Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ξυπναει καθε μερα στον υπνο του κλαιγοντας


nikosp

Recommended Posts

ο γιος μου ειναι 2 ετων κιναπο την ηλικια των 7 μηνων ξυπναει καθε βραδυ κλαιγοντας γοερα. το ειπα στην παιδιατρο δεν εδωσε τοσο σημασια. τον εχω παρακολουθησει και κανει οπως κοιμαται  στο μαξιλαρι 3 με 4 φορες αλλαζει πλευρο και μετα αρχιζει το κλαμα. μπαινουμε μεσα τον παιρνουμε λιγο αγκαλια μεσα σε 5 λεπτα ησυχαζει και ξανακοιμαται. το κανει μονο το βραδυ καθολου μεσημερια επισης το κανει μεσα στην πρωτη μια ωρα συνηθως το πολυ 2.το εχει κανει καποιες φορες και στισ 5 ωρες αλλα ελαχιστες φορες. επισης το εχει κανει και δυο η τρεις φορες σε μια νυχτα παλι. ελαχιστες φορες. καποιες φορες κλαιει και για ενα τεταρτο 20 λεπτα. εχω ανησυχησει πολυ δεν ξερω τι να κανω. δεν φαινεται σαν επιληψια αλλα εγω φοβαμαι πολυ μηπως παθαινει επιληψια. εχει καποιος εμπειρια να με βοηθησει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nikosp είπε:

ο γιος μου ειναι 2 ετων κιναπο την ηλικια των 7 μηνων ξυπναει καθε βραδυ κλαιγοντας γοερα. το ειπα στην παιδιατρο δεν εδωσε τοσο σημασια. τον εχω παρακολουθησει και κανει οπως κοιμαται  στο μαξιλαρι 3 με 4 φορες αλλαζει πλευρο και μετα αρχιζει το κλαμα. μπαινουμε μεσα τον παιρνουμε λιγο αγκαλια μεσα σε 5 λεπτα ησυχαζει και ξανακοιμαται. το κανει μονο το βραδυ καθολου μεσημερια επισης το κανει μεσα στην πρωτη μια ωρα συνηθως το πολυ 2.το εχει κανει καποιες φορες και στισ 5 ωρες αλλα ελαχιστες φορες. επισης το εχει κανει και δυο η τρεις φορες σε μια νυχτα παλι. ελαχιστες φορες. καποιες φορες κλαιει και για ενα τεταρτο 20 λεπτα. εχω ανησυχησει πολυ δεν ξερω τι να κανω. δεν φαινεται σαν επιληψια αλλα εγω φοβαμαι πολυ μηπως παθαινει επιληψια. εχει καποιος εμπειρια να με βοηθησει; 

Καλησπέρα μήπως είναι από τ δοντακια του φαίνεται ν ποναει η ν το ενοχλεί κάτι? Εμένα αυτό ακριβώς το έκανε η μικρή μου από δόντια ειδικά όταν έβγαζε κυνόδοντες κ τραπεζίτες τώρα είναι δύο κ ακόμα κάποια βραδιά που ζοριζεται το κάνει με λίγο ντεπον όμως ηρεμεί αμέσως.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Καλησπέρα μήπως είναι από τ δοντακια του φαίνεται ν ποναει η ν το ενοχλεί κάτι? Εμένα αυτό ακριβώς το έκανε η μικρή μου από δόντια ειδικά όταν έβγαζε κυνόδοντες κ τραπεζίτες τώρα είναι δύο κ ακόμα κάποια βραδιά που ζοριζεται το κάνει με λίγο ντεπον όμως ηρεμεί αμέσως.

μα το κανει απο εξι μηνων και ειναι 2 χρονων. απο την αλλη σκεφτομαι καθε μερα επιληψια; και μονο το βραδυ; δεν ξερω τινλ να πω

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp είπε:

μα το κανει απο εξι μηνων και ειναι 2 χρονων. απο την αλλη σκεφτομαι καθε μερα επιληψια; και μονο το βραδυ; δεν ξερω τινλ να πω

Μάλλον από δοντακια κ μένα από νωρίς το έκανε κ τώρα το έχει κοψει  η περνάει ανχος αποχωρισμού δοκιμάστε ν του δώσετε ντεπον το βράδυ πριν τον ύπνο αν είναι ανυσηχος η την ώρα που το κάνει βάλτε του λίγο ντεπον πάνω στα δοντακια που βγαίνουν η που μεγαλώνουν. Άλλο που μπορώ ν σκεφτώ είναι μήπως από έξι μηνών τον πήγατε σε άλλο δωμάτιο κ σας αναζητά επειδή είχε μάθει μαζί σας δε μπορώ ν σκεφτώ κάτι άλλο πάντως δε νομίζω ν είναι κάτι ανυσηχητικο κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό στο ύπνο αλλά κοιμούνται όλο το βράδυ αλλά καθόλου. Η επιληψία κάνει σπασμούς αυτό το ξέρω σίγουρα κ δεν είναι αυτό που περιγράφετε


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

απλα διαβαζω πως υπαρχουν πολλα ειδη επιληψιας. τον ειχαμε βγαλει απο πιο νωρις δεν εχει αγχος αποχωρισμου. δοντια βγαζει συνεχεια οπως ολα τα παιδια. σκεφτομαι να παω σε καποιον παιδονευρολογο μηπως μου πει κατι παραπανω. διαβαζω πολλαστο ιντερνετ κι εχω φοβηθει αρκετα. οι σπασμοι ξερω πως ειναι εκανε καινο αδερφος μου μικρος. εχω δει αλλα οπως σας ειπα υπαρχουν πολλων ειδων. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Η επιληψία πράγματι εχει πολλςς μορφές,  ωστόσο δεν αποκλείεται να εχει αγχος και να ξυπνά,  καποιον πονο και να ξυπνά,  η να εχςι ανασφαλεια η τρόμο νύχτας.  Ειναι η καλύτερη επιλογή να δειτε εναν παιδονευρολογο ο οποιος θα σας αποκλείσει οτιδηποτε οργανικό και θα ησυχάσετε :)

το ίντερνετ πολλες φορεςμας δεινει τοσο λαθος πληροφορίες... καλο ειναι να δειτε έναν ειδικό και να σας κατευθύνει για να μη ταραζεστε κ εσείς πιθανάχωρίς λογο! 

ολα να πανε καλα! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...