Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα Βιβή μου. Ξεκουραστηκα ναι αλλα εχω αρνητική διαθεση. Νευρα κλπ. Κ νιωθω λες κ θα μου ρθει περιοδος. Δεν ξέρω, μαλλον απτο αγχος μου ειναι. Θα παω αύριο στο γιατρο κ πιστεύω να είναι ολα καλα. Πονουσε κ η μέση μου όλο το βράδυ, δεν κοιμάμαι καλα γενικα.

Σίγουρα θα ηρεμήσεις πολύ μόλις δεις ότι όλα είναι καλά.

Βάλε μουσικούλα, κάνε κάτι να σ ευχαριστεί να σου φτιάξει το κέφι και να ξεχαστείς λιγάκι!

Κ εγώ ανυπομονώ για την Παρασκευή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vivi.nik. είπε:

Σίγουρα θα ηρεμήσεις πολύ μόλις δεις ότι όλα είναι καλά.

Βάλε μουσικούλα, κάνε κάτι να σ ευχαριστεί να σου φτιάξει το κέφι και να ξεχαστείς λιγάκι!

Κ εγώ ανυπομονώ για την Παρασκευή!

Έχω υγρα κ φοβαμαι καθε φορα μην πάω τουαλέτα κ δω οτι ειναι περιοδος. Ειναι πολυ νωρις ακομα για αυτο δεν μπορω να ηρεμησω. Αυριο φαντασου θα δουμε σακο. Δεν ξέρω αν θα δούμε κ εμβρυικα στοιχεία. Μπαινω μαλλον στην 5η εβδομάδα σημερα. Εσύ την Παρασκευή θα πας για καρδουλα; ποσο εισαι τωρα;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Μαρτίου καλησπέρα και από μια ακόμα μέλλουσα μανούλα.... 06/03 τελευταία ημέρα, αλλά με ήδη μια παλινδρομη κύηση τα μυαλά είναι στα κάγκελα... 

Φοβάστε και εσείς κάθε λεπτό ότι θα πάθετε λιστεριωση ή τοξοπλάσμωση ακομα κ με μουστάρδα;;; 

Είμαι αισίως στην 9η εβδομάδα κ νιώθω το στήθος μου να μη πονάει κ έχω τρελαθεί γιατί ακριβώς αυτό συνέβη στην περασμένη εγκυμοσύνη στην 8η εβδομάδα.... Βέβαια ήταν τελικά γενετική ανωμαλία του εμβρύου και συνέβη ενώ τώρα δεν ξεκίνησε καν με τον Ίδιο τρόποι η εγκυμοσύνη... 

Πείτε μια καλή κουβέντα να ανέβουμε! 

Να έχουμε μια όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Έχω υγρα κ φοβαμαι καθε φορα μην πάω τουαλέτα κ δω οτι ειναι περιοδος. Ειναι πολυ νωρις ακομα για αυτο δεν μπορω να ηρεμησω. Αυριο φαντασου θα δουμε σακο. Δεν ξέρω αν θα δούμε κ εμβρυικα στοιχεία. Μπαινω μαλλον στην 5η εβδομάδα σημερα. Εσύ την Παρασκευή θα πας για καρδουλα; ποσο εισαι τωρα;

Κι εγώ το ίδιο ακριβώς άγχος έχω... Δεν έχω κάνει υπέρηχο ακόμα, παρ' ότι είμαι 6 και 3. Ελπίζω να ακούσουμε κατευθείαν καρδούλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria Antouaneta είπε:

Μανούλες Μαρτίου καλησπέρα και από μια ακόμα μέλλουσα μανούλα.... 06/03 τελευταία ημέρα, αλλά με ήδη μια παλινδρομη κύηση τα μυαλά είναι στα κάγκελα... 

Φοβάστε και εσείς κάθε λεπτό ότι θα πάθετε λιστεριωση ή τοξοπλάσμωση ακομα κ με μουστάρδα;;; 

Είμαι αισίως στην 9η εβδομάδα κ νιώθω το στήθος μου να μη πονάει κ έχω τρελαθεί γιατί ακριβώς αυτό συνέβη στην περασμένη εγκυμοσύνη στην 8η εβδομάδα.... Βέβαια ήταν τελικά γενετική ανωμαλία του εμβρύου και συνέβη ενώ τώρα δεν ξεκίνησε καν με τον Ίδιο τρόποι η εγκυμοσύνη... 

