Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Mareva είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολυ... Ειμαι κ μονη μου εδω κ ανησυχω κ εχω σκασει.. Ο καλος μου βολοδερνει στην Κινα κ εχει κ κεινος αγχος... Κ γω μονο στο εσωρουχο βλεπω, οχι στο σκουπισμα, ειναι σα σταγονες μονο.. Αλλα θελω να σταματησουν! 

Ρε κορίτσι ποτέ εμφανίστηκαν πάλι αυτΑ τα παλιό καφέ; Αφού είναι καφέ κ σταγόνες δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.Πήρες τον γιατρό; 

Καλα έκανες κ έστειλες το παιδί στη γιαγιά για να είσαι συνέχεια ξάπλα.

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια διακοπές θα πάτε!?? Είμαι πολύ προβληματισμενη, σκέφτομαι πολύ σοβαρά το ενδεχόμενο να μην παω.. Βέβαια ρώτησα το γιατρό και μου είπε έγκυος είσαι όχι άρρωστη, και ούτε βλέπω κάτι να με προβληματίζει, όλα κυλούν φυσιολογικά, αλλά εγώ νοιώθω μεγάλη ανασφάλεια να φύγω.. Από την άλλη θα μου πεις αν είναι να γίνει το κακό θα γίνει όπου και να είσαι... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Ρε κορίτσι ποτέ εμφανίστηκαν πάλι αυτΑ τα παλιό καφέ; Αφού είναι καφέ κ σταγόνες δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.Πήρες τον γιατρό; 

Καλα έκανες κ έστειλες το παιδί στη γιαγιά για να είσαι συνέχεια ξάπλα.

Απο χθες το βραδυ.. :( ναι μιλησα με γιατρο κ ειμαι ξαπλα.. Νερακι πολυ, ανάπαυση κ ουτροτζεσταν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Απο χθες το βραδυ.. :( ναι μιλησα με γιατρο κ ειμαι ξαπλα.. Νερακι πολυ, ανάπαυση κ ουτροτζεσταν. 

Σου είπε αν είναι ανησυχητικό; Εγω πιστευω όχι. Τόσα κορίτσια είχαν κατά καιρούς αιμορραγία . Είσαι κ μόνη ρε γαμωτο.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Σου είπε αν είναι ανησυχητικό; Εγω πιστευω όχι. Τόσα κορίτσια είχαν κατά καιρούς αιμορραγία . Είσαι κ μόνη ρε γαμωτο.

Δε μου ειπε κατι σημερα, βασικα χθες βραδυ μου πε, να μην ανησυχω. Κ γω αυτο διαβαζω κ παιρνω λιγο κουράγιο. Ολες οσες δυστυχως βιωσαν κατι αναλογο, μετα πέρασε.. Τι να πω; εύχομαι να περασει.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, giwta_86 είπε:

Καλήμερα, εγώ αύριο μπαίνω στην 7η και δεν μπορώ να την χαρώ γτ σκέφτομαι συνεχώς το ενδεχόμενο της αποβολής.. Δε τολμώ να το μοιραστώ ούτε με πολύ κοντινά μου άτομα. .. Να περάσει ο Αύγουστος να μας φύγει έστω ένα μικρό άγχος.. Στη παλινδρόμη σου είχες κάποια συμπτώματα που να σε υποψιαζαν??? Σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

 

όχι τπτ! ίσα ίσα είχα τα κλασικά συμπτώματα της εγκυμοσύνης, τα οποία οφείλονταν στην αύξηση της χοριακής και όχι στην εξέλιξη της εγκυμοσύνης. επίσης αν και είχα παιδιά δεν είχα ποτέ βιώσει την αποβολή και δεν ήξερα τι σημαίνει. ελεγα ότι εγώ από τη στιγμή που μείνω εγκυος προχωράει η εγκυμοσύνη. πήγα λοιπόν στον γιατρό να με δει για να μου γράψει κάποια αναρρωτική. και δεν άκουσε παλμό. μόλις είχε σταματήσει γιατί το έμβρυο έβγαινε στις μετρήσεις του ανάλογο με την ηλικία της κύησης. έπαθα σοκ!!! την επομενη πήγα και εκανα απόξεση. 17 ιανουαρίου 2019 κε τελευταια πε΄ριοδο 15 νοεμβρίου 2018.. εκλαιγα συνεχώς. ξαναμένω έγκυος μετά από τρεις μήνες. τελευταία περίοδος στις 10 απριλίου 2019. κάνω χοριακές, διπλασιάζονταν κανονικά, όχι υπερδιπλασιασμός αλλά διπλασιασμός. κλείνω ραντεβού στις 24 μαίου για εξέταση και ο υπέρηχος έδειχνε το μωρό μία εβδομάδα μικρότερο. παλινδρόμησε πάλι. το σύνδρομο του κενού σάκου.

