Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Natasa24 είπε:

      kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Δεν Μ έχει αναφέρει ο γιατρός τπτ για αυτό το εμβόλιο ενώ έχω ακούσει και από αλλού ότι πρέπει να το κάνουμε....

 

Εσείς κορίτσια το έχετε κάνει το συγκεκριμένο?

Και εγώ πρώτη φορά από τον γιατρό μου το άκουσα αυτό το εμβόλιο προστατεύει από αρκετά από ότι είδα αλλά εγώ είμαι φοβιτσιαρα και το σκέφτομαι συνεχώς! 

πρίν από 29 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Ούτε εμένα μου είπε κάτι για αυτό το εμβόλιο θα ρωτήσω την μαία μου.

Επίσης κορίτσια κ εγώ είχα διάρροια μια φορά μόνο και φοβήθηκα γιατί θυμάμαι από τα κορίτσια μου ότι συσχετίζεται με έναρξη τοκετού αλλά είναι ακόμα νωρίς για μένα .Γενικά ομως βλέπω πως εδώ κ μια βδομάδα η δυσκοιλιότητα έχει σχεδόν εξαφανιστεί.Επισης τα δικά σας μωράκια τα νιώθετε αρκετές φορές την ημέρα να μαζεύονται και να σκληραίνει το σημείο ?Με ανχωνει παρά πολύ αυτό γιατί δεν ξέρω αν όντως είναι το μωρό η είναι συσπάσεις ,τον νιώθω αρκετές φορές όταν είμαι ξαπλώμενει κ όταν περπατάω.

 

Έχω παρατηρήσει ότι μαζεύετε αριστερά συνήθως και έτυχε να είναι ο γιατρός μπροστά και τον ρώτησα και μου είπε ότι είναι το μωρό!!! Αν σου τύχει και εσένα εκείνη την στιγμή που θα είσαι στο γιατρό ρώτησε τον να είσαι σίγουρη!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Και εγώ πρώτη φορά από τον γιατρό μου το άκουσα αυτό το εμβόλιο προστατεύει από αρκετά από ότι είδα αλλά εγώ είμαι φοβιτσιαρα και το σκέφτομαι συνεχώς! 

Έχω παρατηρήσει ότι μαζεύετε αριστερά συνήθως και έτυχε να είναι ο γιατρός μπροστά και τον ρώτησα και μου είπε ότι είναι το μωρό!!! Αν σου τύχει και εσένα εκείνη την στιγμή που θα είσαι στο γιατρό ρώτησε τον να είσαι σίγουρη!! 

Καλημέρα το θέμα είναι ότι δεν μου έχει τύχει να το δει .Εμένα μαζευετε δεξιά αλλά πιάνει την μισή κοιλιά προς αριστερά την ώρα που σκληραίνει

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα το θέμα είναι ότι δεν μου έχει τύχει να το δει .Εμένα μαζευετε δεξιά αλλά πιάνει την μισή κοιλιά προς αριστερά την ώρα που σκληραίνει

Καλημέρα! Εγώ το καταλαβαίνω εκείνη την στιγμή μόνο αριστερά δεξιά είναι πολύ μαλακή η κοιλιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Ωσες εχετε κανει καισαρικη πως ηταν η αναρρωση? Μπορουσατε να κρατησετε το μωρακια σας αμεσως, να το αλλαζετε κτλ? Να οδηγειτε? Δουλειες?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Ούτε εμένα μου είπε κάτι για αυτό το εμβόλιο θα ρωτήσω την μαία μου.

Επίσης κορίτσια κ εγώ είχα διάρροια μια φορά μόνο και φοβήθηκα γιατί θυμάμαι από τα κορίτσια μου ότι συσχετίζεται με έναρξη τοκετού αλλά είναι ακόμα νωρίς για μένα .Γενικά ομως βλέπω πως εδώ κ μια βδομάδα η δυσκοιλιότητα έχει σχεδόν εξαφανιστεί.Επισης τα δικά σας μωράκια τα νιώθετε αρκετές φορές την ημέρα να μαζεύονται και να σκληραίνει το σημείο ?Με ανχωνει παρά πολύ αυτό γιατί δεν ξέρω αν όντως είναι το μωρό η είναι συσπάσεις ,τον νιώθω αρκετές φορές όταν είμαι ξαπλώμενει κ όταν περπατάω.

 

Πλέον έχω καταφέρει να ξεκαθαρίζω τις συσπάσεις αλλά δεν ξέρω να στο εξηγήσω ...είναι διαφορετικό το σφίξιμο των συσπάσεων από το μωρό...επίσης νιώθω το πέτρωμα σε όλη την κοιλιά αλλά ναι ένα σημείο στο φαλι είναι πιο φουσκωμένο....όταν είναι το μωρό συνήθως μετά ακολουθεί και κάποια άλλη κίνηση και έτσι το καταλαβαίνεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Δεν Μ έχει αναφέρει ο γιατρός τπτ για αυτό το εμβόλιο ενώ έχω ακούσει και από αλλού ότι πρέπει να το κάνουμε....

