Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσια το πρωί είδα λίγο καφέ.. Είμαι 7w+1.Πήγα στη δουλειά κανονικά αλλά μετά άρχισε να με πονάει και η κοιλιά.. Όπου φύγει φύγει κ εγώ γτ φοβήθηκα τα χειρότερα... Από το πρωί δεν ξανά είδα αλλά η κοιλιά μου με πονάει με διάφορους τρόπους, τσιμπήματα, τραβήγματα, περιόδου.. Ελπίζω να είναι όλα καλα, γτ στο γιατρό πήγα την Παρασκευή κ ακούσαμε καρδούλα.. 

Μεγαλονι η μήτρα μην ανησυχείς όλα καλά είναι. Μα όλες τους ίδιους φοβους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renez είπε:

Ε λίγο οι ορμόνες κ λίγο που ακόμη είναι τόσο αρχή κ λογικό να έχεις τόσες ανασφάλειες κ φόβους όπως όλες μας!

Μόλις ακούσεις καρδούλα θα αρχίσεις να ηρεμείς κ να πιστεύεις πως όντως έχει μια ψυχούλα μέσα σου..

Κ όταν δε έρθει η ώρα της αυχενικής εκεί κοντά στον 3ο μήνα σου κ από ένα μικρό γυρινο που έβλεπες ως τότε ξαφνικά θα δεις ένα κανονικό μωράκι μέσα σου τότε θα αρχίσεις όντως να συνειδητοποιεις πως μεγαλωνει μέσα σου ένας άνθρωπος..

Κ κάπου εκεί θα ηρεμήσεις λίγο περισσότερο..

Αχ ανυπομονω πραγματικά! Ακομα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι ειμαι εγκυος! Ότι μεγαλωνει ένα μωρακι μεσα μου! Θέλω να το χαρώ αλλα ειμαι συγκρατημενη. Ανυπομονώ να έρθουν αυτές οι ευλογημένες στιγμες για να αρχίσω λιγο να το ζω περισσοτερο το θαύμα μου :wub: με ανακουφισαν τα λόγια σου σε ευχαριστω πολυ πολυ ❤

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Πηρες τηλεφωνο τον γιατρο σου Γιωτα μου; 

Ναι, μου πρόσθεσε ένα χάπι προγεστερονης..οταν τον πήρα δεν είχα πόνους στη κοιλιά.. Μετά δεν τον ξαναπήρα αφού είδα ότι δεν είχα άλλο καφε... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Ναι, μου πρόσθεσε ένα χάπι προγεστερονης..οταν τον πήρα δεν είχα πόνους στη κοιλιά.. Μετά δεν τον ξαναπήρα αφού είδα ότι δεν είχα άλλο καφε... 

Ενταξει τοτε προσπάθησε να ηρεμησεις κ να είσαι οσο μπορείς ξαπλωμενη κ θα περάσει. Συμβαίνει πολυ συχνα από οτι διαβάζω γενικα. Ολα καλα. ❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Αχ ανυπομονω πραγματικά! Ακομα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι ειμαι εγκυος! Ότι μεγαλωνει ένα μωρακι μεσα μου! Θέλω να το χαρώ αλλα ειμαι συγκρατημενη. Ανυπομονώ να έρθουν αυτές οι ευλογημένες στιγμες για να αρχίσω λιγο να το ζω περισσοτερο το θαύμα μου :wub: με ανακουφισαν τα λόγια σου σε ευχαριστω πολυ πολυ ❤

Φυσικά κ θα έρθουν κ ούτε θα καταλάβεις πόσο γρήγορα..

Κ εμείς τώρα μπήκαμε στον 8ο κ πραγματικά απορούμε πως πέρασε ο καιρός..κ τώρα αντί να περιμένουμε υπερήχους να τα δούμε να ησυχάσουμε πως είναι καλα περιμένουμε σε πιο πλευρο θα μας χωσουν κλωτσιά κ βογγαμε παράλληλα κ από πόνο κ από ανακούφιση που τα νιώθουμε!!