οποτε φοβάμαι πολύ και σε καταλαβαίνω απόλυτα. και συμπάσχω. να κάνουμε την αυχενική και όλα να δείξουν φυσιολογικά. εγω έκανα τον πρώτο μου γιο πάρα πολύ μικρή, ημουν φοιτήτρια. οι εξέτασεις ήταν ρουτίνας, δεν αγχωνόμουν, δε φοβόμουν τι θα ακούσω, αλλα πλεόν και εγώ είμαι 38 ετών.

Just now, elpida2019 είπε:

Κορίτσια σας χαιρετώ. Βλέπω ότι αρκετές από εσάς λέτε ότι είχατε παλίνδρομη κύηση. Δεν έχει συμτώματα την ανακαλύπτεις στον υπέρηχο?

άστα τπτ, όπως προείπα!!! μόλις σταματήσουν για λίγο οι αναγούλες που νιώθω, όπως σήμερα, φοβαίμαι μήπως κάτι δεν πάει καλά!

Just now, Rita Ath. είπε:

όχι τπτ! ίσα ίσα είχα τα κλασικά συμπτώματα της εγκυμοσύνης, τα οποία οφείλονταν στην αύξηση της χοριακής και όχι στην εξέλιξη της εγκυμοσύνης. επίσης αν και είχα παιδιά δεν είχα ποτέ βιώσει την αποβολή και δεν ήξερα τι σημαίνει. ελεγα ότι εγώ από τη στιγμή που μείνω εγκυος προχωράει η εγκυμοσύνη. πήγα λοιπόν στον γιατρό να με δει για να μου γράψει κάποια αναρρωτική. και δεν άκουσε παλμό. μόλις είχε σταματήσει γιατί το έμβρυο έβγαινε στις μετρήσεις του ανάλογο με την ηλικία της κύησης. έπαθα σοκ!!! την επομενη πήγα και εκανα απόξεση. 17 ιανουαρίου 2019 κε τελευταια πε΄ριοδο 15 νοεμβρίου 2018.. εκλαιγα συνεχώς. ξαναμένω έγκυος μετά από τρεις μήνες. τελευταία περίοδος στις 10 απριλίου 2019. κάνω χοριακές, διπλασιάζονταν κανονικά, όχι υπερδιπλασιασμός αλλά διπλασιασμός. κλείνω ραντεβού στις 24 μαίου για εξέταση και ο υπέρηχος έδειχνε το μωρό μία εβδομάδα μικρότερο. παλινδρόμησε πάλι. το σύνδρομο του κενού σάκου.

οποτε φοβάμαι πολύ και σε καταλαβαίνω απόλυτα. και συμπάσχω. να κάνουμε την αυχενική και όλα να δείξουν φυσιολογικά. εγω έκανα τον πρώτο μου γιο πάρα πολύ μικρή, ημουν φοιτήτρια. οι εξέτασεις ήταν ρουτίνας, δεν αγχωνόμουν, δε φοβόμουν τι θα ακούσω, αλλα πλεόν και εγώ είμαι 38 ετών.

άστα τπτ, όπως προείπα!!! μόλις σταματήσουν για λίγο οι αναγούλες που νιώθω, όπως σήμερα, φοβαίμαι μήπως κάτι δεν πάει καλά!

καλά τώρα είδα ότι το "και" το έγραψα "κε"! έλεος! δεν ξέρωπώς γράφτηκε έτσι!

Just now, Mareva είπε:

Δε μου ειπε κατι σημερα, βασικα χθες βραδυ μου πε, να μην ανησυχω. Κ γω αυτο διαβαζω κ παιρνω λιγο κουράγιο. Ολες οσες δυστυχως βιωσαν κατι αναλογο, μετα πέρασε.. Τι να πω; εύχομαι να περασει.. 

θα περάσει, μη φοβάσαι. και εγώ είχα καφέ κηλίδες στην κόρη και σταμάτησαν μετά από 2 ημέρες.. υπομονή θέλει και προσευχή. όλα θα πάνε καλά...

