Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Sofi8 είπε:

Εγώ έχω να ζυγιστω καιρό γιατί πηγαίνω στη μαμά μου (δεν έχω ζυγαριά :p) την Κυριακή θα πάω και θα σας πω. Πάντως πριν 2 βδομάδες ημουν στα +7  ....αστα

Κ εγω πριν 2 εβδομάδες τοσο, αλλα τωρα κοντεύω τα +9! Κ τωρα ξεκιναει ο 8ος, μα δεν μπορω να καταλάβω πως,  θα σκασω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από μένα! Τι κάνετε? Εδώ ρίχνει καρέκλες από το πρωί!

@chris79  καλή επιστροφή κορίτσι μου!!!

@Paris.33 εγώ ξεκίνησα 64,5 κιλά και χθές που με ζύγισε η γιατρός με έβγαλε 70! Είμαι στο ιδανικό βάρος είπε, δεν έχω πάρει κιλά εδώ και 1 μήνα και γι αυτό ευθύνεται η διατροφή λόγω σακχάρου.

@mommytobe η μαρμελάδα που πήρες είναι γευστική; Εγώ χθες έφαγα κανονική μαρμελάδα με 2 φέτες ψωμί του τοστ σικάλεως και το σακάχαρο ήταν στα φυσιολογικά πλαίσια...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 said:

Σου εύχομαι ετσι να συνεχίσουν οι ενδείξεις και να φτασεις χωρις αλλα αγχη μεχρι τέλους! 

Βρε κορίτσια να σας ρωτησω, εσας τι λενε οι ζυγαριες σας;;;;  ενω τρωω το ιδιο βλέπω παιρνει τραγικα τον ανηφορο κ ειμαι να σκασω:(

Αααα εγώ δεν της μιλάω της δικιάς μου ... κανω πως δε τη βλέπω :) 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Σε νιώθω..,χαχαχα την Τρίτη στις 15 παω γιατρό και θα ζυγιστώ μετα απο 1 μήνα χαχααχα κ ήμουν +8..εκει να δεις γέλια

Ουφ, τουλάχιστον να μην ξεπεράσουμε τα 12

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω πριν 2 εβδομάδες τοσο, αλλα τωρα κοντεύω τα +9! Κ τωρα ξεκιναει ο 8ος, μα δεν μπορω να καταλάβω πως,  θα σκασω

Έλα ντε. Κ σκεφτόμουν πως όταν θα είμαι έγκυος θα έχω μια πείνα... Αλλά καμία διαφορά. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ρια new mum είπε:

Μάλλον είμαι η μόνη γουρουνιτσα της παρέας με +15 κιλά :oops:

Τουλάχιστον αμα πεινας κ τρως ξερεις απο που ηρθαν..  Να ετρωγα κ εγω,  να πω μαλιστα,  τωρα ολο καουρες κ ειμαι με μικρογευματα.. Για αυτο στεναχωρηθηκα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Τουλάχιστον αμα πεινας κ τρως ξερεις απο που ηρθαν..  Να ετρωγα κ εγω,  να πω μαλιστα,  τωρα ολο καουρες κ ειμαι με μικρογευματα.. Για αυτο στεναχωρηθηκα 

Εντάξει, σκέψου ότι είναι το μωρό , ο πλακούντας, η μήτρα, το στήθος και το αίμα . Ίσως έχουμε κ οίδημα από κατακράτηση... 

Ας σκεφτόμαστε θετικά! αν μας μείνουν 2_3 κιλακια θα τα χάσουμε στην πορεία που θα κυνηγάμε τα ζουζούνια μας στο σπίτι! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Ουφ, τουλάχιστον να μην ξεπεράσουμε τα 12

Έλα ντε. Κ σκεφτόμουν πως όταν θα είμαι έγκυος θα έχω μια πείνα... Αλλά καμία διαφορά. 

