Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

1 hour ago, Zzeezze είπε:

Βρήκα την καμπύλη, καμπύλη ζαχάρου γραφει. Δηλαδή τις προηγούμενες 7, τπτ απολύτως? Καμία εμφύτευση, αποβολή τπτ?? Δεν μπορώ καν να φανταστώ τι πέρασες! 

Λοιπόν έχω κ μια αστεία ιστορία να σας πω, που συνέβη σε ένα γνωστό μου ζευγάρι.. Λοιπόν, η κοπέλα είχε πρόωρη ωοθυλακικη ανεπάρκεια, αν το λέω σωστά, έκανε 8 εξωσωματικές, κ στο τέλος ξέρετε τι έγινε????????? Τα έφτιαξε με τον εξωσωματικο της! 

Τιποτα το απόλυτο μηδέν!  

 Καλα γέλασα παρά πολυ! Δεν περίμενα με τιποτα αυτο το τελος της ιστορίας.! Βεβαια ξερω ενα πολυ μεγάλο ονομα στον χώρο που αυτο έκανε τα έφτιαξε με ασθενή που πήγαινε για  εξωσωματική. Και την παντρεύτηκε κιόλας.

τι τιμές ειχε η καμπύλη σου;

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Τιποτα το απόλυτο μηδέν!  

 Καλα γέλασα παρά πολυ! Δεν περίμενα με τιποτα αυτο το τελος της ιστορίας.! Βεβαια ξερω ενα πολυ μεγάλο ονομα στον χώρο που αυτο έκανε τα έφτιαξε με ασθενή που πήγαινε για  εξωσωματική. Και την παντρεύτηκε κιόλας.

τι τιμές ειχε η καμπύλη σου;

84, 96 και 87

Ναι μιλάμε αληθινή ιστορία συνέβη πρόσφατα... Κρίμα.. Σκέψου την ψυχολογία της.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Zzeezze είπε:

Λοιπόν έχω κ μια αστεία ιστορία να σας πω, που συνέβη σε ένα γνωστό μου ζευγάρι.. Λοιπόν, η κοπέλα είχε πρόωρη ωοθυλακικη ανεπάρκεια, αν το λέω σωστά, έκανε 8 εξωσωματικές, κ στο τέλος ξέρετε τι έγινε????????? Τα έφτιαξε με τον εξωσωματικο της! 

Είναι κ αυτό μια λύση… γλυτωνεις τα έξοδα χαχα :-D

  • Χαχα 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2021 at 2:19 ΜΜ, Zzeezze είπε:

Κορίτσια! Μου είπε ο γιατρός να πάει ο άνδρας μου σε ειδικό Ανδρολογο, αλλά δεν γνωρίζουμε κανέναν! 

Εγώ δεν ξέρω κάποιον γτ δεν μας χρειάστηκε, αλλά έχω μια φίλη που έκανε πριν λίγες μέρες ωοληψια κ ο άντρας της έχει ολιγοασθενοσπερμια. Θα την ρωτήσω αν πήγαν σε κάποιον κ ήταν καλος να μου δώσει στοιχεία.


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Καλησπέρα σας! Πως πάτε κορίτσια μου? εχετε νεότερα;

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ έχω πάρει όλα τα φάρμακα είναι έτοιμα για να ξεκινήσουμε εξωσωματικη! Αυτό που περιμένω να έρθει για να ξεκινήσω είναι η ακατανομαστη! Αλλά δεν λέει να έρθει η καταραμένη και έτσι καθυστερω κι άλλο! Σήμερα είναι 19η ημέρα μετά την ωορρηξία και ακόμα τίποτα έχω ακόμα αυξημένη θερμοκρασία... Έκανα τη τρίτη προχτές ένα τεστ early predictor και ήταν πιο αρνητικό πεθαίνεις... Έχω πονακια ήπια στη μέση χαμηλά όμως εδώ και μέρες.... Σε φάση που λέω θα έρθει αλλά δεν έρχεται...λέω μήπως φταίει η αντιβίωση που είχα πάρει πριν μέρες αλλά μπορεί και όχι ... Εσυ κορίτσι μου σε τι φάση είσαι ?

