Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eternity είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

      Καλησπέρα! Καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά σου. Η πρόσφατη προσωπική μου εμπειρία είναι άμεσα συνεδεμένη με την οιστραδιόλη. Δύο εμβρυομεταφορές ακυρώσαμε γιατί ήταν ανεβασμένη η τιμή, 87 και 110. Τελικά ξεκίνησα arvecap για καταστολή γιατί δεν πήγαινε άλλο. Τώρα ήρθε η ώρα και θα προχωρήσω με ακριβώς την ίδια τιμή που έχεις κι εσύ, 67!! Ο γιατρός που με παρακολουθεί στη μονάδα μου είπε ότι το επιθυμητό είναι μέχρι 60, ωστόσο δεν είδαμε κύστη σε υπέρηχο οπότε έκρινε ότι το 67 είναι οκ. Εμπιστεύσου τον γιατρό σου και τις οδηγίες του. Εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά ❤

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , konik είπε:

ευτυχώς ήμουν προετοιμασμένη και δεν είχα ελπίδες.....δεν πειράζει  έχω δρομολογήσει την εξωσωματική οπότε νιώθω αρκετά αισιόδοξη....

ευχομαι ολα να πανε καλα απο εδω κ περα και συντομα το θεματακι μας να εχει κ χαρουμενα νεα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, konik είπε:

ευτυχώς ήμουν προετοιμασμένη και δεν είχα ελπίδες.....δεν πειράζει  έχω δρομολογήσει την εξωσωματική οπότε νιώθω αρκετά αισιόδοξη....

Δεν πειράζει κορίτσι μου σε λίγες ημερες ξεκινάς ! Αυτό να σκέφτεσαι ! Ευτυχώς δεν θα περιμένεις άλλο ! 

Θα δεις σε λίγο καιρό θα μάθεις ευχάριστα νέα ! Έτσι να το κοιτάς ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, konik είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς είναι αρνητική η χοριακή...οπότε θα πάω να κάνω και μια εξέταση για να δω εαν αρπαξα κανένα μικρόβιο και προχωράω...έκανα και tsh που ήταν αυξημένη για τον θυροειδή και ευτυχώς ρυθμίστηκε πολύ εύκολα μόλις με δύο εβδομάδες χάπι.....

Πάμε τώρα δυναμικά για το πρόγραμμα μας!θετική σκέψη!σε παρακαλώ να μας κρατάς ενήμερες!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , evaki23 είπε:

Πως είστε βρε κορίτσια μου;

Γεια σου κορίτσι μου.....Εγώ είμαι πολύ καλά έχω ξεκινήσει διέγερση από Κυριακή αφού πρώτα έλεγξα οιστροδιολη και όλα ήταν καλά...Αύριο πρωί έχω τον πρώτο υπέρηχο...εσύ σε τι φαση είσαι????

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , evaki23 είπε:

Πως είστε βρε κορίτσια μου;

γεια σας βρε κοριτσια! εγω καλα ειμαι...το εχω παγωσει βεβαια το θεμα...ειπαμε θα κανουμε την προσπαθεια αμεσως μετα τον γαμο...θεωρητικα πεφτουν και καλα οι μερες...ειναι ο γαμος φευγουμε διακοπες και γυριζουμε και ξεκιναμε...τωρα θα δειξει! εσυ?

 

πρίν από 4 λεπτά , konik είπε:

Γεια σου κορίτσι μου.....Εγώ είμαι πολύ καλά έχω ξεκινήσει διέγερση από Κυριακή αφού πρώτα έλεγξα οιστροδιολη και όλα ήταν καλά...Αύριο πρωί έχω τον πρώτο υπέρηχο...εσύ σε τι φαση είσαι????

ΚΑΛΗΗΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑ <3 <3 <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nina21 είπε:

γεια σας βρε κοριτσια! εγω καλα ειμαι...το εχω παγωσει βεβαια το θεμα...ειπαμε θα κανουμε την προσπαθεια αμεσως μετα τον γαμο...θεωρητικα πεφτουν και καλα οι μερες...ειναι ο γαμος φευγουμε διακοπες και γυριζουμε και ξεκιναμε...τωρα θα δειξει! εσυ?

 

ΚΑΛΗΗΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑ <3 <3 <3

ευχαριστωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, konik είπε:

Γεια σου κορίτσι μου.....Εγώ είμαι πολύ καλά έχω ξεκινήσει διέγερση από Κυριακή αφού πρώτα έλεγξα οιστροδιολη και όλα ήταν καλά...Αύριο πρωί έχω τον πρώτο υπέρηχο...εσύ σε τι φαση είσαι????

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!! Σου έυχομαι σε λίγο καιρό να συζητάμε εάν είναι κοριτσακι ή αγοράκι ή και τα δύο!!!