Πείτε μια καλή κουβέντα να ανέβουμε! 

Να έχουμε μια όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλες μας!

γιατί απαγορεύεται η μουστάρδα??????? έχω φάει άπειρη μην μου λέτε τέτοια!!!

ναι εγώ φοβάμαι. τα αποτελέσματα μου βγαίνουν την τετάρτη κ ταχω κάνει πάνω μου. 

όλα καλά θα πάνε μαρία αντουανέτα μου! μην μου ανησυχείς καθόλου. τα χαιρετίσματα μου στον κύριο Λουδοβίκο. κ αυτός αγχώνεται ή μπα?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Maria Antouaneta είπε:

Μανούλες Μαρτίου καλησπέρα και από μια ακόμα μέλλουσα μανούλα.... 06/03 τελευταία ημέρα, αλλά με ήδη μια παλινδρομη κύηση τα μυαλά είναι στα κάγκελα... 

Φοβάστε και εσείς κάθε λεπτό ότι θα πάθετε λιστεριωση ή τοξοπλάσμωση ακομα κ με μουστάρδα;;; 

Είμαι αισίως στην 9η εβδομάδα κ νιώθω το στήθος μου να μη πονάει κ έχω τρελαθεί γιατί ακριβώς αυτό συνέβη στην περασμένη εγκυμοσύνη στην 8η εβδομάδα.... Βέβαια ήταν τελικά γενετική ανωμαλία του εμβρύου και συνέβη ενώ τώρα δεν ξεκίνησε καν με τον Ίδιο τρόποι η εγκυμοσύνη... 

Πείτε μια καλή κουβέντα να ανέβουμε! 

Να έχουμε μια όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλες μας!

Καλώς ήρθες αγχωμένη μανούλα! Νομίζω όλες πάνω κάτω τα ίδια άγχη έχουμε! Αλλά εσύ έχεις περάσει ήδη την 6η με 8η εβδομάδα που είναι η πιο καθοριστική! Έχεις ακούσει καρδούλα και ετοιμάζεσαι για Αυχενική! Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις!

Μουστάρδα κ εγώ τρώω btw. Δεν έχει ούτε καν αυγο! Εγώ για τη μαγιονέζα το έχω ακούσει αυτό και πάλι για να μαστε 1000% σίγουροι. Ότι μπορεί να περιέχει ωμό αυγο δηλαδή. Αλλά το βασικό είναι καλοψημένα αυγα και κρέατα, καλα πλυμενα φρούτα και λαχανικά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria Antouaneta είπε:

Μανούλες Μαρτίου καλησπέρα και από μια ακόμα μέλλουσα μανούλα.... 06/03 τελευταία ημέρα, αλλά με ήδη μια παλινδρομη κύηση τα μυαλά είναι στα κάγκελα... 

Φοβάστε και εσείς κάθε λεπτό ότι θα πάθετε λιστεριωση ή τοξοπλάσμωση ακομα κ με μουστάρδα;;; 

Είμαι αισίως στην 9η εβδομάδα κ νιώθω το στήθος μου να μη πονάει κ έχω τρελαθεί γιατί ακριβώς αυτό συνέβη στην περασμένη εγκυμοσύνη στην 8η εβδομάδα.... Βέβαια ήταν τελικά γενετική ανωμαλία του εμβρύου και συνέβη ενώ τώρα δεν ξεκίνησε καν με τον Ίδιο τρόποι η εγκυμοσύνη... 

Πείτε μια καλή κουβέντα να ανέβουμε! 

Να έχουμε μια όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλες μας!

Τι ειναι η λιστερια καλεεε;; κ γτ να το πάθουμε;

Κι όταν λες ξεκίνησε διαφορετικά τι εννοείτε;


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Κι εγώ το ίδιο ακριβώς άγχος έχω... Δεν έχω κάνει υπέρηχο ακόμα, παρ' ότι είμαι 6 και 3. Ελπίζω να ακούσουμε κατευθείαν καρδούλα.

 

Just now, vivi.nik. είπε:

Κι εγώ το ίδιο ακριβώς άγχος έχω... Δεν έχω κάνει υπέρηχο ακόμα, παρ' ότι είμαι 6 και 3. Ελπίζω να ακούσουμε κατευθείαν καρδούλα.

