Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Συμπάσχω και εγώ μαζί σας κορίτσια.. Και πέρα από το πέτρωμα και τα λίγα πονακια έχω πολύ καουρα..σηνερα ήταν το κάτι άλλο.. Το παθαίνω απόγευμα και μέσα στην νύχτα... Παρακαλάω να μην πάει μέχρι το τέλος έτσι.. Είχα τοσο τέλεια εγκυμοσύνη μέχρι τώρα που πραγματικά δεν θέλω να το φανταστώ χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vivi24 είπε:

Και εγώ τα νιώθω συχνά τελευταία... Όταν ξεκουράζομαι ηρεμούν... εμένα πέτρωμα στην κοιλιά και ελαφρύς πόνους περιόδου 

Εγώ πόνους περιόδου δεν νιώθω!!! Νιώθω σαν να τουρλωνονται και τα δύο μωρά ταυτόχρονα! Καμία φορά.νιωθα ότι κάτι πιάνω...ποπουδακι είναι...κεφαλάκι είναι κάτι σκληρό με σχήμα!!!

Just now, mommytobe είπε:

Συμπάσχω και εγώ μαζί σας κορίτσια.. Και πέρα από το πέτρωμα και τα λίγα πονακια έχω πολύ καουρα..σηνερα ήταν το κάτι άλλο.. Το παθαίνω απόγευμα και μέσα στην νύχτα... Παρακαλάω να μην πάει μέχρι το τέλος έτσι.. Είχα τοσο τέλεια εγκυμοσύνη μέχρι τώρα που πραγματικά δεν θέλω να το φανταστώ χαχαχα 

Καούρα έχω κι εγώ όχι συχνά αλλά έχω και δεν καταλαβαίνω γιατί με πιάνει μόνο τη νύχτα!! Επίσης τη νύχτα με πιάνουν και εξάψεις!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ πόνους περιόδου δεν νιώθω!!! Νιώθω σαν να τουρλωνονται και τα δύο μωρά ταυτόχρονα! Καμία φορά.νιωθα ότι κάτι πιάνω...ποπουδακι είναι...κεφαλάκι είναι κάτι σκληρό με σχήμα!!!

Καούρα έχω κι εγώ όχι συχνά αλλά έχω και δεν καταλαβαίνω γιατί με πιάνει μόνο τη νύχτα!! Επίσης τη νύχτα με πιάνουν και εξάψεις!!

Υπάρχουν 2 ειδών συσπασεις, αυτές που σκληραίνει η κοιλιά σου και κάνει σαν καρούμπαλο και αυτές που νιώθεις πόνο χαμηλά σαν περιόδου (νομίζω αυτές είναι πιο ανησυχητικες) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Εγώ πόνους περιόδου δεν νιώθω!!! Νιώθω σαν να τουρλωνονται και τα δύο μωρά ταυτόχρονα! Καμία φορά.νιωθα ότι κάτι πιάνω...ποπουδακι είναι...κεφαλάκι είναι κάτι σκληρό με σχήμα!!!

Καούρα έχω κι εγώ όχι συχνά αλλά έχω και δεν καταλαβαίνω γιατί με πιάνει μόνο τη νύχτα!! Επίσης τη νύχτα με πιάνουν και εξάψεις!!

Και εγώ ξυπνάω μέσα στην νύχτα μούσκεμα.. Τι κακό και αυτό...στην αρχή και εμένα οι καούρες με έπιαναν νύχτα μόνο, τώρα με πιάνουν από το απόγευμα μέχρι την άλλη μέρα.. Τι να πω.. Υπομονή λίγο έμεινε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε;; Εχω εδω και αρκετες μερες που ξυπναω το βραδυ μουσκεμα!!! Αλλαζω δυο φανελακια καθε βραδυ! Απ' οτι διαβασα το παθαινετε και αλλες κοπελες εδω μεσα...τι πραγμα και αυτο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, έχω σήμερα ξύπνησα πολύ καλύτερα!!! Εσείς πώς είστε???

