Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλημέρα.. καλως ήρθατε με το καλο όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ♡

Αν δεν κανω λάθος απο 8 εβδομάδων γίνεται κοιλιακος υπέρηχος; 

 

Εγώ έκανα την 8η ευδομαδα αλλά δεν έβλεπε καλά και κάναμε στη συνέχεια κολπικο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vivi.nik. είπε:

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!

Τα παλιοκαφε ξαναηρθαν σημερα για μένα... το κατάλαβα ότι παρακουραστηκα χθες και το βράδυ είχα πόνους περιόδου... Τώρα φοβάμαι μην μου πει ξάπλα η γιατρός και μου αναβάλει το αυριανό ραντεβού για να μην ταλαιπωρηθω λογω αποστασης... 

 

Στην 2η μου κόρη δούλευα σούπερ μάρκετ.ολα ήταν καλά μέχρι που μια μέρα στον 5ο μήνα ένιωθα την κοιλιά πέτρα και ένα βάρος χαμηλά.επειδη δεν ήμουν πρωταρα κατάλαβα ότι αυτά δεν είναι καλά σημάδια.πηγα λοιπόν στον γιατρό να με δει,το μωρό είχε γυρίσει προς τα κάτω και έσπρωχνε να βγει(οι φόβοι επιβαιβεωνονταν).μου είπε τότε μια φράση που θα πω με τη σειρά μου σε σένα και με συγκλόνισε!"Στη μαιευτική κορίτσι μου δεν υπάρχει πισωγύρισμα" .κοινώς οι "μαλακιες "Δεν διορθώνονται,πρόσεχε!!!!!!!!

Χθες που πήγα του λέω γιατρέ έκοψα τα ουτρο. Σταματάει επιτόπου τον υπέρηχο και αρχίζει ένα κήρυγμα.οτι το έμβρυο το χρειάζεται και χωρίς αυτό πριν τον 3ο μήνα μπορεί να πεθάνει. Σούζα πάλι Εγώ.

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Ναι ναι ναι!!!!!!ήμουν ακριβώς 6 όταν πήγα πρώτη φορά.κοιλιακος υπέρηχος και καρδούλα!!!!!

Όλα τέλεια!!!!!είδα ένα φασολακι, κουνιόταν και μάλιστα ήταν πλάτη.μου λέει ο γιατρός βηξε λίγο και τσουπ!γύρισε προς εμάς!!!!τώρα βουρ για αυχενικη στις 31/8!!!!!!!!!!!

Αχ τι ωραια κοριτσι μου! Το γλυκουλι! ❤❤❤ Με το καλο! 

9 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Γεια σας φιλες! Σήμερα εκανα τον πρωτο μου υπερηχο! Λοιπον, εχω ιδιαιτερη ευαισθησια λογω του οτι ειχα καφε εκκρισεις το σκ.. Κ ειχα δυστυχώς κ σημερα. Ειδαμε 2 σακους με εμβρυικα στοιχεια αλλα ακουσαμε μονο το ενα. Το δεύτερο ηταν σε τετοια θεση που δε μπορουσα απο τον πονο. Θελω να χαρω μα φοβαμαι κιολας, μηπως κατι συμβει. Στις 17/8 μου ειπε να παω να τα ακουσουμε ξανα!! Θελω να χω εμπιστοσύνη στο εμβρυακι μου κ το δευτερο! 

Κοριτσι μου γλυκο ολα θα πανε καλα! Συγχαρητήρια για τα 2 σου εμβρυακια! Υπομονη μεχρι το επομενο ραντεβου και θα τα ακουσετε κ τα δύο! ❤❤❤

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Στην 2η μου κόρη δούλευα σούπερ μάρκετ.ολα ήταν καλά μέχρι που μια μέρα στον 5ο μήνα ένιωθα την κοιλιά πέτρα και ένα βάρος χαμηλά.επειδη δεν ήμουν πρωταρα κατάλαβα ότι αυτά δεν είναι καλά σημάδια.πηγα λοιπόν στον γιατρό να με δει,το μωρό είχε γυρίσει προς τα κάτω και έσπρωχνε να βγει(οι φόβοι επιβαιβεωνονταν).μου είπε τότε μια φράση που θα πω με τη σειρά μου σε σένα και με συγκλόνισε!"Στη μαιευτική κορίτσι μου δεν υπάρχει πισωγύρισμα" .κοινώς οι "μαλακιες "Δεν διορθώνονται,πρόσεχε!!!!!!!!

Χθες που πήγα του λέω γιατρέ έκοψα τα ουτρο. Σταματάει επιτόπου τον υπέρηχο και αρχίζει ένα κήρυγμα.οτι το έμβρυο το χρειάζεται και χωρίς αυτό πριν τον 3ο μήνα μπορεί να πεθάνει. Σούζα πάλι Εγώ.

