Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Ani!! είπε:

Καλημερα κοριτσια! τα ματωμενα ουλα ή τα ευαισθητ ειναι ενα απο τα συμπτωματα εγκυμοσυνης.. αλλαξτε οδοντοκτρεμα αν θελετε.. 

ξυπνησατε καλα;;;

Καλημέρα @Ani!!. Εγώ από τις 7:30 και δεν μπόρεσα να ξανά κοιμηθώ. Έχω έναν πόνο στο ηβικό οστό (αν το λέω σωστά) κ όταν πάω να βάλω παντελόνι με δυσκολεύει... Φοβάμαι μην είναι χαμηλά ο τράχηλος :( και έχω υπέρηχο 23/11..  

Εσύ;

Just now, Evoulini24 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Είμαι από τις Μανουλες Μαρτίου!! Ήθελα να σας ρωτήσω.. μήπως είχε καμία στη Β επιπέδου οριακά φυσιολογικο τράχηλο; Πήγαμε τη Δευτέρα στον εμβρυολογο και τον μέτρησε κολπικά 25 χιλιοστά! Στην αυχενική διαφάνεια ήταν 36! Να ανησυχώ; Μου είπε να αποφεύγω τις σκάλες γιατί είναι επικίνδυνες και τα βαθιά καθίσματα!! Εγώ, η αλήθεια είναι, τις τελευταίες δύο εβδομάδες με σκάλες και βάρη το παρακανα..

Καλημέρα! Κι εγώ κάποιες φορές το παρακάνω με βάρη κ σκυψιματα και η αλήθεια είναι ότι πρέπει να προσέχουμε... Ο εμβρυολογος σου είπε ότι είναι οριακά;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημέρα @Ani!!. Εγώ από τις 7:30 και δεν μπόρεσα να ξανά κοιμηθώ. Έχω έναν πόνο στο ηβικό οστό (αν το λέω σωστά) κ όταν πάω να βάλω παντελόνι με δυσκολεύει... Φοβάμαι μην είναι χαμηλά ο τράχηλος :( και έχω υπέρηχο 23/11..  

Εσύ;

Καλημέρα! Κι εγώ κάποιες φορές το παρακάνω με βάρη κ σκυψιματα και η αλήθεια είναι ότι πρέπει να προσέχουμε... Ο εμβρυολογος σου είπε ότι είναι οριακά;

Ναι πρέπει γενικά να είναι από 25 και πάνω κι εμένα είναι 25-26 εκεί...βάζω κολπική κρέμα προγεστερόνης τώρα και ξεκίνησα και μαγνήσιο που δεν έπαιρνα έως τώρα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Ναι πρέπει γενικά να είναι από 25 και πάνω κι εμένα είναι 25-26 εκεί...βάζω κολπική κρέμα προγεστερόνης τώρα και ξεκίνησα και μαγνήσιο που δεν έπαιρνα έως τώρα.. 

Μακάρι να σου ανέβει! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια...και εγω ξυπνια απο τις 7 παρα...αυριο εχω τον μηνιαιο υπερηχο και ανυπομονω να δω τον μπεμπη μου ποσο μεγαλωσε απο την β επιπεδου εως τωρα..περασαν και 3 βδομαδες απο τοτε

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Ναι πρέπει γενικά να είναι από 25 και πάνω κι εμένα είναι 25-26 εκεί...βάζω κολπική κρέμα προγεστερόνης τώρα και ξεκίνησα και μαγνήσιο που δεν έπαιρνα έως τώρα.. 

Καλημέρα! Γενικα ο τραχηλος ειναι παραξενη υποθεση,  καλα κανεις κ βαζεις και κρεμα και ξεκούραση θελει..  Θα σου πρότεινα να κανεις συχνες μετρήσεις απο εδω και περα να βλεπεις πως θα παει και γενικα να πιεσεις τον γιατρό και να μην το αφησεις στη μοιρα του! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

καλημερα κοριτσια...και εγω ξυπνια απο τις 7 παρα...αυριο εχω τον μηνιαιο υπερηχο και ανυπομονω να δω τον μπεμπη μου ποσο μεγαλωσε απο την β επιπεδου εως τωρα..περασαν και 3 βδομαδες απο τοτε

Καλημέρα κοριτσια, κι εμείς έχουμε αύριο υπέρηχο!!! Κι εγώ ανυπομονώ γιατί εδώ και δύο μέρες που έκλεισα το ραντεβού τα μωρά μου δεν κουνιούνται πολύ!!! Από κει.που έκαναν πάρτι τώρα τα ακούω μόνο το βράδυ, άντε και λίγο το πρωί...πέντε να φοβούνται το γιατρό???? Χαχαχαχχαχα

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Evoulini24 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Είμαι από τις Μανουλες Μαρτίου!! Ήθελα να σας ρωτήσω.. μήπως είχε καμία στη Β επιπέδου οριακά φυσιολογικο τράχηλο; Πήγαμε τη Δευτέρα στον εμβρυολογο και τον μέτρησε κολπικά 25 χιλιοστά! Στην αυχενική διαφάνεια ήταν 36! Να ανησυχώ; Μου είπε να αποφεύγω τις σκάλες γιατί είναι επικίνδυνες και τα βαθιά καθίσματα!! Εγώ, η αλήθεια είναι, τις τελευταίες δύο εβδομάδες με σκάλες και βάρη το παρακανα..

Καλημέρα κοριτσι μου. Εγώ! Είχα 35 στην αυχενική και 28 στη Β επιπέδου.! Κι εμένα μου είπε για σκάλες αλλά να μην ανησυχώ.Την άλλη εβδομάδα έχω υπέρηχο και ελπίζω όλα να είναι καλά και να μην έχει κοντύνει κι άλλο.

