Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Δεν περιμενα ποτέ οτι θα μου αρεσε τοσο να συμμετεχω σε φόρουμ. Και ειναι και αυτό που ειπε η Αθηνά οτι δεν υπάρχει επίκριση, πολυ σημαντικό!!Ενω παρακολουθουσα απο την αρχη της εγκυμοσύνης μου και τις δυο ομάδες μέχρι να γεννησω εγραφα ελάχιστα, ομως τωρα ανυπομονω καθε μέρα να διαβασω τα νεα σας !!

Βιολέτα μου πως είστε, τα κορίτσια; Ο μπεμπακος σου; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Το πιο σημαντικό από όλα και αυτό που κάνει τη συνομιλία εδώ διαφορετική, είναι ότι δεν υπάρχει επίκριση κι ας μιλάμε ανώνυμα.. 

Ακριβώς!!! Στην ομάδα στηρίζουμε η μία την άλλη από την αρχή. 

@βιολετα3Εύχομαι τα κορίτσια σου να το περάσουν όσο καλύτερα γίνεται!!! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη ψυχοθεραπεια ειστε κοριτσια! Χωρις πλακα, το εννοω! Ειναι πολυ σημαντικο να μπορεις να πεις το πονο σου και να ξερεις οτι ο αλλος μπορει να σε νοιωσει γιατι ειστε στην ιδια μοιρα και δεν θα σου κουνησει το δαχτυλο ουτε θα σου κανει υποδειξεις. Εγω εδω εχω βαρεθει να ακουω υποδειξεις απο τον εναν και τον αλλον, ολοι οι ξερολες εδω μαζευτηκαν... 

Βιολετιτσα μου περαστικα σας ευχομαι, ολα καλα θα πανε παντως, ειμαι σιγουρη. Ευτυχως πλεον εχει γινει σαν απλη ιωση ολο αυτο και εισαι πολυ τυχερη που θηλαζεις κιολας. Αν δηλαδη κολλησεις, θα μπορεσεις να προστατεψεις τον μικρο σου! Εγω αυτο σκεφτομουν αυτες τις μερες, επειδη ειναι 2-3 μερες τωρα που κανω μονο μια αντληση την ημερα και πλεον ειμαι σε πληρη αποθηλασμο, σκεφτομουν "λες τωρα που σταματησα να κολλησουμε;" Γιατι δεν σας κρυβω οτι ενας απο τους λογους που επεμενα εστω και σε αυτο το ενα γευμα τη μερα ηταν ο covid. Κι εδω στα Χανια καθε μερα εχουμε τρελα νουμερα. Αρα σκεψου οτι εχεις ενα υπεροπλο για τον μικρουλη σου! Αλλα οπως σου ειπα και χτες, γνωριζω ηδη περιπτωσεις απο τον περιγυρο μου που στο ιδιο σπιτι δεν κολλησαν ολοι και σε καποιους δεν ειχε ουτε ενα σημπτωμα! Αλλα ειδικα σε παιδακια, οσα ξερω που το περασαν, ηταν πολυ ελαφρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ακόμα μία σελίδα για blw είναι το solidstarts, ρίξτε μια ματιά όσες ενδιαφέρεστε(:

έχει πολλές ωραίες ιδέες γενικά για γεύματα, οπότε ίσως ενδιαφέρει και όσες δίνουμε αλεσμένα για την ώρα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, itsathina είπε:

ακόμα μία σελίδα για blw είναι το solidstarts, ρίξτε μια ματιά όσες ενδιαφέρεστε(:

έχει πολλές ωραίες ιδέες γενικά για γεύματα, οπότε ίσως ενδιαφέρει και όσες δίνουμε αλεσμένα για την ώρα.

