Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

1 hour ago, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό!!!όλα τέλεια όλα φυσιολογικά στις μετρήσεις και είμαστε 1200,kg kai 1130 (αγόρι κορίτσι αντίστοιχα!!!) Τελικά αυτό που είχα εγώ δεν ήταν συσπάσεις! ήταν η κοιλίτσα που μεγαλώνει και τεντώνει το δέρμα! 

Μπράβο βρε κοπέλα!!!
όλα καλά !!!!

  • Μου αρέσει 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάντως κορίτσια μιας κ λεγαμε για συσπασεις, νομιζω χθες βραδυ μου χτυπησαν την πορτα! Δεν ξερω αν ηταν αυτο γιατι μ εκανε εντύπωση που το ενιωσα ψηλα,  σκληρυνε εκει η κοιλια κ ενιωθα να με τραβαει,  στην αρχη νομιζα ηταν το κεφαλακι της μπεμπας αλλα οταν ειναι το κεφαλακι παει περα δωθε χθες οχι,  μετα απο λιγο ξαπλωσα κ ειχε μαλακωσει κ ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Δεν θυμάμαι αν το έχουμε ξανασυζητήσει. Έχετε μιλήσει με παιδίατρο; Σκέφτομαι από Ιανουαριο να μιλήσω με έναν που μου σύστησαν. Αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να ρωτήσω; Σου δίνει ας πούμε κάποιες πρώτες οδηγίες και γνωρίζεστε ώστε όταν γεννηθεί και το μωρό μετά από κάποιες μέρες το εξετάζει; 

Δεν έχω ιδέα για το τι γίνεται! Και εγώ έχω αρχίσει να ψάχνω και μάλλον επειδή δεν είμαι στον ΕΟΠΠΥ θα πάω σε συμβεβλημένο με το ταμείο μου. τώρα θα δω και τι θα μου προτείνει ο γιατρός και πόσα θα μου παίρνει γιατί εγώ πρώτα τα πληρώνω και μετά παίρνω κάποια αναλογία πίσω, ενώ με τον συμβεβλημένο είμαι 100/100 καλυμμένη. 
 

Επίσης σήμερα μίλησα με το μαιευτήριο, έχει τιμοκατάλογο και στη σελίδα του, για πόσο κοστίζει καισαρική ή φυσιολογικό τρίκλινο δίκλινο Κλπ Και ρωτώντας, μου είπανε ότι, πέρα από τις τρεις μέρες που θα κάτσω και ότι η χρέωση  είναι η τάδε,   είναι + 280 € εξετάσεις για το μωρό,  που για να γλυτώσω αυτά τα χρήματα,  θα πρέπει να δημιουργήσω ΑΜΚΑ του μωρού σε ΚΕΠ εντός των 3 ημερών που θα είμαι μέσα στο μαιευτήριο (δηλαδή θα τρέξει κάποιος άλλος στα ΚΕΠ πχ σύζυγος)  και χρειάζομαι 1) ΑΔΤ 2) ΑΜΚΑ 3) ΛΗΞ ΠΡΑΞΗ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ώστε να έχει ΑΜΚΑ και να μην μου χρεώσουν τις εξετάσεις! 
 

Ρωτήστε και εσείς στο δικό σας τι χρειάζεται 

αυτά είναι για το ΜΗΤΕΡΑ! 
 

Τιμολόγιση για VIP ΣΟΥΙΤΑ 15.000!!!!! Σκέφτομαι να κλείσω δύο :P

Just now, Paris.33 είπε:

Πάντως κορίτσια μιας κ λεγαμε για συσπασεις, νομιζω χθες βραδυ μου χτυπησαν την πορτα! Δεν ξερω αν ηταν αυτο γιατι μ εκανε εντύπωση που το ενιωσα ψηλα,  σκληρυνε εκει η κοιλια κ ενιωθα να με τραβαει,  στην αρχη νομιζα ηταν το κεφαλακι της μπεμπας αλλα οταν ειναι το κεφαλακι παει περα δωθε χθες οχι,  μετα απο λιγο ξαπλωσα κ ειχε μαλακωσει κ ολα καλα

Και εγώ ακριβώς τα ίδια συμπτώματα έχω! Την Τρίτη που έχω γιατρό θα τον ρωτήσω

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Δεν έχω ιδέα για το τι γίνεται! Και εγώ έχω αρχίσει να ψάχνω και μάλλον επειδή δεν είμαι στον ΕΟΠΠΥ θα πάω σε συμβεβλημένο με το ταμείο μου. τώρα θα δω και τι θα μου προτείνει ο γιατρός και πόσα θα μου παίρνει γιατί εγώ πρώτα τα πληρώνω και μετά παίρνω κάποια αναλογία πίσω, ενώ με τον συμβεβλημένο είμαι 100/100 καλυμμένη. 
 