Just now, Evoulini24 είπε:

Ναι πρέπει γενικά να είναι από 25 και πάνω κι εμένα είναι 25-26 εκεί...βάζω κολπική κρέμα προγεστερόνης τώρα και ξεκίνησα και μαγνήσιο που δεν έπαιρνα έως τώρα.. 

Σωστό το μαγνήσιο. Κι εγώ το ξεκίνησα γιατί βοηθά να μην γίνονται συσπάσεις.

Just now, mommytobe είπε:

καλημερα κοριτσια...και εγω ξυπνια απο τις 7 παρα...αυριο εχω τον μηνιαιο υπερηχο και ανυπομονω να δω τον μπεμπη μου ποσο μεγαλωσε απο την β επιπεδου εως τωρα..περασαν και 3 βδομαδες απο τοτε

Με το καλό κορίτσι μου.. καταλαβαίνω την ανυπομονησία σου. Εγώ έχω την επόμενη Τετάρτη και θα έχω να τον δω πέντε εβδομάδες! 

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημέρα @Ani!!. Εγώ από τις 7:30 και δεν μπόρεσα να ξανά κοιμηθώ. Έχω έναν πόνο στο ηβικό οστό (αν το λέω σωστά) κ όταν πάω να βάλω παντελόνι με δυσκολεύει... Φοβάμαι μην είναι χαμηλά ο τράχηλος :( και έχω υπέρηχο 23/11..  

Εσύ;

Καλημέρα! Κι εγώ κάποιες φορές το παρακάνω με βάρη κ σκυψιματα και η αλήθεια είναι ότι πρέπει να προσέχουμε... Ο εμβρυολογος σου είπε ότι είναι οριακά;

Καλημερα! το ειχα και εγω αυτο στην δεξια μερια... ο Γιατρος μου θεωρησε πως φταιει το νευρο του ποδιου που με τραβαγε κ ποναγα τοσο ψηλα.. μου αυξησε την προγεστερονη κ το σιδηρο και μετα απο 10 μερες τωρα ειμαι καλυτερα..δεν ξερω αν ειναι και τυχαιο βεβαια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου. Εγώ! Είχα 35 στην αυχενική και 28 στη Β επιπέδου.! Κι εμένα μου είπε για σκάλες αλλά να μην ανησυχώ.Την άλλη εβδομάδα έχω υπέρηχο και ελπίζω όλα να είναι καλά και να μην έχει κοντύνει κι άλλο.

Σωστό το μαγνήσιο. Κι εγώ το ξεκίνησα γιατί βοηθά να μην γίνονται συσπάσεις.

Με το καλό κορίτσι μου.. καταλαβαίνω την ανυπομονησία σου. Εγώ έχω την επόμενη Τετάρτη και θα έχω να τον δω πέντε εβδομάδες! 

Φοβάμαι μην τυχόν και πέσει πολύ μέχρι την Τετάρτη που έχω ραντεβού με τον γιατρό...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Φοβάμαι μην τυχόν και πέσει πολύ μέχρι την Τετάρτη που έχω ραντεβού με τον γιατρό...

Κι εγώ φοβάμαι να σου πω την αλήθεια. Εγώ έχω σε μια εβδομάδα ραντεβού. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς. Ξεκουράσου όσο περισσότερο μπορείς, μην κάνεις δουλειές στο σπίτι καθόλου και όλα θα πάνε καλά. Αν δουλεύεις πάρε άδεια και μείνε σπίτι. 

Εγώ ευτυχώς δουλεύω με τηλεργασια. 

Όλα καλά θα πάνε, εφόσον το γνωρίζεις και το παρακολουθείς με το γιατρό σου μην φοβάσαι. Εύχομαι να είναι σταθερός ή να έχει ανέβει στην επόμενη εξέταση.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, ξερετε κνν καλο αξιοπιστο on line μαγαζι για νυχτικακια;;;  ρωτησε κ η μαμα μ εδω κ ολα ειναι μακρυμανικα, αλλα εγω θελω κοντομανικο γιατι πιστεύω θα εχει φουλ ζεστη μεσα..  Ειδα στο ίντερνετ αλλα δεν ξερω αν θα ειναι καλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κι εγώ φοβάμαι να σου πω την αλήθεια. Εγώ έχω σε μια εβδομάδα ραντεβού. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς. Ξεκουράσου όσο περισσότερο μπορείς, μην κάνεις δουλειές στο σπίτι καθόλου και όλα θα πάνε καλά. Αν δουλεύεις πάρε άδεια και μείνε σπίτι. 

Εγώ ευτυχώς δουλεύω με τηλεργασια. 

Όλα καλά θα πάνε, εφόσον το γνωρίζεις και το παρακολουθείς με το γιατρό σου μην φοβάσαι. Εύχομαι να είναι σταθερός ή να έχει ανέβει στην επόμενη εξέταση.

Ευτυχώς κι εγώ είμαι στο σπίτι.. εσύ τι μέτρηση είχες στη Β επιπέδου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Βρε κορίτσια, ξερετε κνν καλο αξιοπιστο on line μαγαζι για νυχτικακια;;;  ρωτησε κ η μαμα μ εδω κ ολα ειναι μακρυμανικα, αλλα εγω θελω κοντομανικο γιατι πιστεύω θα εχει φουλ ζεστη μεσα..  Ειδα στο ίντερνετ αλλα δεν ξερω αν θα ειναι καλα

Καλησπέρα!!!

Εγώ παρήγγειλα από το casualo.gr. Κοντομάνικη νυχτικιά σετ με ρόμπα...βαμβακερή!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...