Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Τελικά μπορώ να πω ότι είμαι τυχερή σε σχέση με γιατρο κ καλοκαιρινή άδεια.. Την προηγούμενη Παρασκευή ακούσαμε καρδούλα, αλλά θα ξανά ακούσουμε κ αύριο μιας κ ο άντρας μου έλειπε επαγγελματικο ταξίδι κ χατηρικα ο γιατρός θα μας ξανά δει για να ακούσει και ο μπαμπάς μας :x.. Και να ρωτήσω κάτι ακόμα είμαι 7w+4 κ αυτή τη βδομάδα με ενοχλεί περισσότερο η κοιλιά μου χαμηλά από ότι την προηγούμενη.. Καμία σε ίδια βδομάδα με πονακια?? Σαν έντονα τραβήγματα και τσιμπήματα....κ περισσότερο στην αριστερή πλευρά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ σήμερα ειδικά πονακια διάφορα. Τσιμπήματα κ σαν πόνους περιόδου. Αύριο θα είμαι ακριβώς 7 εβδ. 

Όντως πολύ τυχερή με τον γιατρό σου!!! Σκέφτεται κ τον μπαμπάκα!

Εμείς αύριο δεν ξέρουμε αν αφήνουν συνοδό, θα κάνουμε τον υπέρηχο στο μαιευτήριο. Ξέρει κάποια αλλη;

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου η ωρα είναι 02:33 τα ξημερώματα κ ειμαι χαλια! Εδώ που είμαστε στο χωριο του κουμπαρου μας, στο δωμάτιο που κοιμόμαστε εχει τρομερή ζεστη. Ξύπνησα λοιπόν απτη ζεστη κ συνδυαστικα με το στομαχι που ειναι χαλια! Εφαγα η χαζη καρμποναρα νωρις το βραδυ γιατί βγήκαμε εξω κ δεν ειχα τι άλλο να παρω κ ειμαι με μια σακούλα διπλα μου κ κοντα στη τουαλετα! Θέλω να κάνω εμετό αλλα δεν μου βγαίνει κ ολας. Σορρυ για τη λεπτομέρεια αλλα υποφέρω! Δεν είναι πολυ καλη ιδεα οι εκδρομές τελικα αυτο το 3μηνο! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εμείς αποφάσισαμε να μην πάμε διακοπές φέτος, βέβαια ο γιατρός δεν μας το απαγόρευσε, αλλά αισθανόμαστε μεγαλύτερη σλασφαλεια να μείνουμε Αθήνα... Λίγο η κούραση που νοιώθω, λίγο τα πονακια, λίγο τα καφέ που έχω δει ανά διαστήματα μας έκαναν να πάρουμε αυτή την απόφαση! Και σκέφτομαι ότι του χρόνου τέτοιο καιρό να πάνε όλα καλά, θα έχουμε τα μπεμπακια μας να πλατσουριζουν στις θάλασσες :x... 

 

5 hours ago, vivi.nik. said:

Εγώ σήμερα ειδικά πονακια διάφορα. Τσιμπήματα κ σαν πόνους περιόδου. Αύριο θα είμαι ακριβώς 7 εβδ. 

Όντως πολύ τυχερή με τον γιατρό σου!!! Σκέφτεται κ τον μπαμπάκα!

Εμείς αύριο δεν ξέρουμε αν αφήνουν συνοδό, θα κάνουμε τον υπέρηχο στο μαιευτήριο. Ξέρει κάποια αλλη;

Καλημέρα, από οσο ξέρω στα μαιευτήρια είναι πολύ αυστηρά τα μέτρα.. Γέννησε η νύφη πριν μια βδομάδα για αυτό και ξέρω.. Και τις εξετάσεις που πήγαινε πριν γεννήσει δεν άφηναν συνοδό ούτε καν στο καφέ του μαιευτήριου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα, εμείς αποφάσισαμε να μην πάμε διακοπές φέτος, βέβαια ο γιατρός δεν μας το απαγόρευσε, αλλά αισθανόμαστε μεγαλύτερη σλασφαλεια να μείνουμε Αθήνα... Λίγο η κούραση που νοιώθω, λίγο τα πονακια, λίγο τα καφέ που έχω δει ανά διαστήματα μας έκαναν να πάρουμε αυτή την απόφαση! Και σκέφτομαι ότι του χρόνου τέτοιο καιρό να πάνε όλα καλά, θα έχουμε τα μπεμπακια μας να πλατσουριζουν στις θάλασσες :x... 