Μπήκα το είδα. Ωραίες πληροφορίες!!! Εγω παντως αυτό το gagging ποτέ μου πιστεύω δε θα το συνηθίσω. Βλέπω βιντεακια που οι μαμάδες αγερωχες συνεχίζουν να τραβαν βίντεο ενώ το παιδί το κάνει κ τρελαίνομαι. Είναι αντανάκλαστικο το ξέρω αλλά μ φαίνεται βουνό. Σίγουρα πάντως για κάνα 2μηνο ακομα θα τα δίνω αλεσμένα μετά όταν τον δω ότι μάθει καλά θα δω πως θα συνεχίσω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ,σήμερα κουραστικά παααρα πολύ να πηγαίνω πέρα δώθε με το μωρό αγκαλιά γιατί δεν κάθεται πουθενά ,είναι πολύ δύσκολο να πρέπει να φροντίσεις τα παιδιά κ να έχεις και ένα μωρό .Κάποια στιγμή ένιωσσ ότι δεν μπορώ άλλο θα καταρρευσω .Τα κορίτσια μου έχουν υψηλό πυρετό αλλά οκ από διάθεση μπορώ να πω καλη,κ πέρα από αυτό ήρθε να προστεθεί και ο εμετός .Ο μπεμπακος μου δεν βλέπω κάτι να με ανησυχεί μόνο η περισσότερη αγκαλιά που θέλει το είχαν κ πριν αυτό βέβαια αλλά τώρα παραεγινε ,λίγες μυξουλες που ήταν από πριν βγουν θετικές.θελω να πιστεύω κ εγώ ότι θα κολλήσω αφού γίνουν καλά τα κορίτσια γιατί δεν ξέρω πως ανταπεξέλθω 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ,σήμερα κουραστικά παααρα πολύ να πηγαίνω πέρα δώθε με το μωρό αγκαλιά γιατί δεν κάθεται πουθενά ,είναι πολύ δύσκολο να πρέπει να φροντίσεις τα παιδιά κ να έχεις και ένα μωρό .Κάποια στιγμή ένιωσσ ότι δεν μπορώ άλλο θα καταρρευσω .Τα κορίτσια μου έχουν υψηλό πυρετό αλλά οκ από διάθεση μπορώ να πω καλη,κ πέρα από αυτό ήρθε να προστεθεί και ο εμετός .Ο μπεμπακος μου δεν βλέπω κάτι να με ανησυχεί μόνο η περισσότερη αγκαλιά που θέλει το είχαν κ πριν αυτό βέβαια αλλά τώρα παραεγινε ,λίγες μυξουλες που ήταν από πριν βγουν θετικές.θελω να πιστεύω κ εγώ ότι θα κολλήσω αφού γίνουν καλά τα κορίτσια γιατί δεν ξέρω πως ανταπεξέλθω 

Δεν ειναι απόλυτο ότι θα κολλήσεις. Μη το σκέφτεσαι καν. Να περάσει όλο αυτό πολύ γρήγορα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Roulaa@ είπε:

Δεν ειναι απόλυτο ότι θα κολλήσεις. Μη το σκέφτεσαι καν. Να περάσει όλο αυτό πολύ γρήγορα!! 

Πραγματικά σας ευχαριστώ πολύ!!!!Με βοηθάτε πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ,σήμερα κουραστικά παααρα πολύ να πηγαίνω πέρα δώθε με το μωρό αγκαλιά γιατί δεν κάθεται πουθενά ,είναι πολύ δύσκολο να πρέπει να φροντίσεις τα παιδιά κ να έχεις και ένα μωρό .Κάποια στιγμή ένιωσσ ότι δεν μπορώ άλλο θα καταρρευσω .Τα κορίτσια μου έχουν υψηλό πυρετό αλλά οκ από διάθεση μπορώ να πω καλη,κ πέρα από αυτό ήρθε να προστεθεί και ο εμετός .Ο μπεμπακος μου δεν βλέπω κάτι να με ανησυχεί μόνο η περισσότερη αγκαλιά που θέλει το είχαν κ πριν αυτό βέβαια αλλά τώρα παραεγινε ,λίγες μυξουλες που ήταν από πριν βγουν θετικές.θελω να πιστεύω κ εγώ ότι θα κολλήσω αφού γίνουν καλά τα κορίτσια γιατί δεν ξέρω πως ανταπεξέλθω 

Εύχομαι να μην κολλήσετε καθόλου βασικά...συνηθως 3με 4 μέρες μετά υποχωρεί ο πυρετός ελπίζω και νωρίτερα καλή δύναμη σου εύχομαι!Δεν έχεις βοήθεια από πουθενά έστω με 2πλη μάσκα και γάντια μπορούν να σε βοηθήσουν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ερώτηση.. έχετε παρατηρήσει τα μωρά σας να πιάνουν τα αφτιά και το κεφάλι τους; 
Ξέρω ότι ειδικά με τα δόντια τραβάνε τα αφτιά τους, νιώθουν το κεφάλι τους βαρύ..
ίσως έχω διαβάσει πως είναι και αναπτυξιακό, γιατί καταλαβαίνουν ότι κάτι εξέχει από το κεφάλι τους.
Εμένα πιάνει και πίσω την κορυφή του κεφαλιού της και για να κοιμηθεί ή το τρίβει όταν είναι κουρασμένη..
Εσάς το κάνουν; Τρίβουν αφτιά, κεφάλι; Είναι άραγε κούραση όταν το κάνει; Είναι δόντια; Δεν το έχω αποκωδικοποιήσει ακόμα!
*όταν λέω τρίβει, εννοώ περνάει το χέρι της ή το πιάνει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , itsathina είπε:

Κορίτσια, ερώτηση.. έχετε παρατηρήσει τα μωρά σας να πιάνουν τα αφτιά και το κεφάλι τους; 
Ξέρω ότι ειδικά με τα δόντια τραβάνε τα αφτιά τους, νιώθουν το κεφάλι τους βαρύ..
ίσως έχω διαβάσει πως είναι και αναπτυξιακό, γιατί καταλαβαίνουν ότι κάτι εξέχει από το κεφάλι τους.
Εμένα πιάνει και πίσω την κορυφή του κεφαλιού της και για να κοιμηθεί ή το τρίβει όταν είναι κουρασμένη..
Εσάς το κάνουν; Τρίβουν αφτιά, κεφάλι; Είναι άραγε κούραση όταν το κάνει; Είναι δόντια; Δεν το έχω αποκωδικοποιήσει ακόμα!
*όταν λέω τρίβει, εννοώ περνάει το χέρι της ή το πιάνει

Ο δικός μου τρίβει τα ματάκια και κοκκινίζει εκεί η περιοχή στα φρυδακια όταν νυστάζει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Εύχομαι να μην κολλήσετε καθόλου βασικά...συνηθως 3με 4 μέρες μετά υποχωρεί ο πυρετός ελπίζω και νωρίτερα καλή δύναμη σου εύχομαι!Δεν έχεις βοήθεια από πουθενά έστω με 2πλη μάσκα και γάντια μπορούν να σε βοηθήσουν! 

Δεν νομίζω ότι κάποιος θα έμπαινε στην διαδικασία να έρθει ,φοβούνται όλοι κ με το δικό τους!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Κορίτσια, ερώτηση.. έχετε παρατηρήσει τα μωρά σας να πιάνουν τα αφτιά και το κεφάλι τους; 
Ξέρω ότι ειδικά με τα δόντια τραβάνε τα αφτιά τους, νιώθουν το κεφάλι τους βαρύ..
ίσως έχω διαβάσει πως είναι και αναπτυξιακό, γιατί καταλαβαίνουν ότι κάτι εξέχει από το κεφάλι τους.
Εμένα πιάνει και πίσω την κορυφή του κεφαλιού της και για να κοιμηθεί ή το τρίβει όταν είναι κουρασμένη..
Εσάς το κάνουν; Τρίβουν αφτιά, κεφάλι; Είναι άραγε κούραση όταν το κάνει; Είναι δόντια; Δεν το έχω αποκωδικοποιήσει ακόμα!
*όταν λέω τρίβει, εννοώ περνάει το χέρι της ή το πιάνει

Εδώ κ 2,3 μέρες έχει ανακαλύψει το αυτί του και τα μάγουλα του γιατί τα πιάνει ,την ώρα που θηλάζει,επίσης τρίβει τα μάτια μου αν νυστάζει κάτι που δεν έκανε πριν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@itsathina εμενα τα μάτια της και τα μάγουλα της οταν νυσταζει, αρκετα εντονα κιολας, και κάποιες φορές τις τελευταίες μέρες και οταν θηλαζει.

Επίσης άσχετο, αλλά θελω πραγματικά να τελειώσει αυτός ο χειμώνας, δεν αντεχω άλλο κρύο!!!!! Θελω λιακάδα και βόλτες!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Δεν νομίζω ότι κάποιος θα έμπαινε στην διαδικασία να έρθει ,φοβούνται όλοι κ με το δικό τους!!!

Ναι λογικό να φοβούνται αλλά και εσύ με τα παιδιά αν χρειαστείς βοήθεια εννοώ δεν έχεις από κάπου...

πρίν από 8 λεπτά , Milena είπε:

@itsathina εμενα τα μάτια της και τα μάγουλα της οταν νυσταζει, αρκετα εντονα κιολας, και κάποιες φορές τις τελευταίες μέρες και οταν θηλαζει.

Επίσης άσχετο, αλλά θελω πραγματικά να τελειώσει αυτός ο χειμώνας, δεν αντεχω άλλο κρύο!!!!! Θελω λιακάδα και βόλτες!!!

Και εγώ επιτέλους θέλω άνοιξη καλοκαίρι να βγούμε μια βόλτα έξω να πιούμε ένα καφέ σαν άνθρωποι!!!!Ήμουν μέσα από πριν γεννήσω τους περισσότερους μήνες τους πέρασα στο κρεβάτι λόγο των θεμάτων που είχαν προκύψει και αφού γέννησα πάλι μέσα έχω βαρεθεί το σπίτι!!! Όλο κάτι αλλάζω και όλο το βαριέμαι δεν παλεύεται...Ευτυχώς ξεχνιέμαι λίγο με τα της βάφτισης!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...