Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

καλησπέρα και απο μένα!!! Όπως φαίνεται θα μπω και εγω στο γκρουπ των μαμαδων. Δε το χω πιστεψει ακόμα. Τελευταία περίοδος 15/06. Πρίν 3 ημέρες είδαμε καρδιακή λειτουργία! Μπαίνω στην 7η εβδομάδα και απο συμπτώματα ευαισθησία στο στήθος και ελαφρώς αυξημένη κουραση! Κατα τα άλλα έχει λάμψει το δέρμα μου! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Κάθε βράδυ σχεδόν έχω πόνο χαμηλά αριστερά, μόνο αριστερά και καποιες φορές και στη μέση αριστερά. Γνωρίζω ότι τα πονάκια σαν της περιόδου είναι φυσιολογικά αλλά αυτός ο πόνος είναι διαφορετικός. Είναι λογικό να με πιάνει μόνο αριστερά; Έχω αγχωθει.!

Just now, amy89 είπε:

καλησπέρα και απο μένα!!! Όπως φαίνεται θα μπω και εγω στο γκρουπ των μαμαδων. Δε το χω πιστεψει ακόμα. Τελευταία περίοδος 15/06. Πρίν 3 ημέρες είδαμε καρδιακή λειτουργία! Μπαίνω στην 7η εβδομάδα και απο συμπτώματα ευαισθησία στο στήθος και ελαφρώς αυξημένη κουραση! Κατα τα άλλα έχει λάμψει το δέρμα μου! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας.

Εύχομαι να έχεις μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίνα3 said:

Καλησπέρα κορίτσια! Κάθε βράδυ σχεδόν έχω πόνο χαμηλά αριστερά, μόνο αριστερά και καποιες φορές και στη μέση αριστερά. Γνωρίζω ότι τα πονάκια σαν της περιόδου είναι φυσιολογικά αλλά αυτός ο πόνος είναι διαφορετικός. Είναι λογικό να με πιάνει μόνο αριστερά; Έχω αγχωθει.!

Εύχομαι να έχεις μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Το ίδιο εύχομαι και σε σένα. Τον γιατρό σου τον ενημέρωσες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, amy89 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Το ίδιο εύχομαι και σε σένα. Τον γιατρό σου τον ενημέρωσες?

Πριν μέρες του είχα πει ότι έχω πονάκια χαμηλά και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό. Τώρα ντράπηκα να τον ξαναπάρω γι αυτό. Ραντεβού έχω την Πέμπτη! Είπα να περιμένω αλλά δεν ξέρω αν θα αντέξω.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, amy89 said:

καλησπέρα και απο μένα!!! Όπως φαίνεται θα μπω και εγω στο γκρουπ των μαμαδων. Δε το χω πιστεψει ακόμα. Τελευταία περίοδος 15/06. Πρίν 3 ημέρες είδαμε καρδιακή λειτουργία! Μπαίνω στην 7η εβδομάδα και απο συμπτώματα ευαισθησία στο στήθος και ελαφρώς αυξημένη κουραση! Κατα τα άλλα έχει λάμψει το δέρμα μου! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας.

Καλημέρα @amy89 είμαστε σχεδόν το ίδιο.. Βέβαια εγώ είμαι από εξωσωματική αλλά θεωρητικά τελευταία περίοδο μου υπολόγισε 14/6. Ακούσαμε και εμείς καρδούλα την Παρασκευή!! 

6 hours ago, Μαρίνα3 said:

Καλησπέρα κορίτσια! Κάθε βράδυ σχεδόν έχω πόνο χαμηλά αριστερά, μόνο αριστερά και καποιες φορές και στη μέση αριστερά. Γνωρίζω ότι τα πονάκια σαν της περιόδου είναι φυσιολογικά αλλά αυτός ο πόνος είναι διαφορετικός. Είναι λογικό να με πιάνει μόνο αριστερά; Έχω αγχωθει.!

