Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Αγαπη μόλις ρωτησα κ το γιατρο μ. Μου ειπε οτι διανυω την 6η εβδομαδα. Αρα σωστα το μετρησα. Εχω κλεισει δηλαδη την 5η εβδομαδα και ειμαι στην 6η. Την Δευτέρα θα έχω κλείσει την 6η και θα μπαινω στην 7η. Ωραια! Περναει γρηγορα ο καιρος ❤

Vaso πηγες για υπέρηχο;;

 

πρίν από 20 λεπτά , Stalicha είπε:

Κοριτσια μου σας ευχομαι πραγματικα ο,τι καλυτερο κ να πανε καλα οι εγκυμοσυνες σας!

Τελικα εμενα επεσε η χοριακη μου οποτε κ μπηκα σε φαση αυτοματης αποβολης.προς το παρον γλυτωσα την αποξεση αλλα θα ελεγχω με χοριακες μεχρι να μηδενισουν. Πιστευω την επομενη φορα να ειμαστε πιο τυχεροι.

Προς το παρον ηρεμησα.ηρεμησε κ.το σωμα μου που τις τελευταιες εβδομαδες ειχα κ δεν ειχα σημαδια εγκυμοσυνης.με επιαναν κ.με αφηναν.κ ηξερα απο την πρωτη εγκυμοσυνη πως αν ερθουν αυτα τα συμπτωματα,δεν σε αφηνουν.οποτε με ειχε βαλει κ αυτο σε υποψιες.δεν αντεχα κ αλλο πια το ψυχολογικο.να μην ανεβαινει η χοριακη.επεσε κ αισθανθηκα μια ανακουφιση.οτι αντε να τελειωνουμε να ηρεμησω κ καποια στιγμη να παμε για επομενη προσπαθεια.

Ευχομαι να χαρειτε το ταξιδι της εγκυμοσυνης οσο μπορειτε.μπορει να εχει τις περιεργες φασεις του,το.α τριμηνο,η κοιλια που μεγαλωνει κ δεν μπορεις να κουνηθεις κ να κοιμηθεις,το αγχος σε καθε εξεταση,αλλα εμενα αρχισε να μου λειπει ολο αυτο κ σκεφτομαι ποσο ωραια ειχαν κυλησει ολα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ η χαζη αγχωνομουν ενω δεν θα πρεπε

Στεναχωρήθηκα πολυ πολυ κορίτσι μου !

Εύχομαι γρήγορα να βρει το σώμα σου ηρεμία και να προχωρήσεις .

Δεν ειμαι καλή σε αυτά δυστυχώς δεν ξερω τι να πω ! 

 

πρίν από 48 λεπτά , Pagotoula είπε:

οχι καλε!! κανονικα σε ολο το 1ο τριμηνο συστηνεται ο κολπικος γιατι δινει πιο ακριβεις υπερηχογραφικες εικονες. ειναι θεμα γιατρου, οχι κοιλιας!

Την Τρίτη εχω υπέρηχο και θα είμαι στις 8 κ 5 και αναρωτιέμαι αν θα κάνει κοιλιακό ο κολπικός μου τη σπαειιι χαχαχα 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσια μου σας ευχομαι πραγματικα ο,τι καλυτερο κ να πανε καλα οι εγκυμοσυνες σας!

Τελικα εμενα επεσε η χοριακη μου οποτε κ μπηκα σε φαση αυτοματης αποβολης.προς το παρον γλυτωσα την αποξεση αλλα θα ελεγχω με χοριακες μεχρι να μηδενισουν. Πιστευω την επομενη φορα να ειμαστε πιο τυχεροι.

Προς το παρον ηρεμησα.ηρεμησε κ.το σωμα μου που τις τελευταιες εβδομαδες ειχα κ δεν ειχα σημαδια εγκυμοσυνης.με επιαναν κ.με αφηναν.κ ηξερα απο την πρωτη εγκυμοσυνη πως αν ερθουν αυτα τα συμπτωματα,δεν σε αφηνουν.οποτε με ειχε βαλει κ αυτο σε υποψιες.δεν αντεχα κ αλλο πια το ψυχολογικο.να μην ανεβαινει η χοριακη.επεσε κ αισθανθηκα μια ανακουφιση.οτι αντε να τελειωνουμε να ηρεμησω κ καποια στιγμη να παμε για επομενη προσπαθεια.

