Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , konik είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.....όλα καλά θα πάνε..... φτάνουμε στον στόχο μας!!!!!!!!

Το 2018 είχα κάνει κάτι ορμονικές εξετάσεις γιατί τότε ήθελα να πάρω αντισυλληπτικά και μου είχε πει πρώτα να τις κάνω ο γυναικολόγος μου . Τις έψαξα τώρα και λέει το εξής

1. Παράγοντας V leiden - φυσιολογικός γονότυπος

2. Ομοκυστεΐνη MTHFR ( C677T) - φυσιολογικός γονότυπος

3. Ομοκυστεΐνη MTHFR ( A1298C) - ετεροζυγοτης

4. Προθρομβινη - φυσιολογικός γονότυπος

ΤΟ ετεροζυγοτης τι σημαίνει? Υπάρχει κάποιο προβλήμα? 

τότε ο γυναικολόγος κανονικά μου έδωσε το οκ για να πάρω αντισυλληπτικά αλλά δεν τον είχα ρωτήσει τότε κάτι. 

εσένα @konik αν τις έχεις κάνει τις συγκεκριμένες τι λέει ?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , Eva92 είπε:

Το 2018 είχα κάνει κάτι ορμονικές εξετάσεις γιατί τότε ήθελα να πάρω αντισυλληπτικά και μου είχε πει πρώτα να τις κάνω ο γυναικολόγος μου . Τις έψαξα τώρα και λέει το εξής

1. Παράγοντας V leiden - φυσιολογικός γονότυπος

2. Ομοκυστεΐνη MTHFR ( C677T) - φυσιολογικός γονότυπος

3. Ομοκυστεΐνη MTHFR ( A1298C) - ετεροζυγοτης

4. Προθρομβινη - φυσιολογικός γονότυπος

ΤΟ ετεροζυγοτης τι σημαίνει? Υπάρχει κάποιο προβλήμα? 

τότε ο γυναικολόγος κανονικά μου έδωσε το οκ για να πάρω αντισυλληπτικά αλλά δεν τον είχα ρωτήσει τότε κάτι. 

εσένα @konik αν τις έχεις κάνει τις συγκεκριμένες τι λέει ?

 

Δεν έχω κάνει αυτές τις ορμόνες αλλά αυτές που αφορούν την γονιμότητα όπως FSH, LH, TSH, T3, T4, E2 προλακτίνη και κάποιες άλλες που δεν τις θυμάμαι!!!! Η σημαντικότερη είναι η FSH που δείχνει την ποιότητα των ωαρίων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , konik είπε:

Δεν έχω κάνει αυτές τις ορμόνες αλλά αυτές που αφορούν την γονιμότητα όπως FSH, LH, TSH, T3, T4, E2 προλακτίνη και κάποιες άλλες που δεν τις θυμάμαι!!!! Η σημαντικότερη είναι η FSH που δείχνει την ποιότητα των ωαρίων

Α οκ ναι λογικό ! Έλεγα μήπως ήταν μαζί με τις άλλες που έκανες κι αυτές, ανυπομονώ να τις κάνω κι εγώ να δω αν είναι όλα καλά ♥️ 

Υπομονή λίγο ακόμα λογικά σε λίγο καιρό θα ξεκινήσουμε μαζί, εσύ νομίζω νωρίτερα αλλά και πάλι θα τα λέμε εδω !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Eva92 είπε:

Α οκ ναι λογικό ! Έλεγα μήπως ήταν μαζί με τις άλλες που έκανες κι αυτές, ανυπομονώ να τις κάνω κι εγώ να δω αν είναι όλα καλά ♥️ 

Υπομονή λίγο ακόμα λογικά σε λίγο καιρό θα ξεκινήσουμε μαζί, εσύ νομίζω νωρίτερα αλλά και πάλι θα τα λέμε εδω !

Εννοείται κορίτσι μου!!!! Καλό θα είναι να τις κάνεις για να ξέρεις που βρίσκεσαι!!!! ΑΜΗ έχεις κάνει??? Γιατί σίγουρα θα την θέλει ο εξωσωματικος για να δει τι να περιμένει από την διέγερση...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , konik είπε:

Εννοείται κορίτσι μου!!!! Καλό θα είναι να τις κάνεις για να ξέρεις που βρίσκεσαι!!!! ΑΜΗ έχεις κάνει??? Γιατί σίγουρα θα την θέλει ο εξωσωματικος για να δει τι να περιμένει από την διέγερση...

