Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Όνομα παιδιού


Recommended Posts

Παιδιά καλησπερα δεν ξέρω αν γράφω εδώ σωστα, είμαι καινούργια στο φόρουμ... έχω ένα θέμα με το όνομα της μικρής μου... ο άντρας μου θέλει να την πούμε Βιργινία όμως εμενα δεν μου αρέσει καθόλου..πείτε μου ρε παιδιά είναι όμορφο όνομα το Βιργινία; Οκ καταλαβαίνω ότι θέλει να τιμήσει την μαμά του που την έχει χάσει μικρός αλλά κ πάλι....δεν μπορω καν να το προφέρω ούτε εγώ ούτε οι δικοί μου( δεν έχουμε ελληνική  καταγωγή) 

να πω ότι η μικρή μας είναι ήδη 1,5 χρόνων..οι δικοί μου την φωνάζουν Βιρτζινια γιατί τους έρχεται πιο εύκολα και χαϊδευτικά την φωνάζουμε Τζίνη...δεν ξέρω έχω απελπίστει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Frida001 είπε:

Παιδιά καλησπερα δεν ξέρω αν γράφω εδώ σωστα, είμαι καινούργια στο φόρουμ... έχω ένα θέμα με το όνομα της μικρής μου... ο άντρας μου θέλει να την πούμε Βιργινία όμως εμενα δεν μου αρέσει καθόλου..πείτε μου ρε παιδιά είναι όμορφο όνομα το Βιργινία; Οκ καταλαβαίνω ότι θέλει να τιμήσει την μαμά του που την έχει χάσει μικρός αλλά κ πάλι....δεν μπορω καν να το προφέρω ούτε εγώ ούτε οι δικοί μου( δεν έχουμε ελληνική  καταγωγή) 

 να πω ότι η μικρή μας είναι ήδη 1,5 χρόνων..οι δικοί μου την φωνάζουν Βιρτζινια γιατί τους έρχεται πιο εύκολα και χαϊδευτικά την φωνάζουμε Τζίνη...δεν ξέρω έχω απελπίστει...

Κορίτσι μου είναι πολύ ωραίο το όνομα αυτό! Εύηχο και με πολλά φωνήντα! Απορώ που δεν σου αρέσει! Άσε που  πιστεύω ότι είναι πολύ συγκινητικό να υπάρχει συνέχεια στα ονόματα της οικογένειας, αρκεί βέβαια να μην είναι χάλια το όνομα, οπότε οκ πάω πάσο..Όμως το όνομα της πεθεράς σου είναι όμορφο αλλά και σκέψου τι συγκίνηση θα παίρνει ο άνδρας σου κάθε φορά που θα φωνάζει την κόρη του...Σκέψου το και κάπως αλλιώς!


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Κορίτσι μου είναι πολύ ωραίο το όνομα αυτό! Εύηχο και με πολλά φωνήντα! Απορώ που δεν σου αρέσει! Άσε που  πιστεύω ότι είναι πολύ συγκινητικό να υπάρχει συνέχεια στα ονόματα της οικογένειας, αρκεί βέβαια να μην είναι χάλια το όνομα, οπότε οκ πάω πάσο..Όμως το όνομα της πεθεράς σου είναι όμορφο αλλά και σκέψου τι συγκίνηση θα παίρνει ο άνδρας σου κάθε φορά που θα φωνάζει την κόρη του...Σκέψου το και κάπως αλλιώς!

Με συγχωρείς δεν φέρω να χρησημοποιω καλά την εφαρμογή κάτι έκανα...

δεν το είχα ξανά ακούσει ποτε αυτό το όνομα και οποίος με ρωτάει πως την λένε κομπλάρω γιατί όλοι μου λένε τι όνομα είναι αυτό η κάνουν κάπως την φάτσα τους 

Επίσης να πω πως περιμένω το 2ο κοριτσάκι μου που θα το πούμε ένα πιο απλό όνομα από το Βιργινία..φοβάμαι όταν μεγαλωσει θα μου πει ‘’ μαμά γιατί με έβγαλες ετσι’’ είμαι πολύ στεναχωρημένη με όλο αυτό... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frida001 είπε:

Με συγχωρείς δεν φέρω να χρησημοποιω καλά την εφαρμογή κάτι έκανα...

