιδιο μηκος κυματος.Παρ οτι το περιμεναμε 7 χρονια αυτο το μωρο.

 

 

Ποσών εβδομάδων εισαι?Εγω ειμαι στη 19η κι εχω κλείσει πιο αργα,στις 10 Οκτωβρίου!

Από 3 εως 13 μου ειχε πει η γιατρος.

Απο 22η βδομαδα δε γινεται η β.επιπέδου?

Παλι μπερδεύτηκα!!!

Α ιδέα δεν έχω! Εγώ την Δευτέρα θα κάνω μια early β επιπέδου για να δούμε το μικρακι πως πάει και κανονική έχω 14 Οκτώβρη !

  • Ευχαριστώ 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Εγω παλι διανυω 19η και δεν εχω καταλαβει τιποτα,οπως μου τα χει πει η γιατρος μου.Ουτε βαζω χερι στην κοιλια,ουτε χαιδευω.Βασικα δεν εχω συνειδητοποιησει οτι υπαρχει μωρο εκει μέσα!!!

Ισως,αν αρχισω να το νιωθω.....Στους υπερηχους που το βλέπω στην οθονη δε μπορω να πιστεψω οτι ειναι μεσα μου.

Πιστευω μετα τη β επιπεδου θ αρχισω να το πιστευω και να σκεφτομαι για αγορες αν και θεωρω οτι θα τα καταφερω να ειμαι πολυ συγκρατημενη ως προς αυτό.

Και ο αντρας μου στο ιδιο μηκος κυματος.Παρ οτι το περιμεναμε 7 χρονια αυτο το μωρο.

 

 

Ποσών εβδομάδων εισαι?Εγω ειμαι στη 19η κι εχω κλείσει πιο αργα,στις 10 Οκτωβρίου!

Από 3 εως 13 μου ειχε πει η γιατρος.

Απο 22η βδομαδα δε γινεται η β.επιπέδου?

Παλι μπερδεύτηκα!!!

20-24 γίνεται απ όσο ξέρω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka said:

Εχει τόσο περιθώριο?Εσάς σας εδωσε δηλαδή να κλείσετε 4 βδομάδες περιθώριο?Εμένα 10 μέρες μόνο.

Εμένα μου έδωσε ημερομηνία συγκεκριμένη και την έκλεισε εκείνη την ώρα η μαία του απευθείας 

Θα είμαι 23+3 νομίζω όταν την κάνω αλλά στην αμνιο είχαμε κάνει ένα πολύ μεγάλο υπέρηχο και στα 2 όποτε ίσως γι αυτό το άργησε τόσο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

@Ani!! @Ele@nΕυχαριστώ κορίτσια μου.. Οπότε αν είναι έτσι και έχουν στενές γραμμές δηλαδή να είναι για μια ηλικία μικρότερα καλύτερα για τα πρώτα να αγοράσω H&M που σκεφτόμουν και μετά που θα μάθω και το μωρό μου να αγοράσω τα επόμενα από orchestra.. Γιατί θα τα αγοράσω , θα τα πλύνω, θα τα σιδερώσω οπότε δεν θα αλλάζονται μετά!

Σκεφτόμουν H&M στην αρχή αλλά φοβόμουν την ποιότητα. Αφού είναι καλά όπως λέτε κορίτσια γιατί να μην αγοράσω από εκεί; Είναι και πολύ φθηνά!

Τα hm έχουν καλή ποιότητα. Εξαρτάται και το μωρό πάλι. Δηλαδή στα πρώτα δεν είχα θέμα με τα νούμερα. Τώρα του φοράω 6-9 και του κάνουν ίσα ισα, ενώ τώρα μπήκε στον 8ο. Μη φοβηθεις τα orchestra. Απλά μην διαλέξεις νούμερο για πρόωρο ή για 0. Αν ανοίξεις τον οδηγό μεγεθών τους θα δεις ότι πάει με το ύψος. Το 3 εννοείται θα του κάνει. Ο μικρός μου φόρεσε το 3 από Φλεβάρη που γεννήθηκε μέχρι Μάη.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Έκανα τις προάλλες υπέρηχο και ήταν όλα καλά. Και σε μένα ήταν πιο λεπτομερής η εξέταση,  μέτρησε τα οργανακια του , όλα σούπερ. Αγοράκι μας επιβεβαίωσε και ο γιατρός. Ελπίζω να μην αλλάξει όπως συνέβη με άλλα κορίτσια...χαχαχα.  Βέβαια γερό να είναι και ότι θέλει ο Θεός καλοδεχούμενο!!