Καλημερα Τουτουνακι! Κ εγω σημερα Καλύτερα, καθολου πονακια..  Βέβαια το μωρο εχει τρελαθει στον λοξυγγα, τωρα πλεον κ πρωινα εκτος απο βραδια:-P

Κορίτσια εγω για αυτο το λογο συνεχιζω να κοιμάμαι με σορτσακι κ μια λεπτη μπλουζιτσα,  ασε δε που ειναι η μονη που με χωραει:rolleyes: δοκιμασα με μακρια πυτζαμα αλλα στο τεταρτο εσκαγα, οπότε συνεχιζω καλοκαιρινα.. Απο καουρες νιωθω οτι δεν μ εφυγαν ποτε κ πλεον με πιανουν κ με φαγητά που με ανακουφιζαν...  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εγω έχω μονο καουρες αλλά όχι συνέχεια.Πονους,αϋπνίες καθολου.Οταν πάντως είμαι όλη μέρα ξάπλα στο σπίτι είναι λογικό να μη μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ.Εξαψεις,χθες προχθές βραδάκι ζεσταινομουνα σε κάποια φάση αλλά έχει ζεστή αντικειμενικά κι είχαμε ανάψει κ το τζακι

Μια χαρά είμαι ακόμα,ευτυχώς.Μονο που νιώθω ότι βάραινω συνεχώς,παρότι είμαι με.5 κιλάκια μόνο συν.

Άλλες 10 εγκυμοσύνες σαν αυτή έβγαζα!!!!Στάθηκα πολύ τυχερή,στα 42 μου!

Μακάρι να πάνε όλα έτσι μεχρι τελους.

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Καλημέρα.Εγω έχω μονο καουρες αλλά όχι συνέχεια.Πονους,αϋπνίες καθολου.Οταν πάντως είμαι όλη μέρα ξάπλα στο σπίτι είναι λογικό να μη μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ.Εξαψεις,χθες προχθές βραδάκι ζεσταινομουνα σε κάποια φάση αλλά έχει ζεστή αντικειμενικά κι είχαμε ανάψει κ το τζακι

Μια χαρά είμαι ακόμα,ευτυχώς.Μονο που νιώθω ότι βάραινω συνεχώς,παρότι είμαι με.5 κιλάκια μόνο συν.

Άλλες 10 εγκυμοσύνες σαν αυτή έβγαζα!!!!Στάθηκα πολύ τυχερή,στα 42 μου!

Μακάρι να πάνε όλα έτσι μεχρι τελους.

Τέλεια!!! Φυσικά και όλα καλά θα πάνε!! Είσαι τυχερή που πέρασες την εγκυμοσύνη σου τόσο άνετα!!! Εγώ τα πέρασα όλα!!? Χαχαχαχαχχαχα

 

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημερα Τουτουνακι! Κ εγω σημερα Καλύτερα, καθολου πονακια..  Βέβαια το μωρο εχει τρελαθει στον λοξυγγα, τωρα πλεον κ πρωινα εκτος απο βραδια:-P

Κορίτσια εγω για αυτο το λογο συνεχιζω να κοιμάμαι με σορτσακι κ μια λεπτη μπλουζιτσα,  ασε δε που ειναι η μονη που με χωραει:rolleyes: δοκιμασα με μακρια πυτζαμα αλλα στο τεταρτο εσκαγα, οπότε συνεχιζω καλοκαιρινα.. Απο καουρες νιωθω οτι δεν μ εφυγαν ποτε κ πλεον με πιανουν κ με φαγητά που με ανακουφιζαν...  

Λόξυγκα τα δικά μου δεν έχουν ακόμα...πρέπει να είναι πολύ αστείο!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

Καλημερα Τουτουνακι! Κ εγω σημερα Καλύτερα, καθολου πονακια..  Βέβαια το μωρο εχει τρελαθει στον λοξυγγα, τωρα πλεον κ πρωινα εκτος απο βραδια:-P

Κορίτσια εγω για αυτο το λογο συνεχιζω να κοιμάμαι με σορτσακι κ μια λεπτη μπλουζιτσα,  ασε δε που ειναι η μονη που με χωραει:rolleyes: δοκιμασα με μακρια πυτζαμα αλλα στο τεταρτο εσκαγα, οπότε συνεχιζω καλοκαιρινα.. Απο καουρες νιωθω οτι δεν μ εφυγαν ποτε κ πλεον με πιανουν κ με φαγητά που με ανακουφιζαν...  