Συμφωνω..

 Κ εγώ ειμαι απ τους ασθενείς στρατιώτες να φανταστείς. Αλλά μ άλλο ένα 3χρονο στο σπίτι, προφανώς δεν μπορώ να ξεκουράζομαι το ίδιο... ευτυχώς είμαστε διακοπές και είμαστε και οι 2 με άδεια. Αλλιώς τί θα κανα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Αχ τι ωραια κοριτσι μου! Το γλυκουλι! ❤❤❤ Με το καλο! 

Κοριτσι μου γλυκο ολα θα πανε καλα! Συγχαρητήρια για τα 2 σου εμβρυακια! Υπομονη μεχρι το επομενο ραντεβου και θα τα ακουσετε κ τα δύο! ❤❤❤

Σε ευχαριστώ παρα παρα παρα πολυ!!!! Απο το στομα σου κ στου Θεού το αυτι!!! Να εισαι παντα καλα κ σε σενα οτι επιθυμεις!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Γεια σας φιλες! Σήμερα εκανα τον πρωτο μου υπερηχο! Λοιπον, εχω ιδιαιτερη ευαισθησια λογω του οτι ειχα καφε εκκρισεις το σκ.. Κ ειχα δυστυχώς κ σημερα. Ειδαμε 2 σακους με εμβρυικα στοιχεια αλλα ακουσαμε μονο το ενα. Το δεύτερο ηταν σε τετοια θεση που δε μπορουσα απο τον πονο. Θελω να χαρω μα φοβαμαι κιολας, μηπως κατι συμβει. Στις 17/8 μου ειπε να παω να τα ακουσουμε ξανα!! Θελω να χω εμπιστοσύνη στο εμβρυακι μου κ το δευτερο! 

Ποσο ευδομαδες είσαι και σου έκλεισε ραντεβού 17 Αυγούστου εγώ δεν θα άντεχα τοσο φαντάζομαι πως θα φύγει διακοπές. Εγω θα σου έλεγα να πας σε μερικές μέρες σε κάποια κλινική να κάνεις ένα υπέρηχο αν λείπει ο γιατρός σου. Δεν μπορώ να φανταστώ το άγχος σου για 2 ευδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Ποσο ευδομαδες είσαι και σου έκλεισε ραντεβού 17 Αυγούστου εγώ δεν θα άντεχα τοσο φαντάζομαι πως θα φύγει διακοπές. Εγω θα σου έλεγα να πας σε μερικές μέρες σε κάποια κλινική να κάνεις ένα υπέρηχο αν λείπει ο γιατρός σου. Δεν μπορώ να φανταστώ το άγχος σου για 2 ευδομαδες.

Οχι ενταξει την παλευω! (προς το παρον...) (μπορει βέβαια να με δειτε να σας γραφω σε 2 μερες οτι ετρεχα να κανω κ αλλο υπερηχο χαχα) Είμαι 6w+ 3d σημερα ή ισως λιγο παραπανω βασει υπερηχου. Δεν ξερω γιατι αλλα σήμερα ξεκινησα με τοση αισιοδοξια, πιστευω κ θελω να πιστευω οτι τα κουτσουνακια μου ειναι κ τα 2 μια χαρα.  Σταματησαν κ τα καφε. Στις 17 θα ειναι κοιλιακος υπερηχος κ εκει εύχομαι να τα ακουσουμε. :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

εγώ δεν έχω κάνει κοιλιακό υπέρηχο παρόλο που τελευταίος υπέρηχος ήμουν 9w.φταίει που έχω κοιλιά;;;

οχι καλε!! κανονικα σε ολο το 1ο τριμηνο συστηνεται ο κολπικος γιατι δινει πιο ακριβεις υπερηχογραφικες εικονες. ειναι θεμα γιατρου, οχι κοιλιας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχομαι πραγματικα ο,τι καλυτερο κ να πανε καλα οι εγκυμοσυνες σας!

Τελικα εμενα επεσε η χοριακη μου οποτε κ μπηκα σε φαση αυτοματης αποβολης.προς το παρον γλυτωσα την αποξεση αλλα θα ελεγχω με χοριακες μεχρι να μηδενισουν. Πιστευω την επομενη φορα να ειμαστε πιο τυχεροι.