Έτσι θα είστε κ εσείς σύντομα..το σημαντικό είναι πως είναι μέσα σας τα μωρά σας κ γίνονται σιγά σιγά ανθρωπάκια!!

Καληνύχτα κορίτσι μου κ χαίρομαι αν λίγο σε ηρέμησα μα όσα σου λέω να ξέρεις είναι αληθινά!! Σε φιλώ!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Φυσικά κ θα έρθουν κ ούτε θα καταλάβεις πόσο γρήγορα..

Κ εμείς τώρα μπήκαμε στον 8ο κ πραγματικά απορούμε πως πέρασε ο καιρός..κ τώρα αντί να περιμένουμε υπερήχους να τα δούμε να ησυχάσουμε πως είναι καλα περιμένουμε σε πιο πλευρο θα μας χωσουν κλωτσιά κ βογγαμε παράλληλα κ από πόνο κ από ανακούφιση που τα νιώθουμε!!

Έτσι θα είστε κ εσείς σύντομα..το σημαντικό είναι πως είναι μέσα σας τα μωρά σας κ γίνονται σιγά σιγά ανθρωπάκια!!

Καληνύχτα κορίτσι μου κ χαίρομαι αν λίγο σε ηρέμησα μα όσα σου λέω να ξέρεις είναι αληθινά!! Σε φιλώ!!

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ γλυκο μου κοριτσι!!! Με το καλο να κρατήσετε αγκαλια τα δικα σας θαυματάκια!!! Εύχομαι να νιώσετε πολλες κλωτσιές ακομα μέχρι την ωρα που θα δείτε τα προσωπάκια τους!!! Καλο βραδυ! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσυνη σου! Φιλιά πολλά! ❤❤❤:wub:


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επανερχομαι με νεα.ουτε θετικα ουτε αρνητικα.οντως η χοριακη μου ειναι πολυ χαμηλη.σημερα τελειωνει η 6η εβδομαδα κ με το ζορι ειδαμε υποψια σακου.τλχ επιβεβαιωσαμε πως ειναι ενδομητριο.ναι μου ειπε ο γιατρος ειναι χαμηλη η χοριακη αλλα μου ειπε να μην προδικαζω οτι θα το χασω.καλα εγω δεν πιστευω με τπτ οτι θα τα καταφερει αλλα οφειλω να ομολογησω οτι δεν περιμενα τον γιατρο να δωσει ελπιδες.με επεπληξε κιολας γτ μενω στις χοριακες.την πεμπτη θα με ξαναδει.του εκανε εντυπωση παντως που με τοσο χαμηλες τιμες χοριακης δεν εχω δει σταγονα αιμα.λογικα προχωραμε μερα με τη μερα μεχρι να δειξει κατι αρνητικο το υπερηχογραφημα.οσο δεν δειχνει κατι αρνητικο,προχωραμε.

Ευχομαι να εισαστε καλα κ μην αγχωνεστε για τα πονακια.ολα αυτα ειναι θετικα σημαδια οτι η εγκυμοσυνη προχωραει κανονικα!

Κ εγω τα ιδια αναρωτιομουν στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ.ολα πηγαν καλα.

Τωρα βλεπω πως αλλα ειναι αυτα που πραγματικα αγχωνουν!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stalicha είπε:

Κοριτσια επανερχομαι με νεα.ουτε θετικα ουτε αρνητικα.οντως η χοριακη μου ειναι πολυ χαμηλη.σημερα τελειωνει η 6η εβδομαδα κ με το ζορι ειδαμε υποψια σακου.τλχ επιβεβαιωσαμε πως ειναι ενδομητριο.ναι μου ειπε ο γιατρος ειναι χαμηλη η χοριακη αλλα μου ειπε να μην προδικαζω οτι θα το χασω.καλα εγω δεν πιστευω με τπτ οτι θα τα καταφερει αλλα οφειλω να ομολογησω οτι δεν περιμενα τον γιατρο να δωσει ελπιδες.με επεπληξε κιολας γτ μενω στις χοριακες.την πεμπτη θα με ξαναδει.του εκανε εντυπωση παντως που με τοσο χαμηλες τιμες χοριακης δεν εχω δει σταγονα αιμα.λογικα προχωραμε μερα με τη μερα μεχρι να δειξει κατι αρνητικο το υπερηχογραφημα.οσο δεν δειχνει κατι αρνητικο,προχωραμε.

