Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, olpapa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Και όρθια νιώθω πολλές φορές το ίδιο και καθιστή ναι! Αλλά μόνο νιώθω χαχα όταν βάζω το χέρι μου τίποτα... ίσως βέβαια φταίει ότι τα έχω βάλει και τα κιλά μου, 8 ως τώρα :sad: οπότε ίσως του δημιούργησα μαξιλαράκι :razz:

Ασε τα κιλα...9 εχω βαλει ιιιιχχχ τα ακουσα για τα καλα απο το γιατρο ,τωρα ειμαι σε διατροφη .. δεν ειναι τα κιλα ! Το δικο μου το μωρακι ας πουμε μονο σε εμενα αντιδρα οταν βαζει αλλος χερι σταματαει χαχχαχα . Αντε λιγο με τον αντρα μου αλλα οχι πολλα πολλα ! ο πλακουντας σου τι θεση εχει?


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Aria konsta said:

Ασε τα κιλα...9 εχω βαλει ιιιιχχχ τα ακουσα για τα καλα απο το γιατρο ,τωρα ειμαι σε διατροφη .. δεν ειναι τα κιλα ! Το δικο μου το μωρακι ας πουμε μονο σε εμενα αντιδρα οταν βαζει αλλος χερι σταματαει χαχχαχα . Αντε λιγο με τον αντρα μου αλλα οχι πολλα πολλα ! ο πλακουντας σου τι θεση εχει?

Κι εγώ θα προσέχω γιατί θα τα ακούσω σίγουρα στον επόμενο υπέρηχο για τα κιλά χαχα από την αρχή του 5ου μπαίνουν με απίστευτο ρυθμό! Α να δοκιμάσω να ακουμπήσει κι ο άντρας μου τότε γιατί σε μένα ακόμα κ αν νιώθω πριν συνεχόμενα όταν βάζω το χέρι τίποτα χαχαχ είναι άνω πρόσθιος, κ αυτό παίζει ρόλο σωστά...

Link to comment
Share on other sites

Ναι , ναι παίζει σίγουρα ρολο ! Κι αν ειναι και λιγο πεισματάρικα χαχχαα ή χουζουρακια .. ! κατσε στον καναπε ή στο κρεβατι ηρεμη και χαλαρη .. φαει καμια σοκολατιτσα κανα μισαωρο πριν ξαπλωσεις ..μολις ξαπλωσεις αρχισε να χαιδευεις κοιλιτσα σκουντα το και λιγακι και πες μου μετα ! Εισαι σε εβδομαδα που μπορεις να νιωσεις !

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι από την ομάδα του Απριλίου με πητ 4/4 αλλά σας διαβάζω που και που να δω τι μας περιμένει στη συνέχεια! Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το πότε νιώσατε ξεκάθαρα τα μικρά σας... από τη 18η εβδομάδα κάτι νιώθω σα φτερουγίσματα χωρίς να καταλαβαίνω αν είναι το έντερο ή όχι και τώρα που είμαι 23η πιο έντονα αλλά και πάλι δε μπορώ να πω ποτέ ότι είμαι σίγουρη! Πότε σας έγινε αρκετά ξεκάθαρο, να ακουμπάτε το χέρι σας πχ και να νιώθετε ότι είναι το μωρό που κουνιέται?

 

Γειά σου κοπέλα μου κι από μένα!! Εγώ αν και δεύτερη εγκυμοσυνη το ένιωσα ξεκάθαρα γύρω στην 22η εβδομάδα. Πριν αισθανόμουν φτερουγισματα και γενικώς δεν ήμουν σίγουρη αν είναι το μωρό. Νομίζω παίζει ρόλο και ο πλακουντας. Εγώ έχω πρόσθιο και λειτουργεί σαν μαξιλαράκι. Δεν αισθάνεσαι τόσο έντονα τις κινήσεις. Να ξέρεις και γω αγχωνομουν πολύ γι αυτό το θέμα και τώρα γίνεται χαμός!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Popaki2011 είπε:

Έχω κι άλλη ερώτηση βρε κορίτσια.....που νιώθετε τα μωράκια σας?Τις τελευταίες μέρες το νιώθω αρκετά χαμηλά να κλωτσάει, λίγο πάνω απ το πιπι μου και έχω φοβηθεί.γιατι να είναι τόσο χαμηλά???Έχω ραντεβού με τον γιατρό την Τετάρτη αλλά σκέφτομαι να πάω σήμερα να με δει να μου φύγει η έννοια.. 