Ευχομαι να χαρειτε το ταξιδι της εγκυμοσυνης οσο μπορειτε.μπορει να εχει τις περιεργες φασεις του,το.α τριμηνο,η κοιλια που μεγαλωνει κ δεν μπορεις να κουνηθεις κ να κοιμηθεις,το αγχος σε καθε εξεταση,αλλα εμενα αρχισε να μου λειπει ολο αυτο κ σκεφτομαι ποσο ωραια ειχαν κυλησει ολα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ η χαζη αγχωνομουν ενω δεν θα πρεπε

λυπάμαι πάρα πολύ. καταλαβαίνω πόσο ανασφάλεια θα σου 'εδινε αυτό με τα συμπτώματα που φούντωναν και μετά υποχωρούσαν. τουλάχιστον τώρα θα το παρεις απόφαση. και ναι ευτυχώς γλίτωσες την απόξεση, πολύ σημαντικό αυτό. θέλω να σου ευχηθώ ό,τι καλύτερο και να δεις πώς θα ρθει ένα γερό μωράκι πολύ συντομα.

4 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Σε ευχαριστώ παρα παρα παρα πολυ!!!! Απο το στομα σου κ στου Θεού το αυτι!!! Να εισαι παντα καλα κ σε σενα οτι επιθυμεις!! 

εύχομαι να ακούσεις την επόμενη φορά και τα δύο σου σποράκια!!! στο εύχομαι ολόψυχα! πώς θα αντέξεις μέχρι τις 17;;; δώσε μας μαθήματα διαχείρισης άγχους!

εγώ να φανταστείς πήγα χθες στο νοσοκομείο και είδαμε το μικρό μου. τώρα όμως θα φύγει ο γιατρός για διακοπές και δεν ξέρω πότε θα γυρίσει. αν με πίασει αγωνία θα ξαναπάω στο νοσοκομείο και ας με εξετάσει όποιος εφημερεύει!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

AYpt.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. είπε:

λυπάμαι πάρα πολύ. καταλαβαίνω πόσο ανασφάλεια θα σου 'εδινε αυτό με τα συμπτώματα που φούντωναν και μετά υποχωρούσαν. τουλάχιστον τώρα θα το παρεις απόφαση. και ναι ευτυχώς γλίτωσες την απόξεση, πολύ σημαντικό αυτό. θέλω να σου ευχηθώ ό,τι καλύτερο και να δεις πώς θα ρθει ένα γερό μωράκι πολύ συντομα.

εύχομαι να ακούσεις την επόμενη φορά και τα δύο σου σποράκια!!! στο εύχομαι ολόψυχα! πώς θα αντέξεις μέχρι τις 17;;; δώσε μας μαθήματα διαχείρισης άγχους!

εγώ να φανταστείς πήγα χθες στο νοσοκομείο και είδαμε το μικρό μου. τώρα όμως θα φύγει ο γιατρός για διακοπές και δεν ξέρω πότε θα γυρίσει. αν με πίασει αγωνία θα ξαναπάω στο νοσοκομείο και ας με εξετάσει όποιος εφημερεύει!

Χαχαχαχα! Διαχείριση αγχους.. Αν αντεξω... Νομιζω οτι αναπτύσσονται οι μηχανισμοι αμυνας μας: ολα πανε καλα, πιστευω στα εμβρυακια μου, υποφέρω με τον κολπικο υπερηχο οποτε αναμονη για τον κοιλιακο! Θα φαω τα κομμάτια μου στις 16.. Μια μερα πριν!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Vaso πηγες για υπέρηχο;;

 

Στεναχωρήθηκα πολυ πολυ κορίτσι μου !

Εύχομαι γρήγορα να βρει το σώμα σου ηρεμία και να προχωρήσεις .

Δεν ειμαι καλή σε αυτά δυστυχώς δεν ξερω τι να πω ! 

 

Την Τρίτη εχω υπέρηχο και θα είμαι στις 8 κ 5 και αναρωτιέμαι αν θα κάνει κοιλιακό ο κολπικός μου τη σπαειιι χαχαχα 

 στο νοσοκομείο εδω δε γίνονται κολπικά οι υπέρηχοι με αποτέλεσμα να μη φαίνεται καλά το σποράκι τις πρώτες εβδομάδες επειδη και η μητερα μου ήταν σε οπίσθια θέση. κάνω υπέρηχο στις 7 εβδ και 3 ημ. σε ιδιώτη γιατρό με τη βεβαιότητα ότι θα μου κάνει κολπικό. τελικά μου έκανε κοιλιακό. εγώ θα προτιμούσα κολπικό υπέρηχο παρότι ανεχλητικός γιατί θα έδειχνε καλύτερο το μωρό.

