Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Όνομα παιδιού


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Ξερω δυο Βιργινίες και ειναι οι δυο πολυ ο όμορφες κοπέλες , οποτε το εχω συνδέσει αυτο το ονομα με ωραία κοριτσια!

Αν και το δικο μου ονομα αντικειμενικά δεν ειναι ωραίο και ειδικά με το κομμένο που με φωνάζουν προέρχεται απο θεία που πέθανε μικρή θα σου πω οτι ουτε μια στιγμή δεν σκέφτηκα να ρωτήσω τους γονείς  μου γιατι με ειπαν ετσι. Δείχνεις την αγάπη σου με αυτόν τον τροπο στον άνδρα σου τιμώντας ετσι την μαμά του.

Πως σε λένε δηλαδή;; Όταν το λέω νομίζω πως δεν της ταιριάζει...είμαι χάλια πολλές μέρες τώρα...πολλοί άνθρωποι όταν τους λέω ότι την λένε έτσι μου απαντούν γιατί θα την βγάλατε έτσι; Και αγχώνομαι πολύ..οκ δεν αρέσουν σε όλους τα ίδια ονόματα όμως σκέφτομαι πως καλύτερα θα ήταν αν την βάζαμε ένα απλό συνηθισμένο όνομα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Frida001 είπε:

Πως σε λένε δηλαδή;; Όταν το λέω νομίζω πως δεν της ταιριάζει...είμαι χάλια πολλές μέρες τώρα...πολλοί άνθρωποι όταν τους λέω ότι την λένε έτσι μου απαντούν γιατί θα την βγάλατε έτσι; Και αγχώνομαι πολύ..οκ δεν αρέσουν σε όλους τα ίδια ονόματα όμως σκέφτομαι πως καλύτερα θα ήταν αν την βάζαμε ένα απλό συνηθισμένο όνομα 

Εμένα μου αρέσει το όνομα (και τα δύο ονόματα του παιδιού είναι όμορφα). Και στη θέση σου εάν είχε και κάποια αξία για τον άντρα σου, θα χαιρόμουν ακόμη παραπάνω.. εκτός εάν είχα κάτι προσωπικό με αυτό το άτομο, οπότε ναι, τότε δε θα ήθελα να τοτιμήσω με αυτόν τον τρόπο. Κι εμείς δώσαμε ονόματα προγόνων μας, και ήταν καθαρά επιλογή μας. Το αν της ταιριάζει, νομίζω είναι πολύ σχετικό. Κι εμένα έχει ξένο όνομα ενώ τα χαρακτηριστικά του καμία σχέση με το όνομά του (εννοώ κάνει μπαμ ότι είναι Έλληνας), αλλά δε νομίζω ότι έχει κάποια σχέση το ένα με το άλλο. 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Εμένα μου αρέσει το όνομα (και τα δύο ονόματα του παιδιού είναι όμορφα). Και στη θέση σου εάν είχε και κάποια αξία για τον άντρα σου, θα χαιρόμουν ακόμη παραπάνω.. εκτός εάν είχα κάτι προσωπικό με αυτό το άτομο, οπότε ναι, τότε δε θα ήθελα να τοτιμήσω με αυτόν τον τρόπο. Κι εμείς δώσαμε ονόματα προγόνων μας, και ήταν καθαρά επιλογή μας. Το αν της ταιριάζει, νομίζω είναι πολύ σχετικό. Κι εμένα έχει ξένο όνομα ενώ τα χαρακτηριστικά του καμία σχέση με το όνομά του (εννοώ κάνει μπαμ ότι είναι Έλληνας), αλλά δε νομίζω ότι έχει κάποια σχέση το ένα με το άλλο. 