δεν το είχα ξανά ακούσει ποτε αυτό το όνομα και οποίος με ρωτάει πως την λένε κομπλάρω γιατί όλοι μου λένε τι όνομα είναι αυτό η κάνουν κάπως την φάτσα τους 

 Επίσης να πω πως περιμένω το 2ο κοριτσάκι μου που θα το πούμε ένα πιο απλό όνομα από το Βιργινία..φοβάμαι όταν μεγαλωσει θα μου πει ‘’ μαμά γιατί με έβγαλες ετσι’’ είμαι πολύ στεναχωρημένη με όλο αυτό... 

Άδικα στενοχωριέσαι κορίτσι μου! Είναι ένα όμορφο όνομα, με συναισθηματική αξία για τον άνδρα σου...Να είσαι χαρούμενη που ευλογήθηκες να φέρεις στον κόσμο δυο παιδάκια. να είναι γερά κι ευτυχισμένα και μην κολλάς σε λεπτομέρειες. Είμαι βέβαιη ότι η κόρη σου θα αγαπήσει το όνομα της πολύ.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frida001 είπε:

Παιδιά καλησπερα δεν ξέρω αν γράφω εδώ σωστα, είμαι καινούργια στο φόρουμ... έχω ένα θέμα με το όνομα της μικρής μου... ο άντρας μου θέλει να την πούμε Βιργινία όμως εμενα δεν μου αρέσει καθόλου..πείτε μου ρε παιδιά είναι όμορφο όνομα το Βιργινία; Οκ καταλαβαίνω ότι θέλει να τιμήσει την μαμά του που την έχει χάσει μικρός αλλά κ πάλι....δεν μπορω καν να το προφέρω ούτε εγώ ούτε οι δικοί μου( δεν έχουμε ελληνική  καταγωγή) 

να πω ότι η μικρή μας είναι ήδη 1,5 χρόνων..οι δικοί μου την φωνάζουν Βιρτζινια γιατί τους έρχεται πιο εύκολα και χαϊδευτικά την φωνάζουμε Τζίνη...δεν ξέρω έχω απελπίστει...

Το ενδεχόμενο να δώσετε δύο ονόματα ?? Η αν την δηλώσετε Βιργινία και την φωνάζετε Βιρτζίνια όπως λες ?

Καταλαβαίνω πως μπορεί να μην σου αρέσει σαν όνομα δεν είσαι αναγκασμένη ούτε να σου αρέσει ούτε να το δώσεις αλλά αυτό θα πρέπει να το συζητήσεις με τον άντρα σου και να βρείτε την Χρυσή τομή !! Εμείς στο πρώτο μας μωρό δώσαμε ένα άσχετο όνομα που άρεσε και στους δύο αν το δεύτερο μωρό που περιμένουμε είναι πάλι αγόρι ο άντρας θέλει να δώσουμε του πατέρα του πράγμα που δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι γιατί δεν μου αρέσει διαφορετικά θα το δηλώσουμε έτσι και θα το φωνάζουμε με ένα υποκοριστικό του ονόματος ... Αν πάλι είναι κορίτσι θα δώσουμε πάλι κάτι άσχετο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα την βαφτίσουμε Βιργινία Ολίβια ώστε όταν μεγαλωσει να διαλέξει εκείνη..το όνομα δεν είναι λεπτομέρεια θα την ακολουθεί μια ζωή...βιρτζινια την φωνάζουμε ακόμα κ ο άντρας μου..το έχουμε συζητήσει πολλές φορές κ πάλι δεν καταλήγουμε κάπου.. μου λέει μετά από τόσο καιρό θα της αλλάξουμε τώρα; Γιατί στην αρχή ήταν απόλυτος..αλλά αφού το έχουμε πει σε όλους ότι έτσι θα την λέμε δεν μπορούμε να αλλάξουμε κ να την πούμε πχ μαρια 

Απλά  σκέφτομαι μήπως δεν της αρέσει όταν μεγαλωσει.. 