 

Κ εγω αυτο ελεγα να μην ξεπερασω τα 12, αλλα με +8,5 κ τον 8ο να ξεκιναει τωρα,  θα τα ξεπερασω σίγουρα! Καταρχας 1,5 κιλακι ακομη είναι να παρει το μωρο.. Μην πω για τα αλλα,  υγρα πλακουντας μελομακαρονα χαχαχχαα που δεν εχω φαει μπουκιτσα ακομη

Just now, Sofi8 είπε:

Εντάξει, σκέψου ότι είναι το μωρό , ο πλακούντας, η μήτρα, το στήθος και το αίμα . Ίσως έχουμε κ οίδημα από κατακράτηση... 

Ας σκεφτόμαστε θετικά! αν μας μείνουν 2_3 κιλακια θα τα χάσουμε στην πορεία που θα κυνηγάμε τα ζουζούνια μας στο σπίτι! :)

Μωρε οκ οταν μπαίνεις σε αυτη τη διαδικασία ξερεις οτι θα βαλεις,  απλα να πω ετρωγα να ευχαριστηθω τουλάχιστον .. :neutral: 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω αυτο ελεγα να μην ξεπερασω τα 12, αλλα με +8,5 κ τον 8ο να ξεκιναει τωρα,  θα τα ξεπερασω σίγουρα! Καταρχας 1,5 κιλακι ακομη είναι να παρει το μωρο.. Μην πω για τα αλλα,  υγρα πλακουντας μελομακαρονα χαχαχχαα που δεν εχω φαει μπουκιτσα ακομη

Μωρε οκ οταν μπαίνεις σε αυτη τη διαδικασία ξερεις οτι θα βαλεις,  απλα να πω ετρωγα να ευχαριστηθω τουλάχιστον .. :neutral: 

Μα είσαι στα φυσιολογικά κιλά, να δεις με το που γεννήσεις θα τα έχεις χάσει όλα! Δεν καταλαβαίνω γιατί στεναχωριέσαι.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Μα είσαι στα φυσιολογικά κιλά, να δεις με το που γεννήσεις θα τα έχεις χάσει όλα! Δεν καταλαβαίνω γιατί στεναχωριέσαι.. 

8,5 9 ηδη και με 1,5-2 μηνες μπροστα βλέπω να φτάνω τα 13 14 και χωρις καταχρησεις στο φαγητό ..  Εχω φιλη ετρωγε νύχτα μερα τα πάντα ολα κ πηρε 16.. Για αυτο σκαω:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

8,5 9 ηδη και με 1,5-2 μηνες μπροστα βλέπω να φτάνω τα 13 14 και χωρις καταχρησεις στο φαγητό ..  Εχω φιλη ετρωγε νύχτα μερα τα πάντα ολα κ πηρε 16.. Για αυτο σκαω:P

Όλα είναι σχετικά, αν ας πούμε ξεκίνησες με φυσιολογικό βάρος μέχρι και 16 κιλά να βάλεις είναι φυσιολογικά και θα τα χάσεις αμέσως. Και εγώ μην φανταστείς ότι τρώω όσο θέλω αλλά πάλι έβαλα 15! Δεν κάνω και διατροφή αλλά δεν σαβουριαζω και τα πάντα.. Νομίζω μέχρι 15 κιλά στην εγκυμοσύνη χάνονται πολύ εύκολα! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω, από κολπικά υγρά πως πάτε? Καμιά φορά έχω αρκετή ροή και σε συνδυασμό με τις συσπασεις φοβάμαι μην έχω καμία διαρροή αμνιακου.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γύρισα από Doppler! Ολα καλά η μικρούλα μου! Είναι 2 κιλά! Ο τράχηλος κλειστός κ μακρύς κ μου είπε θα πάρει όλες τις εβδομάδες! Ησύχασα! Κ όλες οι μετρήσεις της μια χαρά! Εύχομαι όλα καλά και στις υπόλοιπες που έχουν Doppler!

  • Μου αρέσει 10

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλημέρα και από μένα! Τι κάνετε? Εδώ ρίχνει καρέκλες από το πρωί!

@chris79  καλή επιστροφή κορίτσι μου!!!