  • Ευχαριστώ 1

AYpt.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. said:

όχι τπτ! ίσα ίσα είχα τα κλασικά συμπτώματα της εγκυμοσύνης, τα οποία οφείλονταν στην αύξηση της χοριακής και όχι στην εξέλιξη της εγκυμοσύνης. επίσης αν και είχα παιδιά δεν είχα ποτέ βιώσει την αποβολή και δεν ήξερα τι σημαίνει. ελεγα ότι εγώ από τη στιγμή που μείνω εγκυος προχωράει η εγκυμοσύνη. πήγα λοιπόν στον γιατρό να με δει για να μου γράψει κάποια αναρρωτική. και δεν άκουσε παλμό. μόλις είχε σταματήσει γιατί το έμβρυο έβγαινε στις μετρήσεις του ανάλογο με την ηλικία της κύησης. έπαθα σοκ!!! την επομενη πήγα και εκανα απόξεση. 17 ιανουαρίου 2019 κε τελευταια πε΄ριοδο 15 νοεμβρίου 2018.. εκλαιγα συνεχώς. ξαναμένω έγκυος μετά από τρεις μήνες. τελευταία περίοδος στις 10 απριλίου 2019. κάνω χοριακές, διπλασιάζονταν κανονικά, όχι υπερδιπλασιασμός αλλά διπλασιασμός. κλείνω ραντεβού στις 24 μαίου για εξέταση και ο υπέρηχος έδειχνε το μωρό μία εβδομάδα μικρότερο. παλινδρόμησε πάλι. το σύνδρομο του κενού σάκου.

οποτε φοβάμαι πολύ και σε καταλαβαίνω απόλυτα. και συμπάσχω. να κάνουμε την αυχενική και όλα να δείξουν φυσιολογικά. εγω έκανα τον πρώτο μου γιο πάρα πολύ μικρή, ημουν φοιτήτρια. οι εξέτασεις ήταν ρουτίνας, δεν αγχωνόμουν, δε φοβόμουν τι θα ακούσω, αλλα πλεόν και εγώ είμαι 38 ετών.

Μέχρι να πιάσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά θα έχουμε ένα συνεχές άγχος... Λίγο ανακουφιζομαστε σε κάθε εξέταση, και μετά πάλι από την αρχή μέχρι το επόμενο ραντεβού...ωρες ωρες σκέφτομαι καλύτερα να μην υπήρχε το ίντερνετ και διαβάζαμε τόσα και τόσα, μας πανικοβάλουν ακόμα περισσότερο.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Μέχρι να πιάσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά θα έχουμε ένα συνεχές άγχος... Λίγο ανακουφιζομαστε σε κάθε εξέταση, και μετά πάλι από την αρχή μέχρι το επόμενο ραντεβού...ωρες ωρες σκέφτομαι καλύτερα να μην υπήρχε το ίντερνετ και διαβάζαμε τόσα και τόσα, μας πανικοβάλουν ακόμα περισσότερο.. 

Ισχύει αυτό Γιωτα μου. Κ εγω παρολο που ειμαι μικρή κ υγιής εχω πολύ αγχος με αυτα που διαβάζω. Γιατι από οτι βλεπω μπορει να συμβεί στον καθένα έχει δεν εχει θέμα υγείας. Καθε μερα φοβαμαι μην δεν προχωρήσει η εγκυμοσύνη.  Μην είμαι κ εγώ από τις κοπέλες που βιώνουν δυστυχώς αυτην την άσχημη κατάσταση. Απλα ανυπομονώ να παω την Τριτη να δουμε σακο κ μετα με το καλο να δω οτι χτυπάει κ η καρδουλα! Κ μετα φυσικα συνεχιζει το αγχος αλλα με μια παραπάνω ανακούφιση. Αχ αυτό το αγχος! 

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσια διακοπές θα πάτε!?? Είμαι πολύ προβληματισμενη, σκέφτομαι πολύ σοβαρά το ενδεχόμενο να μην παω.. Βέβαια ρώτησα το γιατρό και μου είπε έγκυος είσαι όχι άρρωστη, και ούτε βλέπω κάτι να με προβληματίζει, όλα κυλούν φυσιολογικά, αλλά εγώ νοιώθω μεγάλη ανασφάλεια να φύγω.. Από την άλλη θα μου πεις αν είναι να γίνει το κακό θα γίνει όπου και να είσαι... 