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ έχω πάρει όλα τα φάρμακα είναι έτοιμα για να ξεκινήσουμε εξωσωματικη! Αυτό που περιμένω να έρθει για να ξεκινήσω είναι η ακατανομαστη! Αλλά δεν λέει να έρθει η καταραμένη και έτσι καθυστερω κι άλλο! Σήμερα είναι 19η ημέρα μετά την ωορρηξία και ακόμα τίποτα έχω ακόμα αυξημένη θερμοκρασία... Έκανα τη τρίτη προχτές ένα τεστ early predictor και ήταν πιο αρνητικό πεθαίνεις... Έχω πονακια ήπια στη μέση χαμηλά όμως εδώ και μέρες.... Σε φάση που λέω θα έρθει αλλά δεν έρχεται...λέω μήπως φταίει η αντιβίωση που είχα πάρει πριν μέρες αλλά μπορεί και όχι ... Εσυ κορίτσι μου σε τι φάση είσαι ?

Μπραβο βρε κορίτσι! αντε καλή επιτυχία! οταν την θέλουμε ποτέ δεν έρχετε! θα πάνε ολα καλα θα δεις! και εγω σε φάση που περιμένω να περάσω 13/7 επιτροπή και την Παρασκευη έχω και υστεροσκόπιση. Λέω να τα κάνω όλα για να αποκλείσω τυχόν άλλους παράγοντες! αχ τι τραβάμε ελπίζω τουλάχιστόν για καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2021 at 7:06 ΠΜ, Zzeezze είπε:

84, 96 και 87

Ναι μιλάμε αληθινή ιστορία συνέβη πρόσφατα... Κρίμα.. Σκέψου την ψυχολογία της.... 

Ποσο ευαλωτες γινομαστε τελικα 

Ελπιζω ο γιατρος να ηταν λιγο ομορφουλης αχαχχαχ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοριτσια μου σήμερα έκανα τη δεύτερη σπερματέγχυση κ τελευταία… αν δεν πιάσει πάμε ολοταχώς για εξωσωματική. Πήγα τόσο χαλαρή κ αναίσθητη σήμερα… στο παπ πιο πολύ αγχώνομαι. Χαχα 

το μόνο άγχος μου ήταν μην δεν ακούσει ο άντρας μου το ξυπνητήρι το πρωί (έχουμε θεματάκι με το ξύπνημα) για να πάει να δώσει σπερμα. 
εντωμεταξυ έκανα την σπερματέγχυση κατά τις 11 παρα κ άρχισα να έχω πόνους ωορρηξιας δεξιά που ήταν κ το κυρίαρχο ωοθηλακιο κατά το μεσημέρι… κ τεστ ωορρηξιας που έκανα από περιέργεια είναι ακόμα καραθετικο! Στην προηγούμενη σπερματέγχυση ήταν θετικό το προηγούμενο βράδυ κ μετά άρχισε να είναι αχνη η γραμμή. Περίεργα πράγματα…αλλά με τόσα φάρμακα τι να πεις… 

αποψε ξεκινάω κ ουτροτζεσταν κολπικά. Εσάς ποσα ουτροτζεσταν σας είχαν πει να παίρνετε μέσα στη μέρα; Εμένα μου είπε ένα κάθε βράδυ αλλά μου φαίνεται λίγο… εδώ στη θεραπεία για τη ρύθμιση του κύκλου μου είχε πει να παίρνω δυο, ένα πρωί κ ένα βράδυ… 

εκανα κ κάτι εξετάσεις που μου έγραψε ο ενδοκρινολόγος μου… ανέβηκε η άτιμη η D μου που ήταν τον Σεπτέμβρη 16!!! Τώρα είναι 60 κ μου είπε να παίρνω βιταμίνη κάθε 3 μέρες… έπεσε η χοληστερίνη μου κ το ζάχαρο μου κ η γλυκοζυλιωμενη… :D κ η tsh μου είναι ακριβώς 1,5…. Μακάρι να βοηθήσουν όλα κ να γίνει το θαύμα μπας κ γλυτωσουμε το 3χιλιαρο χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Λοιπόν κοριτσια μου σήμερα έκανα τη δεύτερη σπερματέγχυση κ τελευταία… αν δεν πιάσει πάμε ολοταχώς για εξωσωματική. Πήγα τόσο χαλαρή κ αναίσθητη σήμερα… στο παπ πιο πολύ αγχώνομαι. Χαχα 

το μόνο άγχος μου ήταν μην δεν ακούσει ο άντρας μου το ξυπνητήρι το πρωί (έχουμε θεματάκι με το ξύπνημα) για να πάει να δώσει σπερμα. 
εντωμεταξυ έκανα την σπερματέγχυση κατά τις 11 παρα κ άρχισα να έχω πόνους ωορρηξιας δεξιά που ήταν κ το κυρίαρχο ωοθηλακιο κατά το μεσημέρι… κ τεστ ωορρηξιας που έκανα από περιέργεια είναι ακόμα καραθετικο! Στην προηγούμενη σπερματέγχυση ήταν θετικό το προηγούμενο βράδυ κ μετά άρχισε να είναι αχνη η γραμμή. Περίεργα πράγματα…αλλά με τόσα φάρμακα τι να πεις… 

