Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , konik είπε:

Μέχρι την ημέρα που θα κάνω την πρώτη ένεση για εξωσωματική θα παρακαλάω για το θαύμα.....απλά πλέον δεν θέλω να είμαι κατά φαντασίαν έγκυος.....με ρίχνει περισσότερο αυτό...... πρώτη φορά στη ζωή μου είδα ροζ βλέννα στην 20 η μέρα κύκλου..... απλα προτιμώ να το αποδώσω σε κάτι άλλο παρά σε εγκυμοσύνη.... σίγουρα μου περνάει από το μυαλό...αλλά προσπαθώ να το αποβάλλω....Μακάρι τα τεστακια σου να κάνουν λάθος.....και να είσαι έγκυος .....ούτε τεστ κάνω πια χωρίς καθυστέρηση και αυτά με ρίχνουν και είπα τέλος τα τεστ.....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Κάνε υπομονή λίγες ημέρες ακόμα ! 

Αλλά είναι θετικό σημάδι αυτό δεν μπορεί να μην είναι θετικό σημάδι ! Εγώ έτσι πιστεύω! 

Όπως και να έχει είσαι δεν είσαι τώρα σύντομα θα είσαι έγκυος αυτό να σκέφτεσαι ! 

Κι εγώ έτσι λέω δεν θα κάνω τεστ αλλά έχω κάτι φθηνά one step καμία εικοσαρια τέτοια και κάνω ένα κάθε μέρα χαχχα 

Εγώ επιστρέφω την Κυριακή στην Αθήνα  και θα έχω αδιαθετησει λογικά, οπότε δεν θα μπορέσω να κάνω τις ορμονολογικες την 3η ημέρα του κύκλου. Αλλά θα κλείσω ραντεβού με τον γιατρό να μου πει τι εξετάσεις πρέπει να κάνω και λογικά θα τις κάνω τον επόμενο κύκλο που θα είναι μέσα Ιουνίου. 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Eva92 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Κάνε υπομονή λίγες ημέρες ακόμα ! 

Αλλά είναι θετικό σημάδι αυτό δεν μπορεί να μην είναι θετικό σημάδι ! Εγώ έτσι πιστεύω! 

Όπως και να έχει είσαι δεν είσαι τώρα σύντομα θα είσαι έγκυος αυτό να σκέφτεσαι ! 

Κι εγώ έτσι λέω δεν θα κάνω τεστ αλλά έχω κάτι φθηνά one step καμία εικοσαρια τέτοια και κάνω ένα κάθε μέρα χαχχα 

Εγώ επιστρέφω την Κυριακή στην Αθήνα  και θα έχω αδιαθετησει λογικά, οπότε δεν θα μπορέσω να κάνω τις ορμονολογικες την 3η ημέρα του κύκλου. Αλλά θα κλείσω ραντεβού με τον γιατρό να μου πει τι εξετάσεις πρέπει να κάνω και λογικά θα τις κάνω τον επόμενο κύκλο που θα είναι μέσα Ιουνίου. 

 

Τέλεια....καλή επιστροφή κορίτσι μου....όλα να μας πάνε καλά....αν χρειαστείς κάτι να συζητήσουμε μετά τον γιατρό σου μου λες..... φιλιά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , konik είπε:

Τέλεια....καλή επιστροφή κορίτσι μου....όλα να μας πάνε καλά....αν χρειαστείς κάτι να συζητήσουμε μετά τον γιατρό σου μου λες..... φιλιά

Τέλεια ναι φυσικά ! Σε ευχαριστώ πολύ! 

Εύχομαι υπομονή αυτές τις μέρες και να είσαι χαλαρή και με καλή ψυχολογία όλα θα πάνε καλά στο τέλος ! 

Φιλιά !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, konik είπε:

Τέλεια....καλή επιστροφή κορίτσι μου....όλα να μας πάνε καλά....αν χρειαστείς κάτι να συζητήσουμε μετά τον γιατρό σου μου λες..... φιλιά

Ελά να ξεκινάνε τα θαυματα ένα ένα....Στο έυχομαι από τα βάθη της ψυχής μου! σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια! θα δεις όλα θα γίνουν!:wub:;)

17 ώρες πρίν, konik είπε:

Πρέπει να είναι εντός χρόνου και τα δύο την ημέρα που περνάς από επιτροπή....Άρα το ένα ισχύει ακόμα ένα θελεις....Ναι οι επιτροπές αλλάζουν με βάση τον τόπο κατοικίας....