Ευχομαι να εισαστε καλα κ μην αγχωνεστε για τα πονακια.ολα αυτα ειναι θετικα σημαδια οτι η εγκυμοσυνη προχωραει κανονικα!

Κ εγω τα ιδια αναρωτιομουν στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ.ολα πηγαν καλα.

Τωρα βλεπω πως αλλα ειναι αυτα που πραγματικα αγχωνουν!

Πόσο δίκιο έχεις....το είπα κι εγώ στα κορίτσια!βέβαια καταλαβαίνω και αυτές που το ζουν για πρώτη φορά είναι λογικό και απολύτως κατανοητό να είναι μεσα στο άγχος.παρ όλα αυτά δεν ευχαριστιούνται τις στιγμές και ο καιρός περνάει γρήγορα!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου, αλλά και να μην πανε έχεις ήδη ένα θαυματακι δίπλα σου να σε φωνάζει μαμά και αν το θες πολύ θα σου έρθει σίγουρα και 2ο και 3ο και όσα θες (χιχι,Επειδή εγώ πάω για το 3ο)

  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσια επανερχομαι με νεα.ουτε θετικα ουτε αρνητικα.οντως η χοριακη μου ειναι πολυ χαμηλη.σημερα τελειωνει η 6η εβδομαδα κ με το ζορι ειδαμε υποψια σακου.τλχ επιβεβαιωσαμε πως ειναι ενδομητριο.ναι μου ειπε ο γιατρος ειναι χαμηλη η χοριακη αλλα μου ειπε να μην προδικαζω οτι θα το χασω.καλα εγω δεν πιστευω με τπτ οτι θα τα καταφερει αλλα οφειλω να ομολογησω οτι δεν περιμενα τον γιατρο να δωσει ελπιδες.με επεπληξε κιολας γτ μενω στις χοριακες.την πεμπτη θα με ξαναδει.του εκανε εντυπωση παντως που με τοσο χαμηλες τιμες χοριακης δεν εχω δει σταγονα αιμα.λογικα προχωραμε μερα με τη μερα μεχρι να δειξει κατι αρνητικο το υπερηχογραφημα.οσο δεν δειχνει κατι αρνητικο,προχωραμε.

Ευχομαι να εισαστε καλα κ μην αγχωνεστε για τα πονακια.ολα αυτα ειναι θετικα σημαδια οτι η εγκυμοσυνη προχωραει κανονικα!

Κ εγω τα ιδια αναρωτιομουν στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ.ολα πηγαν καλα.

Τωρα βλεπω πως αλλα ειναι αυτα που πραγματικα αγχωνουν!

Εύχομαι να πανε ολα κατευχην κοριτσι μου! Μερα με τη μερα να μεγαλώνει και να έχεις θετικα νέα την επόμενη φορά! ❤❤❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσια επανερχομαι με νεα.ουτε θετικα ουτε αρνητικα.οντως η χοριακη μου ειναι πολυ χαμηλη.σημερα τελειωνει η 6η εβδομαδα κ με το ζορι ειδαμε υποψια σακου.τλχ επιβεβαιωσαμε πως ειναι ενδομητριο.ναι μου ειπε ο γιατρος ειναι χαμηλη η χοριακη αλλα μου ειπε να μην προδικαζω οτι θα το χασω.καλα εγω δεν πιστευω με τπτ οτι θα τα καταφερει αλλα οφειλω να ομολογησω οτι δεν περιμενα τον γιατρο να δωσει ελπιδες.με επεπληξε κιολας γτ μενω στις χοριακες.την πεμπτη θα με ξαναδει.του εκανε εντυπωση παντως που με τοσο χαμηλες τιμες χοριακης δεν εχω δει σταγονα αιμα.λογικα προχωραμε μερα με τη μερα μεχρι να δειξει κατι αρνητικο το υπερηχογραφημα.οσο δεν δειχνει κατι αρνητικο,προχωραμε.