Εύχομαι να έχεις μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

Καλημέρα! Και εγώ είχα πόνους αριστερά, σαν πόνος ωορρηξίας να το πω..  Προφανώς δεν είναι τίποτα.. Είδαμε και ακούσαμε καρδούλα! Μην ανησυχείς όλα εκεί κάτω λειτουργούν αλλιώς τώρα.. Φτιάχνει το σπιτάκι του το σπορακι σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Μαρίνα3 είπε:

Πριν μέρες του είχα πει ότι έχω πονάκια χαμηλά και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό. Τώρα ντράπηκα να τον ξαναπάρω γι αυτό. Ραντεβού έχω την Πέμπτη! Είπα να περιμένω αλλά δεν ξέρω αν θα αντέξω.

Καλημέρα Μαρίνα μου! Εγώ ειχα ολη την εβδομαδα πριν την περίοδο, έντονους πονους περιοδου κ μετα που το εμαθα για ακόμη μια εβδομαδα. Ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι φυσιολογικό. Τωρα έφυγαν οι πονοι, αλλά που κ που εχω τραβηγματα κ λιγα πονακια ειδικα αν κουραστω.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Τον ρώτησα τελικα κ μου ειπε ότι κ το χοιρινό πρέπει να το τρωω. Για την φετα δεν τον ρώτησα ακομα. Αλλα μου ειχε πει όχι τα μαλακά τυριά τύπου ροκφόρ κ κάτι ακομα που δεν θυμάμαι. Πάντως έχω φάει φετα. Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα εφοσον είναι γνωστης εταιρίας. 

Όχι βρε σιγά! Τρως άφοβα. 

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημέρα Μαρίνα μου! Εγώ ειχα ολη την εβδομαδα πριν την περίοδο, έντονους πονους περιοδου κ μετα που το εμαθα για ακόμη μια εβδομαδα. Ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι φυσιολογικό. Τωρα έφυγαν οι πονοι, αλλά που κ που εχω τραβηγματα κ λιγα πονακια ειδικα αν κουραστω.

Κι εγω τους έχω κορίτσια μου κ είναι στην 4η μέρα έμβρυο μεταφοράς. Δεν ξέρω Αν είναι θετικό σημάδι. Στην πρώτη εγκυμοσύνη τους είχα επίσης πριν την θετική χοριακη αλλά κ σε όλη σχεδόν την εγκυμοσύνη .

  • Μου αρέσει 3

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2020 at 5:30 ΜΜ, ba_lily είπε:

Κορίτσια πήγα γενικη κλινική αποκόλληση έχω μου είπε ο γιατρός πώς θα δω λίγο αίμα ακόμα να κάτσω ξάπλα 2 με 3 μέρες σήμερα να μην κάνω την inohep και να κάνω και δεύτερη prolutex το απόγευμα 

να ξαπλώνεις και να μην κουνιέσαι καθόλου σχεδον. θα περάσει! θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!!! σου στέλνουμε θετική ενεργεια και τα φιλιά μας!

Just now, Rita Ath. είπε:

να ξαπλώνεις και να μην κουνιέσαι καθόλου σχεδον. θα περάσει! θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!!! σου στέλνουμε θετική ενεργεια και τα φιλιά μας!

γίναμε πολλές να χαιρετίσω τα καινούρια κορίτσια σας εύχομαι καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. τα πονάκια δεν είναι κάτι ανησυχητικό, όλες λίγο πολύ τα έχουμε. και εγώ θα πάω στον γιατρό του νοσοκομείου την τετάρτη να δουμε το μωρό. αυχενική έκλεισα για τις 31 αυγούστου. να φύγει αυτός ο δεύτερος μήνας της κύησης, δεν τον θέλω καθόλου. στην πρώτη παλίνδρομη που είχα σταματησε η καρδιά στις 8 εβδομ και 6 ημερ. και τώρα την τεταρτη θα είμαι πάνω κάτω τόσο: 8 εβδμ και 5 ημ. και εγώ φοβάμαι μη συμβει κάτι.

και εγώ παίρνω τα ουτζοζεστάν, ένα πριν κοιμηθώ. δεν καταλαβαίνω παρενέργειες γιατί μετά κοιμάμαι!!! εχω όμως ατονία και υπνηλία όλη την ημέρα και γενικώς με τη ζέστη είμαι χάλια. εγω εργάζομαι με τηλεργασία, αλλά τώρα πήρα άδεια για τον αύγουστο. σε όλες μου τις εγκυμοσύνες εργαζόμουν πάρα πολύ αλλά μετά τις αποβολές αποφάσισα ότι θα είμαι πιο ξεκούραστη. όσο μπορώ βεβαια γιατί δεν έχω βοήθεια.

