Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Πολύ προβληματίζομαι κι εγώ! Αύριο που έχω ραντεβού με το γιατρό θα τον ρωτήσω!

Εσυ με 2 παντως,  είτε εχεις ειτε δεν εχεις συσπασεις,  μωρο θα πιανεις,  δεν γίνεται..  Ολο κ καπου θα ειναι κανεναν κεφαλακι χερακι ποδαρακι:D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Ωχ ρε γαμώτο νιωθω και εγώ αυτό το καρούμπαλο και ψιλοπετρώματα στην κοιλιά! Δεν ήξερα όμως ότι είναι συσπάσεις, νόμιζα ότι ΗΤΑΝ το ΜΩΡΟ!

Εγώ δε νιώθω τίποτα.Καταλαβαινω που είναι το.κεφαλακι της και προεξέχει αλλά δε νιώθω κάτι.Μονο αν ακουμπήσω εκεί το νιώθω από κατω.Στις 32 βδομάδες ξεκινάνε περίπου οι ελαφρες συστολές κι όταν είναι θα το νιώσω μου είχε πει.

Βρε κορίτσια,τι φοβαστε.το σεξ?Οτι ισχυει και για το περπάτημα ισχύει κι εκεί.Απαγορευεται μόνο σε θέματα τραχήλου,πλακούντα αποκόλλησης.Ειδαλλως κανονικά,απλά ήρεμα!!

Έγκυες είμαστε,όχι αναπηρες,ούτε άρρωστες.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Εσυ με 2 παντως,  είτε εχεις ειτε δεν εχεις συσπασεις,  μωρο θα πιανεις,  δεν γίνεται..  Ολο κ καπου θα ειναι κανεναν κεφαλακι χερακι ποδαρακι:D

Χαχαχαχαχαχχααχχαχαχα! Θα ρωτήσω γιατί ανησυχώ!!! Άντε και σε 15 μέρες περίπου θα πάω στην Αθήνα να είμαι δίπλα στο γιατρό μου να νιώθω απόλυτα ς ασφαλής!

Just now, Joka είπε:

Εγώ δε νιώθω τίποτα.Καταλαβαινω που είναι το.κεφαλακι της και προεξέχει αλλά δε νιώθω κάτι.Μονο αν ακουμπήσω εκεί το νιώθω από κατω.Στις 32 βδομάδες ξεκινάνε περίπου οι ελαφρες συστολές κι όταν είναι θα το νιώσω μου είχε πει.

Βρε κορίτσια,τι φοβαστε.το σεξ?Οτι ισχυει και για το περπάτημα ισχύει κι εκεί.Απαγορευεται μόνο σε θέματα τραχήλου,πλακούντα αποκόλλησης.Ειδαλλως κανονικά,απλά ήρεμα!!

Έγκυες είμαστε,όχι αναπηρες,ούτε άρρωστες.

Εγώ πάντως ούτε περπάτημα κάνω απ' την αρχή...οπότε το σεξ είναι πολυτέλεια για μένα!!! Δεν πειράζει, χρόνο έχουμε!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Λες να χαιδευουμε τις συσπασεις αντι για το μωρακι που νομίζαμε :rolleyes: τι απάτη!! Χαχαχα θα ρωτησω κ εγω τιν γιατρο απο εβδομάδα να ξερουμε τι μας γινεται.. 

Και εγω νιώθω αυτό το καρούμπαλο και το χαϊδεύω και νόμιζα είναι το κεφαλάκι!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εγώ δε νιώθω τίποτα.Καταλαβαινω που είναι το.κεφαλακι της και προεξέχει αλλά δε νιώθω κάτι.Μονο αν ακουμπήσω εκεί το νιώθω από κατω.Στις 32 βδομάδες ξεκινάνε περίπου οι ελαφρες συστολές κι όταν είναι θα το νιώσω μου είχε πει.