Είναι κάπως σπάνιο το όνομα αυτό και δεν το έχω ξανά ακούσει ποτε συν ότι μου φαίνεται γεροντίστικο..ο άντρας μου λένε ότι είναι βασιλικό κι όμορφο αλλά δεν ξέρω ρε κοριτσια μήπως είναι στο μυαλό μου;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frida001 είπε:

Θα την βαφτίσουμε Βιργινία Ολίβια ώστε όταν μεγαλωσει να διαλέξει εκείνη..το όνομα δεν είναι λεπτομέρεια θα την ακολουθεί μια ζωή...βιρτζινια την φωνάζουμε ακόμα κ ο άντρας μου..το έχουμε συζητήσει πολλές φορές κ πάλι δεν καταλήγουμε κάπου.. μου λέει μετά από τόσο καιρό θα της αλλάξουμε τώρα; Γιατί στην αρχή ήταν απόλυτος..αλλά αφού το έχουμε πει σε όλους ότι έτσι θα την λέμε δεν μπορούμε να αλλάξουμε κ να την πούμε πχ μαρια 

Απλά  σκέφτομαι μήπως δεν της αρέσει όταν μεγαλωσει.. 

Είναι κάπως σπάνιο το όνομα αυτό και δεν το έχω ξανά ακούσει ποτε συν ότι μου φαίνεται γεροντίστικο..ο άντρας μου λένε ότι είναι βασιλικό κι όμορφο αλλά δεν ξέρω ρε κοριτσια μήπως είναι στο μυαλό μου;; 

Το Ολίβια είναι απαίσιο . Το Βιργινία εξαιρετικό. Απορώ πως δεν σου αρέσει. 

Και φυσικά είναι στο μυαλό σου. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί δεν μου αρέσει ίσως να είμαι επηρεασμένη από τους δικούς μου που δεν μπορούν να το προφέρουν...και επειδή ακούω από γνωστές μου που έβαλαν στα παιδιά τους απλα ονόματα επηρεάζομαι..φοβάμαι μηπως τρώει το παιδί μου μπουλινγκ στο σχολείο για το όνομα της όπως γινόταν με εμενα...γιατί ήμουν ξένη κ δεν είχα απλό κ ελληνικό όνομα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frida001 είπε:

Παιδιά καλησπερα δεν ξέρω αν γράφω εδώ σωστα, είμαι καινούργια στο φόρουμ... έχω ένα θέμα με το όνομα της μικρής μου... ο άντρας μου θέλει να την πούμε Βιργινία όμως εμενα δεν μου αρέσει καθόλου..πείτε μου ρε παιδιά είναι όμορφο όνομα το Βιργινία; Οκ καταλαβαίνω ότι θέλει να τιμήσει την μαμά του που την έχει χάσει μικρός αλλά κ πάλι....δεν μπορω καν να το προφέρω ούτε εγώ ούτε οι δικοί μου( δεν έχουμε ελληνική  καταγωγή) 

να πω ότι η μικρή μας είναι ήδη 1,5 χρόνων..οι δικοί μου την φωνάζουν Βιρτζινια γιατί τους έρχεται πιο εύκολα και χαϊδευτικά την φωνάζουμε Τζίνη...δεν ξέρω έχω απελπίστει...

