Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Θα γίνουμε γονείς το 2022!


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Όλα τέλεια στον υπέρηχο! Ακούσαμε καρδούλα!!!:x

 Ωωωω υπέροχα!!!σε δύο εβδομάδες πάλι ραντεβού??αντε να πηγαίνουμε μαζί!!!!το πρώτο σου είναι????

16 ώρες πρίν, Mary_k είπε:

Αχ σε καταλαβαινωω και εγω εχω πολυ! 
η καθε εξεταση ειναι και ενα αγχος :(

Είναι όντως!!!συγχαρητήρια κοριτσι μου!να είναι ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

 Ωωωω υπέροχα!!!σε δύο εβδομάδες πάλι ραντεβού??αντε να πηγαίνουμε μαζί!!!!το πρώτο σου είναι????

Είναι όντως!!!συγχαρητήρια κοριτσι μου!να είναι ολα καλα!!!

Ναι να δει λέει αν προχωρά καλά ώστε να μου δώσει εξετάσεις αίματος... Είναι το 2ο! Με προσπαθείες 1 χρόνο!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Δλδ για το δευτερο εκανες 1 χρονο προσπαθεία εμενα ειναι το 4ο

Έκανα ένα χρόνο προσπάθεια για το 1ο και τώρα πάλι 1 χρόνο για το 2ο!! Με το καλοοο!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Έκανα ένα χρόνο προσπάθεια για το 1ο και τώρα πάλι 1 χρόνο για το 2ο!! Με το καλοοο!!!

Δεν πρόσεξα ποτέ το στικερακι σου...χαχαχαχχαχα

Να χαίρεσαι λοιπον και το άλλο παιδάκι σου και με το καλο να έρθει και αυτό!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , *Vasoula είπε:

Δεν πρόσεξα ποτέ το στικερακι σου...χαχαχαχχαχα

Να χαίρεσαι λοιπον και το άλλο παιδάκι σου και με το καλο να έρθει και αυτό!!!!

Ευχαριστώ!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε? Εγω ειμαι πιο παλια στο φορουμ αλλα οχι παντα τοσο ενεργη... Ηθελα να ρωτησω αν είχε κάποια κοπελα απο δω παρομοια εμπειρία... Περιμένω αυτές τις μερες την περίοδο και γενικα ειχα ταχυπαλμιες και αδιαθεσια και λιγο πρησμένο στήθος και σήμερα το πρωί είδα ροζ βλεννες και λεω αδιαθετησα αλλα τλκ τπτ... Στις 2 προηγουμενες εγκυμοσύνες μου ειχα καφε στις πρώτες μερες της εγκυμοσύνης δηλ εκει κοντα στην ημερομηνία περιόδου αλλα τωρα ηταν ροζ... Λετε να υπάρχει παλι υποψια εγκυμοσύνης? Να μπω στην διαδικασία τεστ η να κάτσω στα αβγα μου και να περιμένω την περίοδο μου? Ευχαριστώ και συγνώμη για το σεντόνι ☺️

 

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε? Εγω ειμαι πιο παλια στο φορουμ αλλα οχι παντα τοσο ενεργη... Ηθελα να ρωτησω αν είχε κάποια κοπελα απο δω παρομοια εμπειρία... Περιμένω αυτές τις μερες την περίοδο και γενικα ειχα ταχυπαλμιες και αδιαθεσια και λιγο πρησμένο στήθος και σήμερα το πρωί είδα ροζ βλεννες και λεω αδιαθετησα αλλα τλκ τπτ... Στις 2 προηγουμενες εγκυμοσύνες μου ειχα καφε στις πρώτες μερες της εγκυμοσύνης δηλ εκει κοντα στην ημερομηνία περιόδου αλλα τωρα ηταν ροζ... Λετε να υπάρχει παλι υποψια εγκυμοσύνης? Να μπω στην διαδικασία τεστ η να κάτσω στα αβγα μου και να περιμένω την περίοδο μου? Ευχαριστώ και συγνώμη για το σεντόνι ☺️

 
  •  

Μπορεις να κανεις μια β χοριακη αν εχεις καθυστέρηση για να εισαι σίγουρη. Εμενα τωρα στο 4ο , το μονο σημαδι ας πουμε ουτε καν σύμπτωμα ηταν οτι μετα την σύλληψη 4 5 μερες ειχα εντονα πονακια αριστερα και εγκαρσιους πονους στη μητρα. Εκανα τεστ βγηκε αχνο ξανα εκανα μετα απο 2 μερες βγήκε εντονοτατα θετικο και τελος του μηνα μου ειπε ο γιατρος μου να παω για υπερηχο να δουμε οτι ειναι να δουμε με βεβαιοτητα.

13 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Έκανα ένα χρόνο προσπάθεια για το 1ο και τώρα πάλι 1 χρόνο για το 2ο!! Με το καλοοο!!!

Με το καλο σε ολες! Μου κανει εντύπωση πως και για το 2ο παιδακι προσπάθησες τοσο πολυ. Μπραβο ομως. Ολα με το καλο ευχομαι!

