Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Χαμηλή ΑΜΗ


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα έχω πολυ χαμηλή ΑΜΗ έχω κάνει 2 έμβρυομεταφορές σε φυσικό κυκλο 3 και 4 ημερών και δεν εμφυτευθηκε.. Έχω ραντεβού 31, τότε επιστρέφει ο γιατρός μου.. Εσείς τι θα μου προτεινατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα, πόσο χαμηλή δηλαδή είναι η ΑΜΗ σου; 

Επειδή κι εγώ αντιμετωπίζω θέματα αλλά δεν είμαι έτοιμη ψυχολογικά για εξωσωματική, είμαι σε φάση που ψάχνομαι. Είχα και κάποια θέματα υγείας και τώρα το καλοκαίρι το αφήσαμε, φροντίζοντας όμως και ο άντρας μου και εγώ να παίρνουμε συμπληρώματα διατροφής, να κόψουμε κακές συνήθειες όπως το τσιγάρο, να βάλουμε λίγο την άσκηση στη ζωή μας (εγώ δηλαδή που είμαι η τεμπελα της υπόθεσης) και παράλληλα προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη με τις διαφορετικές απόψεις του κάθε γιατρού. Βαρέθηκα να διαβάζω άρθρα για ενίσχυση της γονιμότητας και νομίζω πως τελικά πιο πολύ με αγχώνουν. 

Ποιος να το 'λεγε τότε που φυλαγομουν σαν τρελή μη μείνω έγκυος, πώς θα έφτανα σ' αυτή την ηλικία και σ' αυτή την κατάσταση. 

Λυπάμαι που δεν μπορώ να σε βοηθήσω, εύχομαι όμως ολόψυχα, να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Malntalia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχω πολυ χαμηλή ΑΜΗ έχω κάνει 2 έμβρυομεταφορές σε φυσικό κυκλο 3 και 4 ημερών και δεν εμφυτευθηκε.. Έχω ραντεβού 31, τότε επιστρέφει ο γιατρός μου.. Εσείς τι θα μου προτεινατε?

εγω στηv θεση σου θα μαζευα σε φυσικο αρκετα εμβρυα ωστε vα παω για προεμφυτικο κ θα εξεταζα το θεμα μητρα μηπως υπαρχει θεμα εκει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Malntalia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχω πολυ χαμηλή ΑΜΗ έχω κάνει 2 έμβρυομεταφορές σε φυσικό κυκλο 3 και 4 ημερών και δεν εμφυτευθηκε.. Έχω ραντεβού 31, τότε επιστρέφει ο γιατρός μου.. Εσείς τι θα μου προτεινατε?

Εχω κανει 2 ετ με αμη 0,3 και δεν πετυχανε-1η μετεφερα 2 εμβρυα 3ης μερας & 2η ετ ενα μοριδιο 4ης.αλλα 3η ετ με 3 βλαστοκυστες πιασανε οι 2.εφαγα φρικη στην 2η αποτυχια και εκανα ενα σωρο εξετασεις απο μονη μου ανοσολογικα κλπ κλπ ενω ο γιατρος μου ελεγε να μη κανω τιποτα γιατί τα ποσοστα εξωσωματικης ειναι χαμηλα ποσο αλλωστε στην ηλικιας μου 42 και ετυχε,αλλα εκανα και μοριακο ελεγχο ενδομητριου να αποκλεισω φλεγμονες και ερα τεστ ωστε να αποκλεισω τυχον μετατοπιση που ουτως ή αλλως ειναι σπανια.απλα εμαθα οτι επρεπε οπως κ να χει να μεταφερω βλαστοκυστες(ειχα μονο ενα ωαριο το μηνα κ μαζευα).μηπως και εσυ πρεπει να τα αφησετε για βλαστοκυστες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Malntalia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχω πολυ χαμηλή ΑΜΗ έχω κάνει 2 έμβρυομεταφορές σε φυσικό κυκλο 3 και 4 ημερών και δεν εμφυτευθηκε.. Έχω ραντεβού 31, τότε επιστρέφει ο γιατρός μου.. Εσείς τι θα μου προτεινατε?