Κορίτσια μου να σας πω κάτι που με βασανίζει. Αυτό τον μήνα που ήταν και ο τελευταίος μας μιας και αποφασίσαμε να πάμε για εξωσωματική προσπαθήσαμε πιο εντατικά με τον άντρα μου.....Αναμένω περίοδο από 16-18 του μήνα....Εχθές  που πήγα τουαλέτα στο σκούπισμα είδα ροζ υγρά όχι πολλά βέβαια....λέτε  να έχω κανένα μικρόβιο????  η να ελπίζω μήπως έγινε το θαύμα και είναι εμφύτευση????

εγω δλδ που μένω Παπάγου που μπορεί να είμαι? ιδεα δεν έχω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , evaki23 είπε:

Ελά να ξεκινάνε τα θαυματα ένα ένα....Στο έυχομαι από τα βάθη της ψυχής μου! σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια! θα δεις όλα θα γίνουν!:wub:;)

εγω δλδ που μένω Παπάγου που μπορεί να είμαι? ιδεα δεν έχω

Καλημέρα κορίτσι μου έχω την αίσθηση ότι και εσύ Μαρούσι πας....εγώ Χαλάνδρι μένω.....για αυτό σου είπε ο γιατρός σου για Οκτώβρη...Μακάρι να γίνει το θαύμα Παναγία μου.....πάω στον γιατρό τώρα θα σας στείλω μετά για τα νέα μου.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , konik είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου έχω την αίσθηση ότι και εσύ Μαρούσι πας....εγώ Χαλάνδρι μένω.....για αυτό σου είπε ο γιατρός σου για Οκτώβρη...Μακάρι να γίνει το θαύμα Παναγία μου.....πάω στον γιατρό τώρα θα σας στείλω μετά για τα νέα μου.....

αχ μακαρι!! Θα δω την Τρίτη γιατί νομίζω ότι οι γιατροί όλο και κάτι κάνουν και τα μαγειρέυουν....χαχαχαχα! Να μας πεις νέα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τώρα τελείωσα με τον γιατρό..... μιλήσαμε για το πρωτόκολλο όλα καλά και πως θα ξεκινήσουμε....του είπα αυτό που είδα προχθές και μου είπε πριν αγοράσω τα φάρμακα να κάνω χοριακη και επειδή το ραντεβού το είχα στο Μητέρα έκανα επί τόπου και αναμένω αποτελέσματα μέχρι τις 5 θα τα έχω....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , konik είπε:

Κορίτσια μου τώρα τελείωσα με τον γιατρό..... μιλήσαμε για το πρωτόκολλο όλα καλά και πως θα ξεκινήσουμε....του είπα αυτό που είδα προχθές και μου είπε πριν αγοράσω τα φάρμακα να κάνω χοριακη και επειδή το ραντεβού το είχα στο Μητέρα έκανα επί τόπου και αναμένω αποτελέσματα μέχρι τις 5 θα τα έχω....

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά ! 

Αν είναι αρνητική η χοριακη (που εύχομαι πως όχι) πότε θα ξεκινήσεις τα φάρμακα ? Ποια μέρα του κύκλου ? Μακρύ πρωτόκολλο θα πάτε αν θυμάμαι καλά σωστά ; Τα φαρμακα θα τα αγοράσεις δεν θα πέρναγες από επιτροπή; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Eva92 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά ! 

Αν είναι αρνητική η χοριακη (που εύχομαι πως όχι) πότε θα ξεκινήσεις τα φάρμακα ? Ποια μέρα του κύκλου ? Μακρύ πρωτόκολλο θα πάτε αν θυμάμαι καλά σωστά ; Τα φαρμακα θα τα αγοράσεις δεν θα πέρναγες από επιτροπή; 

Φάρμακα θα ξεκινήσω την δεύτερη μέρα της περιόδου ........10 ημέρες μου είπε θα είναι οι ενέσεις......θα περναγα από επιτροπή αλλά ηταν πολύ μακριά τα ραντεβού οπότε θα τα πληρώσω.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , konik είπε:

Φάρμακα θα ξεκινήσω την δεύτερη μέρα της περιόδου ........10 ημέρες μου είπε θα είναι οι ενέσεις......θα περναγα από επιτροπή αλλά ηταν πολύ μακριά τα ραντεβού οπότε θα τα πληρώσω.....

Τέλεια !! Ξεκινάς αν δεν είσαι έγκυος ήδη ! 

