Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, elpida2019 είπε:

Κορίτσια σήμερα πονάω κάτω χαμηλά στην πλάτη τόσο χαμηλά στην περιοχή της λεκάνης. Δεν πονούσε πριν καθόλου. Έχει τύχει σε άλλη?

Κ εγω πονουσα χθες σαν σουβλιες κ σήμερα το πρωί. Μπορει ομως να πιάστηκα. Νομίζω όμως ότι είναι συχνο στις αρχες εγκυμοσυνης. Εγω αυτό το είχα που κ που κ στα συμπτωματα περιοδου. Εγω από χθες εχω κραμπες στη κοιλια έντονες κ αγχωνομαι μήπως γίνει τπτ.. ειχαμε κόσμο χθες κ λιγο κουράστηκα κ σήμερα πήγαμε θαλασσα το μεσημερι. Οποτε ίσως είναι από αυτο αλλα φοβαμαι μην δεν πάει κάτι καλα...:( από την Τριτη που εκανα την επαναληπτική χοριακή δεν εχω κανει κατι αλλο, ούτε έχω πάει στο γιατρο κ δεν ξέρω αν προχωράνε ολα καλα. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κ εγω πονουσα χθες σαν σουβλιες κ σήμερα το πρωί. Μπορει ομως να πιάστηκα. Νομίζω όμως ότι είναι συχνο στις αρχες εγκυμοσυνης. Εγω αυτό το είχα που κ που κ στα συμπτωματα περιοδου. Εγω από χθες εχω κραμπες στη κοιλια έντονες κ αγχωνομαι μήπως γίνει τπτ.. ειχαμε κόσμο χθες κ λιγο κουράστηκα κ σήμερα πήγαμε θαλασσα το μεσημερι. Οποτε ίσως είναι από αυτο αλλα φοβαμαι μην δεν πάει κάτι καλα...:( από την Τριτη που εκανα την επαναληπτική χοριακή δεν εχω κανει κατι αλλο, ούτε έχω πάει στο γιατρο κ δεν ξέρω αν προχωράνε ολα καλα. 

Οι κράμπες είναι από την κούραση. Να ξαπλωσεις καλύτερα κ θα περάσει.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Κ εγω πονουσα χθες σαν σουβλιες κ σήμερα το πρωί. Μπορει ομως να πιάστηκα. Νομίζω όμως ότι είναι συχνο στις αρχες εγκυμοσυνης. Εγω αυτό το είχα που κ που κ στα συμπτωματα περιοδου. Εγω από χθες εχω κραμπες στη κοιλια έντονες κ αγχωνομαι μήπως γίνει τπτ.. ειχαμε κόσμο χθες κ λιγο κουράστηκα κ σήμερα πήγαμε θαλασσα το μεσημερι. Οποτε ίσως είναι από αυτο αλλα φοβαμαι μην δεν πάει κάτι καλα...:( από την Τριτη που εκανα την επαναληπτική χοριακή δεν εχω κανει κατι αλλο, ούτε έχω πάει στο γιατρο κ δεν ξέρω αν προχωράνε ολα καλα. 

Κι εγώ τρομερό άγχος. Δε θα ησυχάσω ποτέ το πήρα απόφαση. 

Just now, Kassandras said:

Μήπως εννοείς χαμηλά στη μέση; Εμένα με πονούσε δύο μέρες συνεχόμενα την τρίτη που μας πέρασε, αλλα ο γιατρός μου είπε ότι δεν σχετίζεται. (Ήμουν 5 βδομάδες κ 3 μέρες)

Δεν είναι ακριβώς στη μέση. Νομίζω είναι πιο χαμηλά στη λεκάνη. Κάνω άσχημες σκέψεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Κι εγώ τρομερό άγχος. Δε θα ησυχάσω ποτέ το πήρα απόφαση. 