Πρεπει να κανεις εμβρυομεταφορά με βλαστοκυστες. Γιατι επιλέξατε την 4η μερα; Δεν προχωρούσαν σωστά τα έμβρυα;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Agatte είπε:

Καλησπέρα, πόσο χαμηλή δηλαδή είναι η ΑΜΗ σου; 

Επειδή κι εγώ αντιμετωπίζω θέματα αλλά δεν είμαι έτοιμη ψυχολογικά για εξωσωματική, είμαι σε φάση που ψάχνομαι. Είχα και κάποια θέματα υγείας και τώρα το καλοκαίρι το αφήσαμε, φροντίζοντας όμως και ο άντρας μου και εγώ να παίρνουμε συμπληρώματα διατροφής, να κόψουμε κακές συνήθειες όπως το τσιγάρο, να βάλουμε λίγο την άσκηση στη ζωή μας (εγώ δηλαδή που είμαι η τεμπελα της υπόθεσης) και παράλληλα προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη με τις διαφορετικές απόψεις του κάθε γιατρού. Βαρέθηκα να διαβάζω άρθρα για ενίσχυση της γονιμότητας και νομίζω πως τελικά πιο πολύ με αγχώνουν. 

Ποιος να το 'λεγε τότε που φυλαγομουν σαν τρελή μη μείνω έγκυος, πώς θα έφτανα σ' αυτή την ηλικία και σ' αυτή την κατάσταση. 

Λυπάμαι που δεν μπορώ να σε βοηθήσω, εύχομαι όμως ολόψυχα, να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

Έτσι ήμουν και εγώ.. Παλιά με το φόβο μη μείνω.. Πρόσεξε τι ευχεσαι που λένε.. 0.04, 32 χρονών.. Πήγα σε 3 γιατρους τους άλλους 2 τους ακυρωσα γιατί ο τρίτος μου άρεσε. Και ενώ το έμαθα τέλος Ιουνίου.. Εκανα αμέσως 2 σε φυσικό κυκλο.. Χωρίς εμφυτευση.. 

Just now, Καντι είπε:

Πρεπει να κανεις εμβρυομεταφορά με βλαστοκυστες. Γιατι επιλέξατε την 4η μερα; Δεν προχωρούσαν σωστά τα έμβρυα;

Να σου πω δε τα ήξερα και δε τα ρώτησα.. Ένα τη μια φορά ένα την επόμενη.. Αυτό σκέφτομαι να ρωτήσω τώρα για βλαστοκυστη.. Γίνεται σε ένα? Υπάρχει εξέταση διευρυνησεις μη εμφυτευσης? 

πρίν από 51 λεπτά , linaa είπε:

εγω στηv θεση σου θα μαζευα σε φυσικο αρκετα εμβρυα ωστε vα παω για προεμφυτικο κ θα εξεταζα το θεμα μητρα μηπως υπαρχει θεμα εκει.. 

Μέχρι τώρα δεν είχα θέματα.. Μόνο ορμονικά.. Ανατομικά δεν έχουν δει τπτ.. Αλλά επειδή είναι ψυχοφθορο το αρνητικό αποτέλεσμα.. Θέλω να δω τι θα μου πει 31 που θα βρεθούμε.. Αυτο για την μήτρα σκέφτηκα γτ ουτε σαλπιγγογραφια έχω ποτε ουτε κάτι άλλο.. 

πρίν από 7 λεπτά , Nephelie είπε:

Εχω κανει 2 ετ με αμη 0,3 και δεν πετυχανε-1η μετεφερα 2 εμβρυα 3ης μερας & 2η ετ ενα μοριδιο 4ης.αλλα 3η ετ με 3 βλαστοκυστες πιασανε οι 2.εφαγα φρικη στην 2η αποτυχια και εκανα ενα σωρο εξετασεις απο μονη μου ανοσολογικα κλπ κλπ ενω ο γιατρος μου ελεγε να μη κανω τιποτα γιατί τα ποσοστα εξωσωματικης ειναι χαμηλα ποσο αλλωστε στην ηλικιας μου 42 και ετυχε,αλλα εκανα και μοριακο ελεγχο ενδομητριου να αποκλεισω φλεγμονες και ερα τεστ ωστε να αποκλεισω τυχον μετατοπιση που ουτως ή αλλως ειναι σπανια.απλα εμαθα οτι επρεπε οπως κ να χει να μεταφερω βλαστοκυστες(ειχα μονο ενα ωαριο το μηνα κ μαζευα).μηπως και εσυ πρεπει να τα αφησετε για βλαστοκυστες;

Ναι και εγώ τις διάβασα όλες αυτές τις εξετάσεις και θα παω να ρωτήσω.. Τρέλας.. Ένα τη φορά έβγαλα και εγώ.. Δηλαδή με βλατοκυστες σου έγινε εμφυτευση? 