 

  • Μου αρέσει 2

AYpt.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. said:

να ξαπλώνεις και να μην κουνιέσαι καθόλου σχεδον. θα περάσει! θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!!! σου στέλνουμε θετική ενεργεια και τα φιλιά μας!

γίναμε πολλές να χαιρετίσω τα καινούρια κορίτσια σας εύχομαι καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. τα πονάκια δεν είναι κάτι ανησυχητικό, όλες λίγο πολύ τα έχουμε. και εγώ θα πάω στον γιατρό του νοσοκομείου την τετάρτη να δουμε το μωρό. αυχενική έκλεισα για τις 31 αυγούστου. να φύγει αυτός ο δεύτερος μήνας της κύησης, δεν τον θέλω καθόλου. στην πρώτη παλίνδρομη που είχα σταματησε η καρδιά στις 8 εβδομ και 6 ημερ. και τώρα την τεταρτη θα είμαι πάνω κάτω τόσο: 8 εβδμ και 5 ημ. και εγώ φοβάμαι μη συμβει κάτι.

και εγώ παίρνω τα ουτζοζεστάν, ένα πριν κοιμηθώ. δεν καταλαβαίνω παρενέργειες γιατί μετά κοιμάμαι!!! εχω όμως ατονία και υπνηλία όλη την ημέρα και γενικώς με τη ζέστη είμαι χάλια. εγω εργάζομαι με τηλεργασία, αλλά τώρα πήρα άδεια για τον αύγουστο. σε όλες μου τις εγκυμοσύνες εργαζόμουν πάρα πολύ αλλά μετά τις αποβολές αποφάσισα ότι θα είμαι πιο ξεκούραστη. όσο μπορώ βεβαια γιατί δεν έχω βοήθεια.

 

Καλήμερα, εγώ αύριο μπαίνω στην 7η και δεν μπορώ να την χαρώ γτ σκέφτομαι συνεχώς το ενδεχόμενο της αποβολής.. Δε τολμώ να το μοιραστώ ούτε με πολύ κοντινά μου άτομα. .. Να περάσει ο Αύγουστος να μας φύγει έστω ένα μικρό άγχος.. Στη παλινδρόμη σου είχες κάποια συμπτώματα που να σε υποψιαζαν??? Σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.. Ειμαι παρα πολυ στενοχωρημενη.. Απο χθες εχω καφε εκκρισεις. (5w+6d) Δεν ειναι πολλες εχουν ομως συνεχομενη ροή. Εχω κ πονακια χαμηλα. Μιλησα κ με γυναικολογο κ με εξωσωματικο, κ αναμενω να δω τι θα γινει ωδτε να παρω εξτρα οδηγιες. Περυσι τετοιο καιρο απεβαλα, τρεμω μην ξανασυμβεί, ειμαι απιστευτα απογοητευμένη. Το αγορακι μου για σήμερα το δωσα στη μανα μου να μην τον εχω κ αυτον κλεισμενο μαζι μου μιας κ δε μπορω να τον φροντίζω τωρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mareva είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Ειμαι παρα πολυ στενοχωρημενη.. Απο χθες εχω καφε εκκρισεις. (5w+6d) Δεν ειναι πολλες εχουν ομως συνεχομενη ροή. Εχω κ πονακια χαμηλα. Μιλησα κ με γυναικολογο κ με εξωσωματικο, κ αναμενω να δω τι θα γινει ωδτε να παρω εξτρα οδηγιες. Περυσι τετοιο καιρο απεβαλα, τρεμω μην ξανασυμβεί, ειμαι απιστευτα απογοητευμένη. Το αγορακι μου για σήμερα το δωσα στη μανα μου να μην τον εχω κ αυτον κλεισμενο μαζι μου μιας κ δε μπορω να τον φροντίζω τωρα. 