Δεν είναι ακριβώς στη μέση. Νομίζω είναι πιο χαμηλά στη λεκάνη. Κάνω άσχημες σκέψεις

Ποτέ πας για υπέρηχο;νομίζω οι πόνοι αυτή είναι φυσιολογικοί.ολα τα καλά κ τα κακα μπορεί να συμβούν σε μια εγκυμοσύνη. Εδώ μέσα θα διαβάσεις 1000 περιπτωσεις. Προσπάθησε να χαλαρώσεις.ολα θα πάνε καλά. Με το να φέρνεις στο μυαλό σου τα άσχημα δεν βοηθάς καθόλου τον εαυτό σου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty said:

Ποτέ πας για υπέρηχο;νομίζω οι πόνοι αυτή είναι φυσιολογικοί.ολα τα καλά κ τα κακα μπορεί να συμβούν σε μια εγκυμοσύνη. Εδώ μέσα θα διαβάσεις 1000 περιπτωσεις. Προσπάθησε να χαλαρώσεις.ολα θα πάνε καλά. Με το να φέρνεις στο μυαλό σου τα άσχημα δεν βοηθάς καθόλου τον εαυτό σου

Για υπέρηχο πάω 12 Αυγούστου. Θα κάνω υπομονή και θετικές σκέψεις μέχρι τότε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Από καούρες πώς είσαστε. Όλη μέρα είμαι καλά με το που πέφτω για ύπνο το βράδυ αρχίζουν οι καούρες όλη νύχτα πίνω νερό με ανακουφίζει κάπως με αποτέλεσμα να τρέχω τουαλέτα όλο το βράδυ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Από καούρες πώς είσαστε. Όλη μέρα είμαι καλά με το που πέφτω για ύπνο το βράδυ αρχίζουν οι καούρες όλη νύχτα πίνω νερό με ανακουφίζει κάπως με αποτέλεσμα να τρέχω τουαλέτα όλο το βράδυ 

Καούρες; Δηλαδή σαν ξινιλες; 

Link to comment
Share on other sites

@Jovanna85 καλημερα! Πώς είσαι σημερα; Πιστεύω 4 ώρες μετά δεν είναι απ τα utrogestan, είναι απ την εγκυμοσύνη... κ εγώ σέρνομαι όλη μέρα! Ο γιατρός σου είπε να ξανακάνεις χοριακη ή θα πάτε κατευθείαν για υπερηχο;

@Vaso11.4.11 ξεκουράστηκες χθες; Εμένα οπότε με πιάνουν κράμπες ή τσιμπήματα κλπ, ξαπλώνω και μου περνάνε... νομίζω μας δίνει σημασία ο οργανισμός ότι το παρακαναμε. (Κι ας μην κάναμε και κάτι τόσο εντονο)

@ba_lily Πώς τα πας με τις ξαπλες; Καουρες εγώ δεν έχω καθόλου. Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα μόνο προς το τέλος... Μήπως σε βοηθήσει κάτι δροσερό πχ γάλα ή αγγούρι... Μεσ τη νύχτα ζόρικο πάντως να σου χαλάει τον ύπνο. 

Link to comment
Share on other sites

@Mareva πως είσαι σήμερα κορίτσι μου??? Και εγω σήμερα που ξύπνησα είδα μια πολύ μικρή καφέ κηλίδα, πήρα το γιατρό και μου πρόσθεσε ένα ακόμα utrogestan από το στόμα... Γενικά έχω παρατηρήσει ότι πριν δω καφέ κάτι αλλάζει στη διάθεσή μου, μεταξύ νευρικότηταςκαι στεναχώριας... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

@Mareva πως είσαι σήμερα κορίτσι μου??? Και εγω σήμερα που ξύπνησα είδα μια πολύ μικρή καφέ κηλίδα, πήρα το γιατρό και μου πρόσθεσε ένα ακόμα utrogestan από το στόμα... Γενικά έχω παρατηρήσει ότι πριν δω καφέ κάτι αλλάζει στη διάθεσή μου, μεταξύ νευρικότηταςκαι στεναχώριας... 