 

κορίτσια πότε έχετε αυχενική διαφάνεια; εγώ στις 31 αυγούστου. την΄ίδια ημέρα πόσες κοπέλες έχουμε ραντεβού;;

ειστε όλες από την Αθήνα;;;; έχουμε κοπέλα από επαρχία;;; εγώ μενω σε νησί

Just now, Mareva είπε:

Χαχαχαχα! Διαχείριση αγχους.. Αν αντεξω... Νομιζω οτι αναπτύσσονται οι μηχανισμοι αμυνας μας: ολα πανε καλα, πιστευω στα εμβρυακια μου, υποφέρω με τον κολπικο υπερηχο οποτε αναμονη για τον κοιλιακο! Θα φαω τα κομμάτια μου στις 16.. Μια μερα πριν!!! 

ναι σε καταλαβαίνω.. αυτή η προηγούμενη ημέρα είναι ανυπόφορη!!! και εγώ πιστεύω στα μωράκια σου!!! κουράγιο μάνα!!!!

η μητρα μου ήθελα να πω ότι ήταν σε οπίσθια θέση. άντε ό,τι να ναι γράφει αυτό το πληκτρολόγιο!!!!

  • Ευχαριστώ 1

AYpt.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. είπε:

 στο νοσοκομείο εδω δε γίνονται κολπικά οι υπέρηχοι με αποτέλεσμα να μη φαίνεται καλά το σποράκι τις πρώτες εβδομάδες επειδη και η μητερα μου ήταν σε οπίσθια θέση. κάνω υπέρηχο στις 7 εβδ και 3 ημ. σε ιδιώτη γιατρό με τη βεβαιότητα ότι θα μου κάνει κολπικό. τελικά μου έκανε κοιλιακό. εγώ θα προτιμούσα κολπικό υπέρηχο παρότι ανεχλητικός γιατί θα έδειχνε καλύτερο το μωρό.

 

κορίτσια πότε έχετε αυχενική διαφάνεια; εγώ στις 31 αυγούστου. την΄ίδια ημέρα πόσες κοπέλες έχουμε ραντεβού;;

ειστε όλες από την Αθήνα;;;; έχουμε κοπέλα από επαρχία;;; εγώ μενω σε νησί

ναι σε καταλαβαίνω.. αυτή η προηγούμενη ημέρα είναι ανυπόφορη!!! και εγώ πιστεύω στα μωράκια σου!!! κουράγιο μάνα!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Ξερεις τι λεω πολλες φορες.. Θα αγχωθω οταν πρέπει. Το πρέπει λοιπον ειναι μερικες ωρες η μια μερα πριν τη δυσκολη στιγμη. Βοηθαει κ λιγο!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/8/2020 at 2:59 ΜΜ, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια γεια σας και από μένα ....είπα να γράψω και εδώ γτ θα ήθελα την συμβουλή σας σε κάτι....είμαι από εξωσωματική και τα κατάφερα μετ' από 4 προσπάθειες....

πρώτη Μ χοριακη 29.46(Δευτέρα)

Δεύτερη χοριακη 89.44(πεμπτη)

Τρίτη χοριακη 520(Δευτέρα)πριν από αυτήν την χοριακη το βράδυ είχα λίγο αίμα το οποίο τ έχω ακόμα...κηλίδες κόκκινες. .λέτε η τρίτη χοριακη να ήταν παραπάνω αλλά να έπεσε λόγω αίματος και να μην τ ξέρω?έχει τύχει σε καμία...?είναι τόσο ψυχοφθόρο όλο αυτό...

 

Δήμητρα τι σου ειπε ο γιατρός σου;;; δεν ξαναέγραψες! πώς είσαι;; πώς πάνε οι χοριακές;;; για πρωτη χοριακή είναι καλή η τιμή των 30; ευχομαι όλα να πάνε καλά και να βρει τον δρόμο του το σποράκι σου!!! λυπάμαι απίστευτα που έχεις υποβληθεί σε 4 εξωσωματικές. καταλαβαίνω πόσο επώδυνο θα πρεπει να είναι. τι ηλικία έχεις; θες να μιλήσεις γι αυτό;;

Just now, Mareva είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Ξερεις τι λεω πολλες φορες.. Θα αγχωθω οταν πρέπει. Το πρέπει λοιπον ειναι μερικες ωρες η μια μερα πριν τη δυσκολη στιγμη. Βοηθαει κ λιγο!!! 