Link to comment
Share on other sites

@Malntaliaκαλημερα..ναι με βλαστοκυστες οπως σου εγραψα 3 βαλαμε!για αυτο σου λεω μηπως να κανεις το ιδιο.. Εσεις ενα μονο μεταφερατε καθε φορα; Γιατι;λογω ηλικιας;εγω μαζευα για πιο πολλες ποθανοτητες..ενα δεν ηθελε ο γιατρος μου ,εκεινος ηταν καθετος στο να κανουμε την δευτερη με ενα μοριδιο μονο αλλα ο αντρας μου επεμενε.. ενταξει λαθος.δεν εχω καταλαβει, δεν εχεις κανει ουτε σαλπιγγογραφια;

Link to comment
Share on other sites

@Malntalia κ γω αυτό θα εκανα...μια κατεψυγμένη βλαστοκυστη μαζί με μια φρέσκια....δεν έχεις.κανει σαλπιγγογραφια γιατί δεν χρειάστηκε να περάσεις επιτροπή;;; Σε πήγαν κατευθείαν σε φυσικό δηλ....Εγώ πήρα 300 μονάδες τη μερα...μπορουσα κ παραπάνω αλλά δεν είχε νόημα....Αμη 0.86....κ με άσχημο σπέρμα... πού να το ξέραμε παλιοτερα να προνοουσαμε....

 


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

@Malntalia κ γω αυτό θα εκανα...μια κατεψυγμένη βλαστοκυστη μαζί με μια φρέσκια....δεν έχεις.κανει σαλπιγγογραφια γιατί δεν χρειάστηκε να περάσεις επιτροπή;;; Σε πήγαν κατευθείαν σε φυσικό δηλ....Εγώ πήρα 300 μονάδες τη μερα...μπορουσα κ παραπάνω αλλά δεν είχε νόημα....Αμη 0.86....κ με άσχημο σπέρμα... πού να το ξέραμε παλιοτερα να προνοουσαμε....

 

Ναι εντελώς φυσικό.. Μόνο την ovittrele.. Και utrogestan μετά.. Το σπέρμα σε σπερματοδιαγραμμα κρίθηκε καλο- κατάλληλο πως τα λένε αυτά.. Αλλά 2 φορές εμφυτευσηδεν έγινε.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να μην απογοητεύεσαι η αμη από μόνη της δεν λέει τίποτα... εγώ 33 χρονων με αμη 0.2 τώρα στα 35 δεν ξέρω πόσο εφτασε... Και αρκετά μέτριο σπέρμα.πετυχα με την δεύτερη σπερματεγχυση και τώρα έχω ένα κοριτσάκι 2.5 μηνών.  Καλή επιτυχία σε ότι και αν αποφασίσεις να κάνεις!!

  • Μου αρέσει 6

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Καλησπέρα, πόσο χαμηλή δηλαδή είναι η ΑΜΗ σου; 

Επειδή κι εγώ αντιμετωπίζω θέματα αλλά δεν είμαι έτοιμη ψυχολογικά για εξωσωματική, είμαι σε φάση που ψάχνομαι. Είχα και κάποια θέματα υγείας και τώρα το καλοκαίρι το αφήσαμε, φροντίζοντας όμως και ο άντρας μου και εγώ να παίρνουμε συμπληρώματα διατροφής, να κόψουμε κακές συνήθειες όπως το τσιγάρο, να βάλουμε λίγο την άσκηση στη ζωή μας (εγώ δηλαδή που είμαι η τεμπελα της υπόθεσης) και παράλληλα προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη με τις διαφορετικές απόψεις του κάθε γιατρού. Βαρέθηκα να διαβάζω άρθρα για ενίσχυση της γονιμότητας και νομίζω πως τελικά πιο πολύ με αγχώνουν. 

Ποιος να το 'λεγε τότε που φυλαγομουν σαν τρελή μη μείνω έγκυος, πώς θα έφτανα σ' αυτή την ηλικία και σ' αυτή την κατάσταση. 

Λυπάμαι που δεν μπορώ να σε βοηθήσω, εύχομαι όμως ολόψυχα, να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

32 χρονων, 0.04..ουτως η αλλως με φυσικό τι είχα τι έχασα.. Σκέφτηκα ότι άξιζε να δοκιμάσω.. Δεν πετυχε.. Εχω ραντεβου 31.. Γνκ δεν ήθελα να περιμενω .. Το άγχος δε θα φυγει ποτε.. 

Just now, Jerina είπε:

Καλημέρα! Να μην απογοητεύεσαι η αμη από μόνη της δεν λέει τίποτα... εγώ 33 χρονων με αμη 0.2 τώρα στα 35 δεν ξέρω πόσο εφτασε... Και αρκετά μέτριο σπέρμα.πετυχα με την δεύτερη σπερματεγχυση και τώρα έχω ένα κοριτσάκι 2.5 μηνών.  Καλή επιτυχία σε ότι και αν αποφασίσεις να κάνεις!!

Σε ευχαριστώ πολυ!! Μακάρι!! 