αποψε ξεκινάω κ ουτροτζεσταν κολπικά. Εσάς ποσα ουτροτζεσταν σας είχαν πει να παίρνετε μέσα στη μέρα; Εμένα μου είπε ένα κάθε βράδυ αλλά μου φαίνεται λίγο… εδώ στη θεραπεία για τη ρύθμιση του κύκλου μου είχε πει να παίρνω δυο, ένα πρωί κ ένα βράδυ… 

εκανα κ κάτι εξετάσεις που μου έγραψε ο ενδοκρινολόγος μου… ανέβηκε η άτιμη η D μου που ήταν τον Σεπτέμβρη 16!!! Τώρα είναι 60 κ μου είπε να παίρνω βιταμίνη κάθε 3 μέρες… έπεσε η χοληστερίνη μου κ το ζάχαρο μου κ η γλυκοζυλιωμενη… :D κ η tsh μου είναι ακριβώς 1,5…. Μακάρι να βοηθήσουν όλα κ να γίνει το θαύμα μπας κ γλυτωσουμε το 3χιλιαρο χαχαχα

Καλημέρα! Θυμάμαι στον προηγούμενο κύκλο την είχαμε κάνει περίπου την ίδια μέρα την σπερματεγχυση. Και εγώ έκανα δεύτερη με κλομιφαινη αυτή τη φορά, αλλά πριν ακριβώς μια βδομάδα το Σάββατο δηλαδή. Περίπου πόσο είναι ο κύκλος σου? Εγώ παίρνω ένα ουτροτζεσταν κάθε βράδυ αλλά από το στόμα δεν μου είπε κολπικά.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Enik είπε:

Καλημέρα! Θυμάμαι στον προηγούμενο κύκλο την είχαμε κάνει περίπου την ίδια μέρα την σπερματεγχυση. Και εγώ έκανα δεύτερη με κλομιφαινη αυτή τη φορά, αλλά πριν ακριβώς μια βδομάδα το Σάββατο δηλαδή. Περίπου πόσο είναι ο κύκλος σου? Εγώ παίρνω ένα ουτροτζεσταν κάθε βράδυ αλλά από το στόμα δεν μου είπε κολπικά.

 

Καλημέρα! Ήταν 31 μέρες ο προηγουμενος κύκλος… είχα κάνει τη σπερματέγχυση τη 16η μέρα. Τωρα αυτή τη φορά την έκανα 15η, είχα ένα ωοθηλακιο 20χιλ την 13η κ έκανα οβιτρελ το βράδυ στις 11. Κ τις δυο φορές με κλομιφεν κ οβιτρελ τις έκανα. Από λίγο ψάξιμο που έκανα άλλοι δίνουν ένα ουτροτζεσταν κάθε βράδυ κ άλλοι δίνουν 3 πρωί μεσημέρι βράδυ… 


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Patataki83 είπε:

Καλημέρα! Ήταν 31 μέρες ο προηγουμενος κύκλος… είχα κάνει τη σπερματέγχυση τη 16η μέρα. Τωρα αυτή τη φορά την έκανα 15η, είχα ένα ωοθηλακιο 20χιλ την 13η κ έκανα οβιτρελ το βράδυ στις 11. Κ τις δυο φορές με κλομιφεν κ οβιτρελ τις έκανα. Από λίγο ψάξιμο που έκανα άλλοι δίνουν ένα ουτροτζεσταν κάθε βράδυ κ άλλοι δίνουν 3 πρωί μεσημέρι βράδυ… 

Α έχεις μεγαλύτερο κύκλο. Εγώ έχω 27 μέρες κυκλο. Κλομιφαινη πόσα χαπακια πήρες? εγώ ένα πρωί κ ένα βράδυ. Κ έκανα αρκετά 3 αριστερά καλά, και άλλα 2 δεξιά αλλά όχι τόσο καλά μου είπε.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Λοιπόν κοριτσια μου σήμερα έκανα τη δεύτερη σπερματέγχυση κ τελευταία… αν δεν πιάσει πάμε ολοταχώς για εξωσωματική. Πήγα τόσο χαλαρή κ αναίσθητη σήμερα… στο παπ πιο πολύ αγχώνομαι. Χαχα 