Βρε κορίτσια,τι φοβαστε.το σεξ?Οτι ισχυει και για το περπάτημα ισχύει κι εκεί.Απαγορευεται μόνο σε θέματα τραχήλου,πλακούντα αποκόλλησης.Ειδαλλως κανονικά,απλά ήρεμα!!

Έγκυες είμαστε,όχι αναπηρες,ούτε άρρωστες.

Αααα Μπορεί να ‘χω κόψει το περπάτημα αλλά το σεξ δεν το έκοψα! μόνο τώρα που μετά την αποκόλληση δε μου το επιτρέπει ο γιατρός! τώρα που είμαι καλά και θα πάω την Τρίτη στο γιατρό θα τον ρωτήσω....Διαφορετικά ο άντρας μου θα πηγαίνει τοίχο τοίχο :lol:

Just now, bcd18 είπε:

Και εγω νιώθω αυτό το καρούμπαλο και το χαϊδεύω και νόμιζα είναι το κεφαλάκι!!! 

Ας μας πει κάποιος τι χαϊδεύουμε όλο αυτό τον καιρό :P

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.. Εγώ περπατάω πάντως και μέχρι και 3 τέταρτα μετά όμως κουράζομαι.. Λογικό να μου πεις... 

Σεεεξ? Τι είναι αυτό? Χαχαχαχα κάναμε 1 2 φορές στην αρχή.. Μετά την αυχενική μας το απαγόρευσαν λόγω χαμηλού πλακούντα.. Μετά πήραμε κάποια στιγμή το οκέι αλλά ούτε καν.. Δεν μας βγαίνει και πολύ.. Βέβαια κάποιες μέρες με πιάνουν οι ορμόνες μου αλλά το καταπολεμάω χαχαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 said:

Και εγω νιώθω αυτό το καρούμπαλο και το χαϊδεύω και νόμιζα είναι το κεφαλάκι!!! 

Το καρούμπαλο δεν είναι σύσπαση κορίτσι μου ... είναι ή κεφάλι ή πωπός ! Μπορεί και ποδάρι αλλά ανάλογα ποσό μεγάλο είναι ... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Το καρούμπαλο δεν είναι σύσπαση κορίτσι μου ... είναι ή κεφάλι ή πωπός ! Μπορεί και ποδάρι αλλά ανάλογα ποσό μεγάλο είναι ... 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Το καρούμπαλο για κεφαλάκι νόμιζα αλλά μπορεί να  είναι και πωπός όπως λες!!! Όταν είναι χεράκι ή ποδαράκι το καταλαβαινω γιατί δεν γινεται καρούμπαλο, αλλά δεν ξέρω ποιο από τα δυο είναι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Το καρούμπαλο για κεφαλάκι νόμιζα αλλά μπορεί να  είναι και πωπός όπως λες!!! Όταν είναι χεράκι ή ποδαράκι το καταλαβαινω γιατί δεν γινεται καρούμπαλο, αλλά δεν ξέρω ποιο από τα δυο είναι! 

Εμένα πάντως το καρούμπαλο ήταν συσπαση, σου εύχομαι να είναι κεφαλάκι αλλά καλού κακού ρώτα το γιατρό σου και μην κουράζεσαι πολύ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ρια new mum είπε:

Εμένα πάντως το καρούμπαλο ήταν συσπαση, σου εύχομαι να είναι κεφαλάκι αλλά καλού κακού ρώτα το γιατρό σου και μην κουράζεσαι πολύ.. 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μόνο όταν είμαι ξαπλωμένη συμβαίνει αλλά όχι συνέχεια.. Ένιωθες πόνο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μόνο όταν είμαι ξαπλωμένη συμβαίνει αλλά όχι συνέχεια.. Ένιωθες πόνο; 

Όχι πόνο, είναι σαν να κουνιέται κάτι μέσα σου και να σου σπρώχνει την κοιλιά προς τα έξω.. 

Just now, dpilo είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια πιο πολλές συσπάσεις ένιωθα στον 6ο παρά τώρα που μπήκα 8ο... Πρέπει οπωσδήποτε να νιώθω? 