Όχι όχι τίποτα δεν έχω κάνει ακόμα. Είμαστε μόνο στη συζήτηση με τον άντρα μου για να κάνουμε εξωσωματική. Μόλις επιστρέψουμε Αθήνα θα κλείσω πρώτα ραντεβού με  εξωσωματικο και να μας πει από πού να ξεκινήσουμε. 1.5 μήνα έχουμε που μάθαμε τα νέα για το σπερμοδιαγραμμα και το αφήσαμε λίγο να ηρεμήσουμε πρώτα γιατί μας είχε πάρει πολύ από κάτω. Εμένα δηλαδή κυρίως. Και για αυτό δεν έχουμε κάνει καμία κίνηση ακόμα. Συν το ότι μετά το εξωμητριο που είχα προσπαθούμε με προγραμματισμένες επαφές για 6 μήνες που ο γυναικολόγος μου μου πρότεινε να περιμένουμε λίγους ακόμη μήνες πριν την εξωσωματική, αλλά εγώ δεν θέλω να περιμένω άλλο γιατί δεν το αντέχω ψυχολογικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Eva92 είπε:

Όχι όχι τίποτα δεν έχω κάνει ακόμα. Είμαστε μόνο στη συζήτηση με τον άντρα μου για να κάνουμε εξωσωματική. Μόλις επιστρέψουμε Αθήνα θα κλείσω πρώτα ραντεβού με  εξωσωματικο και να μας πει από πού να ξεκινήσουμε. 1.5 μήνα έχουμε που μάθαμε τα νέα για το σπερμοδιαγραμμα και το αφήσαμε λίγο να ηρεμήσουμε πρώτα γιατί μας είχε πάρει πολύ από κάτω. Εμένα δηλαδή κυρίως. Και για αυτό δεν έχουμε κάνει καμία κίνηση ακόμα. Συν το ότι μετά το εξωμητριο που είχα προσπαθούμε με προγραμματισμένες επαφές για 6 μήνες που ο γυναικολόγος μου μου πρότεινε να περιμένουμε λίγους ακόμη μήνες πριν την εξωσωματική, αλλά εγώ δεν θέλω να περιμένω άλλο γιατί δεν το αντέχω ψυχολογικά. 

Σε καταλαβαίνω στο θέμα της ψυχολογίας....μην σε παίρνει από κάτω και χαραμιζεις τις προσπάθειες σου.....όλα θα πάνε καλά μόλις επιστρέψετε θα μπουν όλα σε σειρά θα δεις και όλα θα πάνε καλά......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , konik είπε:

Σε καταλαβαίνω στο θέμα της ψυχολογίας....μην σε παίρνει από κάτω και χαραμιζεις τις προσπάθειες σου.....όλα θα πάνε καλά μόλις επιστρέψετε θα μπουν όλα σε σειρά θα δεις και όλα θα πάνε καλά......

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τα λόγια σου ! 

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας  και ειμαι γενικά αισιόδοξη οτι με την εξωσωματική θα το καταφέρουμε με τη μια και εσύ και εγώ. Αυτό πιστεύω. 

Όλα καλά θα πάνε έχεις δίκιο ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Eva92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τα λόγια σου ! 

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας  και ειμαι γενικά αισιόδοξη οτι με την εξωσωματική θα το καταφέρουμε με τη μια και εσύ και εγώ. Αυτό πιστεύω. 

Όλα καλά θα πάνε έχεις δίκιο ! 

Εδώ θα τα λέμε και θα δίνουμε δύναμη η μία στην άλλη .... δεν έμεινε πολύ ,❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2021 at 3:09 ΜΜ, evaki23 είπε:

Κορίτσια Χριστός Ανέστη!! Τα δικά μου τα νέα είναι για γέλια ή για κλάματα.. δεν ξέρω τι να κάνω πλέον!! Σας είχα πει ότι πάμε πολύ καλά..είχαμε με τις ενέσεις 6 ωάρια.. μεγάλωναν όλα μαζί.. είμασταν σε επικοινωνία με το κέντρο.. κάνω υπέρηχο είχαμε 2 τέλεια και άλλα δύο μικρότερα.. υπολογίζει μέρες ο γιατρός και μου λέει έρχεσαι για υπέρηχο και τελευταία ένεση την τάδε μέρα! Είχαν σκάσει λοιπόν! Έφαγα όλες τις ενέσεις τζάμπα.. δεν προλάβαμε να κάνουμε οβιτρελ άρα ούτε ωορρηξία άρα δεν έγινε και σπερματεγχυση!