Δεν έχω κάτι προσωπικό δεν την γνώρισα καν την γυναίκα ούτε ο άντρας μου δηλαδή γιατί πέθανε στην γεννά του μια μέρα μετά..χάθηκε να την λένε πχ μαρίνα; Άννα; Έστω μαρια;  Είμαι απελπισμένη..δεν είναι ότι είναι απόλυτος απολυτος απλά στεναχωριέται κ φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frida001 είπε:

Δεν έχω κάτι προσωπικό δεν την γνώρισα καν την γυναίκα ούτε ο άντρας μου δηλαδή γιατί πέθανε στην γεννά του μια μέρα μετά..χάθηκε να την λένε πχ μαρίνα; Άννα; Έστω μαρια;  Είμαι απελπισμένη..δεν είναι ότι είναι απόλυτος απολυτος απλά στεναχωριέται κ φαίνεται..

Ειλικρινά νομίζω πελαγωνεις κ αγχώνεσαι χωρίς λόγο... Απ'την στιγμή που το παιδί είναι 1,5χρονων κ ακούει το όνομα του τότε το θέμα έχει κλείσει.. Στα χαρτιά θα γραφεται Βιργινία κ θα την φωνάζετε Βιρτζίνια όπως έχει συνηθίσεις η μικρή..κ μόνο που ο άντρας σου δε γνωρίσε μητέρα κ την έχασε στην γεννά κιόλας, προσωπικα δε θα το συζητουσα καν..μπες στη θέση του?? Αν σου είχε συμβεί εσένα αυτό θα σκεφτόσουν άσχημα για το όνομα της μητέρας σου?? Νομίζω θα υπερτερούσε το συναίσθημα.. 

Μου αρέσει το Βιργινία..επειδη ειμαι εκπαιδευτικός να σου πω ότι όσα χρόνια εργάζομαι μποουλινγκ σε παιδι για όνομα δε μου έχει τύχει..πιστευω οτι οι περισσότεροι θα της λένε ποσο ωραίο κ σπάνιο όνομα έχει

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι εγω θα επιμεινω να λεω πως εφοσον εχεις αμφιβολια για το ονομα...και μιλαμε για το ονομα του παιδιου ΣΑΣ..θα πρεπει η αποφαση να ειναι και των δυο ΣΑΣ...κι οχι μονο του αντρα σου...δεν βρισκω νοημα στο να προσπαθησεις να δεις με..αλλο ματι το ονομα αυτο ..και να σου αρεσει...γουστα ειναι αυτα...δεν σου αρεσει...δεν σε καλυπτει...γιατι πρεπει δηλαδη να αισθανεσαι ασχημα; σεβαστο οτι ειναι το ονομα της μαμας του, αλλα γιατι πρεπει να δειξει την τιμη στη μαμα του δινοντας το ονομα στο παιδι του; αν το συζητησει με εναν ψυχολογο, θα βοηθηθει να απαλλαχτει απο τετοιου ειδους ενδομιχα πρεπει...επισης και παλι απο ψυχολογικης σκοπιας, ρωτας αν το παιδακι θελει υποσυνειδητα να φερει το βαρος και την ιστορια μιας νεκρης γιαγιας; γενικοτερα ολη αυτη η παλια και φορτισμενη με συμπλεγματα των γονιων, λογικη γυρω απο την επιλογη ονοματων, πλεον εχει ανατραπει απο τα συμπερασματα της συγχρονης παιδοψυχολογιας...επειδη αυτο το εθιμο με τα ονοματα συγγενων υπαρχει και στη λατινικη αμερικη, το εχει αναλυσει ο χορχε μπουκαι σε βιβλιο του και αναφερει τους λογους που πρεπει πλεον να εκλειψει το φαινομενο και να απαλλαξουμε τα παιδια απο αυτο το βαρος που στην ουσια ειναι δικο μας και το μεταφερουμε. αν σε ενδιαφερει, εχει αξια να το ψαξεις και να το διαβασεις.εγω παντως επιμενω οτι πρεπει να βρειτε μια λυση που να σας κανει χαρουμενους και τους δυο... ειναι το ονομα του παιδιου σας...δεν ειναι το μενου για το τραπεζι των Χριστουγεννων..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ απόλυτα με την pagotoula. Για μένα δεν είναι ούτε τιμές ούτε δόξες το όνομα του παιδιού μας. Ας βρει ο καθένας μας άλλο τρόπο να τιμήσουμε/θυμόμαστε κλπ τους γονείς μας. Δεν έχω βέβαια κ θέμα αν απλά θελει κανεις να το δώσει γιατί το θεωρεί υπέροχο, είτε γιατί απλά θελει χωρίς εξηγήσεις και τέλος. 

