Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια ! 
Πριν λίγο πήρα το οκ να πάω σπίτι μου σήμερα !! Ειχα ένα σχετικά ήρεμο βράδυ και το καρδιοτοκογραφημα το πρωί ήταν οκ όπως και ο τράχηλος. 
Ο γιατρος μου είπε να πάω σπίτι και χαριτολογωντας ότι θέλει να του δώσω 3 εβδομάδες μίνιμουμ για τη γεννά και θα είμαστε εντάξει .. Αντε να δούμε !! 
Ειμαι πιο ήρεμη σήμερα... Αντε να δω και το αγοράκι μου που μου έλειψε :) 

Καλή επιστροφή στο σπιτάκι σου και όλα χαλαρά! 

2 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Σου εύχομαι ετσι να συνεχίσουν οι ενδείξεις και να φτασεις χωρις αλλα αγχη μεχρι τέλους! 

Βρε κορίτσια να σας ρωτησω, εσας τι λενε οι ζυγαριες σας;;;;  ενω τρωω το ιδιο βλέπω παιρνει τραγικα τον ανηφορο κ ειμαι να σκασω:(

Σήμερα πήγα στην ενδοκρινολόγο και έχω πάρει 8 kg από την αρχή της εγκυμοσύνης βέβαια πάλι μου τόνισε ότι πρέπει να κάνω διατροφή, ότι πρέπει να πάρω τον επόμενο μήνα μόνο 1 kg!!!! Μου αύξησε και τη δόση της ινσουλίνης Γιατί βλέπει ότι μιλάει σε ντουβάρι! :D

Της λέω και εγώ: εεεε μερικά Σάββατα παραγγέλνουμε και τρώμε και ένα σουβλάκι και μου λέει: να τρως σουβλάκι,  αλλά χωρίς πίτα....:wacko::blink: Μα αυτό δεν θα είναι σουβλάκι, θα είναι καλαμάκι που λένε και στην Θεσσαλονίκη :P

Εντάξει ένα θα σας πω....απλά το προσπέρασα, θα τρωω σουβλάκι (με πίτα) κανονικότατα....

πρίν από 13 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Όλα είναι σχετικά, αν ας πούμε ξεκίνησες με φυσιολογικό βάρος μέχρι και 16 κιλά να βάλεις είναι φυσιολογικά και θα τα χάσεις αμέσως. Και εγώ μην φανταστείς ότι τρώω όσο θέλω αλλά πάλι έβαλα 15! Δεν κάνω και διατροφή αλλά δεν σαβουριαζω και τα πάντα.. Νομίζω μέχρι 15 κιλά στην εγκυμοσύνη χάνονται πολύ εύκολα! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω, από κολπικά υγρά πως πάτε? Καμιά φορά έχω αρκετή ροή και σε συνδυασμό με τις συσπασεις φοβάμαι μην έχω καμία διαρροή αμνιακου.. 

Από κολπικά υγρά άλλο τίποτα, δεν Προλαβαίνω να αλλάζω τα σερβιετάκια! πολύ πράμα και εγώ! Νομίζω όμως ότι είναι φυσιολογικό

πρίν από 5 λεπτά , Katerina 11 είπε:

Κορίτσια γύρισα από Doppler! Ολα καλά η μικρούλα μου! Είναι 2 κιλά! Ο τράχηλος κλειστός κ μακρύς κ μου είπε θα πάρει όλες τις εβδομάδες! Ησύχασα! Κ όλες οι μετρήσεις της μια χαρά! Εύχομαι όλα καλά και στις υπόλοιπες που έχουν Doppler!

Μπράβο κοπέλα μου! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Καλή επιστροφή στο σπιτάκι σου και όλα χαλαρά! 

Σήμερα πήγα στην ενδοκρινολόγο και έχω πάρει 8 kg από την αρχή της εγκυμοσύνης βέβαια πάλι μου τόνισε ότι πρέπει να κάνω διατροφή, ότι πρέπει να πάρω τον επόμενο μήνα μόνο 1 kg!!!! Μου αύξησε και τη δόση της ινσουλίνης Γιατί βλέπει ότι μιλάει σε ντουβάρι! :D

Της λέω και εγώ: εεεε μερικά Σάββατα παραγγέλνουμε και τρώμε και ένα σουβλάκι και μου λέει: να τρως σουβλάκι,  αλλά χωρίς πίτα....:wacko::blink: Μα αυτό δεν θα είναι σουβλάκι, θα είναι καλαμάκι που λένε και στην Θεσσαλονίκη :P

Εντάξει ένα θα σας πω....απλά το προσπέρασα, θα τρωω σουβλάκι κανονικότατα....