Εγώ το νιώθω κυρίως ψηλά...στο ύψος του αφαλού αλλά τώρα τελευταία και πιο ψηλά! Επίσης, του αρέσει πολύ η δεξιά μεριά..όλο από εκεί είναι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου τι κάνετε; εγώ μόλις γύρισα απ τη γιατρό. Ο μικρούλης μια ψαρ, ζωηρός ζωηρός. Λόγω των θεμάτων μου όμως με τον πλακούντα μου πρόσθεσε μαγνησιο, προγεστερόνη, buscopan και μου έκοψε επαφές, βάρη, ακόμα κ το περπάτημα... Σε 3 βδομάδες θα με ξαναδεί. Μου είπε ότι την 32η εβδομάδα θα έχει σταθεροποιηθει το θέμα του πλακούντα κ μ αυτόν θα πορευτουμε. Μέχρι τότε θέλει να είναι χαλαρή η μήτρα και να βοηθήσουμε έτσι να ανέβει. 

Εγώ τον μικρό τον νιώθω πλέον σε πολλά διαφορετικά σημεία. Σκεφτείτε ότι πλέον είναι πάνω από 30 εκ, οπότε είναι λογικό να τριγυριζουν κ να τα νιώθουμε σε διάφορα σημεία. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; εγώ μόλις γύρισα απ τη γιατρό. Ο μικρούλης μια ψαρ, ζωηρός ζωηρός. Λόγω των θεμάτων μου όμως με τον πλακούντα μου πρόσθεσε μαγνησιο, προγεστερόνη, buscopan και μου έκοψε επαφές, βάρη, ακόμα κ το περπάτημα... Σε 3 βδομάδες θα με ξαναδεί. Μου είπε ότι την 32η εβδομάδα θα έχει σταθεροποιηθει το θέμα του πλακούντα κ μ αυτόν θα πορευτουμε. Μέχρι τότε θέλει να είναι χαλαρή η μήτρα και να βοηθήσουμε έτσι να ανέβει. 

Εγώ τον μικρό τον νιώθω πλέον σε πολλά διαφορετικά σημεία. Σκεφτείτε ότι πλέον είναι πάνω από 30 εκ, οπότε είναι λογικό να τριγυριζουν κ να τα νιώθουμε σε διάφορα σημεία. 

Υπομονή, Βιβή μου! Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε μια χαρά! 3 μήνες έμειναν σχεδόν τι να κάνουμε...πόσων εβδομάδων είσαι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; εγώ μόλις γύρισα απ τη γιατρό. Ο μικρούλης μια ψαρ, ζωηρός ζωηρός. Λόγω των θεμάτων μου όμως με τον πλακούντα μου πρόσθεσε μαγνησιο, προγεστερόνη, buscopan και μου έκοψε επαφές, βάρη, ακόμα κ το περπάτημα... Σε 3 βδομάδες θα με ξαναδεί. Μου είπε ότι την 32η εβδομάδα θα έχει σταθεροποιηθει το θέμα του πλακούντα κ μ αυτόν θα πορευτουμε. Μέχρι τότε θέλει να είναι χαλαρή η μήτρα και να βοηθήσουμε έτσι να ανέβει. 

Εγώ τον μικρό τον νιώθω πλέον σε πολλά διαφορετικά σημεία. Σκεφτείτε ότι πλέον είναι πάνω από 30 εκ, οπότε είναι λογικό να τριγυριζουν κ να τα νιώθουμε σε διάφορα σημεία. 

Μπράβο στο μικρουλακι σου κορίτσι μου!!

Δηλαδή μεχρι τις 32 εβδομάδες αλλάζει ο πλακούντας ;; Κανε αυτα που λεει η γιατρός σου να εισαι και εσυ ήσυχη, ολα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου, αν και αυτο το 3 εβδομάδες με αυτό το άγχος το βλεπω βάσανο. 