Να σε ρωτήσω κάτι, σχετικά με τις εξετάσεις τις ορμονολογικες που χρειάζεται να κάνω κι εγώ πριν ξεκινήσω , lh fsh ΑΜΗ κλπ, γράφονται αυτές οι εξετάσεις ; Πόσο κοστίζουν περίπου; Επίσης ποια ορμόνη πρέπει να γίνει τις πρώτες ημέρες του κύκλου ; Ρωτάω μήπως και προλάβω να κάνω έστω αυτή την εξέταση της ορμόνης τώρα που θα αδιαθετησω και τις υπόλοιπες που θα χρειαστεί να μου πει ο γιατρός ποιες να κάνω. Για να μη χάσω έναν μήνα για αυτό... Αλλά δεν ξέρω αν το σκέφτομαι σωστά , εσύ τι λες ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Eva92 είπε:

Τέλεια !! Ξεκινάς αν δεν είσαι έγκυος ήδη ! 

Να σε ρωτήσω κάτι, σχετικά με τις εξετάσεις τις ορμονολογικες που χρειάζεται να κάνω κι εγώ πριν ξεκινήσω , lh fsh ΑΜΗ κλπ, γράφονται αυτές οι εξετάσεις ; Πόσο κοστίζουν περίπου; Επίσης ποια ορμόνη πρέπει να γίνει τις πρώτες ημέρες του κύκλου ; Ρωτάω μήπως και προλάβω να κάνω έστω αυτή την εξέταση της ορμόνης τώρα που θα αδιαθετησω και τις υπόλοιπες που θα χρειαστεί να μου πει ο γιατρός ποιες να κάνω. Για να μη χάσω έναν μήνα για αυτό... Αλλά δεν ξέρω αν το σκέφτομαι σωστά , εσύ τι λες ; 

H AMH γίνεται όποια μέρα του κύκλου θέλεις και δυστυχώς δεν γράφεται το κόστος της είναι απο (40-50) ευρώ ανάλογα το διαγνωστικό κέντρο. όλες οι υπόλοιπες γίνονται είτε την δεύτερη είτε την τρίτη μέρα του κύκλου....Αυτές γράφονται και περίπου η συμμετοχή είναι στα 15 ευρώ αν θυμάμαι καλά....εγώ στη θέση σου θα τις έκανα για να μην χάσω τον μήνα...δεν τον παίρνεις ένα τηλέφωνα να στις γράψει....αν δεν έχεις θάρρος με τον εξωσωματικό πάρε τον γυναικολόγο σου να στις γράψει... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , konik είπε:

H AMH γίνεται όποια μέρα του κύκλου θέλεις και δυστυχώς δεν γράφεται το κόστος της είναι απο (40-50) ευρώ ανάλογα το διαγνωστικό κέντρο. όλες οι υπόλοιπες γίνονται είτε την δεύτερη είτε την τρίτη μέρα του κύκλου....Αυτές γράφονται και περίπου η συμμετοχή είναι στα 15 ευρώ αν θυμάμαι καλά....εγώ στη θέση σου θα τις έκανα για να μην χάσω τον μήνα...δεν τον παίρνεις ένα τηλέφωνα να στις γράψει....αν δεν έχεις θάρρος με τον εξωσωματικό πάρε τον γυναικολόγο σου να στις γράψει... 

Σε ευχαριστώ πολύ ! Θα δω τι θα κάνω , 

Περιμένουμε νέα σου με ανυπομονησία μόλις έχεις ! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ! Θα δω τι θα κάνω , 

Περιμένουμε νέα σου με ανυπομονησία μόλις έχεις ! 

Κορίτσια μου δυστυχώς είναι αρνητική η χοριακή...οπότε θα πάω να κάνω και μια εξέταση για να δω εαν αρπαξα κανένα μικρόβιο και προχωράω...έκανα και tsh που ήταν αυξημένη για τον θυροειδή και ευτυχώς ρυθμίστηκε πολύ εύκολα μόλις με δύο εβδομάδες χάπι.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , konik είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς είναι αρνητική η χοριακή...οπότε θα πάω να κάνω και μια εξέταση για να δω εαν αρπαξα κανένα μικρόβιο και προχωράω...έκανα και tsh που ήταν αυξημένη για τον θυροειδή και ευτυχώς ρυθμίστηκε πολύ εύκολα μόλις με δύο εβδομάδες χάπι.....

πφφ κριμα! δεν πειραζει κοριτσι μ! κοιταμε μπροστα! <3

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nina21 είπε:

πφφ κριμα! δεν πειραζει κοριτσι μ! κοιταμε μπροστα! <3

ευτυχώς ήμουν προετοιμασμένη και δεν είχα ελπίδες.....δεν πειράζει  έχω δρομολογήσει την εξωσωματική οπότε νιώθω αρκετά αισιόδοξη....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...