Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θα γίνουμε γονείς το 2022!


Recommended Posts

πρίν από 58 λεπτά , Μάντη είπε:

Τι έγινε κορίτσι μου με τη χοριακη;

Καλώς ήρθες! Έκανες τεστακι;;;

Εκανα ναι με πολλη αχνη γραμμη. Ετσι με συμβούλεψε ο γυναικολόγος μου επειδή ακόμη θηλαζω και εχω τεράστιους κυκλους να κανω χοριακη σε 7 με 12 ημέρες ωστε να γνωρίζει ποτε θα με δει με υπερηχο ειπε.

  • Μου αρέσει 2

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/7/2021 at 1:09 ΠΜ, smiles είπε:

Καλησπερα κορίτσια :)

όπως και η vasoula  επιτέλους ήρθα κι εγώ μετά από προσπαθείες να μιλάω για ναυτίες και υπερήχους!

είμαι στην 7η εβδομάδα και πάω για υπέρηχο δεύτερο για να ακούσουμε καρδιές την επόμενη.. να ρωτήσω αν είμαι μόνο εγώ που κάθε μέρα αν έχω πονάκια λέω κάτι συμβαίνει και αν δεν έχω πάλι με ανησυχεί? Γενικά σε μια σύγχυση του δεν ξερνώ τι μου γίνεται από το αγχος να πάνε όλα καλά?

τα καλυτερα για όλες μας εύχομαι!!

Καλώς ήρθες κοριτσι μου!!!όλες νομίζω τα ίδια κάνουμε!!!!και το παραμικρό σύμπτωμα λέμε τώρα αυτί είναι καλο η κακό??να πάμε όλα καλά!!!

On 10/7/2021 at 1:40 ΠΜ, Patataki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ από μένα! Χθες μόλις έμαθα πως είμαι έγκυος κ ακόμα δεν το πιστεύω! Έκανα πρώτη χοριακη χθες μια μέρα πριν την καθυστέρηση γτ είχα θετικό ψηφιακό clearblue το πρωί κ βγήκε 21,8… αύριο πάω για τη δεύτερη κ ελπίζω να έχει διπλασιαστεί! 
προσπαθουσαμε 5 χρόνια, είχα μια βιοχημική πριν δυο χρόνια, κ στους δυο τελευταίους κύκλους κάναμε σπερματέγχυση αν κ μας έδιναν 12-15% πιθανότητες επιτυχίας επειδή είμαι 37 κ η δεύτερη πέτυχε!!! Να φανταστείτε ήμουν τόσο σίγουρη πως θα αποτύχει κ αυτή που είχα ήδη κλείσει ραντεβού με την επιτροπή εξωσωματικών πριν καν κάνω τη σπερματέγχυση. 
Χθες με τον άντρα μου είχαμε κ επέτειο γάμου, κλείναμε 4 χρόνια κ ήταν το καλύτερο δώρο κ για τους δυο!

απο συμπτώματα τπτ ιδιαιτερο εκτός από νύστα αλλά παίρνω ουτροτζεσταν οποτε ίσως οφείλεται σε αυτά… πριν 4 μερες είδα κάτι ίχνη μπεζ-καφέ στο σκούπισμα αλλά πλέον σπάνια βλέπω κάτι… κ από χθες νιώθω κάτι τσιμπηματάκια..κάτι τραβήγματα…κάτι ψιλοκραμπες στην κοιλιά δεξιά κ αριστερά… Α ναι! Είχα κ ένα καινούριο σήμερα… μου βρωμουσαν τα κρέατα στο σούπερ μάρκετ, τα συσκευασμενα! Με το που πλησίασα τον διάδρομο μου ήρθε η μπόχα κ ανακατεύτηκα… το ίδιο κ με κάτι παππούδες…χωρίς Να θέλω να ακουστω κάπως, μου μυριζε αυτή η χαρακτηριστική μυρωδιά που έχουν πολλοί άνθρωποι μεγάλοι σε ηλικία αλλά x1000 λες κ είχαν να πλυθούν μήνες… μου έκανε φοβερή εντύπωση γτ χθες που πήγα στο μικροβιολογικό κ στον φούρνο η μύτη δεν έπιασε τπτ περίεργο…εκτός από τη σπανακόπιτα που πήρα κ μου βρωμουσε το τυρί τραγιλα… τελικά δεν έχω καθόλου συμπτώματα ε σας το είπα; Δεν σας το είπα! Χαχαχαχα

ελπιζω να πανε όλα καλά για όλες μας κ να κρατήσουμε επιτέλους τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας… αν φτιαχτεί γκρουπ για Μάρτιο του 22 θα τα λέμε κ εκεί με όσες κοπέλες περιμένουν να γεννήσουν τότε…

 

On 10/7/2021 at 1:35 ΜΜ, Patataki83 είπε:

Κοριτσια δεν διπλασιάστηκε… :(

απο 21,8 προχθες, πήγε 22,9 σήμερα… θα ξανακάνω τη Δευτέρα αλλά το κόβω για βιοχημική πάλι… τσάμπα χαρήκαμε…

Κοριτσακι μου???έκανες σήμερα χοριακή?????