Ευχομαι να εισαστε καλα κ μην αγχωνεστε για τα πονακια.ολα αυτα ειναι θετικα σημαδια οτι η εγκυμοσυνη προχωραει κανονικα!

Κ εγω τα ιδια αναρωτιομουν στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ.ολα πηγαν καλα.

Τωρα βλεπω πως αλλα ειναι αυτα που πραγματικα αγχωνουν!

Είναι χαμηλή σύλληψη μήπως;; 

Εγω πιστευω πως το κουκουτσακι σου θα τα καταφέρει..... θετικές μονο σκέψεις 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ειπαρχουν κορίτσια που έχουν σταματήσει τα φάρμακα και της έχουν περσεψει prolutex ο γιατρός μου λείπει σε άδεια και δεν μπορώ να γράψω θα ξεμεινω μέχρι να έρθει 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και από μένα ....είπα να γράψω και εδώ γτ θα ήθελα την συμβουλή σας σε κάτι....είμαι από εξωσωματική και τα κατάφερα μετ' από 4 προσπάθειες....

πρώτη Μ χοριακη 29.46(Δευτέρα)

Δεύτερη χοριακη 89.44(πεμπτη)

Τρίτη χοριακη 520(Δευτέρα)πριν από αυτήν την χοριακη το βράδυ είχα λίγο αίμα το οποίο τ έχω ακόμα...κηλίδες κόκκινες. .λέτε η τρίτη χοριακη να ήταν παραπάνω αλλά να έπεσε λόγω αίματος και να μην τ ξέρω?έχει τύχει σε καμία...?είναι τόσο ψυχοφθόρο όλο αυτό...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια γεια σας και από μένα ....είπα να γράψω και εδώ γτ θα ήθελα την συμβουλή σας σε κάτι....είμαι από εξωσωματική και τα κατάφερα μετ' από 4 προσπάθειες....

πρώτη Μ χοριακη 29.46(Δευτέρα)

Δεύτερη χοριακη 89.44(πεμπτη)

Τρίτη χοριακη 520(Δευτέρα)πριν από αυτήν την χοριακη το βράδυ είχα λίγο αίμα το οποίο τ έχω ακόμα...κηλίδες κόκκινες. .λέτε η τρίτη χοριακη να ήταν παραπάνω αλλά να έπεσε λόγω αίματος και να μην τ ξέρω?έχει τύχει σε καμία...?είναι τόσο ψυχοφθόρο όλο αυτό...

 

Πόσο σε καταλαβαίνω! Οι χοριακές είναι πολύ αγχωτική διαδικασία. Αυτό που ξέρω είναι ότι πρέπει να διαπλασιάζεται η τιμή κάθε 48-72 ώρες (οπότε οι τιμές σου είναι καλές) . Όσο για τις κηλίδες χρειάζεται να ενημερώσεις το γιατρό σου. Σε πολλές, βέβαια, περιπτώσεις ξέρω ότι είναι φυσιολογικές και απλώς παίρνεις έξτρα προγεστερονη. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά  να είσαι μια χαρούμενη εγκυουλα και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ειδαμε επιτελους το φασολακι μας κ εμεις σημερα! Με βγάζει 5 εβδομαδες κ 2 μερες. Κ Πητ 5/4. Οποτε μαλλον οριακά είμαι στις μανούλες Απριλίου. Θα γράφω κ στις 2 ομαδουλες ομως γιατί δεν ξέρουμε πότε θα αποφασίσει να βγει το θαυματακι! Το επόμενο ραντεβού για καρδουλα ειναι στις 18 γιατι θα λείπει ο γιατρος. Μέχρι τότε υπομονη!

  • Μου αρέσει 4

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...