εγώ ξέρεις τι λέω όταν την προηγούμενη μέρα αγχώνομαι πάρα πολύ φοβουμενη τι θα γίνει την επόμενη;;;; λέω μέσα μου "μην κάνεις έτσι. μετά από 2 ημέρες το αύριο θα είναι χθες!"

  • Μου αρέσει 1

AYpt.png

Link to comment
Share on other sites

να δεις τι άγχος είχα με το φύλο του μωρού! τώρα το κουμαντάρω το άγχος του φύλου γιατί το θεωρώ μηδαμινό μπροστά στο άγχος της υγείας του μωρού. απλά τότε που είχα προσδοκίες φύλου ήμουν μικρή και όλα μου φαίνονταν αυτονόητα για την ηλικία μου.

έχετε σκεφτεί όνομα για το μωράκι σας;;; εγω λέω πως αν ειναι γιος θα τον βγάλουμε Γιώργο και αν είναι κορη Μελίβοια!

 

Just now, Kassandras είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια! Τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά. Είμαι 6+3 και αύριο πάμε για καρδουλααα :wub:

Κασσάνδρα με το καλό!!!!! τι ώρα έχεις ραντεβού;;;


AYpt.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια! Τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά. Είμαι 6+3 και αύριο πάμε για καρδουλααα :wub:

Είμαστε πολύ κοντά! Εγώ ειμαι 6+4 σήμερα. Αλλα επειδή ο γιατρος μου θα φύγει, εχουμε ραντεβου για καρδουλα στις 18. Μέχρι τότε υπομονη πφφφ

Just now, Rita Ath. είπε:

να δεις τι άγχος είχα με το φύλο του μωρού! τώρα το κουμαντάρω το άγχος του φύλου γιατί το θεωρώ μηδαμινό μπροστά στο άγχος της υγείας του μωρού. απλά τότε που είχα προσδοκίες φύλου ήμουν μικρή και όλα μου φαίνονταν αυτονόητα για την ηλικία μου.

έχετε σκεφτεί όνομα για το μωράκι σας;;; εγω λέω πως αν ειναι γιος θα τον βγάλουμε Γιώργο και αν είναι κορη Μελίβοια!

 

Γειά σου Ρίτα μου! Εμεις λεμε αν ειναι αγοράκι να του βγάλουμε το ονομα του μπαμπά μου Θοδωρής. Γιατί ο αντρας μου θέλει να βγάλει της μαμάς του σίγουρα σε κάποιο παιδί που πάει μόνο σε κοριτσακι. Την λενε Καλλιόπη (Κελλυ). Οποτε λεμε ένα από τη δική μου πλευρά ένα απτη πλευρά του αντρα μου. Αλλα δεν είμαστε ακόμα σίγουροι! Έχουμε καιρό μπροστά μας ❤

πρίν από 27 λεπτά , Aria konsta είπε:

Vaso πηγες για υπέρηχο;;

 

Στεναχωρήθηκα πολυ πολυ κορίτσι μου !

Εύχομαι γρήγορα να βρει το σώμα σου ηρεμία και να προχωρήσεις .

Δεν ειμαι καλή σε αυτά δυστυχώς δεν ξερω τι να πω ! 

 

Την Τρίτη εχω υπέρηχο και θα είμαι στις 8 κ 5 και αναρωτιέμαι αν θα κάνει κοιλιακό ο κολπικός μου τη σπαειιι χαχαχα 

Ναι κοριτσι μου πηγα την Τριτη που μας περασε. Ειδαμε ένα φασολακι χιχι. Πητ 5/4. Και επόμενο ραντεβου για καρδουλα στις 18. ❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δισκολο μηνας ο Αύγουστος η γιατροί μας ολη έχουν φύγει διακοπές και εμείς μείναμε πίσω και βράζουμε στο ζουμί μας. Έκανα ραντεβού 28 Ιουλίου και το επόμενο ραντεβού είναι 25 Αυγούστου για αυχενικη διαφάνεια. Εντάξει 31 Ιουλίου έκανα ένα υπέρηχο ακόμα λόγο της αποκόλλησης σε μια κλινική αφού ο γιατρός μου λείπει διακοπές αλλά μέχρι 25 Αυγούστου δεν ξερω τι θα κανω. Εγώ πάντως δεν μπορώ να ελέγξω το άγχος μου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kassandras είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια! Τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά. Είμαι 6+3 και αύριο πάμε για καρδουλααα :wub:

Μαζί θα χουμε νεα αύριο!!! Τι ώρα έχεις ραντεβού; 12 εμείς! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , ba_lily είπε:

Πολύ δισκολο μηνας ο Αύγουστος η γιατροί μας ολη έχουν φύγει διακοπές και εμείς μείναμε πίσω και βράζουμε στο ζουμί μας. Έκανα ραντεβού 28 Ιουλίου και το επόμενο ραντεβού είναι 25 Αυγούστου για αυχενικη διαφάνεια. Εντάξει 31 Ιουλίου έκανα ένα υπέρηχο ακόμα λόγο της αποκόλλησης σε μια κλινική αφού ο γιατρός μου λείπει διακοπές αλλά μέχρι 25 Αυγούστου δεν ξερω τι θα κανω. Εγώ πάντως δεν μπορώ να ελέγξω το άγχος μου. 

Υπομονη! Μόνο αυτό! Να κάνουμε πράγματα να ξεχνιόμαστε! Εκδρομουλες οσο μπορουμε, φίλοι κ χόμπι ❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rita Ath. said:

Κασσάνδρα με το καλό!!!!! τι ώρα έχεις ραντεβού;;;

Ευχαριστωω:-D...εχω στις 8 το απόγευμα! 

 

59 minutes ago, Vaso11.4.11 said:

Είμαστε πολύ κοντά! Εγώ ειμαι 6+4 σήμερα. Αλλα επειδή ο γιατρος μου θα φύγει, εχουμε ραντεβου για καρδουλα στις 18. Μέχρι τότε υπομονη πφφφ

 

Και εγώ σε άλλον γιατρό έκλεισα και σκέφτομαι να συνεχίσω με αυτόν. Ο άλλος γιατρός που είχα θα λείπει 3 βδομάδες...πόσο χρονών είσαι; Κάπου είχα δει ότι είσαι 26;; Εγώ είμαι 27!

 

Just now, vivi.nik. said:

Μαζί θα χουμε νεα αύριο!!! Τι ώρα έχεις ραντεβού; 12 εμείς! 

Στις 8 το απόγευμα!! :wub:

 

38 minutes ago, ba_lily said:

 

  • Μου αρέσει 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Ευχαριστωω:-D...εχω στις 8 το απόγευμα! 

 

Και εγώ σε άλλον γιατρό έκλεισα και σκέφτομαι να συνεχίσω με αυτόν. Ο άλλος γιατρός που είχα θα λείπει 3 βδομάδες...πόσο χρονών είσαι; Κάπου είχα δει ότι είσαι 26;; Εγώ είμαι 27!

 

Στις 8 το απόγευμα!! :wub:

 

Ναι 26 ειμαι. Ειμαστε κ σ αυτό κοντά :rolleyes: Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημένη με αυτόν τον γιατρο, με έχει βοηθήσει κ στο παρελθόν σε ένα θεματακι που ειχα. Οποτε θα πρέπει να περιμένω. Καλα, ας ακουσω την καρδούλα,  να είναι καλα το μωρακι μου κ ας είναι οποτε θελει.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rita Ath. είπε:

 στο νοσοκομείο εδω δε γίνονται κολπικά οι υπέρηχοι με αποτέλεσμα να μη φαίνεται καλά το σποράκι τις πρώτες εβδομάδες επειδη και η μητερα μου ήταν σε οπίσθια θέση. κάνω υπέρηχο στις 7 εβδ και 3 ημ. σε ιδιώτη γιατρό με τη βεβαιότητα ότι θα μου κάνει κολπικό. τελικά μου έκανε κοιλιακό. εγώ θα προτιμούσα κολπικό υπέρηχο παρότι ανεχλητικός γιατί θα έδειχνε καλύτερο το μωρό.

 

κορίτσια πότε έχετε αυχενική διαφάνεια; εγώ στις 31 αυγούστου. την΄ίδια ημέρα πόσες κοπέλες έχουμε ραντεβού;;

ειστε όλες από την Αθήνα;;;; έχουμε κοπέλα από επαρχία;;; εγώ μενω σε νησί

ναι σε καταλαβαίνω.. αυτή η προηγούμενη ημέρα είναι ανυπόφορη!!! και εγώ πιστεύω στα μωράκια σου!!! κουράγιο μάνα!!!!

η μητρα μου ήθελα να πω ότι ήταν σε οπίσθια θέση. άντε ό,τι να ναι γράφει αυτό το πληκτρολόγιο!!!!

Κ εγώ σε νησί... εδώ στο νοσοκομείο κολπικό μου έκαναν στον πρώτο στις 5+2 που το είδαμε. Αύριο πάλι έχω ραντεβού για τον δεύτερο υπέρηχο..


XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...