Α δεν έχετε δει ουτε σακο ακομα;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Όχι... όλα μαζί την Παρασκευή καλώς εχόντων!

Α άρα με καταλαβαινεις.. το να εχω κανει 2 χοριακες που είχαν πολύ καλά νούμερα, οκ, αλλά η αναμονη από κει κ πέρα για τα υπόλοιπα, ειναι παιδεμα. Να δω οτι συνεχιζει καλα ρ παιδι μ. Οτι προχωράει. Κ μετα βεβαια θα εχουμε αγχος για τις επόμενες εξετασεις αλλα τουλαχιστον να γίνει αυτό το 1ο ραντεβού! Λες να ακούσω κ εγω καρδουλα ή ειναι νωρις; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Α άρα με καταλαβαινεις.. το να εχω κανει 2 χοριακες που είχαν πολύ καλά νούμερα, οκ, αλλά η αναμονη από κει κ πέρα για τα υπόλοιπα, ειναι παιδεμα. Να δω οτι συνεχιζει καλα ρ παιδι μ. Οτι προχωράει. Κ μετα βεβαια θα εχουμε αγχος για τις επόμενες εξετασεις αλλα τουλαχιστον να γίνει αυτό το 1ο ραντεβού! Λες να ακούσω κ εγω καρδουλα ή ειναι νωρις; 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κ εγώ έκανα 3 χοριακεςκ η τελευταία δεν ήταν τόσο καλή... 

Δεν νομίζω να ακούσετε ακόμα... συνήθως μετά τις 6 εβδομάδες ακούγεται! Οπότε θα κάνεις κ άλλο υπερηχο στη συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κ εγώ έκανα 3 χοριακεςκ η τελευταία δεν ήταν τόσο καλή... 

Δεν νομίζω να ακούσετε ακόμα... συνήθως μετά τις 6 εβδομάδες ακούγεται! Οπότε θα κάνεις κ άλλο υπερηχο στη συνέχεια!

Τι εννοείς δεν ήταν καλή κοριτσι μου; ποσο βγηκε δλδ; εγω μόνο 2 εκανα να σου πω. Μου ειπε ο γιατρος δεν χρειάζεται να αγχώνομαι με παραπάνω χοριακες.

Οκ, ας ακουσω καρδουλα κ ας είναι κ μετα από 1 βδομαδα, αρκεί να είναι καλα! Σε ευχαριστω πολυ ❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Τι εννοείς δεν ήταν καλή κοριτσι μου; ποσο βγηκε δλδ; εγω μόνο 2 εκανα να σου πω. Μου ειπε ο γιατρος δεν χρειάζεται να αγχώνομαι με παραπάνω χοριακες.

Οκ, ας ακουσω καρδουλα κ ας είναι κ μετα από 1 βδομαδα, αρκεί να είναι καλα! Σε ευχαριστω πολυ ❤

23.07 ήταν 1558 και 30.07 5966. Εννοείται, απο δω και πέρα μεγαλύτερη αξία έχει ο υπέρηχος! 

Και θα δεις μετά την Αυχενική πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria Antouaneta είπε:

Μανούλες Μαρτίου καλησπέρα και από μια ακόμα μέλλουσα μανούλα.... 06/03 τελευταία ημέρα, αλλά με ήδη μια παλινδρομη κύηση τα μυαλά είναι στα κάγκελα... 

Φοβάστε και εσείς κάθε λεπτό ότι θα πάθετε λιστεριωση ή τοξοπλάσμωση ακομα κ με μουστάρδα;;; 

Είμαι αισίως στην 9η εβδομάδα κ νιώθω το στήθος μου να μη πονάει κ έχω τρελαθεί γιατί ακριβώς αυτό συνέβη στην περασμένη εγκυμοσύνη στην 8η εβδομάδα.... Βέβαια ήταν τελικά γενετική ανωμαλία του εμβρύου και συνέβη ενώ τώρα δεν ξεκίνησε καν με τον Ίδιο τρόποι η εγκυμοσύνη... 

Πείτε μια καλή κουβέντα να ανέβουμε! 

Να έχουμε μια όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλες μας!