Επίσης σήμερα μίλησα με το μαιευτήριο, έχει τιμοκατάλογο και στη σελίδα του, για πόσο κοστίζει καισαρική ή φυσιολογικό τρίκλινο δίκλινο Κλπ Και ρωτώντας, μου είπανε ότι, πέρα από τις τρεις μέρες που θα κάτσω και ότι η χρέωση  είναι η τάδε,   είναι + 280 € εξετάσεις για το μωρό,  που για να γλυτώσω αυτά τα χρήματα,  θα πρέπει να δημιουργήσω ΑΜΚΑ του μωρού σε ΚΕΠ εντός των 3 ημερών που θα είμαι μέσα στο μαιευτήριο (δηλαδή θα τρέξει κάποιος άλλος στα ΚΕΠ πχ σύζυγος)  και χρειάζομαι 1) ΑΔΤ 2) ΑΜΚΑ 3) ΛΗΞ ΠΡΑΞΗ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ώστε να έχει ΑΜΚΑ και να μην μου χρεώσουν τις εξετάσεις! 
 

Ρωτήστε και εσείς στο δικό σας τι χρειάζεται 

αυτά είναι για το ΜΗΤΕΡΑ! 
 

Τιμολόγιση για VIP ΣΟΥΙΤΑ 15.000!!!!! Σκέφτομαι να κλείσω δύο :P

Και εγώ ακριβώς τα ίδια συμπτώματα έχω! Την Τρίτη που έχω γιατρό θα τον ρωτήσω

Αααα καλε τιμη ευκαιρίας, κρατα κ για μενα να ερθω χαχχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Δεν έχω ιδέα για το τι γίνεται! Και εγώ έχω αρχίσει να ψάχνω και μάλλον επειδή δεν είμαι στον ΕΟΠΠΥ θα πάω σε συμβεβλημένο με το ταμείο μου. τώρα θα δω και τι θα μου προτείνει ο γιατρός και πόσα θα μου παίρνει γιατί εγώ πρώτα τα πληρώνω και μετά παίρνω κάποια αναλογία πίσω, ενώ με τον συμβεβλημένο είμαι 100/100 καλυμμένη. 
 

Επίσης σήμερα μίλησα με το μαιευτήριο, έχει τιμοκατάλογο και στη σελίδα του, για πόσο κοστίζει καισαρική ή φυσιολογικό τρίκλινο δίκλινο Κλπ Και ρωτώντας, μου είπανε ότι, πέρα από τις τρεις μέρες που θα κάτσω και ότι η χρέωση  είναι η τάδε,   είναι + 280 € εξετάσεις για το μωρό,  που για να γλυτώσω αυτά τα χρήματα,  θα πρέπει να δημιουργήσω ΑΜΚΑ του μωρού σε ΚΕΠ εντός των 3 ημερών που θα είμαι μέσα στο μαιευτήριο (δηλαδή θα τρέξει κάποιος άλλος στα ΚΕΠ πχ σύζυγος)  και χρειάζομαι 1) ΑΔΤ 2) ΑΜΚΑ 3) ΛΗΞ ΠΡΑΞΗ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ώστε να έχει ΑΜΚΑ και να μην μου χρεώσουν τις εξετάσεις! 
 

Ρωτήστε και εσείς στο δικό σας τι χρειάζεται 

αυτά είναι για το ΜΗΤΕΡΑ! 
 

Τιμολόγιση για VIP ΣΟΥΙΤΑ 15.000!!!!! Σκέφτομαι να κλείσω δύο :P

Και εγώ ακριβώς τα ίδια συμπτώματα έχω! Την Τρίτη που έχω γιατρό θα τον ρωτήσω

Καλησπέρα! Στο μαιευτήριο που δηλώνουμε την γέννηση,δεν βγάζουν και το ΑΜΚΑ;  Πρέπει να πάμε  σε ΚΕΠ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, bcd18 είπε:

Καλησπέρα! Στο μαιευτήριο που δηλώνουμε την γέννηση,δεν βγάζουν και το ΑΜΚΑ;  Πρέπει να πάμε  σε ΚΕΠ; 

Κι εγώ ξέρω ότι πλέον είναι αυτόματη η διαδικασία.. 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει αρμόδια υπηρεσία στο μαιευτήριο

Ναι, επίσης πριν τέσσερις μήνες γέννησε μια γνωστή μου και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να πας πουθενά. Με τα χαρτιά στο μαιευτήριο γίνονται όλα εσωτερικα στις υπηρεσίες. Γίνεται η δήλωση στο ληξιαρχείο, βγαίνει το πιστοποιητικό και ο ΑΜΚΑ μετα  και επίσης γίνεται και η αίτηση για τα 2000€. 