Αχ κοριτσι μου ειλικρινά ευχομαι να πανε ολα καλα. Ξάπλωσε κ προσπάθησε να χαλαρώσεις. Ελπιζω να μην είναι τίποτα κ να περάσει. Σου στέλνω ολη μου τη θετική σκεψη κ τις ευχές μου! 

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva said:

Κορίτσια καλημέρα.. Ειμαι παρα πολυ στενοχωρημενη.. Απο χθες εχω καφε εκκρισεις. (5w+6d) Δεν ειναι πολλες εχουν ομως συνεχομενη ροή. Εχω κ πονακια χαμηλα. Μιλησα κ με γυναικολογο κ με εξωσωματικο, κ αναμενω να δω τι θα γινει ωδτε να παρω εξτρα οδηγιες. Περυσι τετοιο καιρο απεβαλα, τρεμω μην ξανασυμβεί, ειμαι απιστευτα απογοητευμένη. Το αγορακι μου για σήμερα το δωσα στη μανα μου να μην τον εχω κ αυτον κλεισμενο μαζι μου μιας κ δε μπορω να τον φροντίζω τωρα. 

Κορίτσι μου κ εγώ είχα.. Να σου πω δε θυμάμαι πόσο ακριβως ημουν.. Είχα ρωτήσει το γιατρό κ μου πρόσθεσε ένα ακόμα utrogestan από το στόμα καθώς τα άλλα 3 τα παίρνω κολπικά.. Ήταν πολύ καθησυχαστικος, αφού ήμουν στη δουλειά κ μου είπε δε χρειάζεται να φύγεις από είναι καθιστική η δουλειά σου... Είδα για τρεις μέρες κ μόνο στο εσώρουχο, στο σκούπισμα τίποτα... Εύχομαι να είναι όλα καλά!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσι μου κ εγώ είχα.. Να σου πω δε θυμάμαι πόσο ακριβως ημουν.. Είχα ρωτήσει το γιατρό κ μου πρόσθεσε ένα ακόμα utrogestan από το στόμα καθώς τα άλλα 3 τα παίρνω κολπικά.. Ήταν πολύ καθησυχαστικος, αφού ήμουν στη δουλειά κ μου είπε δε χρειάζεται να φύγεις από είναι καθιστική η δουλειά σου... Είδα για τρεις μέρες κ μόνο στο εσώρουχο, στο σκούπισμα τίποτα... Εύχομαι να είναι όλα καλά!!! 

Σε ευχαριστώ παρα πολυ... Ειμαι κ μονη μου εδω κ ανησυχω κ εχω σκασει.. Ο καλος μου βολοδερνει στην Κινα κ εχει κ κεινος αγχος... Κ γω μονο στο εσωρουχο βλεπω, οχι στο σκουπισμα, ειναι σα σταγονες μονο.. Αλλα θελω να σταματησουν! 

Link to comment
Share on other sites

@Mareva κορίτσι μου τα ίδια είχα κ εγώ πριν από 1 βδομάδα. Εμένα η γιατρός μου μου είπε να μείνω ξάπλα για 2 μέρες και όντως σταμάτησαν.  Μετά σιγά σιγά επανήλθα στην καθημερινότητα μου. Αλλά ξεκουράζομαι όσο μπορώ και δεν σηκώνω βάρη καθόλου.

Αυτό το άγχος των πρώτων εβδομάδων το έχουμε όλες τελικά... εύχομαι η παρέα μας μόνο να μεγαλώνει! 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva said:

Σε ευχαριστώ παρα πολυ... Ειμαι κ μονη μου εδω κ ανησυχω κ εχω σκασει.. Ο καλος μου βολοδερνει στην Κινα κ εχει κ κεινος αγχος... Κ γω μονο στο εσωρουχο βλεπω, οχι στο σκουπισμα, ειναι σα σταγονες μονο.. Αλλα θελω να σταματησουν! 

Μη με ευχαριστείς καλέ!! Για αυτό είμαστε εδώ, για να μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας και τις εμπειρίες μας και  να βοηθάμε με αυτό τον τροπο η μία την άλλη όσο μπορούμε.. Όλα καλά θα πάνε.. Δεν έιναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες..(τα λέω σε σένα να τα ακούω και εγώ).. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...