Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, enjoy είπε:

για πιο λογο να μην κανει καποιος ντοπλερ?? θα λυπηθεις 200 ευρώ  για την υγεια τ μικρου??? κι ομως ολες ετσι κανουν(και εγω)... με αποτελεσμα καποιες να κερδίζουν τον λαχνο και να κλαινε μετα (εγω)...

οι γιατροι λενε πολλες π... ο υπέρηχος τούς  δεν τα βλεπει ολα... για 100και200 ευρω μην αμελειται το ντοπλερ.. εμενα παρουσίασε  ζητημα ζωης και θανατου μόλις  γεννηθηκε το οποιο δεν παρουσίαζε συμπτωματα και το ανακαλύψαμε  τυχαία.... και ειχα ακουσει την γιατρο μου να μην κανω ντοπλερ στο πρωτο... αν ειχα κανει θα φαινοταν το θεμα και θα ξεραμε εκ γενετής το ανακαλυψαμε 30ημερες αργοτερα και φαγαμε τις συνεπειες στον κ....!!! 

ευτυχως το ανακαλυψε η παιδιατρος μας και το θεραπευσαμε.. και ολα καλα... αν δεν το ειχε ανακαλυψει τύχαια τωρα θα θρηνουσαμε από βλακεια 100-200ευρω...

υγ: εκ των υστέρων  επειδη φυσαω και το γιαουρτι... διαβασα στο ιντερνετ στην Γερμανια στην επίσκεψη των 40 ημερων του νεογνου στον παιδιατρο εκτος των αλλων εξετασεων επιβαλλεται και υπερυχος στο νεογνο μεσα  στις τυπικες εξετασεις... και ειναι απολυτα φυσιολογικο για αυτους... δλδ τωρα στο δευτερο δεν χαριζομαι και θα ακολουθησω τα Γερμανικα πρωτοκολλα...

απο την μια δεν χρειαζεται να εισαι υποχονδριος... αλλα απο την αλλη ομως, κοριτσια χανουν εγκυμοσυνες, χανουν παιδια, κανουν εξωσωματικες και γαμ... να φερουν ενα παιδι στον κοσμο αυτο... και εμεις σκεφτομαστε αν θα κανουμε νροπλερ η οχι... επιβαλλεται οπως ειπε η Joka καπου να κανεις ολες τις εξετασεις που οριζονται για το καλο του... 

ειναι αδιανόητο (εκ των υστερων το καταλαβα) να αμελουμε ολες τις απαριατητες εξετασεις και ποσο μαλλον με την βουλα της γυναικολογου... μια θα πετυχει το λαχνο αλλα αξιζει να σωθει το παιδακι αυτης της μιας...

υγ: παιδι ο Θεος εδωσε και πιανω με το καλημέρα... τοκετο πρωτο ειχα 40κ5 4200 φτ με εναν πονο που λενε δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου...

και γυρισαν 100 γιατροι στα νοσοκομεια και μου ειπαν γτ δεν εκανα ντοπλερ θα φαινοταν... το χτυπας το κεφαλι μετα η δεν το χτυπας???

συγγνώμη για το σεντονι... και το εντονο μηνυμα!!! ευχομαι να πιασει τοπο... και να σωθουν ζωουλες που χανονται αδικα.. 