@Paris.33 εγώ ξεκίνησα 64,5 κιλά και χθές που με ζύγισε η γιατρός με έβγαλε 70! Είμαι στο ιδανικό βάρος είπε, δεν έχω πάρει κιλά εδώ και 1 μήνα και γι αυτό ευθύνεται η διατροφή λόγω σακχάρου.

@mommytobe η μαρμελάδα που πήρες είναι γευστική; Εγώ χθες έφαγα κανονική μαρμελάδα με 2 φέτες ψωμί του τοστ σικάλεως και το σακάχαρο ήταν στα φυσιολογικά πλαίσια...

Ναι είναι τέλεια.. Με στεβια της γιοτης αν δεν κάνω λάθος.. 

 

Just now, Ρια new mum είπε:

Μάλλον είμαι η μόνη γουρουνιτσα της παρέας με +15 κιλά :oops:

Και εγώ πριν ένα μήνα στα +15 ήμουν οπότε δεν είσαι μόνη χαχαχα.. Σήμερα θα ζυγίστω στον γιατρό αλλά με την διατροφή που κάνω εύχομαι να μην έχω πάρει αλλά.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

8,5 9 ηδη και με 1,5-2 μηνες μπροστα βλέπω να φτάνω τα 13 14 και χωρις καταχρησεις στο φαγητό ..  Εχω φιλη ετρωγε νύχτα μερα τα πάντα ολα κ πηρε 16.. Για αυτο σκαω:P

Καλημέρα... Εγώ είμαι 30+2 και θα πάω σήμερα γιατρό αλλά από ότι ζυγίζομαι είμαι +7,5 και δεν έχω αλλάξει κάτι ίσα ίσα προσέχω.. νομίζω είναι σχετικα φυσιολογική άνοδος μην ανησυχείς και εφόσον δεν έχουμε πρόβλημα και με διαβήτη όλα καλά...

2 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια ! 
Πριν λίγο πήρα το οκ να πάω σπίτι μου σήμερα !! Ειχα ένα σχετικά ήρεμο βράδυ και το καρδιοτοκογραφημα το πρωί ήταν οκ όπως και ο τράχηλος. 
Ο γιατρος μου είπε να πάω σπίτι και χαριτολογωντας ότι θέλει να του δώσω 3 εβδομάδες μίνιμουμ για τη γεννά και θα είμαστε εντάξει .. Αντε να δούμε !! 
Ειμαι πιο ήρεμη σήμερα... Αντε να δω και το αγοράκι μου που μου έλειψε :) 

Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας κορίτσι μου! Εύχομαι να μείνουν στην κοιλίτσα σου όσο πιο πολύ γίνεται! Όλα καλά θα πάνε!

Κορίτσια πάντως και εγώ πρέπει να κάνω συσπάσεις και αρκετές. Θα ρωτήσω σήμερα γιατί ανησυχώ πολύ... Με φοβίζει να μην έχει κοντύνει και ο τράχηλος αν είναι όντως συσπάσεις γιατί στις 26 εβδομάδες είχα 2.9

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Sofi8 είπε:

Ουφ, τουλάχιστον να μην ξεπεράσουμε τα 12

Έλα ντε. Κ σκεφτόμουν πως όταν θα είμαι έγκυος θα έχω μια πείνα... Αλλά καμία διαφορά. 

 

σίγουρα θα τα περάσω Προσωπικά αφου γέννησα το προηγούμενο ζουζούνι μ στους 8 μήνες κ ήμουν +13..οποτε χαλαλι τα έξτρα κιλά κ να το πάω μέχρι τέλους.

Just now, mommytobe είπε:

Ναι είναι τέλεια.. Με στεβια της γιοτης αν δεν κάνω λάθος.. 

 

Και εγώ πριν ένα μήνα στα +15 ήμουν οπότε δεν είσαι μόνη χαχαχα.. Σήμερα θα ζυγίστω στον γιατρό αλλά με την διατροφή που κάνω εύχομαι να μην έχω πάρει αλλά.. 

Όχι αγαπητη εχασα 3 κιλά στην αρχή της εγκυμοσύνης αλλιως χαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...