Από κολπικά υγρά άλλο τίποτα, δεν Προλαβαίνω να αλλάζω τα σερβιετάκια! πολύ πράμα και εγώ! Νομίζω όμως ότι είναι φυσιολογικό

Αλήθεια? Με καθησυχαζεις! Εντάξει νομίζω οι γιατροί έχουν γίνει λίγο υπερβολικοί με τα κιλά, ένα σουβλακακι τη βδομάδα δεν είναι και τόσο τραγικό.. Παρεμπιπτόντως καλαμάκι το λένε στην Αθήνα :razz:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Mari@nna είπε:

Κατάλαβα, ίσως  έτσι που το περιγράφετε να έχω κ εγω κάποιες φορές, αλλά οι μετρήσεις στον τραχηλο ειναι καλές απ' οτι βλέπουν κ ο γυναικολόγος κ ο μαιευτήρας που έκανα το Doppler. Επίσης εγω δεν εχω πάρει καθόλου μαγνησιο. Ειχα ρωτήσει  κάπου στον 6ο αλλα μου είχε πει ότι δεν χρειάζομαι τωρα να φανταστείτε ειμαι 32 εβδομάδα. Εσείς παίρνετε ανεξαρτήτως αν έχετε συσπασεις; 

Δεν νομίζω οτι ειναι κακό που πήγες για Doppler. Επίσης δεν πιστεύω ότι θα παρεξηγουσε ο γιατρός, εδώ υπάρχουν κοπέλες που κάνουν διπλή παρακολουθήση. Θα μπορούσες θεωρώ να του το πεις. Πάντως σε ότι αφορά την διαφορά, όπως είπες και εσύ δεν ειναι κ ζυγαριά. Το βάρος υπολογίζεται με βαση τις μετρήσεις πχ περίμετρο κεφαλιού κλπ επομένως δεν μπορεί να ειναι ακριβείς. 

Επίσης ούτε εγώ έχω πάρει καθόλου μαγνήσιο διότι κι εγώ δεν έχω καταλάβει ούτε πόνους ούτε συσπάσεις.Ενταξει κάποια πονακια έχω αλλά επίσης δε δίνω σημασία,από την αρχή δλδ.

Δεν υπάρχει χαπακωμα προληπτικό,μόνο βάσει συμπτωματων.Αυτονοητο για μένα  και τη γιατρό μου. 

πρίν από 8 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Αλήθεια? Με καθησυχαζεις! Εντάξει νομίζω οι γιατροί έχουν γίνει λίγο υπερβολικοί με τα κιλά, ένα σουβλακακι τη βδομάδα δεν είναι και τόσο τραγικό.. Παρεμπιπτόντως καλαμάκι το λένε στην Αθήνα :razz:

Κι εγώ τρώω μια φορά τη βδομάδα σουβλάκια/πιτσα αλλά έχω πάρει σύνολο 6 κιλά και είμαι 31+2.

Με μια φορά τη βδομάδα δεν παίρνεις κιλά!!Ουτε χαλάς καμιά διατροφή,το ρυθμίζεις πάλι.Μη μασάτε κορίτσια!

Ελπίζω να μην πάρω πάνω από 10 σύνολο το πολύ!Ήδη νιώθω πιο βαριά και και δε μ αρέσει  καθολου, παρότι έχουν πάει όλα στην κοιλιά.

Τζηνακι small  σλιμ του h&m και μου ψιλοπεφτει ακόμα...

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλή επιστροφή στο σπιτάκι σου και όλα χαλαρά! 

Σήμερα πήγα στην ενδοκρινολόγο και έχω πάρει 8 kg από την αρχή της εγκυμοσύνης βέβαια πάλι μου τόνισε ότι πρέπει να κάνω διατροφή, ότι πρέπει να πάρω τον επόμενο μήνα μόνο 1 kg!!!! Μου αύξησε και τη δόση της ινσουλίνης Γιατί βλέπει ότι μιλάει σε ντουβάρι! :D

Της λέω και εγώ: εεεε μερικά Σάββατα παραγγέλνουμε και τρώμε και ένα σουβλάκι και μου λέει: να τρως σουβλάκι,  αλλά χωρίς πίτα....:wacko::blink: Μα αυτό δεν θα είναι σουβλάκι, θα είναι καλαμάκι που λένε και στην Θεσσαλονίκη :P

Εντάξει ένα θα σας πω....απλά το προσπέρασα, θα τρωω σουβλάκι κανονικότατα....

