Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ο γιατρος τι σου ειπε για τη χοριακη; ολα καλα θα πανε παντως μην αγχωνεσαι! Κ εγω εχω στο μυαλο μου συνέχεια ολες αυτες τις σκέψεις.. αραγε αν εκανα τωρα κ αλλη χοριακη, θα είχε ανέβει αρκετα; προχωράει κανονικά η εγκυμοσύνη; μήπως πρεπει να παω για χοριακη να μου φύγει η ιδεα; κλπ κλπ... αλλα νομιζω οτι οσο αγχωνομαι δεν καταφέρνω κατι. Οτι ειναι να γινει εξάλλου, θα γίνει! Όλα ειναι στα χέρια Του Θεού τωρα! Εγώ δεν μπορω να κανω κατι. Οποτε αναμένω το αυριανό ραντεβού κ προσευχομαι να ειναι ολα καλα κ για μενα κ για ολες τις εγκυουλες του κόσμου ❤

Πεππη μου συγχαρητήρια για τα νέα! Τι ωραια που πηγαν ολα καλα! Σε σκεφτόμουν αλλα δεν ήθελα να σου αναφέρω ξανα αυτο το θέμα γιατί καταλαβαινα το αγχος σου. Ευτυχως ολα πήγαν καλά! Μπράβο πολύ χάρηκα! Μακαρι ετσι να εχουμε ολα τα κοριτσια καλα νέα! 

Κοριτσια ειναι καμια στην 5η εβδομαδα να μου πει εάν ποναει το στηθος της καθολου; εμενα με ενοχλει μόνο το βράδυ στον υπνο κ το πρωι που ξυπναω είναι βαρύ. Αλλα μεσα στη μέρα περναει κ δεν νιωθω κατι. Που κ που μόνο κ ελαχιστα. Δεν θα έπρεπε να ξεκινησει να με ενοχλει; εχω αρκετά κολπικά υγρα ομως που εχω διαβάσει ότι ειναι συμπτωμα της εβδομάδας αυτής.

Ευχαριστώ Βάσω !ναι ευτυχώς όλα καλά τελικά !αυτό για το στήθος φυσιολογικό να ξέρεις .δεν είναι απαραίτητο να πονάει όλη μέρα ούτε κάθε μέρα .κάθε γυναίκα έχει διαφορετικό σώμα και οργανισμό!και σου εύχομαι από καρδιάς να μείνεις σε αυτό το σύμπτωμα γιατί αυτά που ζω τώρα που πάω για 9η βδομάδα είναι δράμα ... αναγουλα όλη μέρα ,καούρες ,δυσπεψία μέχρι που νομίζω ότι θα σκάσω, άπειρη κούραση χωρίς να κάνω τίποτα κλπ κλπ 


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Mighty είπε:

γιατί απαγορεύεται η μουστάρδα??????? έχω φάει άπειρη μην μου λέτε τέτοια!!!

ναι εγώ φοβάμαι. τα αποτελέσματα μου βγαίνουν την τετάρτη κ ταχω κάνει πάνω μου. 

όλα καλά θα πάνε μαρία αντουανέτα μου! μην μου ανησυχείς καθόλου. τα χαιρετίσματα μου στον κύριο Λουδοβίκο. κ αυτός αγχώνεται ή μπα?

 

Αααχχαχ έκλαψα λίγο με τον λουδοβικο, να είσαι καλά! Εξετάσεις.... Και εξετάσεις και εξετάσεις κ δώστου τα νοσήματα κ αναιμία κ δώστου κυστική ίνωση νωτιαία μυϊκή στροφή εύθραυστο Χ κ μετά πάμε πάλι αυχενική διαφάνεια..  από όλα αυτά λείπουν πολλά ακόμα κ πολύ άγχος μαζί!