Ρε κορίτσια χαλαρώστε λίγο! Δεν είναι οικονομικό το θέμα !  Ποτέ δεν θα λυπομουν τα λεφτά αν έπρεπε να κάνω μια εξέταση και μου την είχε συστήσει ο γιατρός μου. Πχ στα δίδυμα που θεωρείται εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου είχα κάνει κι εγώ κάποιες επιπλέον εξετασεις.Από και και πέρα κάθε υποψήφια μανούλα διαλέγει κάποιον γιατρό που αυτή θεωρεί καλό κι εμπιστεύεται απόλυτα για κάτι τόσο σημαντικό. Κι εμένα πχ μου φαίνεται αδιανόητο ότι κάποιοι γιατροί παρακολουθούν την έγγυο μια φορά το μήνα  από τη στιγμή που ο δικός μου στην αρχή και στο τέλος σε παρακολουθεί κάθε βδομάδα και στη μέση το πολύ κάθε δύο βδομάδες αλλά δεν μου πέφτει και λόγος. Προφανώς ο κάθε επιστήμονας έχει το δικό του τρόπο και δεν έχω τις γνώσεις για να το κρίνω αυτό.. . Εδώ μέσα λέμε απλά τις εμπειρίες μας και δεν κρίνουμε κανεναν . Από και και πέρα εννοείται ότι ο καθένας πρέπει να κάνει αυτό που θεωρεί σωστό ο δικός του γιατρός η ο ίδιος.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό!!!όλα τέλεια όλα φυσιολογικά στις μετρήσεις και είμαστε 1200,kg kai 1130 (αγόρι κορίτσι αντίστοιχα!!!) Τελικά αυτό που είχα εγώ δεν ήταν συσπάσεις! ήταν η κοιλίτσα που μεγαλώνει και τεντώνει το δέρμα! 

Τέλεια! Συγχαρητήρια για τα μωράκια σου, παίρνουν πολύ καλό βάρος! :-)

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό!!!όλα τέλεια όλα φυσιολογικά στις μετρήσεις και είμαστε 1200,kg kai 1130 (αγόρι κορίτσι αντίστοιχα!!!) Τελικά αυτό που είχα εγώ δεν ήταν συσπάσεις! ήταν η κοιλίτσα που μεγαλώνει και τεντώνει το δέρμα! 

Τέλεια! Συγχαρητήρια για τα μωράκια σου, παίρνουν πολύ καλό βάρος! :-)

Ρε κορίτσια εσείς πως τα πάτε με την αϋπνία? Έχει 2 μέρες που δεν κοιμάμαι ούτε 1 ώρα συνεχόμενα! Δεν ξέρω αν είναι από το άγχος ή τις ορμόνες αλλά είμαι κομμάτια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Τέλεια! Συγχαρητήρια για τα μωράκια σου, παίρνουν πολύ καλό βάρος! :-)

Τέλεια! Συγχαρητήρια για τα μωράκια σου, παίρνουν πολύ καλό βάρος! :-)

Ρε κορίτσια εσείς πως τα πάτε με την αϋπνία? Έχει 2 μέρες που δεν κοιμάμαι ούτε 1 ώρα συνεχόμενα! Δεν ξέρω αν είναι από το άγχος ή τις ορμόνες αλλά είμαι κομμάτια.. 

Ευχαριστώ πολύ!!! Ναι μια χαρά είναι τα κιλάκια τους!!!! Άσε κι εγώ χθες το βράδυ ταλαιπωρήθηκα πολύ!! Είχα καούρες, κοιμήθηκα ελάχιστα και τώρα Κούτουλας!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό!!!όλα τέλεια όλα φυσιολογικά στις μετρήσεις και είμαστε 1200,kg kai 1130 (αγόρι κορίτσι αντίστοιχα!!!) Τελικά αυτό που είχα εγώ δεν ήταν συσπάσεις! ήταν η κοιλίτσα που μεγαλώνει και τεντώνει το δέρμα! 

Μπράβο κορίτσι!! Και μένα 1100 είναι!

Just now, Ρια new mum είπε:

Τέλεια! Συγχαρητήρια για τα μωράκια σου, παίρνουν πολύ καλό βάρος! :-)

Τέλεια! Συγχαρητήρια για τα μωράκια σου, παίρνουν πολύ καλό βάρος! :-)

Ρε κορίτσια εσείς πως τα πάτε με την αϋπνία? Έχει 2 μέρες που δεν κοιμάμαι ούτε 1 ώρα συνεχόμενα! Δεν ξέρω αν είναι από το άγχος ή τις ορμόνες αλλά είμαι κομμάτια.. 

Εγω παλεύω με την αυπνία και κυρίως λόγω συχνοουρίας.... νιώθω πίεση χαμηλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, bcd18 είπε:

Μπράβο κορίτσι!! Και μένα 1100 είναι!