Όχι δεν πρέπει οπωσδήποτε να νιώθεις, μπορεί να τις νιώσεις μια και έξω όταν έρθει η ώρα ;-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Όχι πόνο, είναι σαν να κουνιέται κάτι μέσα σου και να σου σπρώχνει την κοιλιά προς τα έξω.. 

Όχι δεν πρέπει οπωσδήποτε να νιώθεις, μπορεί να τις νιώσεις μια και έξω όταν έρθει η ώρα ;-)

Σε ευχαριστώ!! Θα το παρακολουθήσω! 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Ούτε εμένα μου είπε ο γιατρός να κάνω ντοπλερ. Μου ειπε ότι όλες τις μετρήσεις που απαιτείται να γίνουν στο ντοπλερ τις κάνει αυτός στο ιατρείο του.

για πιο λογο να μην κανει καποιος ντοπλερ?? θα λυπηθεις 200 ευρώ  για την υγεια τ μικρου??? κι ομως ολες ετσι κανουν(και εγω)... με αποτελεσμα καποιες να κερδίζουν τον λαχνο και να κλαινε μετα (εγω)...

οι γιατροι λενε πολλες π... ο υπέρηχος τούς  δεν τα βλεπει ολα... για 100και200 ευρω μην αμελειται το ντοπλερ.. εμενα παρουσίασε  ζητημα ζωης και θανατου μόλις  γεννηθηκε το οποιο δεν παρουσίαζε συμπτωματα και το ανακαλύψαμε  τυχαία.... και ειχα ακουσει την γιατρο μου να μην κανω ντοπλερ στο πρωτο... αν ειχα κανει θα φαινοταν το θεμα και θα ξεραμε εκ γενετής το ανακαλυψαμε 30ημερες αργοτερα και φαγαμε τις συνεπειες στον κ....!!! 

ευτυχως το ανακαλυψε η παιδιατρος μας και το θεραπευσαμε.. και ολα καλα... αν δεν το ειχε ανακαλυψει τύχαια τωρα θα θρηνουσαμε από βλακεια 100-200ευρω...

υγ: εκ των υστέρων  επειδη φυσαω και το γιαουρτι... διαβασα στο ιντερνετ στην Γερμανια στην επίσκεψη των 40 ημερων του νεογνου στον παιδιατρο εκτος των αλλων εξετασεων επιβαλλεται και υπερυχος στο νεογνο μεσα  στις τυπικες εξετασεις... και ειναι απολυτα φυσιολογικο για αυτους... δλδ τωρα στο δευτερο δεν χαριζομαι και θα ακολουθησω τα Γερμανικα πρωτοκολλα...

απο την μια δεν χρειαζεται να εισαι υποχονδριος... αλλα απο την αλλη ομως, κοριτσια χανουν εγκυμοσυνες, χανουν παιδια, κανουν εξωσωματικες και γαμ... να φερουν ενα παιδι στον κοσμο αυτο... και εμεις σκεφτομαστε αν θα κανουμε νροπλερ η οχι... επιβαλλεται οπως ειπε η Joka καπου να κανεις ολες τις εξετασεις που οριζονται για το καλο του... 

ειναι αδιανόητο (εκ των υστερων το καταλαβα) να αμελουμε ολες τις απαριατητες εξετασεις και ποσο μαλλον με την βουλα της γυναικολογου... μια θα πετυχει το λαχνο αλλα αξιζει να σωθει το παιδακι αυτης της μιας...

υγ: παιδι ο Θεος εδωσε και πιανω με το καλημέρα... τοκετο πρωτο ειχα 40κ5 4200 φτ με εναν πονο που λενε δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου...

και γυρισαν 100 γιατροι στα νοσοκομεια και μου ειπαν γτ δεν εκανα ντοπλερ θα φαινοταν... το χτυπας το κεφαλι μετα η δεν το χτυπας???

συγγνώμη για το σεντονι... και το εντονο μηνυμα!!! ευχομαι να πιασει τοπο... και να σωθουν ζωουλες που χανονται αδικα.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...