Ναι ναι αυτό είπα και εγω μεγαλώνουν, ψηλωνουν οποτε ειναι λογικό να τα νιώθουμε και πάνω και κάτω και δεξια και αριστερά .

Του δικού μου του αρέσει πολύ αριστερά είναι και το πλευρό μου και τσακωνομαστε τη νύχτα χαχχαα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Aria konsta said:

Ασε τα κιλα...9 εχω βαλει ιιιιχχχ τα ακουσα για τα καλα απο το γιατρο ,τωρα ειμαι σε διατροφη .. δεν ειναι τα κιλα ! Το δικο μου το μωρακι ας πουμε μονο σε εμενα αντιδρα οταν βαζει αλλος χερι σταματαει χαχχαχα . Αντε λιγο με τον αντρα μου αλλα οχι πολλα πολλα ! ο πλακουντας σου τι θεση εχει?

Μια από τα ιδια Άρια... Να του λέω καλέ ο μπαμπάς είναι κουνήσου λίγο, κλωτσάς λίγο και σε αυτόν... Τίποτα ενώ κουνιόταν ένα δευτερόλεπτο πριν.. Τις τελευταίες μέρες κάπως τα βρήκανε... :-P

3 hours ago, Popaki2011 said:

Έχω κι άλλη ερώτηση βρε κορίτσια.....που νιώθετε τα μωράκια σας?Τις τελευταίες μέρες το νιώθω αρκετά χαμηλά να κλωτσάει, λίγο πάνω απ το πιπι μου και έχω φοβηθεί.γιατι να είναι τόσο χαμηλά???Έχω ραντεβού με τον γιατρό την Τετάρτη αλλά σκέφτομαι να πάω σήμερα να με δει να μου φύγει η έννοια.. 

Ετσι όπως το λες το νοιώθω κυριως μόνο όταν είμαι σε καθιστή θέση... Γενικότερα περίπου στο ύψους του αφαλου.. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!Εγώ την νιώθω κ πολυ χαμηλά σε σημείο που νομίζω ότι κλωτσάει να βγει ειδικά πριν 2 μέρες με είχε τρελάνει στην κλωτσιά...της αρέσει να βγαίνει δεξιά συνέχεια (με έχει προβληματίσει αυτό χαχαχαχα)Επίσης εμείς μόλις της μιλήσουμε αμέσως αντιδρά ειδικά με τον μπαμπά της έχουν από τώρα αγάπες...τις προηγούμενες μέρες από πόνο με είχε πιάσει κ εμένα έντερο κ ισχυαλγια μαζί με χτυπούσε μέχρι το πόδι κάτω...εβαλα θερμοφορα και με άφησε αμέσως ευτυχώς...κιλα και εγώ 8-9 αλλα δεν φαίνονται καθόλου ούτε υπερβολές στο φαγητό κάνω όπως κ πριν έχω βάλει πιο πολύ από μέση κ πάνω ειδικά το στήθος μου υποφέρω κορίτσια με πονάει από την αρχή της εγκυμοσύνης ακόμα κ τώρα κάποια βραδυά ξυπνάω από τον πόνο...κοιλια δεν έχω μεγάλη ίσα που φαίνεται!!Αυτά και από μένα!!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου..Τα νέα μου πάλι δεν είναι καλά ..ξύπνησα χθες χαράματα με πονους πάλι νοσηλεύομαι με πολλές συσπάσεις και πόνους πάλι με ορούς πάλι ταλαιπωρία αλλά αυτή την φορά ήρθα σε ιδιωτικό ...πολλά τα λεφτά αλλά δεν άντεχα δεύτερο γύρω δημόσιο μέσα σε ένα μήνα ...ελπίζαμε να κλείσω ένα 24ωρο που θα ηρεμούσε η κατάσταση όπως και γίνεται αργά και σταθερά ... Τα χάπια δεν με πιάνουν δυστυχώς σε αυτή την φάση ..είναι κρίσιμες οι επόμενες μέρες ελπίζω να την σκαμπουλαρουμε πάλι...ο ορός είναι ελεεινος φέρνει φουλ ταχυκαρδία και τρέμουλο αλλά βαστάει την κατάσταση και είμαι ευγνώμων!το αγοράκι μου είναι καλά κάνω καρδιοτοκογραφο τρεις φορές την μέρα ..αυτά κάντε μια προσευχή για μας σας φιλώ όλες!