το μόνο άγχος μου ήταν μην δεν ακούσει ο άντρας μου το ξυπνητήρι το πρωί (έχουμε θεματάκι με το ξύπνημα) για να πάει να δώσει σπερμα. 
εντωμεταξυ έκανα την σπερματέγχυση κατά τις 11 παρα κ άρχισα να έχω πόνους ωορρηξιας δεξιά που ήταν κ το κυρίαρχο ωοθηλακιο κατά το μεσημέρι… κ τεστ ωορρηξιας που έκανα από περιέργεια είναι ακόμα καραθετικο! Στην προηγούμενη σπερματέγχυση ήταν θετικό το προηγούμενο βράδυ κ μετά άρχισε να είναι αχνη η γραμμή. Περίεργα πράγματα…αλλά με τόσα φάρμακα τι να πεις… 

αποψε ξεκινάω κ ουτροτζεσταν κολπικά. Εσάς ποσα ουτροτζεσταν σας είχαν πει να παίρνετε μέσα στη μέρα; Εμένα μου είπε ένα κάθε βράδυ αλλά μου φαίνεται λίγο… εδώ στη θεραπεία για τη ρύθμιση του κύκλου μου είχε πει να παίρνω δυο, ένα πρωί κ ένα βράδυ… 

εκανα κ κάτι εξετάσεις που μου έγραψε ο ενδοκρινολόγος μου… ανέβηκε η άτιμη η D μου που ήταν τον Σεπτέμβρη 16!!! Τώρα είναι 60 κ μου είπε να παίρνω βιταμίνη κάθε 3 μέρες… έπεσε η χοληστερίνη μου κ το ζάχαρο μου κ η γλυκοζυλιωμενη… :D κ η tsh μου είναι ακριβώς 1,5…. Μακάρι να βοηθήσουν όλα κ να γίνει το θαύμα μπας κ γλυτωσουμε το 3χιλιαρο χαχαχα

Μπράβο κορίτσι μου καλά αποτελέσματα σου εύχομαι σε λίγες ημέρες να μας πεις μια τεράστια χοριακη ! Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι και να ξεκουράζεσαι ! Όπως και να έχει έγκυος θα μείνεις με τον έναν ή τον άλλο τρόπο αυτό να σκέφτεσαι... Μακάρι να μην χρειαστεί η εξωσωματική στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Enik είπε:

Α έχεις μεγαλύτερο κύκλο. Εγώ έχω 27 μέρες κυκλο. Κλομιφαινη πόσα χαπακια πήρες? εγώ ένα πρωί κ ένα βράδυ. Κ έκανα αρκετά 3 αριστερά καλά, και άλλα 2 δεξιά αλλά όχι τόσο καλά μου είπε.

Εγώ σε αυτό τον κύκλο έκανα ένα μόνο από δεξιά… απογοητεύτηκα κάπως αλλά δεν πειράζει. Αν είναι το τυχερό να πιάσει θα πιάσει. Στον προηγούμενο κύκλο είχα κάνει δυο μεγάλα δεξιά πάλι κ 3 μικρά από αριστερά αλλά κ εμένα μου είπε τα μικρά δεν ήταν καλά.

7 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου καλά αποτελέσματα σου εύχομαι σε λίγες ημέρες να μας πεις μια τεράστια χοριακη ! Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι και να ξεκουράζεσαι ! Όπως και να έχει έγκυος θα μείνεις με τον έναν ή τον άλλο τρόπο αυτό να σκέφτεσαι... Μακάρι να μην χρειαστεί η εξωσωματική στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου...

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας! Κ εγώ αυτό λέω… μακάρι να μη χρειαστεί αλλά είναι μεγάλη ανακούφιση ότι την έχω σαν plan B κ με έχει βοηθήσει πολύ για να μην είμαι αγχωμένη αυτή τη φορά.

12 ώρες πρίν, Enik είπε:

Α έχεις μεγαλύτερο κύκλο. Εγώ έχω 27 μέρες κυκλο. Κλομιφαινη πόσα χαπακια πήρες? εγώ ένα πρωί κ ένα βράδυ. Κ έκανα αρκετά 3 αριστερά καλά, και άλλα 2 δεξιά αλλά όχι τόσο καλά μου είπε.

Α ξέχασα… κ εγώ δυο έπαιρνα… ένα πρωί κ ένα βράδυ αλλά δεν ήθελαν να μου κάνουν την τιμή να βγουν περισσότερα αυγουλακια αυτή τη φορά. 


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...