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, ο γιατρός μου εμενα μου είπε να πάω για υπερηχο 2 εβδομάδες μετά την πρώτη χοριακή, η οποία εγινε 2 εβδομάδες μετά την σύλληψη. Δηλαδή ουσιαστικά την Τρίτη που θα πα θα είμαι 5 εβδομάδων κλεισμένες και δύο τριών ημερών.. Δεν είναι νωρίς για υπερυχο? Υπάρχει περίπτωση να ακούσουμε καρδιά, ή να το καθυστερήσω λίγο, μην φάω τσάμπα τον υπέρηχο?? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Zzeezze είπε:

Κορίτσια, ο γιατρός μου εμενα μου είπε να πάω για υπερηχο 2 εβδομάδες μετά την πρώτη χοριακή, η οποία εγινε 2 εβδομάδες μετά την σύλληψη. Δηλαδή ουσιαστικά την Τρίτη που θα πα θα είμαι 5 εβδομάδων κλεισμένες και δύο τριών ημερών.. Δεν είναι νωρίς για υπερυχο? Υπάρχει περίπτωση να ακούσουμε καρδιά, ή να το καθυστερήσω λίγο, μην φάω τσάμπα τον υπέρηχο?? 

Καλησπέρα!! Η καρδούλα αρχίζει να χτυπά περίπου 6+ εβδομάδων! Ίσως απλά να τη δεις να παλετε... Καλύτερα να καθυστερήσεις μια εβδομάδα ακόμα!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/7/2021 at 4:46 ΜΜ, Zzeezze είπε:

Κορίτσια, ο γιατρός μου εμενα μου είπε να πάω για υπερηχο 2 εβδομάδες μετά την πρώτη χοριακή, η οποία εγινε 2 εβδομάδες μετά την σύλληψη. Δηλαδή ουσιαστικά την Τρίτη που θα πα θα είμαι 5 εβδομάδων κλεισμένες και δύο τριών ημερών.. Δεν είναι νωρίς για υπερυχο? Υπάρχει περίπτωση να ακούσουμε καρδιά, ή να το καθυστερήσω λίγο, μην φάω τσάμπα τον υπέρηχο?? 

Να πας κορίτσι μου...και μόνο που θα δείτε τη καρδούλα να πάλλεται θα είσαι πιο ήρεμη...

Τι κάνετε κορίτσια μου????

@Μάντη πήγε για υπέρηχο χθες??θυμάμαι πηγαίνουμε μαζί.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , *Vasoula είπε:

Να πας κορίτσι μου...και μόνο που θα δείτε τη καρδούλα να πάλλεται θα είσαι πιο ήρεμη...

Τι κάνετε κορίτσια μου????

@Μάντη πήγε για υπέρηχο χθες??θυμάμαι πηγαίνουμε μαζί.. 

Μόνο σάκο είδαμε εχθές... Εσείς?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Zzeezze είπε:

Μόνο σάκο είδαμε εχθές... Εσείς?? 

Λοιπόν εγώ πήγα 5 εβδομάδων και είδαμε μόνο σάκο...7 εβδομάδων ακούσαμε καρδούλα και χθες 9 εβδομάδων διακρίναμε εμβρυακι καο ομφάλιο λώρο και το είδαμε και να κουνιέται....:x

Οπότε κοριτσακι μου και σε εσένα το πρώτο μεγάλο βήμα έγινε...υπάρχει σακος...λογικα σε δύο εβδομάδες πάλι!!!ε??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , *Vasoula είπε:

Λοιπόν εγώ πήγα 5 εβδομάδων και είδαμε μόνο σάκο...7 εβδομάδων ακούσαμε καρδούλα και χθες 9 εβδομάδων διακρίναμε εμβρυακι καο ομφάλιο λώρο και το είδαμε και να κουνιέται....:x

Οπότε κοριτσακι μου και σε εσένα το πρώτο μεγάλο βήμα έγινε...υπάρχει σακος...λογικα σε δύο εβδομάδες πάλι!!!ε??

Άσε πέφτουμε και σε διακοπές.. Την άλλη Πέμπτη μου έκλεισαν γιατί την πιο πάνω εβδομάδα, έχουμε κανονίσει διακοπές.. Ελπίζω να πάω διακοπές κ όχι σε νοσοκομείο για αποξεση.. Η χοριακη μου 11313 εχθές σήμερα 12800 κάτι..Ο γιατρός βέβαια μου είπε να μην κάνω.. Εσύ έκανες χοριακες στην 5η εβδομάδα?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Zzeezze είπε:

Άσε πέφτουμε και σε διακοπές.. Την άλλη Πέμπτη μου έκλεισαν γιατί την πιο πάνω εβδομάδα, έχουμε κανονίσει διακοπές.. Ελπίζω να πάω διακοπές κ όχι σε νοσοκομείο για αποξεση.. Η χοριακη μου 11313 εχθές σήμερα 12800 κάτι..Ο γιατρός βέβαια μου είπε να μην κάνω.. Εσύ έκανες χοριακες στην 5η εβδομάδα?? 

Οχι κοριτσι μου....έκανα περίπου μέχρι 4 εβδομάδων....εκανα 3 στο σύνολο....η πρώτη ήταν 80...η δεύτερη 400 και η τρίτη 1600 και σταματήσαμε....αφου διπλασιαζονταν κ με το παραπάνω δεν υπήρχε λόγος να κάνω άλλες....και εσένα είναι ήδη πάρα πολύ υψηλή...την άλλη εβδομάδα πόσο θα είσαι με βάση τον πρώτο υπέρηχο που έκανες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...