  • Λυπημένη/-ος 11

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..Τα νέα μου πάλι δεν είναι καλά ..ξύπνησα χθες χαράματα με πονους πάλι νοσηλεύομαι με πολλές συσπάσεις και πόνους πάλι με ορούς πάλι ταλαιπωρία αλλά αυτή την φορά ήρθα σε ιδιωτικό ...πολλά τα λεφτά αλλά δεν άντεχα δεύτερο γύρω δημόσιο μέσα σε ένα μήνα ...ελπίζαμε να κλείσω ένα 24ωρο που θα ηρεμούσε η κατάσταση όπως και γίνεται αργά και σταθερά ... Τα χάπια δεν με πιάνουν δυστυχώς σε αυτή την φάση ..είναι κρίσιμες οι επόμενες μέρες ελπίζω να την σκαμπουλαρουμε πάλι...ο ορός είναι ελεεινος φέρνει φουλ ταχυκαρδία και τρέμουλο αλλά βαστάει την κατάσταση και είμαι ευγνώμων!το αγοράκι μου είναι καλά κάνω καρδιοτοκογραφο τρεις φορές την μέρα ..αυτά κάντε μια προσευχή για μας σας φιλώ όλες!

Πεπη μου, πεπακι μου, αγαπη μου, σε παρακαλώ να σαι δυνατη!!! Οχι μονο μια προσευχη, πολλες κ θετικη ενεργεια για σενα.. Ελα κοριτσι μου, υπομονη, θα σε προσεξουν κ εκει, ακολουθησε οδηγιες, πιστευε στο μωρακι σου κ σε λιγο καιρο θα λεμε ποσο ατακτο μωράκι ηταν κ ηθελε να σε ταλαιπωρει. Εχεις 2 τεράστιες αγκαλιες απο εμενα κ την προσευχουλα μου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..Τα νέα μου πάλι δεν είναι καλά ..ξύπνησα χθες χαράματα με πονους πάλι νοσηλεύομαι με πολλές συσπάσεις και πόνους πάλι με ορούς πάλι ταλαιπωρία αλλά αυτή την φορά ήρθα σε ιδιωτικό ...πολλά τα λεφτά αλλά δεν άντεχα δεύτερο γύρω δημόσιο μέσα σε ένα μήνα ...ελπίζαμε να κλείσω ένα 24ωρο που θα ηρεμούσε η κατάσταση όπως και γίνεται αργά και σταθερά ... Τα χάπια δεν με πιάνουν δυστυχώς σε αυτή την φάση ..είναι κρίσιμες οι επόμενες μέρες ελπίζω να την σκαμπουλαρουμε πάλι...ο ορός είναι ελεεινος φέρνει φουλ ταχυκαρδία και τρέμουλο αλλά βαστάει την κατάσταση και είμαι ευγνώμων!το αγοράκι μου είναι καλά κάνω καρδιοτοκογραφο τρεις φορές την μέρα ..αυτά κάντε μια προσευχή για μας σας φιλώ όλες!

Κοριτσάκι μου γλυκό και καλο ,κανε κουράγιο εχε υπομονή και θα τα καταφέρετε. Ειστε πολύ δυνατοί εσεις οι δυο το ξέρετε και το ξέρουμε! 

Οι προσευχές μου για σας θα είναι! Ο Θεός είναι μεγάλος. 