Καλημέρα! Κι εγώ κοιμάμαι με τα ρούχα του άντρα μου , του έχω κλέψει κοντομάνικες μπλούζες και σορτσάκια :razz:

Λόξυγκα κι εμένα πρέπει να έχει κάθε μέρα... Είναι όταν νοιώθουμε συνεχόμενα ρυθμικά χτυπήματα στην κοιλιά και σαν να ταρακουνιέται όλη ρυθμικά;

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Τέλεια!!! Φυσικά και όλα καλά θα πάνε!! Είσαι τυχερή που πέρασες την εγκυμοσύνη σου τόσο άνετα!!! Εγώ τα πέρασα όλα!!? Χαχαχαχαχχαχα

 

Λόξυγκα τα δικά μου δεν έχουν ακόμα...πρέπει να είναι πολύ αστείο!!!

Χαχαχα ναι το γλυκακι μου,  νιωθεις ενα ρυθμικο τουκ τουκ συνηθως κνν 10 15 λεπτακι το πιανει εμενα το βραδυ αλλα τελευταία εχουμε κ πρωί.. :-P εγω γελαω με τον ανδρα μου, η μπεμπα δεν ξερω... 

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ κοιμάμαι με τα ρούχα του άντρα μου , του έχω κλέψει κοντομάνικες μπλούζες και σορτσάκια :razz:

Λόξυγκα κι εμένα πρέπει να έχει κάθε μέρα... Είναι όταν νοιώθουμε συνεχόμενα ρυθμικά χτυπήματα στην κοιλιά και σαν να ταρακουνιέται όλη ρυθμικά;

Ναι αυτο! Κ εγω αυτο σκεφτομουν τωρα,  οτι θα στραφω στα κοντομανικα του ανδρος μου οπως παει..  Πεταχτηκε η κοιλια αρκετα κ σύντομα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Χαχαχα ναι το γλυκακι μου,  νιωθεις ενα ρυθμικο τουκ τουκ συνηθως κνν 10 15 λεπτακι το πιανει εμενα το βραδυ αλλα τελευταία εχουμε κ πρωί.. :-P εγω γελαω με τον ανδρα μου, η μπεμπα δεν ξερω... 

Αχου τα γλυκουλια μας!! Κι εμένα ξεκίνησε και πρωινά... Σήμερα το έκανε λίγο μετά το πρωινό.. αλλά συνήθως το έπιανε απόγευμα προς βράδυ! Είναι τέλειο..

Κορίτσια λένε ότι με το λόξυγκα προετοιμάζονται τα πνευμονάκια τους. Το διάβασα σε ένα άρθρο στο Babyspace.

Just now, Paris.33 είπε:

Χαχαχα ναι το γλυκακι μου,  νιωθεις ενα ρυθμικο τουκ τουκ συνηθως κνν 10 15 λεπτακι το πιανει εμενα το βραδυ αλλα τελευταία εχουμε κ πρωί.. :-P εγω γελαω με τον ανδρα μου, η μπεμπα δεν ξερω... 

Ναι αυτο! Κ εγω αυτο σκεφτομουν τωρα,  οτι θα στραφω στα κοντομανικα του ανδρος μου οπως παει..  Πεταχτηκε η κοιλια αρκετα κ σύντομα 

Ότι πιο άνετο έχω φορέσει! Χαχαχα αυτό να κάνεις! Κι εγώ αν και έχω μικρή κοιλίτσα που τώρα ξεπετάχτηκε πιο πολύ θέλω μια άνεση! Να τα φορέσεις, θα βρεις την άνεση σου μέσα σπίτι.

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...