Προφανώς δεν μου πεφτει καν λόγος, αλλα σου εξήγησε οτι λόγω σακχάρου το μωρο θα πρεπει ούτως ή άλλως να το πάρουν με πρόκληση στις 38 εβδομάδες και αν η διατροφή σου ειναι τέτοια που εχεις ανεβασμένο σάκχαρο παρ ολα αυτα , θα εχει και το μωρο;, που σημαίνει οτι δεν θα το εχεις μαζι σου με τον φόβο μην πάθει κρίση υπογλυκαιμίας για να στο παρακολουθούν; τα πρώτα 24ωρα

 Κάποιες φορές τα κάνουμε ολα κατα γράμμα και το πράγμα στραβώνει,  αναρωτιέμαι σε τι ψυχολογία θα ειναι μια λεχώνα που θα ξέρει οτι οτι εγινε το προκάλεσε η ίδια.

 Συγνώμη για το ύφος αλλα δεν γαμιεται το πιτόγυρο για δυο μηνες που σου έμειναν;

 Και φυσικα δεν μιλάω για ολα τα κοριτσια μιλάω γι αυτα που έχουν σάκχαρο και διαβήτη κύησης , για να μην παρερμηνευτούν τα λόγια μου.

  • Μου αρέσει 6

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ρια new mum είπε:

Όλα είναι σχετικά, αν ας πούμε ξεκίνησες με φυσιολογικό βάρος μέχρι και 16 κιλά να βάλεις είναι φυσιολογικά και θα τα χάσεις αμέσως. Και εγώ μην φανταστείς ότι τρώω όσο θέλω αλλά πάλι έβαλα 15! Δεν κάνω και διατροφή αλλά δεν σαβουριαζω και τα πάντα.. Νομίζω μέχρι 15 κιλά στην εγκυμοσύνη χάνονται πολύ εύκολα! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω, από κολπικά υγρά πως πάτε? Καμιά φορά έχω αρκετή ροή και σε συνδυασμό με τις συσπασεις φοβάμαι μην έχω καμία διαρροή αμνιακου.. 

Εγω να πω την αλήθεια υγρα οχι ιδιαίτερα, καμια φορα ισως αλλα περιστατικά..  Αχ και εγω αυτο το αγχος με το αμνιακο το ειχα μετα την περιδεση συνεχεια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Εγω να πω την αλήθεια υγρα οχι ιδιαίτερα, καμια φορα ισως αλλα περιστατικά..  Αχ και εγω αυτο το αγχος με το αμνιακο το ειχα μετα την περιδεση συνεχεια.. 

Σου είπε ο γιατρός σου κανένα σημαδι το οποίο θα σε ανησυχήσει περισσότερο από 1 στάμπα στο εσώρουχο? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Σου είπε ο γιατρός σου κανένα σημαδι το οποίο θα σε ανησυχήσει περισσότερο από 1 στάμπα στο εσώρουχο? 

Οχιι,  γιατι εμενα ηταν απο την πληγη της περιδεσης τελικά τα υγρα κ σταματησαν μετα απο λιγο.  Αλλα εχω διαβασει διαφορα σχετικά..  Πχ λενε δεν εχει μυρωδια το αμνιακο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Οχιι,  γιατι εμενα ηταν απο την πληγη της περιδεσης τελικά τα υγρα κ σταματησαν μετα απο λιγο.  Αλλα εχω διαβασει διαφορα σχετικά..  Πχ λενε δεν εχει μυρωδια το αμνιακο

Ευχαριστώ αγάπη μου, θα το παρακολουθήσω και θα το αναφέρω στο γιατρό μου.. Απλά τώρα με τις συσπασεις με έχει πιάσει παράνοια για τα πάντα που νιώθω και βλέπω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Προφανώς δεν μου πεφτει καν λόγος, αλλα σου εξήγησε οτι λόγω σακχάρου το μωρο θα πρεπει ούτως ή άλλως να το πάρουν με πρόκληση στις 38 εβδομάδες και αν η διατροφή σου ειναι τέτοια που εχεις ανεβασμένο σάκχαρο παρ ολα αυτα , θα εχει και το μωρο;, που σημαίνει οτι δεν θα το εχεις μαζι σου με τον φόβο μην πάθει κρίση υπογλυκαιμίας για να στο παρακολουθούν; τα πρώτα 24ωρα

 Κάποιες φορές τα κάνουμε ολα κατα γράμμα και το πράγμα στραβώνει,  αναρωτιέμαι σε τι ψυχολογία θα ειναι μια λεχώνα που θα ξέρει οτι οτι εγινε το προκάλεσε η ίδια.