Η μουστάρδα πιστεύω κάνει! Φαντάσου όμως για πόση αγωνία μιλάμε που ενοχές ακόμα κ για αυτό! 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι!!! Έχεις ευχές και από τον Λουδοβίκο!!! Παντεσπάνι λέει πολύ και όλα καλά θα πάνε 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι μετά την 9η εβδομάδα σιγά σιγά αρχίζουν να υποχωρούν  κάποια σιμπτοματα όπως και ο πόνος στο στήθος εμένα όπως έγραψα από συμπτώματα δεν είχα σχεδόν τίποτα το μόνο που βλέπω από όλες τις προηγούμενες προσπάθειες που είχε κάνει είναι η φουσκωμένες θηλες. Χαχαχα όλη μέρα τα ελεγχο να δω αν είναι φουσκωμένα. Και τώρα μέχρι 25 Αυγούστου που έχουμε ραντεβού στο γιατρό για την αυχενική διαφάνεια θα τρελαθώ από αγωνία 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Έχω διαβάσει ότι μετά την 9η εβδομάδα σιγά σιγά αρχίζουν να αποχωρούν κάποια σιμπτοματα όπως και ο πόνος στο στήθος εμένα όπως έγραψα από συμπτώματα δεν είχα σχεδόν τίποτα το μόνο που βλέπω από όλες τις προηγούμενες προσπάθειες που είχε κάνει είναι η φουσκωμένες θηλες. Χαχαχα όλη μέρα τα ελεγχο να δω αν είναι φουσκωμένα. 

Αφού έχεις κ καούρες καλέ τι άλλα συμπτώματα θες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Αφού έχεις κ καούρες καλέ τι άλλα συμπτώματα θες;

Χαχαχα δώσε της αναγουλες .αφού τρωου σαν γουρούνα δεν θα έχω καούρες. Ανακατεύω τα πάντα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ba_lily είπε:

Χαχαχα δώσε της αναγουλες 

Πολύ ευχαρίστως. Είσαι με τα καλά σου;;;;;;;χαχαχα

 Εντάξει οι αναγουλες είναι μια ένδειξη ότι κάτι προχωράει καλα αλλά ενοχοποιείται κ η παχυσαρκία για τις αναγουλες στην εγκυμοσύνη. Εγώ είμαι υπέρβαρη. Όχι πολύ αλλά είμαι πάνω από το φυσιολογικό bmi και πολύ φοβάμαι ότι είναι κ από αυτό που βασανιζομαι.

Εντιτ α ο μαιευτηρ μου είπε ότι κ τα ουλτρο επηρεάζουν μερικές γυναίκες κ χειροτερεύουν τις αναγουλες.

 

Just now, ba_lily είπε:

Χαχαχα δώσε της αναγουλες .αφού τρωου σαν γουρούνα δεν θα έχω καούρες. Ανακατεύω τα πάντα 

Αυτό δεν είναι σύμπτωμα;;;;;

 

@Maria AntouanetaAntouaneta κυστική έχω κάνει κ καρυότυπο ζεύγους αλλά τα υπόλοιπα που αναφέρεις δεν τα χω κανει.να ανησυχήσω; Πότε πρέπει να τα κάνουμε;;;

Παντεσπάνι jamais. Μόνο ο λαουτζικος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Ευχαριστώ Βάσω !ναι ευτυχώς όλα καλά τελικά !αυτό για το στήθος φυσιολογικό να ξέρεις .δεν είναι απαραίτητο να πονάει όλη μέρα ούτε κάθε μέρα .κάθε γυναίκα έχει διαφορετικό σώμα και οργανισμό!και σου εύχομαι από καρδιάς να μείνεις σε αυτό το σύμπτωμα γιατί αυτά που ζω τώρα που πάω για 9η βδομάδα είναι δράμα ... αναγουλα όλη μέρα ,καούρες ,δυσπεψία μέχρι που νομίζω ότι θα σκάσω, άπειρη κούραση χωρίς να κάνω τίποτα κλπ κλπ 

Ωχ κοπελα μου υπομονη! Σε ευχαριστω πολυ, πάντως θα ήθελα κάποια συμπτωματα για να νιώσω πιο σίγουρη! Ξέρω ειμαι μαζόχα αλλα οσο δεν εχω πολλά συμπτώματα αγχώνομαι περισσότερο. Εχω κ πονακια περιοδου παλι. Νιώθω λες κ θα μου ρθει ρ γμτ :(


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Πολύ ευχαρίστως. Είσαι με τα καλά σου;;;;;;;χαχαχα

 Εντάξει οι αναγουλες είναι μια ένδειξη ότι κάτι προχωράει καλα αλλά ενοχοποιείται κ η παχυσαρκία για τις αναγουλες στην εγκυμοσύνη. Εγώ είμαι υπέρβαρη. Όχι πολύ αλλά είμαι πάνω από το φυσιολογικό bmi και πολύ φοβάμαι ότι είναι κ από αυτό που βασανιζομαι.

Εντιτ α ο μαιευτηρ μου είπε ότι κ τα ουλτρο επηρεάζουν μερικές γυναίκες κ χειροτερεύουν τις αναγουλες.