Just now, Moomin είπε:

@Malntalia κ γω αυτό θα εκανα...μια κατεψυγμένη βλαστοκυστη μαζί με μια φρέσκια....δεν έχεις.κανει σαλπιγγογραφια γιατί δεν χρειάστηκε να περάσεις επιτροπή;;; Σε πήγαν κατευθείαν σε φυσικό δηλ....Εγώ πήρα 300 μονάδες τη μερα...μπορουσα κ παραπάνω αλλά δεν είχε νόημα....Αμη 0.86....κ με άσχημο σπέρμα... πού να το ξέραμε παλιοτερα να προνοουσαμε....

 

Ναι για αυτό δεν έχω κάνει.. Τώρα μετά τις 2 μη εμφυτευσεθς περιμένω να δω πως προχωραμε... 

πρίν από 56 λεπτά , Nephelie είπε:

@Malntaliaκαλημερα..ναι με βλαστοκυστες οπως σου εγραψα 3 βαλαμε!για αυτο σου λεω μηπως να κανεις το ιδιο.. Εσεις ενα μονο μεταφερατε καθε φορα; Γιατι;λογω ηλικιας;εγω μαζευα για πιο πολλες ποθανοτητες..ενα δεν ηθελε ο γιατρος μου ,εκεινος ηταν καθετος στο να κανουμε την δευτερη με ενα μοριδιο μονο αλλα ο αντρας μου επεμενε.. ενταξει λαθος.δεν εχω καταλαβει, δεν εχεις κανει ουτε σαλπιγγογραφια;

Οχι μέχρι τώρα οχι δεν έχω κάνει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Malntalia είπε:

32 χρονων, 0.04..ουτως η αλλως με φυσικό τι είχα τι έχασα.. Σκέφτηκα ότι άξιζε να δοκιμάσω.. Δεν πετυχε.. Εχω ραντεβου 31.. Γνκ δεν ήθελα να περιμενω .. Το άγχος δε θα φυγει ποτε.. 

Σε ευχαριστώ πολυ!! Μακάρι!! 

Ναι για αυτό δεν έχω κάνει.. Τώρα μετά τις 2 μη εμφυτευσεθς περιμένω να δω πως προχωραμε... 

Οχι μέχρι τώρα οχι δεν έχω κάνει.. 

Εμένα η ενδοκρινολογος μου εχει πει ότι δεν μας επηρρεαζει η ΑΜΗ, το σπέρμα φταίει που δεν έχουμε εγκυμοσύνη...ίσως ήθελε να μου δώσει κουράγιο βέβαια... αλλά τη πιστεύω.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Εμένα η ενδοκρινολογος μου εχει πει ότι δεν μας επηρρεαζει η ΑΜΗ, το σπέρμα φταίει που δεν έχουμε εγκυμοσύνη...ίσως ήθελε να μου δώσει κουράγιο βέβαια... αλλά τη πιστεύω.

Δε ξερω αλήθεια τι να πω.. Αυτό το μη στεναχωριέσαι.. Το μην αγχώνεσαι.. Πως γίνεται? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Malntalia είπε:

Δε ξερω αλήθεια τι να πω.. Αυτό το μη στεναχωριέσαι.. Το μην αγχώνεσαι.. Πως γίνεται? 

δεv γιvετε vα μηv αvχωvεσε αλλα vα ξερεις οτι εγκυος θα μειvεις καvε το πλαvο σου με τις εξετασεις κ μαζεψε οτι μπορεις απο εμβρυα. vα ξερεις οτι θα πετυχεις σημερα ολα γιvοvται απλα θελει vα ψαξεις καποια πραγματα κ vα ζητησεις αρκετα κ απο μοvη σου απο τους γιατρους . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Εμένα η ενδοκρινολογος μου εχει πει ότι δεν μας επηρρεαζει η ΑΜΗ, το σπέρμα φταίει που δεν έχουμε εγκυμοσύνη...ίσως ήθελε να μου δώσει κουράγιο βέβαια... αλλά τη πιστεύω.

Πετάγομαι κ εγω βρε κορίτσια μου...αλλα θα ήθελα πολύ να το το πιστέψω αυτο με την αμη....ομως στην δική μου περίπτωση έχουμε ένα πολύ δυνατό σπερμα από τον αντρα μου και εγω αμη στο 0,2...και είναι πολύ δύσκολο να μεινω έγκυος με φυσικο τρόπο....ομως και παλι...ο μαθε οργανισμός είναι διαφορετικός...

Θα συμφωνήσω όμως με  την Λίνα....απίθανο δεν ειναι τιποτα και σίγουρα θα μείνουμε κ εμεις έγκυες...απλα ισως παρει λιγο πιο πολυ χρόνο....και θέλει λίγο πιο πολυ κόπο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...