Εγω είχα ραντεβου χθες αλλά με πήγε για αυριο λόγω τοκετου! να δούμε και εμείς λίγο ημερομηνίες κτλ. 

Ερώτηση έχει κάποια εικόνα από Αλεξάνδρα νοσοκομείο? με έχουν πιάσει τα διαόλια μου να βρω και ένα δημοσιο να ρωτήσω και εκεί για να έχω μια εικόνα.

1 hour ago, nina21 είπε:

γεια σας βρε κοριτσια! εγω καλα ειμαι...το εχω παγωσει βεβαια το θεμα...ειπαμε θα κανουμε την προσπαθεια αμεσως μετα τον γαμο...θεωρητικα πεφτουν και καλα οι μερες...ειναι ο γαμος φευγουμε διακοπες και γυριζουμε και ξεκιναμε...τωρα θα δειξει! εσυ?

 

ΚΑΛΗΗΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑ <3 <3 <3

που θα πάτε διακοπούλες?μια χαρα θα γίνουν όλα να ηρεμήσετε λιγουλάκι και θα γίνουν όλα! εγω τα γράφω και από πάνω τα νέα μου....τα ίδια βασικά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , evaki23 είπε:

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!! Σου έυχομαι σε λίγο καιρό να συζητάμε εάν είναι κοριτσακι ή αγοράκι ή και τα δύο!!!

Εγω είχα ραντεβου χθες αλλά με πήγε για αυριο λόγω τοκετου! να δούμε και εμείς λίγο ημερομηνίες κτλ. 

Ερώτηση έχει κάποια εικόνα από Αλεξάνδρα νοσοκομείο? με έχουν πιάσει τα διαόλια μου να βρω και ένα δημοσιο να ρωτήσω και εκεί για να έχω μια εικόνα.

που θα πάτε διακοπούλες?μια χαρα θα γίνουν όλα να ηρεμήσετε λιγουλάκι και θα γίνουν όλα! εγω τα γράφω και από πάνω τα νέα μου....τα ίδια βασικά!

εγώ από δημόσιο νοσοκομείο δεν έχω καθόλου εικόνα....αλλα έχω μια αίσθηση οτι έχω ακούσει ότι εχουν μεγαλη αναμονή....αλλά αυτο δεν το ξέρω σίγουρα... κάνε την ερώτησή σου.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/5/2021 at 4:53 ΜΜ, konik είπε:

Καλά είναι δυνατόν ενώ κανείς διέγερση να σου πει να πας μετά από 4 ολόκληρες μέρες????? Εμένα είχε τύχει να με κοιτάει και μια φορά την ημέρα..... Μήπως να έψαχνες για άλλον γιατρό να κάνεις την προσπάθεια σου για σπερματέγχυση????

Κορίτσι μου αυτόν τον μήνα με έχει πολύ στενή παρακολούθηση..αλλά δεν πάνε τα πράγματα όπως στον προηγούμενο κύκλο..έχουμε τέλειο ενδομήτριο..αλλά δεν μεγαλώνουν όσο θέλουμε..μόνο ένα είναι σε καλό μέγεθος.. τώρα αυξήσαμε τη δόση των ενέσεων και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Sofia-Lilian είπε:

Κορίτσι μου αυτόν τον μήνα με έχει πολύ στενή παρακολούθηση..αλλά δεν πάνε τα πράγματα όπως στον προηγούμενο κύκλο..έχουμε τέλειο ενδομήτριο..αλλά δεν μεγαλώνουν όσο θέλουμε..μόνο ένα είναι σε καλό μέγεθος.. τώρα αυξήσαμε τη δόση των ενέσεων και βλέπουμε...

Ποιες ενέσεις κάνεις και πόσες μονάδες???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , konik είπε:

Ποιες ενέσεις κάνεις και πόσες μονάδες???

Λοιπόν κορίτσια ακούστε εμένα που το έχω ψάξει φουλ... Επιτροπή 2-3 μήνες αναμονή.. στα δημόσια νοσοκομεία δεν γίνονται εντατικοί κύκλοι εξωσωματικών.. υπάρχει σειρά προτεραιότητας η οποία μπορεί να φτάσει και 6 μήνες.. εγώ είχα κλείσει ραντεβού επιτροπής 16 Ιουλίου.. αλλά επειδή είχαμε ήδη ένα σπερμοδιαγραμμα πέρυσι τον Ιούνιο πίεσα λίγο την κατάσταση να με βάλει νωρίτερα για να μην περιμένουμε 75 μέρες και κάνουμε άλλα 2.. εν τέλη βρήκε 2 ραντεβού νωρίτερα.. και με έβαλε 31 Μαϊου να στείλω τα χαρτια.. γτ πλέον δεν πας από κει.. απλά τα ετοιμάζεις και τα στέλνεις...  Τα έχω όλα έτοιμα και θα τα στείλω 31.. ότι χρειαστείτε ρωτήστε με... Ελπίζω βέβαια να πετύχει η σπερματεγχυση και να μην χρειαστεί να προχωρήσουμε σε εξωσωματική... Θα δούμε.. 