 

Αυτό δεν είναι σύμπτωμα;;;;;

 

@Maria AntouanetaAntouaneta κυστική έχω κάνει κ καρυότυπο ζεύγους αλλά τα υπόλοιπα που αναφέρεις δεν τα χω κανει.να ανησυχήσω; Πότε πρέπει να τα κάνουμε;;;

Παντεσπάνι jamais. Μόνο ο λαουτζικος

Τώρα δε ξέρω τι να σου πω... εξαρτάται και από τον γυναικολόγο που έχει εκάστοτε εγκυμονούσα, τι θα της προτείνει... Είναι προεραιτικες αυτές οι εξετάσεις και μου εξήγησε πως 1. Η εξέταση για νωτιαία μυϊκή ατροφία είναι για να δει αν έχεις στο ιστορικό ή είσαι φορέας της ασθενειας που είχε ο μικρός Ραφαήλ αν θυμασαι, 2. Το εύθραυστο Χ μπορεί να γίνει και αφού μάθουμε φύλο καθώς επηρεαζει σχεδόν αποκλειστικά αγοράκια και σχετίζεται με νοητική στέρηση. Από τα τρία πάντως εκρουσε τον κώδωνα κινδύνου για κυστική ίνωση μόνο μόνο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Έχω διαβάσει ότι μετά την 9η εβδομάδα σιγά σιγά αρχίζουν να υποχωρούν  κάποια σιμπτοματα όπως και ο πόνος στο στήθος εμένα όπως έγραψα από συμπτώματα δεν είχα σχεδόν τίποτα το μόνο που βλέπω από όλες τις προηγούμενες προσπάθειες που είχε κάνει είναι η φουσκωμένες θηλες. Χαχαχα όλη μέρα τα ελεγχο να δω αν είναι φουσκωμένα. Και τώρα μέχρι 25 Αυγούστου που έχουμε ραντεβού στο γιατρό για την αυχενική διαφάνεια θα τρελαθώ από αγωνία 

Καλησπέρα και εμένα μου υποχώρησαν τα συμπτώματα από αναγούλες αλλά χτες επανήλθαν κάτι πονάκια και τραβήγματα 9+3 σήμερα άρχισα να ανησυχώ γτ και έμενα δεν μου πονάει το στήθος μου σήμερα.την άλλη εβδομάδα εχω πάλι γιατρό και στις 27 αυχενική.πραγματικα κορίτσια κάθε εβδομάδα έρχεται και κάτι καινούργιο και λες τώρα τι γίνετε; Όλα καλά ; Πφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια το πρωί είδα λίγο καφέ.. Είμαι 7w+1.Πήγα στη δουλειά κανονικά αλλά μετά άρχισε να με πονάει και η κοιλιά.. Όπου φύγει φύγει κ εγώ γτ φοβήθηκα τα χειρότερα... Από το πρωί δεν ξανά είδα αλλά η κοιλιά μου με πονάει με διάφορους τρόπους, τσιμπήματα, τραβήγματα, περιόδου.. Ελπίζω να είναι όλα καλα, γτ στο γιατρό πήγα την Παρασκευή κ ακούσαμε καρδούλα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσια το πρωί είδα λίγο καφέ.. Είμαι 7w+1.Πήγα στη δουλειά κανονικά αλλά μετά άρχισε να με πονάει και η κοιλιά.. Όπου φύγει φύγει κ εγώ γτ φοβήθηκα τα χειρότερα... Από το πρωί δεν ξανά είδα αλλά η κοιλιά μου με πονάει με διάφορους τρόπους, τσιμπήματα, τραβήγματα, περιόδου.. Ελπίζω να είναι όλα καλα, γτ στο γιατρό πήγα την Παρασκευή κ ακούσαμε καρδούλα.. 

Πηρες τηλεφωνο τον γιατρο σου Γιωτα μου; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ωχ κοπελα μου υπομονη! Σε ευχαριστω πολυ, πάντως θα ήθελα κάποια συμπτωματα για να νιώσω πιο σίγουρη! Ξέρω ειμαι μαζόχα αλλα οσο δεν εχω πολλά συμπτώματα αγχώνομαι περισσότερο. Εχω κ πονακια περιοδου παλι. Νιώθω λες κ θα μου ρθει ρ γμτ :(

Ε σύμπτωματα δε θες πουλάκι μου???

Σύμπτωμα είναι κ αυτό ότι μεγαλώνει η μήτρα σου για να χωρέσει το μωράκι σου το οποίο κ αυτό όσο πάει όλο κ μεγαλώνει!! Τι καλύτερο σύμπτωμα δλδ??