Προς το παρον ηρεμησα.ηρεμησε κ.το σωμα μου που τις τελευταιες εβδομαδες ειχα κ δεν ειχα σημαδια εγκυμοσυνης.με επιαναν κ.με αφηναν.κ ηξερα απο την πρωτη εγκυμοσυνη πως αν ερθουν αυτα τα συμπτωματα,δεν σε αφηνουν.οποτε με ειχε βαλει κ αυτο σε υποψιες.δεν αντεχα κ αλλο πια το ψυχολογικο.να μην ανεβαινει η χοριακη.επεσε κ αισθανθηκα μια ανακουφιση.οτι αντε να τελειωνουμε να ηρεμησω κ καποια στιγμη να παμε για επομενη προσπαθεια.

Ευχομαι να χαρειτε το ταξιδι της εγκυμοσυνης οσο μπορειτε.μπορει να εχει τις περιεργες φασεις του,το.α τριμηνο,η κοιλια που μεγαλωνει κ δεν μπορεις να κουνηθεις κ να κοιμηθεις,το αγχος σε καθε εξεταση,αλλα εμενα αρχισε να μου λειπει ολο αυτο κ σκεφτομαι ποσο ωραια ειχαν κυλησει ολα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ η χαζη αγχωνομουν ενω δεν θα πρεπε

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mareva είπε:

Σε ευχαριστώ παρα παρα παρα πολυ!!!! Απο το στομα σου κ στου Θεού το αυτι!!! Να εισαι παντα καλα κ σε σενα οτι επιθυμεις!! 

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου! Αμήν! ❤❤❤

Just now, Stalicha είπε:

Κοριτσια μου σας ευχομαι πραγματικα ο,τι καλυτερο κ να πανε καλα οι εγκυμοσυνες σας!

Τελικα εμενα επεσε η χοριακη μου οποτε κ μπηκα σε φαση αυτοματης αποβολης.προς το παρον γλυτωσα την αποξεση αλλα θα ελεγχω με χοριακες μεχρι να μηδενισουν. Πιστευω την επομενη φορα να ειμαστε πιο τυχεροι.

Προς το παρον ηρεμησα.ηρεμησε κ.το σωμα μου που τις τελευταιες εβδομαδες ειχα κ δεν ειχα σημαδια εγκυμοσυνης.με επιαναν κ.με αφηναν.κ ηξερα απο την πρωτη εγκυμοσυνη πως αν ερθουν αυτα τα συμπτωματα,δεν σε αφηνουν.οποτε με ειχε βαλει κ αυτο σε υποψιες.δεν αντεχα κ αλλο πια το ψυχολογικο.να μην ανεβαινει η χοριακη.επεσε κ αισθανθηκα μια ανακουφιση.οτι αντε να τελειωνουμε να ηρεμησω κ καποια στιγμη να παμε για επομενη προσπαθεια.

Ευχομαι να χαρειτε το ταξιδι της εγκυμοσυνης οσο μπορειτε.μπορει να εχει τις περιεργες φασεις του,το.α τριμηνο,η κοιλια που μεγαλωνει κ δεν μπορεις να κουνηθεις κ να κοιμηθεις,το αγχος σε καθε εξεταση,αλλα εμενα αρχισε να μου λειπει ολο αυτο κ σκεφτομαι ποσο ωραια ειχαν κυλησει ολα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ η χαζη αγχωνομουν ενω δεν θα πρεπε

Εύχομαι κοριτσι μου ένα σύντομο θετικο τεστακι που με τη βοήθεια της Παναγιτσας να εξελιχθει σε ένα γερό κ στρουμπουλο μπουμπουκακι που θα πάρεις στην αγκαλίτσα σου ❤❤❤

Μανουλες πείτε μου λιγο αν ξέρετε. Εγω τωρα ειμαι 5+4. Δηλαδη ουσιαστικα διανυω την 6η εβδομαδα. Εχω γραφτεί λοιπον, στο newsletter του Ιασω κ καθε Δευτέρα που αλλάζω εβδομαδα μου έρχεται ένα άρθρο με πληροφορίες και λεπτομέρειες για την εβδομάδα που διανύω. Αρα τη Δευτερα που μπηκα στην 6η θα έπρεπε να μου ειχε ερθει άρθρο με την 6η εβδομαδα. Οχι για την 5η που μου ήρθε. Τα συμπλήρωσα λαθος τα στοιχεία. Μια βδομάδα πριν συμπλήρωσα εγω μαλλον. 