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Μόλις γύρισα από την δουλειά, έφαγα και έκατσα να σας διαβάσω... 

@Τουτουνι τέλεια μεγαλώνουν τα σποράκια σου.. Μπράβο κορίτσι..

Σχετικά με τις αϋπνίες και εγώ κορίτσια ξυπνάω 10 φορές κάθε νύχτα.. Δηλαδή έλεος χαχαχα.. Έχει καταντήσει αηδία... Και ενώ παλιά ξυπνούσα σίγουρα μια φορά την νύχτα για τουαλέτα (και πριν μείνω έγκυος) τώρα έχει κανένα 2μηνο που δεν σηκώνομαι.. Βέβαια πηγαίνω καμία 15 φορές μέσα στην μέρα χαχαχα

Μίλησα καο με την ενδοκρινολογο.. Μου είπε είναι ευχαριστημένη με τις μετρήσεις μου καο θα παραμείνουμε στην διατροφή, βέβαια την Πέμπτη που θα πω για Doppler θα δείξω τις μετρήσεις και στον γιατρό μου και βλέπουμε.. Είμαι οριακά στο νηστείας αλλά είναι οκέι.. Θα κάνω την άλλη βδομάδα επαναλειπτικη καμπύλη (την μικρη, νηστείας και 60λεπτα) για να δούμε τι θα δείξει και αυτη.. Αυτά από μένα... 

Καλό απόγευμα σε όλες σας:)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Ναι, επίσης πριν τέσσερις μήνες γέννησε μια γνωστή μου και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να πας πουθενά. Με τα χαρτιά στο μαιευτήριο γίνονται όλα εσωτερικα στις υπηρεσίες. Γίνεται η δήλωση στο ληξιαρχείο, βγαίνει το πιστοποιητικό και ο ΑΜΚΑ μετα  και επίσης γίνεται και η αίτηση για τα 2000€. 

Αρα δεν χρειάζεται μετά να πάμε ούτε στο δημαρχείο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Τέλεια! Συγχαρητήρια για τα μωράκια σου, παίρνουν πολύ καλό βάρος! :-)

Τέλεια! Συγχαρητήρια για τα μωράκια σου, παίρνουν πολύ καλό βάρος! :-)

Ρε κορίτσια εσείς πως τα πάτε με την αϋπνία? Έχει 2 μέρες που δεν κοιμάμαι ούτε 1 ώρα συνεχόμενα! Δεν ξέρω αν είναι από το άγχος ή τις ορμόνες αλλά είμαι κομμάτια.. 

Και γω εχω αυπνιες...ξυπνησα 4 τα ξημερωματα κ ξανακοιμηθηκα 6.30-8.30. Γενικα ξυπναω 5-6 φορες το βραδυ λογω συχνοουριας. Τωρα που μπορουμε να κοιμηθουμε δεν κοιμομαστε. Μετα με τα μωρακια μας ματι δεν θα κλεινουμε...χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Και γω εχω αυπνιες...ξυπνησα 4 τα ξημερωματα κ ξανακοιμηθηκα 6.30-8.30. Γενικα ξυπναω 5-6 φορες το βραδυ λογω συχνοουριας. Τωρα που μπορουμε να κοιμηθουμε δεν κοιμομαστε. Μετα με τα μωρακια μας ματι δεν θα κλεινουμε...χαχα

Αρα δεν είμαι ή μόνη! Εγω έχω χάσει  το μέτρημα!! Και μετά με τα μωράκια...Πάει ο ύπνος!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Και εγώ ξυπνάω συνέχεια το βράδυ και στριφογυρνάω . 
μπραβο @Τουτουνι για τα μωράκια και μπράβο @mommytobe που τα κατάφερες με την διατροφή .

αντε κορίτσια πλησιάζουμε , ανυπομονώ να την πάρω αγκαλιά ! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Αρα δεν χρειάζεται μετά να πάμε ούτε στο δημαρχείο; 

Νομίζω όχι. Σίγουρα βγαίνει αυτόματα.. ίσως να παραλάβουμε αντίγραφο.. δεν θυμάμαι θα το ρωτήσω..


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...