Εγω παλεύω με την αυπνία και κυρίως λόγω συχνοουρίας.... νιώθω πίεση χαμηλά!

Εγώ από καούρες...αν και θα σηκωθώ και το βράδυ μια φορά τουλάχιστον για τουαλέτα!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ από καούρες...αν και θα σηκωθώ και το βράδυ μια φορά τουλάχιστον για τουαλέτα!!!

Ασε εγω δυστυχώς από τον 6 μήνα  σηκώνομαι αρκετες φορές...απο την αρχή δεν είχα ποτέ καούρες, εμετούς.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Ασε εγω δυστυχώς από τον 6 μήνα  σηκώνομαι αρκετες φορές...απο την αρχή δεν είχα ποτέ καούρες, εμετούς.. 

Μα σου πω κάτι...η ουρά μας έμεινε!!! Ας πάνε όλα καλά και μετά θα τα λέμε αυτά και θα γελάμε!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Μπράβο τουτουνι για τα μικρακια σου! :)

καλα εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης σηκώνομαι κατά τις 3-4 για τουαλέτα κ μετά κάνα δυωρο η τρίωρο κάνω τη φώκια .... 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Μα σου πω κάτι...η ουρά μας έμεινε!!! Ας πάνε όλα καλά και μετά θα τα λέμε αυτά και θα γελάμε!!!

Ακριβως!!! Μετά θα ξεχάσουμε όλα!!! Να είναι γερα όλα τα μωράκια!!!!

Κοριτσια πηγα σήμερα στο εφκα για να καταθέσω το χαρτί που έχω έτοιμο για την άδεια κυοφορίας και μου είπαν ότι πρέπει να τους το παω από την ημέρα που ξεκινάει η άδεια  και μετά, .  Θα τους παω το χαρτι που έχω ηδη έτοιμο και έχει ημερομηνίες 1/12 από εργοδότη και  εμενα και 4/12 από γυναικ του ΙΚΑ.  Μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα με τις ημερομηνιες που είναι πριν την έναρξη της αδειας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό!!!όλα τέλεια όλα φυσιολογικά στις μετρήσεις και είμαστε 1200,kg kai 1130 (αγόρι κορίτσι αντίστοιχα!!!) Τελικά αυτό που είχα εγώ δεν ήταν συσπάσεις! ήταν η κοιλίτσα που μεγαλώνει και τεντώνει το δέρμα! 

μπράβο τουτουνακι μια χαρά! θεωρώ πως εκτός κι τις καούρες ισως να ειχες και άγχος που θα πας στο γιατρό σημερα! χαλάλι αφου ειναι ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

μπράβο τουτουνακι μια χαρά! θεωρώ πως εκτός κι τις καούρες ισως να ειχες και άγχος που θα πας στο γιατρό σημερα! χαλάλι αφου ειναι ολα καλα!

Μήπως είναι που ξεχάστηκα και έφαγα κόκκινη στο χθες???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Δεν θυμάμαι αν το έχουμε ξανασυζητήσει. Έχετε μιλήσει με παιδίατρο; Σκέφτομαι από Ιανουαριο να μιλήσω με έναν που μου σύστησαν. Αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να ρωτήσω; Σου δίνει ας πούμε κάποιες πρώτες οδηγίες και γνωρίζεστε ώστε όταν γεννηθεί και το μωρό μετά από κάποιες μέρες το εξετάζει; 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Hope.2019 εγω δεν μιλησα ακομη,  εχω μια κατα νου απο δευτερα θα παρω τηλέφωνο! @Τουτουνι μπράβο τα μωρακια σου για διδυμακια ειναι σουπερ! @butterfly1986 εχεις δίκιο καλο ειναι να εχουμε εμπιστοσύνη στον γιατρο μας αλλιως τι τον διαλεξαμε,  κ νιωθω καποιες ενοχες που πηγα κ δεν του το ειπα,  αλλα εχω περασει δυσκολα στο παρελθόν και η ανασφάλεια χτυπαει κοκκινο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...