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου! Αμήν! ❤❤❤

Εύχομαι κοριτσι μου ένα σύντομο θετικο τεστακι που με τη βοήθεια της Παναγιτσας να εξελιχθει σε ένα γερό κ στρουμπουλο μπουμπουκακι που θα πάρεις στην αγκαλίτσα σου ❤❤❤

Μανουλες πείτε μου λιγο αν ξέρετε. Εγω τωρα ειμαι 5+4. Δηλαδη ουσιαστικα διανυω την 6η εβδομαδα. Εχω γραφτεί λοιπον, στο newsletter του Ιασω κ καθε Δευτέρα που αλλάζω εβδομαδα μου έρχεται ένα άρθρο με πληροφορίες και λεπτομέρειες για την εβδομάδα που διανύω. Αρα τη Δευτερα που μπηκα στην 6η θα έπρεπε να μου ειχε ερθει άρθρο με την 6η εβδομαδα. Οχι για την 5η που μου ήρθε. Τα συμπλήρωσα λαθος τα στοιχεία. Μια βδομάδα πριν συμπλήρωσα εγω μαλλον. 

Βάσω μου νομίζω ότι σωστά στα στέλνουν. Εγω καταλαβαίνω ότι διανύεις την 5η εβδομάδα και όχι την 6η. Δηλαδη η Πέμπτη εβδομάδα ξεκιναει απο 5 και τελειωνει σε 5 και 6ημ. Τη Δευτέρα μπαινεις στην 6η.

Μίλησα με τη γιατρό μου. Με μαλωσε για χθες. Ξάπλα τώρα και αύριο  στις 12. Ο πρώτος μας υπέρηχος! 

@Stalicha κορίτσι μου λυπάμαι πολύ... εύχομαι να βρεις τη δύναμη να το ξεχάσεις και να προχωρήσεις παρακάτω. Και να ζήσεις μια πραγματικά ήρεμη και όμορφη εγκυμοσύνη. Καλό κουράγιο ως τότε.

@Mareva πολύ χαίρομαι που σ ακούω έτσι αισιόδοξη και με θετική σκέψη!!! Να έχεις πίστη στα μωρά σου! Περίπου στις ίδιες μέρες είμαστε εμείς. 6 και 6 εγώ σήμερα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Βάσω μου νομίζω ότι σωστά στα στέλνουν. Εγω καταλαβαίνω ότι διανύεις την 5η εβδομάδα και όχι την 6η. Δηλαδη η Πέμπτη εβδομάδα ξεκιναει απο 5 και τελειωνει σε 5 και 6ημ. Τη Δευτέρα μπαινεις στην 6η.

Μίλησα με τη γιατρό μου. Με μαλωσε για χθες. Ξάπλα τώρα και αύριο  στις 12. Ο πρώτος μας υπέρηχος! 

@Stalicha κορίτσι μου λυπάμαι πολύ... εύχομαι να βρεις τη δύναμη να το ξεχάσεις και να προχωρήσεις παρακάτω. Και να ζήσεις μια πραγματικά ήρεμη και όμορφη εγκυμοσύνη. Καλό κουράγιο ως τότε.

@Mareva πολύ χαίρομαι που σ ακούω έτσι αισιόδοξη και με θετική σκέψη!!! Να έχεις πίστη στα μωρά σου! Περίπου στις ίδιες μέρες είμαστε εμείς. 6 και 6 εγώ σήμερα.

Καλη συνέχεια γλυκιά μου!! Με πολλη προσοχή ναι; <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Βάσω μου νομίζω ότι σωστά στα στέλνουν. Εγω καταλαβαίνω ότι διανύεις την 5η εβδομάδα και όχι την 6η. Δηλαδη η Πέμπτη εβδομάδα ξεκιναει απο 5 και τελειωνει σε 5 και 6ημ. Τη Δευτέρα μπαινεις στην 6η.

Μίλησα με τη γιατρό μου. Με μαλωσε για χθες. Ξάπλα τώρα και αύριο  στις 12. Ο πρώτος μας υπέρηχος! 

@Stalicha κορίτσι μου λυπάμαι πολύ... εύχομαι να βρεις τη δύναμη να το ξεχάσεις και να προχωρήσεις παρακάτω. Και να ζήσεις μια πραγματικά ήρεμη και όμορφη εγκυμοσύνη. Καλό κουράγιο ως τότε.

@Mareva πολύ χαίρομαι που σ ακούω έτσι αισιόδοξη και με θετική σκέψη!!! Να έχεις πίστη στα μωρά σου! Περίπου στις ίδιες μέρες είμαστε εμείς. 6 και 6 εγώ σήμερα.

Αγαπη μόλις ρωτησα κ το γιατρο μ. Μου ειπε οτι διανυω την 6η εβδομαδα. Αρα σωστα το μετρησα. Εχω κλεισει δηλαδη την 5η εβδομαδα και ειμαι στην 6η. Την Δευτέρα θα έχω κλείσει την 6η και θα μπαινω στην 7η. Ωραια! Περναει γρηγορα ο καιρος ❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...