Κ εμενα ο γιατρος μου ακριβώς το ίδιο πράγμα μου είπε. Εμεις θα παμε μαλλον καπου μες στον Αύγουστο για λίγες μέρες. Εφόσον ειμαι καλα, γιατί να μην πάω να χαλαρώσω κ ολας; απλως θα προσέχω που καθομαι, που ακουμπάω κλπ. Με μια προσοχη κ εφοσον το επιτρέπει ο γιατρος, θεωρώ ότι είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να ξεχαστουμε λίγο από όλο αυτο το αγχος και να χαλαρώσουμε. 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Βλέπω αυξανομαστε, μπράβο!Εμείς ανακαλύψαμε την περασμένη βδομάδα ότι ο σκύλος μας 8 ετών έχει καρκίνο στο σπλήνα και έχει υποστεί και ρήξη.Μπηκαμε σε έναν κύκλο εξετάσεων και καταλήξαμε να τον χειρουργησουμε έχοντας πάρει κι άλλη γνώμη.την Πέμπτη λοιπόν θα είναι η μεγάλη μέρα,ο σκύλος είναι μέλος της οικογένειας μας εδώ και 8 χρόνια,άρα όσοι έχετε μπορείτε να καταλάβετε πως είμαστε. Μπορεί να πεθάνει στο χειρουργείο,μπορεί να έχει μεταστάσεις κι αλλού λόγω της ρηξης και σε αυτή την περίπτωση είπαμε στο γιατρό να τον κοιμησει.αλλιως όπως και στους ανθρώπους, στέλνουν την μαζα για βιοψία και βλέπουμε.Εχουμε αυτό,έχουμε και έναν ακόμα μεγάλο μπελά που ψάχνουμε να βρούμε σπίτι να νοικιάσουμε και δεν βρίσκουμε, έχουμε και την εγκυμοσύνη.ειχα και τα παιδιά άρρωστα και εγώ μόνη μου στο εξοχικό με αναγουλες και ιλιγγους. Αυτααααα.

Γι αυτό για όσες είναι η πρώτη τους εγκυμοσύνη, φιλική και εγκάρδια συμβουλή!!!!!!ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΗΝ!!!!!ακόμα κι αν έχετε αναγουλες να χαίρεστε!!!!!Γιατί είστε εσείς και η κοιλίτσα σας μόνο και μπορείτε και το απολαμβάνετε όλο αυτό.Δεν γυρίζουν πίσω αυτές οι πρώτες στιγμές, ΧΑΡΕΙΤΕ την κάθε μέρα!!!!!!

  • Μου αρέσει 3

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 52 λεπτά , giwta_86 είπε:

Κορίτσια διακοπές θα πάτε!?? Είμαι πολύ προβληματισμενη, σκέφτομαι πολύ σοβαρά το ενδεχόμενο να μην παω.. Βέβαια ρώτησα το γιατρό και μου είπε έγκυος είσαι όχι άρρωστη, και ούτε βλέπω κάτι να με προβληματίζει, όλα κυλούν φυσιολογικά, αλλά εγώ νοιώθω μεγάλη ανασφάλεια να φύγω.. Από την άλλη θα μου πεις αν είναι να γίνει το κακό θα γίνει όπου και να είσαι... 

Εμείς είχαμε κανονίσει να πάμε σε νησι, αλλά μου το ξεκοψε η γιατρός, επειδή είχα λίγο αίμα. Γενικά μου είπε ότι θέλει πολλή προσοχή μέχρι την 8η εβδομάδα. Κ απο μόνη μου βλέπω πόσο εύκολα κουράζομαι. Συν τοις άλλοις με αγχώνει κ το θέμα του covid. Οπότε για φέτος οι διακοπές μας είναι στο χωριό, σε βουνό. Μέσ την ηρεμία και τη φύση. Ο μικρός μου ενθουσιασμένος και με τους γονείς μου εδώ πολύ ξεκούραστα για μένα.

Εσείς για που λέτε;

Σκεφτόμουν ότι ιδανικά θα ήθελα να πάω Σεπτέμβρη μετά την Αυχενική, αλλά δεν θα χουμε άδειες τότε.

πρίν από 2 λεπτά , giwta_86 είπε:

Μέχρι να πιάσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά θα έχουμε ένα συνεχές άγχος... Λίγο ανακουφιζομαστε σε κάθε εξέταση, και μετά πάλι από την αρχή μέχρι το επόμενο ραντεβού...ωρες ωρες σκέφτομαι καλύτερα να μην υπήρχε το ίντερνετ και διαβάζαμε τόσα και τόσα, μας πανικοβάλουν ακόμα περισσότερο.. 

Συμφωνώ απόλυτα... κ δεν περνάει κι απ το χέρι μας... Οπότε η θετική σκέψη μόνο καλό κάνει. 

@Rita Ath. εσύ πας για το 3ο;;

@Popaki2011 πολύ να να λυπάμαι για το σκυλάκο σας... εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να βγει γερός και δυνατός μετά το χειρουργείο... 