 Συγνώμη για το ύφος αλλα δεν γαμιεται το πιτόγυρο για δυο μηνες που σου έμειναν;

 Και φυσικα δεν μιλάω για ολα τα κοριτσια μιλάω γι αυτα που έχουν σάκχαρο και διαβήτη κύησης , για να μην παρερμηνευτούν τα λόγια μου.

Πόσο συμφωνώ 

 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσο συμφωνω κ εγω με αυτά που επεμβαίνουν σε όλα! Σου λέει ο κάθε γιατρός και όχι γυναικολόγος κιολας,.. Μην πάρεις πάνω από 10 κιλά ειναι παρα πολλά! ξέρεις εσύ χρυσέ μου πως νιώθω εγω στην εγκυμοσυνη;; αν μπορώ να περπατησω;;; πως ειναι οι ορμόνες μου;; τα αγχη μου για την γεννα την εγκυμοσυνη; για ποιο λόγο να με ψιχοπλακωσεις και να με κάνεις να αισθανθώ τύψεις για εκείνο το παλιοσουβλακι που έτυχε να λαχταραω... Αυτά.. σταματάω χαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Ευχαριστώ αγάπη μου, θα το παρακολουθήσω και θα το αναφέρω στο γιατρό μου.. Απλά τώρα με τις συσπασεις με έχει πιάσει παράνοια για τα πάντα που νιώθω και βλέπω! 

Σε καταλαβαίνω απολυτα! Οσο κ να θες να εισαι ηρεμη δεν γίνεται κ εμενα ετσι μ λενε,  αλλα πες πχ γινει κατι,  μετα θα πουνε, καλα δεν το καταλαβες;; επισης συνηθιζα να φοραω λευκα εσώρουχα γιατι νομίζω το αμνιακο ειναι κ αχρωμο σε αντιθεση με τα υγρα.. Λιγος καιρος μας εμεινε;) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Πόσο συμφωνω κ εγω με αυτά που επεμβαίνουν σε όλα! Σου λέει ο κάθε γιατρός και όχι γυναικολόγος κιολας,.. Μην πάρεις πάνω από 10 κιλά ειναι παρα πολλά! ξέρεις εσύ χρυσέ μου πως νιώθω εγω στην εγκυμοσυνη;; αν μπορώ να περπατησω;;; πως ειναι οι ορμόνες μου;; τα αγχη μου για την γεννα την εγκυμοσυνη; για ποιο λόγο να με ψιχοπλακωσεις και να με κάνεις να αισθανθώ τύψεις για εκείνο το παλιοσουβλακι που έτυχε να λαχταραω... Αυτά.. σταματάω χαχα

Χαχαχα ακριβώς έτσι! Και έμενα μόλις μου έφερε ο άντρας μου μελομακάρονα και ενώ τσακιζα 2 του φώναζα που τα πήρε και με έβαλε σε πειρασμό :razz:

Just now, Paris.33 είπε:

Σε καταλαβαίνω απολυτα! Οσο κ να θες να εισαι ηρεμη δεν γίνεται κ εμενα ετσι μ λενε,  αλλα πες πχ γινει κατι,  μετα θα πουνε, καλα δεν το καταλαβες;; επισης συνηθιζα να φοραω λευκα εσώρουχα γιατι νομίζω το αμνιακο ειναι κ αχρωμο σε αντιθεση με τα υγρα.. Λιγος καιρος μας εμεινε;) 

Άσε άσε μονίμως ένα άγχος, ανυπομονώ να περάσει ο καιρός να φτάσουμε τουλάχιστον σε μια ασφαλή βδομάδα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Σου εύχομαι ετσι να συνεχίσουν οι ενδείξεις και να φτασεις χωρις αλλα αγχη μεχρι τέλους! 

Βρε κορίτσια να σας ρωτησω, εσας τι λενε οι ζυγαριες σας;;;;  ενω τρωω το ιδιο βλέπω παιρνει τραγικα τον ανηφορο κ ειμαι να σκασω:(

Εγώ έχω μείνει σταθερά στα 60κιλα...βέβαια η διατροφή συνεχίζεται με πολύ μικρές παρασπονδίες!!!