Επίσης συνήθισε το γτ θα το έχεις σιιιγουρα κ όλο το β τρίμηνο..γενικά όσο μεγαλώνει το μωρό θα το έχεις..απλά κάποιες γυναίκες πονάμε περισσότερο άλλες όχι,όπως άλλωστε κ στη περίοδο..

Όλα καλά πάνε!!!:)

Just now, ba_lily είπε:

Βρε κορίτσια ποτε θα μπορέσουμε να βάψουμε μαλλιά ξέρετε και με τη βαφή. Έχω ασπρισι τελιος 

Καλύτερα μετά τον 3ο μήνα αγαπημενη για να μην έχεις καθόλου τυψεις..τώρα αν νιώθεις άβολα τελείως με τις άσπρες κ είναι έντονες θα σου πρότεινα την nature colore της apivita η οποία μετά από τρελή έρευνα που έκανα κ εγώ τότε για να τα βάψω έχει τα πιο.φυσικα κ καλά συστατικά (ναι κ από του Κορρέ!)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ε σύμπτωματα δε θες πουλάκι μου???

Σύμπτωμα είναι κ αυτό ότι μεγαλώνει η μήτρα σου για να χωρέσει το μωράκι σου το οποίο κ αυτό όσο πάει όλο κ μεγαλώνει!! Τι καλύτερο σύμπτωμα δλδ??

Επίσης συνήθισε το γτ θα το έχεις σιιιγουρα κ όλο το β τρίμηνο..γενικά όσο μεγαλώνει το μωρό θα το έχεις..απλά κάποιες γυναίκες πονάμε περισσότερο άλλες όχι,όπως άλλωστε κ στη περίοδο..

Όλα καλά πάνε!!!:)

Καλύτερα μετά τον 3ο μήνα αγαπημενη για να μην έχεις καθόλου τυψεις..τώρα αν νιώθεις άβολα τελείως με τις άσπρες κ είναι έντονες θα σου πρότεινα την nature colore της apivita η οποία μετά από τρελή έρευνα που έκανα κ εγώ τότε για να τα βάψω έχει τα πιο.φυσικα κ καλά συστατικά (ναι κ από του Κορρέ!)

Το ξέρω Renez μου ότι δεν πρέπει να αγχωνομαι. Απλα οι πονοι περιόδου με κάνουν να νομιζω οτι θα αδιαθετησω. Πρέπει να το πάρω απόφαση ομως ότι ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης πλεον κ ολα θα πανε καλα! Στην περιοδο παντως πονουσα αρκετά τις πρώτες μερες. Άρα μπορεί για αυτο να ποναω κ τωρα. Ναι πρεπει να το συνηθίσω. Αλλα τη μια μέρα ειμαι θετικη την αλλη αρνητική. Μια έχω καλη διαθεση, μια ειμαι με νευρα κ πεσμένη. Ορμονες φαντάζομαι χαχα Σε ευχαριστω :rolleyes: 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Το ξέρω Renez μου ότι δεν πρέπει να αγχωνομαι. Απλα οι πονοι περιόδου με κάνουν να νομιζω οτι θα αδιαθετησω. Πρέπει να το πάρω απόφαση ομως ότι ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης πλεον κ ολα θα πανε καλα! Στην περιοδο παντως πονουσα αρκετά τις πρώτες μερες. Άρα μπορεί για αυτο να ποναω κ τωρα. Ναι πρεπει να το συνηθίσω. Αλλα τη μια μέρα ειμαι θετικη την αλλη αρνητική. Μια έχω καλη διαθεση, μια ειμαι με νευρα κ πεσμένη. Ορμονες φαντάζομαι χαχα Σε ευχαριστω :rolleyes: 

Ε λίγο οι ορμόνες κ λίγο που ακόμη είναι τόσο αρχή κ λογικό να έχεις τόσες ανασφάλειες κ φόβους όπως όλες μας!

Μόλις ακούσεις καρδούλα θα αρχίσεις να ηρεμείς κ να πιστεύεις πως όντως έχει μια ψυχούλα μέσα σου..

Κ όταν δε έρθει η ώρα της αυχενικής εκεί κοντά στον 3ο μήνα σου κ από ένα μικρό γυρινο που έβλεπες ως τότε ξαφνικά θα δεις ένα κανονικό μωράκι μέσα σου τότε θα αρχίσεις όντως να συνειδητοποιεις πως μεγαλωνει μέσα σου ένας άνθρωπος..

Κ κάπου εκεί θα ηρεμήσεις λίγο περισσότερο..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...