Καλησπέρα!!! Εγώ αγαπώ πολύ αυτό το όνομα!!! Βιργινία λένε την αδελφή μου!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν μου αρεσει το βιργινια. δεν ειναι ενα ονομα που θελα να εχω. ουτε θα εδινα στην κορη μου. προτιμω το ολιβια, ισως γιατι ετσι ελεγαν και την πρωταγωνιστρια σε μια απο τις αγαπημενες μου σειρες. παντως εν ετει 2021 απορω γιατι νεα ζευγαρια δεν βγαζουν ενα ονομα που να συμφωνουν και να αρεσει και στους δυο, απαλλαγμενοι απο στερεοτυπα, πρεπει, υποχρεωσεις..και κυριως συμφωνοι κι ικανοποιημενοι εξισου! χωρις να πρεπει καποιος να νιωθει ριγμενος η να κανει την καρδια του πετρα...οποτε αποψη μου...καλυτερα να εστιασεις σε αυτο με τον αντρα σου και να βρειτε κατι που να σας καλυπτει εξισου..παιδι και των δυο σας ειναι..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

προσωπικα δεν μου αρεσει το βιργινια. δεν ειναι ενα ονομα που θελα να εχω. ουτε θα εδινα στην κορη μου. προτιμω το ολιβια, ισως γιατι ετσι ελεγαν και την πρωταγωνιστρια σε μια απο τις αγαπημενες μου σειρες. παντως εν ετει 2021 απορω γιατι νεα ζευγαρια δεν βγαζουν ενα ονομα που να συμφωνουν και να αρεσει και στους δυο, απαλλαγμενοι απο στερεοτυπα, πρεπει, υποχρεωσεις..και κυριως συμφωνοι κι ικανοποιημενοι εξισου! χωρις να πρεπει καποιος να νιωθει ριγμενος η να κανει την καρδια του πετρα...οποτε αποψη μου...καλυτερα να εστιασεις σε αυτο με τον αντρα σου και μα βρειτε κατι που να σας καλυπτει εξισου..παιδι και των δυο σας ειναι..

Πόουπ; ;):P


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το προτιμώ για αυτό κ καταλήξαμε να έχει δυο ονόματα..αν ήταν εν ζωή η μάνα του ούτε καν θα το συζητούσα αλλά είναι ευαίσθητο θέμα διότι την έχασε στην γεννά του..και ήθελε από μικρός αν κάνει κόρη να την ονομάσει έτσι...τι να πω είμαι πολύ αγχωμένη κι δεν θέλω να έχω όλο αυτό το άγχος σε όλη μου την ζωή...όλο το σκέφτομαι κ το επεξεργάζομαι αλλά δεν μου βγαίνει να την φωνάζω καθόλου Βιργινία...δεν ξέρω μάλλον είμαι τρελή;;!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frida001 είπε:

και εγώ το προτιμώ για αυτό κ καταλήξαμε να έχει δυο ονόματα..αν ήταν εν ζωή η μάνα του ούτε καν θα το συζητούσα αλλά είναι ευαίσθητο θέμα διότι την έχασε στην γεννά του..και ήθελε από μικρός αν κάνει κόρη να την ονομάσει έτσι...τι να πω είμαι πολύ αγχωμένη κι δεν θέλω να έχω όλο αυτό το άγχος σε όλη μου την ζωή...όλο το σκέφτομαι κ το επεξεργάζομαι αλλά δεν μου βγαίνει να την φωνάζω καθόλου Βιργινία...δεν ξέρω μάλλον είμαι τρελή;;!!

Ξερω δυο Βιργινίες και ειναι οι δυο πολυ ο όμορφες κοπέλες , οποτε το εχω συνδέσει αυτο το ονομα με ωραία κοριτσια!

Αν και το δικο μου ονομα αντικειμενικά δεν ειναι ωραίο και ειδικά με το κομμένο που με φωνάζουν προέρχεται απο θεία που πέθανε μικρή θα σου πω οτι ουτε μια στιγμή δεν σκέφτηκα να ρωτήσω τους γονείς  μου γιατι με ειπαν ετσι. Δείχνεις την αγάπη σου με αυτόν τον τροπο στον άνδρα σου τιμώντας ετσι την μαμά του.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...