 

Εσείς κορίτσια το έχετε κάνει το συγκεκριμένο?

Καλημέρα ! Εμένα μου το έγραψε ο γιατρος από την προηγούμενη φορά που πήγα κ μου είπε να το κάνω 30-32η βδομάδα. Λέω να το κάνω την αλκή βδομάδα στην 31η που θα μπω στον 8ο. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Ούτε εμένα μου είπε κάτι για αυτό το εμβόλιο θα ρωτήσω την μαία μου.

Επίσης κορίτσια κ εγώ είχα διάρροια μια φορά μόνο και φοβήθηκα γιατί θυμάμαι από τα κορίτσια μου ότι συσχετίζεται με έναρξη τοκετού αλλά είναι ακόμα νωρίς για μένα .Γενικά ομως βλέπω πως εδώ κ μια βδομάδα η δυσκοιλιότητα έχει σχεδόν εξαφανιστεί.Επισης τα δικά σας μωράκια τα νιώθετε αρκετές φορές την ημέρα να μαζεύονται και να σκληραίνει το σημείο ?Με ανχωνει παρά πολύ αυτό γιατί δεν ξέρω αν όντως είναι το μωρό η είναι συσπάσεις ,τον νιώθω αρκετές φορές όταν είμαι ξαπλώμενει κ όταν περπατάω.

 

Κ γω το νιώθω αυτό κορίτσι μου να σκληραίνει . Εμένα μου είπε ότι είναι το μωρό . Αλλά κ συσπαση να ειναι ο γιατρος μου είπε ότι ειναι φυσιολογικό κ δν χρειάζεται να ανησυχω . 

10 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Και εγώ πρώτη φορά από τον γιατρό μου το άκουσα αυτό το εμβόλιο προστατεύει από αρκετά από ότι είδα αλλά εγώ είμαι φοβιτσιαρα και το σκέφτομαι συνεχώς! 

Έχω παρατηρήσει ότι μαζεύετε αριστερά συνήθως και έτυχε να είναι ο γιατρός μπροστά και τον ρώτησα και μου είπε ότι είναι το μωρό!!! Αν σου τύχει και εσένα εκείνη την στιγμή που θα είσαι στο γιατρό ρώτησε τον να είσαι σίγουρη!! 

Κ μένα μου ευτυχε το ίδιο κ το έδειξα στο γιατρό κ μου είπε ότι είναι το μωρό. Γτ εγώ εκείνες την ώρα που μαζεύεται νιώθω κ κίνηση του κ μετά τσουπ δινει κ μια κλωτσιά . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Έχετε καταθέσει τα δικαιολογητικά για το επίδομα κυοφορίας? Εγώ πήγα σήμερα στο ΙΚΑ να δώσω τα χαρτιά κ βγήκε αμέσως η απόφαση κ το ποσό που θα πάρω, μάλιστα ο υπάλληλος μου είπε ότι 20/09 θα μπουν στον λογαριασμό μου. Πολύ άμεσα... ενθουσιάστηκα με την ταχύτητα τους. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xrys1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Έχετε καταθέσει τα δικαιολογητικά για το επίδομα κυοφορίας? Εγώ πήγα σήμερα στο ΙΚΑ να δώσω τα χαρτιά κ βγήκε αμέσως η απόφαση κ το ποσό που θα πάρω, μάλιστα ο υπάλληλος μου είπε ότι 20/09 θα μπουν στον λογαριασμό μου. Πολύ άμεσα... ενθουσιάστηκα με την ταχύτητα τους. 

Καλά κοριτσι εσύ τ κάνεις?ναι αμέ....τα έχω πάρει κιόλας τα λεφτά ...είναι πολύ γρήγορο αυτό....επειδή δεν περνάς από επιτροπή για  αυτό....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Καλά κοριτσι εσύ τ κάνεις?ναι αμέ....τα έχω πάρει κιόλας τα λεφτά ...είναι πολύ γρήγορο αυτό....επειδή δεν περνάς από επιτροπή για  αυτό....

Μια χαρά!!! Τα ξοδέψες κιόλας να φανταστω??? Χαχαχαχα. Εγώ βασικά είχα ένα άγχος με όλο αυτό γιατί έχω ακριβώς 200 ένσημα που ζητούσε κ είμαι κ άνεργη. Δεν ήμουν σίγουρη δηλαδή αν θα τα δικαιούμαι αυτά τα χρήματα. 

Με τον γιατρό σου τι έγινε τελικά?? 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Καλημέρα ! Εμένα μου το έγραψε ο γιατρος από την προηγούμενη φορά που πήγα κ μου είπε να το κάνω 30-32η βδομάδα. Λέω να το κάνω την αλκή βδομάδα στην 31η που θα μπω στον 8ο. 

Εγώ το έκανα σήμερα το πρωί δεν ήταν τίποτα τελικά τσάμπα ο φόβος μου αλλά τκ να κάνω που είμαι φοβιτσιαρα!!!Ο φαρμακοποιός μου είπε ότι είναι αυτό που κάνουν τα μωρά στην ουσία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Penny28 είπε:

Εγώ το έκανα σήμερα το πρωί δεν ήταν τίποτα τελικά τσάμπα ο φόβος μου αλλά τκ να κάνω που είμαι φοβιτσιαρα!!!Ο φαρμακοποιός μου είπε ότι είναι αυτό που κάνουν τα μωρά στην ουσία!!