Σας αγαπάμε και σας σκεφτόμαστε κάθε μερα!!! 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..Τα νέα μου πάλι δεν είναι καλά ..ξύπνησα χθες χαράματα με πονους πάλι νοσηλεύομαι με πολλές συσπάσεις και πόνους πάλι με ορούς πάλι ταλαιπωρία αλλά αυτή την φορά ήρθα σε ιδιωτικό ...πολλά τα λεφτά αλλά δεν άντεχα δεύτερο γύρω δημόσιο μέσα σε ένα μήνα ...ελπίζαμε να κλείσω ένα 24ωρο που θα ηρεμούσε η κατάσταση όπως και γίνεται αργά και σταθερά ... Τα χάπια δεν με πιάνουν δυστυχώς σε αυτή την φάση ..είναι κρίσιμες οι επόμενες μέρες ελπίζω να την σκαμπουλαρουμε πάλι...ο ορός είναι ελεεινος φέρνει φουλ ταχυκαρδία και τρέμουλο αλλά βαστάει την κατάσταση και είμαι ευγνώμων!το αγοράκι μου είναι καλά κάνω καρδιοτοκογραφο τρεις φορές την μέρα ..αυτά κάντε μια προσευχή για μας σας φιλώ όλες!

Αχ βρε Πεπη μου.. Αχ κορίτσι μου όμορφο και καλο.. Τι να πω, τα είπαν όλα τα κορίτσια πριν από μένα.. Θελει να σε ταλαιπωρήσει από τώρα το γλυκάκι σου. Βάστα γερα μάνα, εύχομαι ολόψυχα σύντομα να είσαι σπίτι σου και η τελευταία φορά που θα βρεθείς σε νοσοκομείο να είναι στον 9ο μήνα για να γεννήσεις. 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Υπομονή, Βιβή μου! Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε μια χαρά! 3 μήνες έμειναν σχεδόν τι να κάνουμε...πόσων εβδομάδων είσαι τώρα;

Σ ευχαριστώ κοριτσακι μου, 24 κ 2!

10 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Μπράβο στο μικρουλακι σου κορίτσι μου!!

Δηλαδή μεχρι τις 32 εβδομάδες αλλάζει ο πλακούντας ;; Κανε αυτα που λεει η γιατρός σου να εισαι και εσυ ήσυχη, ολα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου, αν και αυτο το 3 εβδομάδες με αυτό το άγχος το βλεπω βάσανο. 

Ναι ναι αυτό είπα και εγω μεγαλώνουν, ψηλωνουν οποτε ειναι λογικό να τα νιώθουμε και πάνω και κάτω και δεξια και αριστερά .

Του δικού μου του αρέσει πολύ αριστερά είναι και το πλευρό μου και τσακωνομαστε τη νύχτα χαχχαα 

Κοριτσάκι μου ναι έτσι μου είπε, μπορεί να μείνει έτσι όπως είναι, να χειροτέρεψει δηλαδή να γίνει επιπωματικος ή να βελτιωθεί, να ανέβει! Για να δούμε! Πιστεύω έτσι θα με πάει μέχρι τότε, συντηρητικά πολύ! 

 

Just now, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..Τα νέα μου πάλι δεν είναι καλά ..ξύπνησα χθες χαράματα με πονους πάλι νοσηλεύομαι με πολλές συσπάσεις και πόνους πάλι με ορούς πάλι ταλαιπωρία αλλά αυτή την φορά ήρθα σε ιδιωτικό ...πολλά τα λεφτά αλλά δεν άντεχα δεύτερο γύρω δημόσιο μέσα σε ένα μήνα ...ελπίζαμε να κλείσω ένα 24ωρο που θα ηρεμούσε η κατάσταση όπως και γίνεται αργά και σταθερά ... Τα χάπια δεν με πιάνουν δυστυχώς σε αυτή την φάση ..είναι κρίσιμες οι επόμενες μέρες ελπίζω να την σκαμπουλαρουμε πάλι...ο ορός είναι ελεεινος φέρνει φουλ ταχυκαρδία και τρέμουλο αλλά βαστάει την κατάσταση και είμαι ευγνώμων!το αγοράκι μου είναι καλά κάνω καρδιοτοκογραφο τρεις φορές την μέρα ..αυτά κάντε μια προσευχή για μας σας φιλώ όλες!

Αχ βρε κοριτσάκι μου... Μια μεγαλη αγκαλιά από μένα! Εύχομαι να γυρίσετε σύντομα σπιτάκι σας! Να πάνε όλα καλά μέσα απ την καρδιά μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...