@Μάντη πηγες για τον υπέρηχο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Καλώς ήρθες κοριτσι μου!!!όλες νομίζω τα ίδια κάνουμε!!!!και το παραμικρό σύμπτωμα λέμε τώρα αυτί είναι καλο η κακό??να πάμε όλα καλά!!!

 

Κοριτσακι μου???έκανες σήμερα χοριακή?????

@Μάντη πηγες για τον υπέρηχο?

9 το βράδυ έχω ραντεβού! Θα με φάει το άγχος!

1 ώρα πρίν, Mary_k είπε:

Κοριτσια καλησπερα και απο μενα! 
Εκανα κ εγώ προχθες τεστ εγκυκοσυνης και ειναι θετικο. Σημερα πηγα να κανω τη β χοριακη και περιμενω αποτελεσματα το απογευμα . :grin: 

Εύχομαι καλή χοριακη!!! Περιμένουμε αποτέλεσμα!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mary_k είπε:

Κοριτσια καλησπερα και απο μενα! 
Εκανα κ εγώ προχθες τεστ εγκυκοσυνης και ειναι θετικο. Σημερα πηγα να κανω τη β χοριακη και περιμενω αποτελεσματα το απογευμα . :grin: 

Μια τεράστια χοριακη εύχομαι κοριτσι μου!!!

 

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

9 το βράδυ έχω ραντεβού! Θα με φάει το άγχος!

Εύχομαι καλή χοριακη!!! Περιμένουμε αποτέλεσμα!!!!

Το βράδυ εσυ ε???εμείς την ακούσαμε!και είναι ότι πιο όμορφο έχω ζήσει!!στείλε μας το βράδυ!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Τι έγινε κορίτσι μου με τη χοριακη;

Καλώς ήρθες! Έκανες τεστακι;;;

Δυστυχως κοριτσια έπεσε… 13,3

2 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Καλώς ήρθες κοριτσι μου!!!όλες νομίζω τα ίδια κάνουμε!!!!και το παραμικρό σύμπτωμα λέμε τώρα αυτί είναι καλο η κακό??να πάμε όλα καλά!!!

 

Κοριτσακι μου???έκανες σήμερα χοριακή?????

@Μάντη πηγες για τον υπέρηχο?

Δυστυχως έπεσε.. 13,3 σήμερα

  • Λυπημένη/-ος 2

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , *Vasoula είπε:

Μια τεράστια χοριακη εύχομαι κοριτσι μου!!!

 

Το βράδυ εσυ ε???εμείς την ακούσαμε!και είναι ότι πιο όμορφο έχω ζήσει!!στείλε μας το βράδυ!:x

Πόσο είσαι;;;; Ναι ναι θα στείλω... Έβλεπα εφιάλτες το βράδυ ότι είναι εξωμήτριο και είμαι χάλια σήμερα... Δεν μπορώ να το βγάλω απ' το μυαλό μ

πρίν από 9 λεπτά , Patataki83 είπε:

Δυστυχως κοριτσια έπεσε… 13,3

Δυστυχως έπεσε.. 13,3 σήμερα

Λυπάμαι κορίτσι μου πραγματικά... Εσύ όμως θα σηκωθείς... Κάπου σε περιμένει το σπορακι σου και θα έρθει σύντομα... Μη το βάζεις κάτω... 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Patataki83 είπε:

Δυστυχως κοριτσια έπεσε… 13,3

Δυστυχως έπεσε.. 13,3 σήμερα

Λυπάμαι πολυ κοριτσι μου..πραγματικά λυπάμαι....

 

πρίν από 14 λεπτά , Μάντη είπε:

Πόσο είσαι;;;; Ναι ναι θα στείλω... Έβλεπα εφιάλτες το βράδυ ότι είναι εξωμήτριο και είμαι χάλια σήμερα... Δεν μπορώ να το βγάλω απ' το μυαλό μ

Λυπάμαι κορίτσι μου πραγματικά... Εσύ όμως θα σηκωθείς... Κάπου σε περιμένει το σπορακι σου και θα έρθει σύντομα... Μη το βάζεις κάτω... 

Σήμερα είμαι 6 εβδομάδων και 6 ημερών ακριβώς!εσύ??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Όλα τέλεια στον υπέρηχο! Ακούσαμε καρδούλα!!!:x

Αχ τι ωραιααα μπραβοο ❤️❤️❤️ 
αντε και στα δικα μας :)

πηρα τα αποτελεσματα απο χοριακη ολα μια χαρα! Ειμαι εγκυος και με τη βουλα που λενε χαχα

πηρα τηλ τον γυναικολογο να κλεισω ραντεβου και μου ειπε να παω τελη ιουλιου αρχες αυγουστου για να με δει. Απο οτι φαινεται ειμαι 4 εβδομαδων περιπου.

  • Μου αρέσει 2

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Mary_k είπε:

Αχ τι ωραιααα μπραβοο ❤️❤️❤️ 
αντε και στα δικα μας :)

πηρα τα αποτελεσματα απο χοριακη ολα μια χαρα! Ειμαι εγκυος και με τη βουλα που λενε χαχα

πηρα τηλ τον γυναικολογο να κλεισω ραντεβου και μου ειπε να παω τελη ιουλιου αρχες αυγουστου για να με δει. Απο οτι φαινεται ειμαι 4 εβδομαδων περιπου.

Άντε με το καλοοοο και σε εσένα !!!! Είχα πολύ άγχος!! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...