Ζόρικα πολύ όλα αυτά στη φάση που βρίσκεσαι... 

Περαστικά στα παιδάκια σου και ελπίζω να βρείτε και το σπίτι που ψάχνετε και όλα να μπουν σε σειρά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Βλέπω αυξανομαστε, μπράβο!Εμείς ανακαλύψαμε την περασμένη βδομάδα ότι ο σκύλος μας 8 ετών έχει καρκίνο στο σπλήνα και έχει υποστεί και ρήξη.Μπηκαμε σε έναν κύκλο εξετάσεων και καταλήξαμε να τον χειρουργησουμε έχοντας πάρει κι άλλη γνώμη.την Πέμπτη λοιπόν θα είναι η μεγάλη μέρα,ο σκύλος είναι μέλος της οικογένειας μας εδώ και 8 χρόνια,άρα όσοι έχετε μπορείτε να καταλάβετε πως είμαστε. Μπορεί να πεθάνει στο χειρουργείο,μπορεί να έχει μεταστάσεις κι αλλού λόγω της ρηξης και σε αυτή την περίπτωση είπαμε στο γιατρό να τον κοιμησει.αλλιως όπως και στους ανθρώπους, στέλνουν την μαζα για βιοψία και βλέπουμε.Εχουμε αυτό,έχουμε και έναν ακόμα μεγάλο μπελά που ψάχνουμε να βρούμε σπίτι να νοικιάσουμε και δεν βρίσκουμε, έχουμε και την εγκυμοσύνη.ειχα και τα παιδιά άρρωστα και εγώ μόνη μου στο εξοχικό με αναγουλες και ιλιγγους. Αυτααααα.

Γι αυτό για όσες είναι η πρώτη τους εγκυμοσύνη, φιλική και εγκάρδια συμβουλή!!!!!!ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΗΝ!!!!!ακόμα κι αν έχετε αναγουλες να χαίρεστε!!!!!Γιατί είστε εσείς και η κοιλίτσα σας μόνο και μπορείτε και το απολαμβάνετε όλο αυτό.Δεν γυρίζουν πίσω αυτές οι πρώτες στιγμές, ΧΑΡΕΙΤΕ την κάθε μέρα!!!!!!

Περαστικά στο σκυλάκι σας! Δεν έχω αλλα παντα ήθελα να πάρω ένα γιατί τα αγαπάω πάρα πολύ τα ζωάκια γενικότερα ❤ Περαστικα και στα παιδάκια σου και υπομονη σε σένα που περνάς όλα αυτά! Εχεις δίκαιο παντως για αυτο που λες! Αλλά σαν πρώτη φορά υπάρχει μεγάλο αγχος. 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Ρε κορίτσι ποτέ εμφανίστηκαν πάλι αυτΑ τα παλιό καφέ; Αφού είναι καφέ κ σταγόνες δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.Πήρες τον γιατρό; 

Καλα έκανες κ έστειλες το παιδί στη γιαγιά για να είσαι συνέχεια ξάπλα.

K εγω τα ειχα για 1,5 μερα κ μετα εξαφανιστηκαν . Παρολο που η προγεστερονη μου ηταν καλη . Σκεφτομαι μηπως ειχα καθυστερημενη συλληψη και ηταν απο αυτο ; Γιαυτο και ξεκινησα με χοριακη 100 τη δευτερη μερα καθυστερησης που ειδα και τα καφε; 

Ρε κοριτσια παλι θα σας πω το προβληματισμο μου . Πηρα τα utrogestan στις 2 το μεσημερι και εχω τρομερη ατονια τωρα στις 6 το απογευμα . Εινσι δυνατον να με επιασε 4 ωρες μετα ; Η ειναι απο την εγκυμοσυνη ; Εχω αγχωθει πολυ αν ολα πανε καλα . Γιατι ξεκινησα με χοριακη 100 κ μετα απο 48 ωρες πηγε 180 .....

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 said:

Κορίτσια σήμερα πονάω κάτω χαμηλά στην πλάτη τόσο χαμηλά στην περιοχή της λεκάνης. Δεν πονούσε πριν καθόλου. Έχει τύχει σε άλλη?

Μήπως εννοείς χαμηλά στη μέση; Εμένα με πονούσε δύο μέρες συνεχόμενα την τρίτη που μας πέρασε, αλλα ο γιατρός μου είπε ότι δεν σχετίζεται. (Ήμουν 5 βδομάδες κ 3 μέρες)


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...