Παρεμπιπτόντως, το όνομα Βιργινία μου ακούγεται μια χαρά, αλλά σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ δεν έδωσα του πεθερού που 6χρονια μετά ακόμη το ίδιο άσχημο μου ακούγεται, ανεξάρτητα από τη γνώμη των άλλων για το συγκεκριμένο όνομα.

Διαφωνώ ομως με την έκφραση της γνώμης των άλλων όταν τους λες το όνομα του παιδιού σου. Με ποιο δικαίωμα σας προσβάλλουν όταν το ακούν; Ετσι την λένε και τέλος. Δηλαδή αν ήσουν εσύ η ίδια που είχες το όνομα αυτό, θα συστηνοσουν και θα έκαναν εκφράσεις δυσαρέσκειας και άσχημα σχόλια; Έχουν τέτοια συμπεριφορά οι άνθρωποι;

  • Μου αρέσει 3

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konsta15 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα με την pagotoula. Για μένα δεν είναι ούτε τιμές ούτε δόξες το όνομα του παιδιού μας. Ας βρει ο καθένας μας άλλο τρόπο να τιμήσουμε/θυμόμαστε κλπ τους γονείς μας. Δεν έχω βέβαια κ θέμα αν απλά θελει κανεις να το δώσει γιατί το θεωρεί υπέροχο, είτε γιατί απλά θελει χωρίς εξηγήσεις και τέλος. 

Παρεμπιπτόντως, το όνομα Βιργινία μου ακούγεται μια χαρά, αλλά σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ δεν έδωσα του πεθερού που 6χρονια μετά ακόμη το ίδιο άσχημο μου ακούγεται, ανεξάρτητα από τη γνώμη των άλλων για το συγκεκριμένο όνομα.

Διαφωνώ ομως με την έκφραση της γνώμης των άλλων όταν τους λες το όνομα του παιδιού σου. Με ποιο δικαίωμα σας προσβάλλουν όταν το ακούν; Ετσι την λένε και τέλος. Δηλαδή αν ήσουν εσύ η ίδια που είχες το όνομα αυτό, θα συστηνοσουν και θα έκαναν εκφράσεις δυσαρέσκειας και άσχημα σχόλια; Έχουν τέτοια συμπεριφορά οι άνθρωποι;

Και όμως έχουν..ξέρεις πιο είναι το θέμα; Ότι οι Έλληνες το προφέρουν όμορφα κι δεν τους φαίνεται περίεργο από ότι έχω καταλάβει..το θέμα είναι οι δικοί μου φίλοι γνωστοί ή συγγενείς παραξενεύονται όταν τους λέω το όνομα της και να κάνουν εκφράσεις..αυτό με έχει καταβάλει πολύ..επίσης οι οικογένεια μου δεν μπορεί να το προφέρει καλά την λένε βιρτζινια η Τζίνη..από την μια τους καταλαβαίνω είναι δύσκολο για αυτούς γιατί δεν υπάρχει το γράμμα ‘’γ’’ στην γλώσσα μας..αλλά από την άλλη όλο αλλάζω γνώμη τι να πω ίσως είναι και οι ορμόνες της 2ης εγκυμοσύνης μου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frida001 είπε:

Και όμως έχουν..ξέρεις πιο είναι το θέμα; Ότι οι Έλληνες το προφέρουν όμορφα κι δεν τους φαίνεται περίεργο από ότι έχω καταλάβει..το θέμα είναι οι δικοί μου φίλοι γνωστοί ή συγγενείς παραξενεύονται όταν τους λέω το όνομα της και να κάνουν εκφράσεις..αυτό με έχει καταβάλει πολύ..επίσης οι οικογένεια μου δεν μπορεί να το προφέρει καλά την λένε βιρτζινια η Τζίνη..από την μια τους καταλαβαίνω είναι δύσκολο για αυτούς γιατί δεν υπάρχει το γράμμα ‘’γ’’ στην γλώσσα μας..αλλά από την άλλη όλο αλλάζω γνώμη τι να πω ίσως είναι και οι ορμόνες της 2ης εγκυμοσύνης μου..

αρχικα να πω κ εγω οτι δ θα πρεπει να νιωθεις υποχρεωση να τιμησεις την μαμα του αντρα σου που πεθανε.για μενα το να δωσεις το ονομα ενος ανθρωπου που εχει πεθανει κιολας,δ το καταλαβαινω σαν τιμη

απο την στιγμη ομως που το θελει ο αντρας σου,κ συμφωνησες,μου φαινεται καπως μετα απο 1,5χρ να αλλαξει αυτο.φανταζομαι η μικρη ακουει στο ονομα της

για μενα το ιδιο "ασυνηθιστα" ειναι κ το βιργινια κ το ολιβια.οκ,προσωπικα θα επελεγα το δευτερο,αλλα δ ειναι τοσο χαλια κ το βιργινια.μαλλον επειδη δ το ηξερες καθολου λογω καταγωγης σου φαινεται καπως.κ απο τις πολυ αγενεις αντιδρασεις των γνωστων σου.που στην τελικη δ τους πεφτει λογος εφοσον το θελετε οι γονεις

μια χαρα ειναι κ βιρτζινια σε πιο αμερικανικο,νομιζω το χρησιμοποιουν κιολας.κ το τζινη για χαιδευτικο μου αρεσε

δ πιστευω οτι θα εχει θεμα η κορη σου να την κοροιδευουν.θα την κανετε να το αγαπησει,γτ θα αγαπατε εκεινη.τα παιδακια μπορει να κοροιδεψουν κ το πιο απλο ονομα

(απλα εγω δ θα εβγαζα πχ μαρια αν ηταν κοριτσακι κ το δευτερο,θα εβαζα εξισου ιδιαιτερα ονοματα)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Frida001 είπε:

Δεν έχω κάτι προσωπικό δεν την γνώρισα καν την γυναίκα ούτε ο άντρας μου δηλαδή γιατί πέθανε στην γεννά του μια μέρα μετά..χάθηκε να την λένε πχ μαρίνα; Άννα; Έστω μαρια;  Είμαι απελπισμένη..δεν είναι ότι είναι απόλυτος απολυτος απλά στεναχωριέται κ φαίνεται..

Ειλικρινά δε μας απασχόλησε καθόλου το όνομα. Εμείς δώσαμε στα παιδιά μας προγόνων μας γιατί μας αρέσει αυτή η παράδοση και για πολύ προσωπικούς λόγους, που δε σχετίζονται πάντως με υποχρεώσεις και βάρη. Ούτε εγώ γνώρισα το πρόσωπο που έφερε το όνομα του γιου μου, αλλά χαίρομαι και αγαπώ το παιδί μου, ανεξαρτήτως ονόματος. Ο σύζυγος αγαπούσε τόσο το πρόσωπο αυτό όσο και το γιο μας. Είναι περήφανος και χαρούμενος με αυτό, και το ίδιο κι εγώ μαζί του. Οποίο όνομα και να έδινε. Κάπως έτσι θα γίνει και στο δεύτερο παιδί μας , όπου επίσης θα δοθεί όνομα προγόνου μου, και αισθάνομαι χαρούμενη και περήφανη για αυτό. Όπως κι εγώ χαίρομαι που φέρω το όνομα της γιαγιάς μου γιατί ξέρω ότι έκανε χαρούμενο τον πατέρα μου και τη γιαγιά μου.  Σέβομαι επίσης και τα ζευγάρια που δεν ακολουθούν αυτήν την τακτική, είναι δικαίωμα τους. Οστωσο εάν ήταν κάτι που είχε συναισθηματική αξία για τον άντρα μου, σε θα το σκεφτόμουν καθόλου. 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Frida001 είπε:

Και όμως έχουν..ξέρεις πιο είναι το θέμα; Ότι οι Έλληνες το προφέρουν όμορφα κι δεν τους φαίνεται περίεργο από ότι έχω καταλάβει..το θέμα είναι οι δικοί μου φίλοι γνωστοί ή συγγενείς παραξενεύονται όταν τους λέω το όνομα της και να κάνουν εκφράσεις..αυτό με έχει καταβάλει πολύ..επίσης οι οικογένεια μου δεν μπορεί να το προφέρει καλά την λένε βιρτζινια η Τζίνη..από την μια τους καταλαβαίνω είναι δύσκολο για αυτούς γιατί δεν υπάρχει το γράμμα ‘’γ’’ στην γλώσσα μας..αλλά από την άλλη όλο αλλάζω γνώμη τι να πω ίσως είναι και οι ορμόνες της 2ης εγκυμοσύνης μου..

Εδώ αλλάζει το πράμα λιγάκι. Δεν είχα καταλάβει ότι δεν μπορούν να την αποκαλέσουν καν με το όνομα της λόγω γλώσσας. Ελλάδα μένετε; Με Έλληνες θα συναναστρέφεται το παιδί περισσότερο ή με άλλο λαό; Διότι σε τέτοια περίπτωση καλό είναι να δώσετε ένα όνομα που είναι εύκολο και υπάρχει σε πολλές γλώσσες και κυρίως στον τόπο που ζει το παιδί. Το Βιρτζίνια προσφέρεται πάντως, δεν είναι πρόβλημα, το ίδιο όνομα είναι. (Ας την συστηνεις εξαρχής Βιρτζίνια στους δικούς σου φίλους και συγγενείς, θα σας γλιτώσει απ' όλα αυτά).

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Konsta15 είπε:

Εδώ αλλάζει το πράμα λιγάκι. Δεν είχα καταλάβει ότι δεν μπορούν να την αποκαλέσουν καν με το όνομα της λόγω γλώσσας. Ελλάδα μένετε; Με Έλληνες θα συναναστρέφεται το παιδί περισσότερο ή με άλλο λαό; Διότι σε τέτοια περίπτωση καλό είναι να δώσετε ένα όνομα που είναι εύκολο και υπάρχει σε πολλές γλώσσες και κυρίως στον τόπο που ζει το παιδί. Το Βιρτζίνια προσφέρεται πάντως, δεν είναι πρόβλημα, το ίδιο όνομα είναι. (Ας την συστηνεις εξαρχής Βιρτζίνια στους δικούς σου φίλους και συγγενείς, θα σας γλιτώσει απ' όλα αυτά).

Όχι εδώ Ελλάδα ζούμε δεν πιστεύω να μεταναστεύσουμε στο μέλλον..

Το θέμα είναι δικό μου βασικά νομίζω πως δεν θα μου αρέσει η δεν θα μπορέσω ποτε να την πω έτσι και θα της μεταφέρω την δυσαρέσκεια μου...του άντρα μου του αρέσουν τα σπάνια ονόματα εμενα τα πιο απλά..γιατί εγώ που έχω δύσκολο κ ξενικο όνομα ποτε οι δάσκαλοι στο δημοτικό δεν θυμόντουσαν το όνομα μου κ παντα ντρεπόμουν για αυτό και έλεγα στην μαμά μου γιατί με ονόμασε έτσι... ανυσηχω μήπως περάσει κ το παιδί μου το ίδιο με το όνομα αυτό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frida001 είπε:

Όχι εδώ Ελλάδα ζούμε δεν πιστεύω να μεταναστεύσουμε στο μέλλον..