Μου έγραψε και άδεια 1 μήνα ο γιατρός. Δεν θέλω όμως να τους κρεμάσω στη δουλειά παρ'όλο που έχω δύσκολο ωράριο.  Το συζητησα με το αφεντικό μου και του πρότεινα να δουλεύω από το σπίτι από τον επόμενο μήνα με πιο ευέλικτο ωράριο. Φυσικά και το δέχτηκε και μάλιστα μου είπε ότι το εκτίμησε πάρα πολύ.  Οπότε περιμένω από τον Οκτώβρη να ηρεμήσω και να ξεκουραστώ λιγάκι. 

Αγορές δεν έχουμε κάνει. Θα ξεκινήσουμε μετά την Β επιπέδου. Ρουχαλάκια,  έπιπλα,  δωματιο.  Και εμείς δεν έχουμε κανέναν να μας δώσει. Της αδερφής μου για παράδειγμα ο μικρός είναι πλέον 9 ετών,  τα έχει χαρίσει όσα είχε εδώ και καιρό.  Είναι πολλά τα έξοδα,  πολλές οι ανάγκες,  αλλά δεν πειράζει. Να έχουμε όλες καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες και να γεννησουμε υγιή μωράκια και όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα.  Θα βρούμε λύσεις. 

Όσον αφορά τη γέννα θα ακολουθήσω το γιατρό μου στο μαιευτήριο που συνεργάζεται.  Στον επόμενο υπέρηχο τον ρώτησα αν μπορεί να έρθει και ο άντρας μου και δεν είχε κανένα πρόβλημα. Μού έκλεισαν το ραντεβού αργά το βράδυ,  21:30, οπότε θα πάμε μαζί.  Μέχρι τώρα πήγαινα πρωί. Πάντως και στην αυχενικη μαζί μπήκαμε.  Ήθελα να ρωτήσω όσα κορίτσια πάνε σε ίδ μαιευτήριο τι δωμάτιο σκέφτονται να διαλέξουν  τρίκλινο ή δίκλινο; Αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω για το δίκλινο ή όχι.  Καλά για μονοκλινο ξεφεύγει το πράγμα,  δεν το συζητώ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Eμένα μετά την μίνι β επιπεδου που ειδαμε πιο αναλυτικα το μωρο και τα οργανακια του, μου έκλεισε 8/10 την κανονικη Β επιπεδου και θα είμαι 21+2. Νομίζω από 21η εβδομάδα γίνεται αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Just now, Ele@n είπε:

Τα hm έχουν καλή ποιότητα. Εξαρτάται και το μωρό πάλι. Δηλαδή στα πρώτα δεν είχα θέμα με τα νούμερα. Τώρα του φοράω 6-9 και του κάνουν ίσα ισα, ενώ τώρα μπήκε στον 8ο. Μη φοβηθεις τα orchestra. Απλά μην διαλέξεις νούμερο για πρόωρο ή για 0. Αν ανοίξεις τον οδηγό μεγεθών τους θα δεις ότι πάει με το ύψος. Το 3 εννοείται θα του κάνει. Ο μικρός μου φόρεσε το 3 από Φλεβάρη που γεννήθηκε μέχρι Μάη.

Τέλεια , κατάλαβα. Αρα αν ψωνίσω απο κει θα παω σε μεγαλυτερο νουμερο. Θα ριξω μια ματιά στον οδηγό τους όταν έρθει η ώρα...

Just now, Ladybag20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έκανα τις προάλλες υπέρηχο και ήταν όλα καλά. Και σε μένα ήταν πιο λεπτομερής η εξέταση,  μέτρησε τα οργανακια του , όλα σούπερ. Αγοράκι μας επιβεβαίωσε και ο γιατρός. Ελπίζω να μην αλλάξει όπως συνέβη με άλλα κορίτσια...χαχαχα.  Βέβαια γερό να είναι και ότι θέλει ο Θεός καλοδεχούμενο!!