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.. είμαστε ακόμη σε σκέψη μεχρι να ρθει η περίοδος.. να προσπαθήσουμε με σπερματεγχυση ή να πάμε απευθείας σε εξωσωματική... Πραγματικά η ψυχολογική κούραση έχει βαρεσει κόκκινο!! Αφού σκέφτομαι να πάω απευθείας ιδιωτικά να κάνω μια εξωσωματική γτ δεν ξέρω αν έχω την υπομονή να περιμένω επιτροπές εξετάσεις και λοιπά!

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2021 at 12:03 ΜΜ, konik είπε:

Καλημέρα κορίτσια..... Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη.....πως είστε????? Τα νέα σας?????

Κορίτσια Χριστός Ανέστη!! Τα δικά μου τα νέα είναι για γέλια ή για κλάματα.. δεν ξέρω τι να κάνω πλέον!! Σας είχα πει ότι πάμε πολύ καλά..είχαμε με τις ενέσεις 6 ωάρια.. μεγάλωναν όλα μαζί.. είμασταν σε επικοινωνία με το κέντρο.. κάνω υπέρηχο είχαμε 2 τέλεια και άλλα δύο μικρότερα.. υπολογίζει μέρες ο γιατρός και μου λέει έρχεσαι για υπέρηχο και τελευταία ένεση την τάδε μέρα! Είχαν σκάσει λοιπόν! Έφαγα όλες τις ενέσεις τζάμπα.. δεν προλάβαμε να κάνουμε οβιτρελ άρα ούτε ωορρηξία άρα δεν έγινε και σπερματεγχυση!

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.. είμαστε ακόμη σε σκέψη μεχρι να ρθει η περίοδος.. να προσπαθήσουμε με σπερματεγχυση ή να πάμε απευθείας σε εξωσωματική... Πραγματικά η ψυχολογική κούραση έχει βαρεσει κόκκινο!! Αφού σκέφτομαι να πάω απευθείας ιδιωτικά να κάνω μια εξωσωματική γτ δεν ξέρω αν έχω την υπομονή να περιμένω επιτροπές εξετάσεις και λοιπά!

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , Sofia-Lilian είπε:

Κορίτσια Χριστός Ανέστη!! Τα δικά μου τα νέα είναι για γέλια ή για κλάματα.. δεν ξέρω τι να κάνω πλέον!! Σας είχα πει ότι πάμε πολύ καλά..είχαμε με τις ενέσεις 6 ωάρια.. μεγάλωναν όλα μαζί.. είμασταν σε επικοινωνία με το κέντρο.. κάνω υπέρηχο είχαμε 2 τέλεια και άλλα δύο μικρότερα.. υπολογίζει μέρες ο γιατρός και μου λέει έρχεσαι για υπέρηχο και τελευταία ένεση την τάδε μέρα! Είχαν σκάσει λοιπόν! Έφαγα όλες τις ενέσεις τζάμπα.. δεν προλάβαμε να κάνουμε οβιτρελ άρα ούτε ωορρηξία άρα δεν έγινε και σπερματεγχυση!

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.. είμαστε ακόμη σε σκέψη μεχρι να ρθει η περίοδος.. να προσπαθήσουμε με σπερματεγχυση ή να πάμε απευθείας σε εξωσωματική... Πραγματικά η ψυχολογική κούραση έχει βαρεσει κόκκινο!! Αφού σκέφτομαι να πάω απευθείας ιδιωτικά να κάνω μια εξωσωματική γτ δεν ξέρω αν έχω την υπομονή να περιμένω επιτροπές εξετάσεις και λοιπά!

Κρίμα μωρέ κορίτσι μου που ταλαιπωρήθηκες έτσι..... επαφές δεν είχατε καθόλου μπας και έγινε το καλό.....γιατί εγώ πάντα είχα επαφές και πριν και μετά την σπερματέγχυση.....

Εγώ θα έλεγα να κάνεις ακόμα μια απόπειρα σπερματέγχυσης απλά με πιο στενή παρακολούθηση μην έχεις πάλι τα ίδια......

Μην απελπίζεσαι είχες και καλή ανταπόκριση στις ενέσεις.....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, konik είπε:

Κρίμα μωρέ κορίτσι μου που ταλαιπωρήθηκες έτσι..... επαφές δεν είχατε καθόλου μπας και έγινε το καλό.....γιατί εγώ πάντα είχα επαφές και πριν και μετά την σπερματέγχυση.....

Εγώ θα έλεγα να κάνεις ακόμα μια απόπειρα σπερματέγχυσης απλά με πιο στενή παρακολούθηση μην έχεις πάλι τα ίδια......

Μην απελπίζεσαι είχες και καλή ανταπόκριση στις ενέσεις.....