Γεια σου κορίτσι !είμαστε ακριβώς ίδια μέρα ΤΕΡ !εγώ όχι μόνο αγχώνομαι για αυτά που είπες αλλά πέρασα και μεγάλη φρίκη γιατί στον προγεννητικό βρέθηκα θετική στον CMV .ευτυχώς τελικά με το adivity βρήκαμε ότι ήταν πιο παλιά λοιμωξη.μεχρι να βγει το αποτέλεσμα ήμουν με πολύ στεναχωρημένη προσπάθησα όμως να είμαι ψύχραιμη και ρεαλιστρια.ειπα πως ότι δεν περνάει από το χέρι μου δεν μπορώ να το αλλαξω.γενικά θα πω το κλασικό μην αγχώνεσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει με το άγχος απλά δεν χαίρεσαι ΚΑΜΙΑ στιγμή !

3 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Από καούρες πώς είσαστε. Όλη μέρα είμαι καλά με το που πέφτω για ύπνο το βράδυ αρχίζουν οι καούρες όλη νύχτα πίνω νερό με ανακουφίζει κάπως με αποτέλεσμα να τρέχω τουαλέτα όλο το βράδυ 

Αχχχχ μια από τα ίδια ...

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

23.07 ήταν 1558 και 30.07 5966. Εννοείται, απο δω και πέρα μεγαλύτερη αξία έχει ο υπέρηχος! 

Και θα δεις μετά την Αυχενική πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός!

Ο γιατρος τι σου ειπε για τη χοριακη; ολα καλα θα πανε παντως μην αγχωνεσαι! Κ εγω εχω στο μυαλο μου συνέχεια ολες αυτες τις σκέψεις.. αραγε αν εκανα τωρα κ αλλη χοριακη, θα είχε ανέβει αρκετα; προχωράει κανονικά η εγκυμοσύνη; μήπως πρεπει να παω για χοριακη να μου φύγει η ιδεα; κλπ κλπ... αλλα νομιζω οτι οσο αγχωνομαι δεν καταφέρνω κατι. Οτι ειναι να γινει εξάλλου, θα γίνει! Όλα ειναι στα χέρια Του Θεού τωρα! Εγώ δεν μπορω να κανω κατι. Οποτε αναμένω το αυριανό ραντεβού κ προσευχομαι να ειναι ολα καλα κ για μενα κ για ολες τις εγκυουλες του κόσμου ❤

Just now, Pepi88 είπε:

Γεια σου κορίτσι !είμαστε ακριβώς ίδια μέρα ΤΕΡ !εγώ όχι μόνο αγχώνομαι για αυτά που είπες αλλά πέρασα και μεγάλη φρίκη γιατί στον προγεννητικό βρέθηκα θετική στον CMV .ευτυχώς τελικά με το adivity βρήκαμε ότι ήταν πιο παλιά λοιμωξη.μεχρι να βγει το αποτέλεσμα ήμουν με πολύ στεναχωρημένη προσπάθησα όμως να είμαι ψύχραιμη και ρεαλιστρια.ειπα πως ότι δεν περνάει από το χέρι μου δεν μπορώ να το αλλαξω.γενικά θα πω το κλασικό μην αγχώνεσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει με το άγχος απλά δεν χαίρεσαι ΚΑΜΙΑ στιγμή !

Αχχχχ μια από τα ίδια ...

Πεππη μου συγχαρητήρια για τα νέα! Τι ωραια που πηγαν ολα καλα! Σε σκεφτόμουν αλλα δεν ήθελα να σου αναφέρω ξανα αυτο το θέμα γιατί καταλαβαινα το αγχος σου. Ευτυχως ολα πήγαν καλά! Μπράβο πολύ χάρηκα! Μακαρι ετσι να εχουμε ολα τα κοριτσια καλα νέα! 

Κοριτσια ειναι καμια στην 5η εβδομαδα να μου πει εάν ποναει το στηθος της καθολου; εμενα με ενοχλει μόνο το βράδυ στον υπνο κ το πρωι που ξυπναω είναι βαρύ. Αλλα μεσα στη μέρα περναει κ δεν νιωθω κατι. Που κ που μόνο κ ελαχιστα. Δεν θα έπρεπε να ξεκινησει να με ενοχλει; εχω αρκετά κολπικά υγρα ομως που εχω διαβάσει ότι ειναι συμπτωμα της εβδομάδας αυτής.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...