 

Καλημέρα, από οσο ξέρω στα μαιευτήρια είναι πολύ αυστηρά τα μέτρα.. Γέννησε η νύφη πριν μια βδομάδα για αυτό και ξέρω.. Και τις εξετάσεις που πήγαινε πριν γεννήσει δεν άφηναν συνοδό ούτε καν στο καφέ του μαιευτήριου 

Καλημερα Γιωτουλα! Κοίτα κ εγω να σου πω, το ψιλομετανιωσα. Όσο ωραια κ αν περναω, θέλω την άνεση του σπιτιού μου. Με τις αναγουλες, τη δυσκοιλιοτητα κ την αϋπνία δυσκολευομαι πολύ. Κανει κ ζεστη, είναι κ άβολο το κρεβάτι.. παμε για μια βόλτα κ κουράζομαι, δεν ξέρω τι να φαω όταν βγαίνουμε.. άστα.. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ αύριο πάω διακοπές αλλά τις είχα κανονίσει πριν το μάθουμε... Ελπίζω να μην έχω αναγουλες κ ανακατοσουρες με το στομάχι..τώρα έχω κάτι ψιλά ώρες ώρες αλλά περνάνε γρήγορα. Το πρωί σας πιάνει πριν φάτε πρωινό ή μετά;


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Κι εγώ αύριο πάω διακοπές αλλά τις είχα κανονίσει πριν το μάθουμε... Ελπίζω να μην έχω αναγουλες κ ανακατοσουρες με το στομάχι..τώρα έχω κάτι ψιλά ώρες ώρες αλλά περνάνε γρήγορα. Το πρωί σας πιάνει πριν φάτε πρωινό ή μετά;

ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα Γιωτουλα! Κοίτα κ εγω να σου πω, το ψιλομετανιωσα. Όσο ωραια κ αν περναω, θέλω την άνεση του σπιτιού μου. Με τις αναγουλες, τη δυσκοιλιοτητα κ την αϋπνία δυσκολευομαι πολύ. Κανει κ ζεστη, είναι κ άβολο το κρεβάτι.. παμε για μια βόλτα κ κουράζομαι, δεν ξέρω τι να φαω όταν βγαίνουμε.. άστα.. 

Έτσι είναι Βασούλα μου και όσο περνάει ο καιρός θα το θέλεις ακόμη πιο πολύ το σπίτι σου !εντάξει ηρέμησες τώρα που πήγες στον γιατρό ;

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. κοριτσουδια μου ! 

Ειμαι από τις τυχερές σε καμια εγκυμοσύνη δεν ειχσ ποτέ συμπτώματα ουτε μια φορά. 

Βέβαια εχω περισσότερο άγχος αν ολα είναι καλα εκει κατω χεχε .

Ειμαι τυχερή και σε θεμα γιατρού δεν κουνάει ρούπι δεν πήγε και δεν θα πάει πουθενά καλή του ωρα . Το περισσότερο που με εχει αφησει αναμονή ειναι 2 εβδομάδες. 

Την Τρίτη εχω πάλι ραντεβού και ειπε οτι θα κλείσουμε για Αυχενική κάπου στις 10/9 στα γενέθλια μου ♡♡♡.

Ο τρόπος που μετράτε τις εβδομάδες με εχει κατα μπερδεψει .

Ειμαι 8 και 1 χθες μπηκα στις 8 βαση ημερολογίου.  