Είχαμε επαφές αλλά η τελευταία ήταν 3 μέρες πριν σκάσουν..και την ημέρα που είδαμε ότι είχαν σκάσει... με βάση την ημερομηνία που υπολογίζει ο γιατρός!! Περιμένω Κυριακή να αδιαθετισω.. και μετά βλέπουμε! 

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2021 at 4:28 ΜΜ, Sofia-Lilian είπε:

Κορίτσια Χριστός Ανέστη!! Τα δικά μου τα νέα είναι για γέλια ή για κλάματα.. δεν ξέρω τι να κάνω πλέον!! Σας είχα πει ότι πάμε πολύ καλά..είχαμε με τις ενέσεις 6 ωάρια.. μεγάλωναν όλα μαζί.. είμασταν σε επικοινωνία με το κέντρο.. κάνω υπέρηχο είχαμε 2 τέλεια και άλλα δύο μικρότερα.. υπολογίζει μέρες ο γιατρός και μου λέει έρχεσαι για υπέρηχο και τελευταία ένεση την τάδε μέρα! Είχαν σκάσει λοιπόν! Έφαγα όλες τις ενέσεις τζάμπα.. δεν προλάβαμε να κάνουμε οβιτρελ άρα ούτε ωορρηξία άρα δεν έγινε και σπερματεγχυση!

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.. είμαστε ακόμη σε σκέψη μεχρι να ρθει η περίοδος.. να προσπαθήσουμε με σπερματεγχυση ή να πάμε απευθείας σε εξωσωματική... Πραγματικά η ψυχολογική κούραση έχει βαρεσει κόκκινο!! Αφού σκέφτομαι να πάω απευθείας ιδιωτικά να κάνω μια εξωσωματική γτ δεν ξέρω αν έχω την υπομονή να περιμένω επιτροπές εξετάσεις και λοιπά!

Γεια σου κορίτσι και αληθώς ! 

Κρίμα που δεν πέτυχε αυτός ο κύκλος αλλά μην απογοητεύεσαι. Τι σου είπε ο γιατρός ? Πιστεύει καλύτερα είναι να ξαναπροσπαθήσετε με σπερματεγχυση? 

Εμείς που έχουμε θέμα με το σπέρμα για την ώρα (γιατί εγώ ορμονικές εξετάσεις δεν έχω κάνει ακόμα παρά μόνο σπερμοδιαγραμμα έχουμε κάνει, συν κάτι απλες δικές μου προγεστερόνη και προλακτίνη και οι δικές μου ήταν οκ ) μας είπε ότι η σπερματεγχυση δεν θα έχει αποτέλεσμα σε εμάς και δεν αξίζει καν να προσπαθήσουμε αλλά να πάμε σε εξωσωματικη σε λίγους μήνες. Οπότε τώρα είμαστε στο περίμενε για 1-2 μήνες και θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά. Περιμένω να αδιαθετησω εκτός και αν έχει γίνει θαύμα άλλα που ! Αμφιβάλλω, κρατάω μικρό καλάθι πλέον. 

Μου κάνει εντύπωση πως σκασανε όμως, δεν θα έπρεπε να το ελέγχει ο γιατρός με τη κατάλληλη δοσολογία αυτο? Βέβαια δεν έχω καμία γνώση καθώς δεν έχω κάνει καμία τέτοια προσπάθεια... 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Γεια σου κορίτσι και αληθώς ! 

Κρίμα που δεν πέτυχε αυτός ο κύκλος αλλά μην απογοητεύεσαι. Τι σου είπε ο γιατρός ? Πιστεύει καλύτερα είναι να ξαναπροσπαθήσετε με σπερματεγχυση? 

Εμείς που έχουμε θέμα με το σπέρμα για την ώρα (γιατί εγώ ορμονικές εξετάσεις δεν έχω κάνει ακόμα παρά μόνο σπερμοδιαγραμμα έχουμε κάνει, συν κάτι απλες δικές μου προγεστερόνη και προλακτίνη και οι δικές μου ήταν οκ ) μας είπε ότι η σπερματεγχυση δεν θα έχει αποτέλεσμα σε εμάς και δεν αξίζει καν να προσπαθήσουμε αλλά να πάμε σε εξωσωματικη σε λίγους μήνες. Οπότε τώρα είμαστε στο περίμενε για 1-2 μήνες και θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά. Περιμένω να αδιαθετησω εκτός και αν έχει γίνει θαύμα άλλα που ! Αμφιβάλλω, κρατάω μικρό καλάθι πλέον. 

Μου κάνει εντύπωση πως σκασανε όμως, δεν θα έπρεπε να το ελέγχει ο γιατρός με τη κατάλληλη δοσολογία αυτο? Βέβαια δεν έχω καμία γνώση καθώς δεν έχω κάνει καμία τέτοια προσπάθεια... 