Το θέμα είναι δικό μου βασικά νομίζω πως δεν θα μου αρέσει η δεν θα μπορέσω ποτε να την πω έτσι και θα της μεταφέρω την δυσαρέσκεια μου...του άντρα μου του αρέσουν τα σπάνια ονόματα εμενα τα πιο απλά..γιατί εγώ που έχω δύσκολο κ ξενικο όνομα ποτε οι δάσκαλοι στο δημοτικό δεν θυμόντουσαν το όνομα μου κ παντα ντρεπόμουν για αυτό και έλεγα στην μαμά μου γιατί με ονόμασε έτσι... ανυσηχω μήπως περάσει κ το παιδί μου το ίδιο με το όνομα αυτό 

Από που είσαι? Έχω φίλες από Αγγλία και Αμερική με αυτό το όνομα... ολόκληρη πολιτεία των ΗΠΑ εχει αυτή την ονομασία. Κλασικό υποκοριστικό ειναι το Τζινα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, mirtouli12 είπε:

Από που είσαι? Έχω φίλες από Αγγλία και Αμερική με αυτό το όνομα... ολόκληρη πολιτεία των ΗΠΑ εχει αυτή την ονομασία. Κλασικό υποκοριστικό ειναι το Τζινα...

Από Αλβανία είμαι..έχω μεγαλωσει εδώ βέβαια από 1 χρόνων αλλά το όνομα μου το έδωσαν εκεί...ενώ στην αδερφή έδωσαν ελληνικό όνομα...το Τζίνα μας το πρόλαβε η ξαδέρφη μου το έδωσε στον σκύλο της...οποτε ψάξαμε ότι το Βιργινία έχει και τι Τζίνη σαν υποκοριστικό..αλλά δεν γίνεται να την φωνάζουμε μια ζωή Τζίνη..ξέρω γω δεν είναι κάπως; Εμενα μ αρέσει βέβαια είναι γρήγορο κ εύκολο για την οικογένεια μου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frida001 είπε:

Από Αλβανία είμαι..έχω μεγαλωσει εδώ βέβαια από 1 χρόνων αλλά το όνομα μου το έδωσαν εκεί...ενώ στην αδερφή έδωσαν ελληνικό όνομα...το Τζίνα μας το πρόλαβε η ξαδέρφη μου το έδωσε στον σκύλο της...οποτε ψάξαμε ότι το Βιργινία έχει και τι Τζίνη σαν υποκοριστικό..αλλά δεν γίνεται να την φωνάζουμε μια ζωή Τζίνη..ξέρω γω δεν είναι κάπως; Εμενα μ αρέσει βέβαια είναι γρήγορο κ εύκολο για την οικογένεια μου..

Εμενα η συζητηση μου ακούγεται παράλογη. Με συγχωρείς, σας πρόλαβε η ξαδέλφη σου κ ειπε τον σκύλο της ετσι? Μάλλον μας τρολαρεις, δεν εξηγείται αλλιώς..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mirtouli12 είπε:

Εμενα η συζητηση μου ακούγεται παράλογη. Με συγχωρείς, σας πρόλαβε η ξαδέλφη σου κ ειπε τον σκύλο της ετσι? Μάλλον μας τρολαρεις, δεν εξηγείται αλλιώς..

Δεν τρολαρω αλήθεια απλά ήταν ένα σαν αστείο μέσα στο χάος που γίνεται στο μυαλό μου..δεν είναι στο υποκοριστικό το θέμα είναι στο ποσο το Βιργινία είναι συνηθισμένο εδώ στην Ελλάδα η είναι άσχημο ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...