Κάλε ναι δν είναι τπτ δν χρειάζεται να φοβάσαι. Ναι αυτό που κάνουν κ τα μωρά είναι ,νομίζω το κάνουν από 3μηνων κ μετά ,δν είμαι κ σίγουρη , κ μου είπε ο γιατρος το κάνουμε εμείς τώρα για να έχουν αυτά αντισώματα μέχρι να έρθει η ώρα να κάνουν το εμβόλιο . Γτ αν έρχεται ο ένας κ ο άλλος να βλέπει το μωρό μπορεί να κολλήσει πριν κάνει το εμβόλιο. Αν κ τώρα με τον κορονοιο εγώ δν πρόκειται να δεχτώ κόσμο στο σπιτι έτσι αλλιώς . Απλά θα έρχεται σε επαφή με τους γονείς μου τη γιαγιά μου ,οποτε καλύτερα να το κάνω να είμαι σίγουρη. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Έχετε καταθέσει τα δικαιολογητικά για το επίδομα κυοφορίας? Εγώ πήγα σήμερα στο ΙΚΑ να δώσω τα χαρτιά κ βγήκε αμέσως η απόφαση κ το ποσό που θα πάρω, μάλιστα ο υπάλληλος μου είπε ότι 20/09 θα μπουν στον λογαριασμό μου. Πολύ άμεσα... ενθουσιάστηκα με την ταχύτητα τους. 

Και εγώ θα πάω την Παρασκευή!!!Τι χαρτιά πηγές ?Εμένα μου έδωσαν ένα χαρτί το οποίο πάνω υπογραφή ο γιατρός πιο κάτω ο εργοδότης και κάτω εγώ ,μου είπε να πάω με αυτό .

1 ώρα πρίν, xrys1988 είπε:

Μια χαρά!!! Τα ξοδέψες κιόλας να φανταστω??? Χαχαχαχα. Εγώ βασικά είχα ένα άγχος με όλο αυτό γιατί έχω ακριβώς 200 ένσημα που ζητούσε κ είμαι κ άνεργη. Δεν ήμουν σίγουρη δηλαδή αν θα τα δικαιούμαι αυτά τα χρήματα. 

Με τον γιατρό σου τι έγινε τελικά?? 

 

 

 

Και εγώ έχω ανχως δεν είμαι σίγουρη αν έχω 200 ένσημα και δεν έχουν φανεί ακόμα και του Ιουλίου ούτε του Αυγούστου κ είμαι να σκάσω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Κάλε ναι δν είναι τπτ δν χρειάζεται να φοβάσαι. Ναι αυτό που κάνουν κ τα μωρά είναι ,νομίζω το κάνουν από 3μηνων κ μετά ,δν είμαι κ σίγουρη , κ μου είπε ο γιατρος το κάνουμε εμείς τώρα για να έχουν αυτά αντισώματα μέχρι να έρθει η ώρα να κάνουν το εμβόλιο . Γτ αν έρχεται ο ένας κ ο άλλος να βλέπει το μωρό μπορεί να κολλήσει πριν κάνει το εμβόλιο. Αν κ τώρα με τον κορονοιο εγώ δν πρόκειται να δεχτώ κόσμο στο σπιτι έτσι αλλιώς . Απλά θα έρχεται σε επαφή με τους γονείς μου τη γιαγιά μου ,οποτε καλύτερα να το κάνω να είμαι σίγουρη. 

Εμένα μου είπε ο γιατρός να το κάνουν και όποιος ασχοληθεί με το παιδί οι γιαγιάδες δηλαδή αλλά έχουν κάνει του κορονοϊου τώρα κοντά και δεν μπορούν να το κάνουν και αυτό...και εγώ δεν θα δεχτώ κόσμο και όποιος έρθει από γιαγιά παππού θα φοράνε μάσκα ούτως ή άλλως! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Και εγώ θα πάω την Παρασκευή!!!Τι χαρτιά πηγές ?Εμένα μου έδωσαν ένα χαρτί το οποίο πάνω υπογραφή ο γιατρός πιο κάτω ο εργοδότης και κάτω εγώ ,μου είπε να πάω με αυτό .

Και εγώ έχω ανχως δεν είμαι σίγουρη αν έχω 200 ένσημα και δεν έχουν φανεί ακόμα και του Ιουλίου ούτε του Αυγούστου κ είμαι να σκάσω 

Να σου πω την αλήθεια.... είχα μαζί μου ένα σωρό χαρτιά κ τελικά δεν μου ζήτησαν τίποτα. Εγώ είμαι άνεργη. Μου έδωσε να συμπληρώσω μια υπεύθυνη δήλωση. Κ το μόνο που κράτησε από τα χαρτιά είναι το χαρτί του γιατρού για την πιθανή ημερομηνία τοκετού. Τίποτε άλλο.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...