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Πόσο συμφωνω κ εγω με αυτά που επεμβαίνουν σε όλα! Σου λέει ο κάθε γιατρός και όχι γυναικολόγος κιολας,.. Μην πάρεις πάνω από 10 κιλά ειναι παρα πολλά! ξέρεις εσύ χρυσέ μου πως νιώθω εγω στην εγκυμοσυνη;; αν μπορώ να περπατησω;;; πως ειναι οι ορμόνες μου;; τα αγχη μου για την γεννα την εγκυμοσυνη; για ποιο λόγο να με ψιχοπλακωσεις και να με κάνεις να αισθανθώ τύψεις για εκείνο το παλιοσουβλακι που έτυχε να λαχταραω... Αυτά.. σταματάω χαχα

Η κάθε μια κάνει ότι καλύτερο πιστεύει στην εγκυμοσύνη της. Και κάθε μια μας ξέρει πως νιώθει. Απλά καλό είναι πριν κάνουμε κάτι να μαθαίνουμε για το τι μπορεί να προκαλέσει σε εμάς και στο μωρό ή στα μωρά μας που αποκτήσαμε με τόσο κόπο. 

Ειδικά όταν μας κρούουν τον κώδωνα οι γιατροί. 

Αλλά κάθε μια μας ότι κρίνει φυσικά. 

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όλα καλά με την εξέταση σήμερα με το μωρό. 1400γρ λίγο αδύνατο μου είπε μόνο. Αλλά μαύρα χάλια ι τράχηλος.. τελικά όντως κι εγώ αυτό που ένιωθα ήταν συσπάσεις. Έπιασε και μια όσο κάναμε υπερηχογράφημα. Με έβαλε καρδιοτοκογράφο εκείνη την ώρα δεν έδειξε κάτι ευτυχώς. Αλλά ο τράχηλος έφτασε 2.3 και έκανε χοάνη.. θα με ξαναδεί σε δύο εβδομάδες. Αλλά μου αύξησε το μαγνήσιο και μου έδωσε αντιβίωση και μια κολπική αλοιφή. Μου είπε αν δεν δω διάφορα στις συσπάσεις να μιλήσουμε στο τηλέφωνο πριν το ραντεβού και το επόμενο είναι να πάρω το glopir που λέγατε παραπάνω. Φοβάμαι κορίτσια μην γεννήσω πρόωρα.. αφήστε που έχω και την μεγάλη πιθανότητα για προεκλαμψία που φάνηκε από την αντίσταση στις μητριαίες αρτηρίες.  Τώρα θα με έχει από κοντά ο γιατρός και μου είπε θα κάνουμε ότι μπορούμε να μην γεννήσω πολύ πρόωρα. Να μπω στον 9ο έστω πφφφ

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά με την εξέταση σήμερα με το μωρό. 1400γρ λίγο αδύνατο μου είπε μόνο. Αλλά μαύρα χάλια ι τράχηλος.. τελικά όντως κι εγώ αυτό που ένιωθα ήταν συσπάσεις. Έπιασε και μια όσο κάναμε υπερηχογράφημα. Με έβαλε καρδιογράφο εκείνη την ώρα δεν έδειξε κάτι ευτυχώς. Αλλά ο τράχηλος έφτασε 2.3 και έκανε χοάνη.. θα με ξαναδεί σε δύο εβδομάδες. Αλλά μου αύξησε το μαγνήσιο και μου έδωσε αντιβίωση και μια κολπική αλοιφή. Μου είπε αν δεν δω διάφορα στις συσπάσεις να μιλήσουμε στο τηλέφωνο πριν το ραντεβού και το επόμενο είναι να πάρω το glopir που λέγατε παραπάνω. Φοβάμαι κορίτσια μην γεννήσω πρόωρα.. αφήστε που έχω και την μεγάλη πιθανότητα για προεκλαμψία που φάνηκε από την αντίσταση στις μητριαίες αρτηρίες.  Τώρα θα με έχει από κοντά ο γιατρός και μου είπε θα κάνουμε ότι μπορούμε να μην γεννήσω πολύ πρόωρα. Να μπω στον 9ο έστω πφφφ

Πάντως κορίτσια εκτός από συσπάσεις νοιώθω συχνά πολύ πόνο από κάτω στον κόλπο και χαμηλά και μου είπε είναι λίγο τραχήλου. Από δω και πέρα δεν κάνω τίποτα από δουλειές ούτε περπάτημα επιτρέπει..

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...