πρίν από 16 λεπτά , konik είπε:

Ποιες ενέσεις κάνεις και πόσες μονάδες???

Κάνω τις altermon 75.. και τις τελευταίες 3 μέρες 150.. 2πλη δόση δηλαδή!!είμαι 9η μέρα και έχω ένα αβγό 10χιλ και κάνα 4 7αρια.. το θέμα είναι ότι μεγάλωσαν ελάχιστα σε 2 μέρες.. ούτε 1.5χιλ ενώ έχουμε αυξήσει τη δόση

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!! Σου έυχομαι σε λίγο καιρό να συζητάμε εάν είναι κοριτσακι ή αγοράκι ή και τα δύο!!!

Εγω είχα ραντεβου χθες αλλά με πήγε για αυριο λόγω τοκετου! να δούμε και εμείς λίγο ημερομηνίες κτλ. 

Ερώτηση έχει κάποια εικόνα από Αλεξάνδρα νοσοκομείο? με έχουν πιάσει τα διαόλια μου να βρω και ένα δημοσιο να ρωτήσω και εκεί για να έχω μια εικόνα.

που θα πάτε διακοπούλες?μια χαρα θα γίνουν όλα να ηρεμήσετε λιγουλάκι και θα γίνουν όλα! εγω τα γράφω και από πάνω τα νέα μου....τα ίδια βασικά!

θελαμε να παμε εξωτερικο για ταξιδι του μελιτος αλλα οπως ειναι η κατασταση φοβαμαι! και κλεισαμε στην κερκυρα ενα ξενοδοχειο γνωστου ομιλου με lux all inclusive...οποτε χαλαρωση φουλ!!! Πιο πολυ ανυπομονω για το ταξιδι παρα για τον γαμο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofia-Lilian είπε:

Λοιπόν κορίτσια ακούστε εμένα που το έχω ψάξει φουλ... Επιτροπή 2-3 μήνες αναμονή.. στα δημόσια νοσοκομεία δεν γίνονται εντατικοί κύκλοι εξωσωματικών.. υπάρχει σειρά προτεραιότητας η οποία μπορεί να φτάσει και 6 μήνες.. εγώ είχα κλείσει ραντεβού επιτροπής 16 Ιουλίου.. αλλά επειδή είχαμε ήδη ένα σπερμοδιαγραμμα πέρυσι τον Ιούνιο πίεσα λίγο την κατάσταση να με βάλει νωρίτερα για να μην περιμένουμε 75 μέρες και κάνουμε άλλα 2.. εν τέλη βρήκε 2 ραντεβού νωρίτερα.. και με έβαλε 31 Μαϊου να στείλω τα χαρτια.. γτ πλέον δεν πας από κει.. απλά τα ετοιμάζεις και τα στέλνεις...  Τα έχω όλα έτοιμα και θα τα στείλω 31.. ότι χρειαστείτε ρωτήστε με... Ελπίζω βέβαια να πετύχει η σπερματεγχυση και να μην χρειαστεί να προχωρήσουμε σε εξωσωματική... Θα δούμε.. 

Κάνω τις altermon 75.. και τις τελευταίες 3 μέρες 150.. 2πλη δόση δηλαδή!!είμαι 9η μέρα και έχω ένα αβγό 10χιλ και κάνα 4 7αρια.. το θέμα είναι ότι μεγάλωσαν ελάχιστα σε 2 μέρες.. ούτε 1.5χιλ ενώ έχουμε αυξήσει τη δόση

Αααα τα στέλνεις τωρα; εσεις δλδ για που ειστε; 

Δεν σκέφτομαι για δημόσιό στην πραγματικότητα απλά θα ήθελα να έχω εικόνα για όλα ελπίζοντας ότι με την 1η θα τα καταφέρουμε!

2 ώρες πρίν, nina21 είπε:

θελαμε να παμε εξωτερικο για ταξιδι του μελιτος αλλα οπως ειναι η κατασταση φοβαμαι! και κλεισαμε στην κερκυρα ενα ξενοδοχειο γνωστου ομιλου με lux all inclusive...οποτε χαλαρωση φουλ!!! Πιο πολυ ανυπομονω για το ταξιδι παρα για τον γαμο! 

Όπου και να πάτε το παν είναι να χαλαρώσετε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...