Μου έγραψε και άδεια 1 μήνα ο γιατρός. Δεν θέλω όμως να τους κρεμάσω στη δουλειά παρ'όλο που έχω δύσκολο ωράριο.  Το συζητησα με το αφεντικό μου και του πρότεινα να δουλεύω από το σπίτι από τον επόμενο μήνα με πιο ευέλικτο ωράριο. Φυσικά και το δέχτηκε και μάλιστα μου είπε ότι το εκτίμησε πάρα πολύ.  Οπότε περιμένω από τον Οκτώβρη να ηρεμήσω και να ξεκουραστώ λιγάκι. 

Αγορές δεν έχουμε κάνει. Θα ξεκινήσουμε μετά την Β επιπέδου. Ρουχαλάκια,  έπιπλα,  δωματιο.  Και εμείς δεν έχουμε κανέναν να μας δώσει. Της αδερφής μου για παράδειγμα ο μικρός είναι πλέον 9 ετών,  τα έχει χαρίσει όσα είχε εδώ και καιρό.  Είναι πολλά τα έξοδα,  πολλές οι ανάγκες,  αλλά δεν πειράζει. Να έχουμε όλες καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες και να γεννησουμε υγιή μωράκια και όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα.  Θα βρούμε λύσεις. 

Όσον αφορά τη γέννα θα ακολουθήσω το γιατρό μου στο μαιευτήριο που συνεργάζεται.  Στον επόμενο υπέρηχο τον ρώτησα αν μπορεί να έρθει και ο άντρας μου και δεν είχε κανένα πρόβλημα. Μού έκλεισαν το ραντεβού αργά το βράδυ,  21:30, οπότε θα πάμε μαζί.  Μέχρι τώρα πήγαινα πρωί. Πάντως και στην αυχενικη μαζί μπήκαμε.  Ήθελα να ρωτήσω όσα κορίτσια πάνε σε ίδ μαιευτήριο τι δωμάτιο σκέφτονται να διαλέξουν  τρίκλινο ή δίκλινο; Αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω για το δίκλινο ή όχι.  Καλά για μονοκλινο ξεφεύγει το πράγμα,  δεν το συζητώ 

Τέλεια άλλο ένα αγοράκι... Κι εμείς έχουμε κάνει την έρευνα μας και εχουμε καταληξει σε καροτσι ,κουνια και αγορές μετά την Β επιπεδου. Οσον αφορά τη γέννα εγώ θα γεννησω στο Ρεα γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου και θα πάω σε τρίκλινο. Νομίζω είναι πολύ μεγάλη η διαφορά της τιμής με το δίκλινο και πιστεύω δεν αξίζει. Βέβαια αν δεν είστε πολύ στενά οικονομικά και μπορείτε εννοείτε! Εμάς και το τρίκλινο πολυ είναι για τα οικονομικά μας. Πάω σε ιδιωτικό καθαρά και μόνο λόγω ότι δεν ήθελα να αλλάξω το γιατρό μου...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

πιστεύω όλες κάπως αναρρωτιόμαστε πολλές φορές αν όντως μεγαώνει κατι μεσα μας και αυτο το πλασματακι θα ειναι το μωρο μας που ολες τοσο θελουμε..ειναι λογικο..απλα θεωρω οταν αρχισει να μεγαλωνει η κοιλια μας και κανουμε τα πρωτα ψωνια κτλπ εκει θα το συνηδειτοποιησουμε καλυτερα....

μακαρι και εγω να μπορεσω να ειμαι συγκρατημενη στα ψωνια χαχαχα..ειμαι ικανη να μην εχω να φαω ολο το μηνα αλλα για το μωρο να ψωνιζω σαν τρελη...εχω και μια ταση στα ψωνια..οσο μπορω δηλαδη και μου επιτρεπουν τα οικονομικα..αααχχ...

Εγώ κορίτσια δεν θέλω να είμαι συγκρατημένη!!! Πρώτα ο Θεός κι η Παναγίτσα να Πάνε όλα καλά και με τη β επιπέδου και ότι αντέχει η τσέπη μου θα το πάρω!!! Λαχταρούσαν τόσα χρόνια να φτάσω εδώ που είμαι τώρα!!! Και τώρα είμαι...ε, θα κανω ότι περνάει απ' το χέρι μου να το ζήσω!!!

Just now, chris79 είπε:

20-24 γίνεται απ όσο ξέρω 

Εγω είμαι νωρίς ακόμα...θα είμαι 19+3 όταν πάω για τη β επιπέδου, αλλά επειδή είναι διδυμακια και τα κιλά μου το επιτρέπουν, θα φανεί!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...