Κορίτσι μου όλη την ευθύνη την έχει ο γιατρός... Άργησε να με δει.. τις τελευταίες μέρες θέλει μέρα παρά μέρα.. εμένα μου είπε να πάω 4 μέρες μετά.. τώρα μας είπε να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε.. αν θέλουμε να κάνουμε άλλη μια σπερματεγχυση μιας και έχουμε την οβιτρελ και μια ένεση που περίσσεψε και ανταποκρίνομαι πολύ καλά σε μικρή δόση ή να πάμε απευθείας σε εξωσωματική...εμείς δεν έχουμε κανένα θέμα με το σπέρμα.. ίσα ίσα.. το θέμα ήταν οι συμφυσεις που αφαιρέθηκαν λαπαροσκοπικα.. και οι πολυκυστικες.. αλλά με σταθερό κύκλο! 

16 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Γεια σου κορίτσι και αληθώς ! 

Κρίμα που δεν πέτυχε αυτός ο κύκλος αλλά μην απογοητεύεσαι. Τι σου είπε ο γιατρός ? Πιστεύει καλύτερα είναι να ξαναπροσπαθήσετε με σπερματεγχυση? 

Εμείς που έχουμε θέμα με το σπέρμα για την ώρα (γιατί εγώ ορμονικές εξετάσεις δεν έχω κάνει ακόμα παρά μόνο σπερμοδιαγραμμα έχουμε κάνει, συν κάτι απλες δικές μου προγεστερόνη και προλακτίνη και οι δικές μου ήταν οκ ) μας είπε ότι η σπερματεγχυση δεν θα έχει αποτέλεσμα σε εμάς και δεν αξίζει καν να προσπαθήσουμε αλλά να πάμε σε εξωσωματικη σε λίγους μήνες. Οπότε τώρα είμαστε στο περίμενε για 1-2 μήνες και θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά. Περιμένω να αδιαθετησω εκτός και αν έχει γίνει θαύμα άλλα που ! Αμφιβάλλω, κρατάω μικρό καλάθι πλέον. 

Μου κάνει εντύπωση πως σκασανε όμως, δεν θα έπρεπε να το ελέγχει ο γιατρός με τη κατάλληλη δοσολογία αυτο? Βέβαια δεν έχω καμία γνώση καθώς δεν έχω κάνει καμία τέτοια προσπάθεια... 

Εσένα κορίτσι μου γτ σου είπε κατευθείαν εξωσωματική?? Απ' τη στιγμή που είχες εγκυμοσύνη άσχετα αν ήταν εξωμήτρια .. σημαίνει ότι το σπέρμα κάνει τη δουλειά του μια χαρά.. σκέψου ότι χρειάζεται μόνο ένα σπερματοζωάριο.. άσε που στην σπερματεγχυση το επεξεργάζονται και το κάνουν πιο δυνατό!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Sofia-Lilian είπε:

Κορίτσι μου όλη την ευθύνη την έχει ο γιατρός... Άργησε να με δει.. τις τελευταίες μέρες θέλει μέρα παρά μέρα.. εμένα μου είπε να πάω 4 μέρες μετά.. τώρα μας είπε να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε.. αν θέλουμε να κάνουμε άλλη μια σπερματεγχυση μιας και έχουμε την οβιτρελ και μια ένεση που περίσσεψε και ανταποκρίνομαι πολύ καλά σε μικρή δόση ή να πάμε απευθείας σε εξωσωματική...εμείς δεν έχουμε κανένα θέμα με το σπέρμα.. ίσα ίσα.. το θέμα ήταν οι συμφυσεις που αφαιρέθηκαν λαπαροσκοπικα.. και οι πολυκυστικες.. αλλά με σταθερό κύκλο! 

Εσένα κορίτσι μου γτ σου είπε κατευθείαν εξωσωματική?? Απ' τη στιγμή που είχες εγκυμοσύνη άσχετα αν ήταν εξωμήτρια .. σημαίνει ότι το σπέρμα κάνει τη δουλειά του μια χαρά.. σκέψου ότι χρειάζεται μόνο ένα σπερματοζωάριο.. άσε που στην σπερματεγχυση το επεξεργάζονται και το κάνουν πιο δυνατό!

Καλά είναι δυνατόν ενώ κανείς διέγερση να σου πει να πας μετά από 4 ολόκληρες μέρες????? Εμένα είχε τύχει να με κοιτάει και μια φορά την ημέρα..... Μήπως να έψαχνες για άλλον γιατρό να κάνεις την προσπάθεια σου για σπερματέγχυση????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...