Κοριτσι μου καλημέρα! Εγω ειχα καφε εκκρισεις απο Σάββατο βραδυ μεχρι κ χθες βραδυ. Προσθεσε ενα ουτρο η γιατρός κ απο χθες το βραδυ μεχρι σημερα δεν ειχα αλλη ροη. Μου συστησε ξεκουραση, πολυ νερο κ το ουτρο που σου ειπα. Ολα θα πανε καλα, νομίζω ότι είναι ακαθαρσιες του κολπου; θα ρωτησω. Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση γλυκιά μου κ στις 2 μας :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!! Μεγαλώνει η ομαδουλα μας σιγά σιγά πολυ χαίρομαι :x

11/8 εχω υπέρηχο πειτε μου υπαρχει κατι που μπορούμε να κάνουμε ώστε να καταλαβαίνουμε ότι ειναι ολα καλα ;;; 

Εκτός από συμπτώματα που δεν εχω .. οποτε ... 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Ναι .καούρες ξινιλες. Χαλι μαύρο 

εγώ αναγούλες έχω. δεν μπορώ να κοιμηθώ. έχω σηκωθεί κ έχω κάνει εμετό 3-4 τα ξημερώματα. καούρες ακόμα όχι. προσπάθησε να μειώσεις την ποσότητα του βραδινού σου;;;μήπως και;;;

@Aria konsta δεν έχω ιδέα όποια ξέρει να μας πει...κοίτα πιστεύω μετά την αυχενική θα ηρεμήσουμε όλες κάπως. τα ποσοστά για αποβολή είναι ελάχιστα μόλις περάσουμε το τρίμηνο. οπότε υπομονήηηη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

εγώ αναγούλες έχω. δεν μπορώ να κοιμηθώ. έχω σηκωθεί κ έχω κάνει εμετό 3-4 τα ξημερώματα. καούρες ακόμα όχι. προσπάθησε να μειώσεις την ποσότητα του βραδινού σου;;;μήπως και;;;

@Aria konsta δεν έχω ιδέα όποια ξέρει να μας πει...κοίτα πιστεύω μετά την αυχενική θα ηρεμήσουμε όλες κάπως. τα ποσοστά για αποβολή είναι ελάχιστα μόλις περάσουμε το τρίμηνο. οπότε υπομονήηηη!

Πραγματικά είναι βάσανο.. κι όσο σκέφτομαι ότι στο πρώτο μου δεν ήμουν ετσι λεω τι με έχει πιάσει;;

Το ηθελα τοσο πολύ και δεν μπορώ να το χαρω απο το άγχος. Με ρωτούν οι δικοί μου μα καλά δε χαίρεσαι; λεω φοβαμαι να χαρω .. δε νιωθω τιποτα Πραγματικά! Ίσως φταίει και ο τρομος που πέρασα με την αποκόλληση κι ολας τι να πω . 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

@Jovanna85 καλημερα! Πώς είσαι σημερα; Πιστεύω 4 ώρες μετά δεν είναι απ τα utrogestan, είναι απ την εγκυμοσύνη... κ εγώ σέρνομαι όλη μέρα! Ο γιατρός σου είπε να ξανακάνεις χοριακη ή θα πάτε κατευθείαν για υπερηχο;

@Vaso11.4.11 ξεκουράστηκες χθες; Εμένα οπότε με πιάνουν κράμπες ή τσιμπήματα κλπ, ξαπλώνω και μου περνάνε... νομίζω μας δίνει σημασία ο οργανισμός ότι το παρακαναμε. (Κι ας μην κάναμε και κάτι τόσο εντονο)

@ba_lily Πώς τα πας με τις ξαπλες; Καουρες εγώ δεν έχω καθόλου. Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα μόνο προς το τέλος... Μήπως σε βοηθήσει κάτι δροσερό πχ γάλα ή αγγούρι... Μεσ τη νύχτα ζόρικο πάντως να σου χαλάει τον ύπνο. 

Καλημερα Βιβή μου. Ξεκουραστηκα ναι αλλα εχω αρνητική διαθεση. Νευρα κλπ. Κ νιωθω λες κ θα μου ρθει περιοδος. Δεν ξέρω, μαλλον απτο αγχος μου ειναι. Θα παω αύριο στο γιατρο κ πιστεύω να είναι ολα καλα. Πονουσε κ η μέση μου όλο το βράδυ, δεν κοιμάμαι καλα γενικα.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...