Επίσης βρε κορίτσια το μωρο ειναι 1 εβδομάδα πίσω σε σχέση με την περίοδο.  Και χθες μονη μου ανακάλυψα ότι είχαμε βρει με υπέρηχο την ωορρηξία 25/6 και το εμβρυο ειναι σωστό στο μέτρημα με βαση τη σύλληψη .να εγινε οντως η σύλληψη εκει ;; σας κουφανα;;;


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

μπα βλέπω κ άλλα κοριτσάκια με αναγούλες. ε να μην είμαι μόνο εγώ ντε...

Εγώ είμαι χάλια όλη μέρα και κάνω εμετό κάθε μέρα ....δεν έχω κουράγιο ουτε μπάνιο να κάνω ..

  • Λυπημένη/-ος 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pepi88 είπε:

Εγώ είμαι χάλια όλη μέρα και κάνω εμετό κάθε μέρα ....δεν έχω κουράγιο ουτε μπάνιο να κάνω ..

μια απτα ίδια. έχω και αφόρητο πρίξιμο στην κοιλιά κ από πάνω έχω πάρει κ κιλά.πρωτοφανές.

καλά εμένα μου τα έχουν απαγορεύσει τα μπάνια μέχρι την 12w που θα παίρνω ούλτρο κολπικά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

μια απτα ίδια. έχω και αφόρητο πρίξιμο στην κοιλιά κ από πάνω έχω πάρει κ κιλά.πρωτοφανές.

καλά εμένα μου τα έχουν απαγορεύσει τα μπάνια μέχρι την 12w που θα παίρνω ούλτρο κολπικά.

Αχ μια από τα ίδια και με το πρήξιμο και να πω ότι τρώω κιόλας πάει στο καλό ..μπάνιο εννοώ στην μπανιέρα!χαχαχαχα δεν έχω κουράγιο να λουστω..σε πια βδομάδα είσαι ;;


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου το ξανά ακούσαμε το σπορακι μας!! Σε μια βδομάδα έχει μεγάλη η διαφορά στο μέγεθος τουλάχιστον όπως είδα την εικόνα στον υπέρηχο.. Τώρα ξανά 21 Αυγούστου... Ρώτησα κ για κυστική ινωσω και μου είπε μετά την Αυχενική... 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Αχ μια από τα ίδια και με το πρήξιμο και να πω ότι τρώω κιόλας πάει στο καλό ..μπάνιο εννοώ στην μπανιέρα!χαχαχαχα δεν έχω κουράγιο να λουστω..σε πια βδομάδα είσαι ;;

μην κάνεις μπάνιο στην μπανιέρα ,ντουζ εννοείς έτσι;;;;χαχαχα!

είμαι 10w σήμερα πρώτη φορά δεν έχω κάνει ακόμα τον πρωινό μου εμετό. ελπίζω να είναι για καλό που νιώθω λίγο καλύτερα. όχι οτι δεν έχω αναγούλες.φουλ. ξεκίνησα από το τέλος της 5η εβδομάδας να βασανίζομαι. ο γιατρός μου είπε οτι φταίνε κ τα ούλτρο που παίρνω. οτι επιβαρύνουν την υπάρχουσα κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

μην κάνεις μπάνιο στην μπανιέρα ,ντουζ εννοείς έτσι;;;;χαχαχα!

είμαι 10w σήμερα πρώτη φορά δεν έχω κάνει ακόμα τον πρωινό μου εμετό. ελπίζω να είναι για καλό που νιώθω λίγο καλύτερα. όχι οτι δεν έχω αναγούλες.φουλ. ξεκίνησα από το τέλος της 5η εβδομάδας να βασανίζομαι. ο γιατρός μου είπε οτι φταίνε κ τα ούλτρο που παίρνω. οτι επιβαρύνουν την υπάρχουσα κατάσταση.

Ντουζ εννοώ ναι χαχαχαχαχαχαχαχ!

Ίσως αρχίζουν να σου περνάνε για αυτό να μην έκανες σήμερα ..συνήθως λένε κάπου στον τρίτο σταματάνε !εγώ είμαι ακόμα 9η βδομάδα την Δευτέρα έχω υπέρηχο ..θα ρωτήσω τον γιατρό μήπως υπάρχει κάτι να πάρω που ανακουφίζει έστω και λίγο ..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...