Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

      2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Λόγω δίδυμης κύησης επιβαρύνεται πιο πολύ η μήτρα. Όλα πάνε x2 πλακουντες, σακοι, αμνιακό υγρά.. επίσης το βάρος ανά μέρα αυξάνεται x2  οπότε μην αγχώνεσαι είμαι άλλη περίπτωση....

Θα γίνουμε γονείς το 2022!


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , *Vasoula είπε:

Οχι κοριτσι μου....έκανα περίπου μέχρι 4 εβδομάδων....εκανα 3 στο σύνολο....η πρώτη ήταν 80...η δεύτερη 400 και η τρίτη 1600 και σταματήσαμε....αφου διπλασιαζονταν κ με το παραπάνω δεν υπήρχε λόγος να κάνω άλλες....και εσένα είναι ήδη πάρα πολύ υψηλή...την άλλη εβδομάδα πόσο θα είσαι με βάση τον πρώτο υπέρηχο που έκανες?

Όταν έκανα τον υπερυχο εχθες ήμουν 5 και 2.την άλλη εβδ θα είμαι 6 και 5..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Zzeezze είπε:

Όταν έκανα τον υπερυχο εχθες ήμουν 5 και 2.την άλλη εβδ θα είμαι 6 και 5..

Υπέροχα!!!για αυτό δεν ακούσατε και καρδια....μπορει ουτε την αλλη βδομάδα να ακούσετε καθαρά....ομως θα δείτε να μεγαλώνει ο σάκος....εμενα μου φαινονται πολύ καλές και οι τιμες σου και οι εξετάσεις σου!!!λοιπον από κολπικό υπέρηχο να ξέρεις θα ακουστεί πιο καθαρά η καρδούλα...εισαι με φυσική σύλληψη???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , *Vasoula είπε:

Υπέροχα!!!για αυτό δεν ακούσατε και καρδια....μπορει ουτε την αλλη βδομάδα να ακούσετε καθαρά....ομως θα δείτε να μεγαλώνει ο σάκος....εμενα μου φαινονται πολύ καλές και οι τιμες σου και οι εξετάσεις σου!!!λοιπον από κολπικό υπέρηχο να ξέρεις θα ακουστεί πιο καθαρά η καρδούλα...εισαι με φυσική σύλληψη???

Όχι με εξωσωματική.. Πήγα για το δεύτερο παιδάκι μου, λόγω ηλικίας, 41 ετών κ γιατί έχω ιστορικό απόβόλων.. Κάναμε εξωσωματική με σκοπό τον προεμφυτευτικο έλεγχο, αλλά κ οι δύο γιατροί μας απέτρεψαν.. Εύχομαι να μην το μετανιώσω που δεν επέμεινα περισσότερο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Zzeezze είπε:

Όχι με εξωσωματική.. Πήγα για το δεύτερο παιδάκι μου, λόγω ηλικίας, 41 ετών κ γιατί έχω ιστορικό απόβόλων.. Κάναμε εξωσωματική με σκοπό τον προεμφυτευτικο έλεγχο, αλλά κ οι δύο γιατροί μας απέτρεψαν.. Εύχομαι να μην το μετανιώσω που δεν επέμεινα περισσότερο.. 

Καταλαβαίνω το αγχος σου αν έχεις αποβολές στο ιστορικό σου....ομως μου φαίνονται μέχρι τώρα καλα και ομαλά τα πράγματα...οπότε να το απολαύσεις...ποια μέρα θα πας???θα περιμένω νέα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , *Vasoula είπε:

Καταλαβαίνω το αγχος σου αν έχεις αποβολές στο ιστορικό σου....ομως μου φαίνονται μέχρι τώρα καλα και ομαλά τα πράγματα...οπότε να το απολαύσεις...ποια μέρα θα πας???θα περιμένω νέα σου!!!

Την Πέμπτη έκλεισα.. Χάχαχα να το απολαύσω??? Δεν μιλιεμαι... Σε ευχαριστώ πολύ όμως, είσαι πολύ καλή!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Να πας κορίτσι μου...και μόνο που θα δείτε τη καρδούλα να πάλλεται θα είσαι πιο ήρεμη...

Τι κάνετε κορίτσια μου????

@Μάντη πήγε για υπέρηχο χθες??θυμάμαι πηγαίνουμε μαζί.. 

Καλημέρα!!! Χαθήκατε όλες!!! 

Αυριο έχω ραντεβού και με έχει φάει το άγχος... Θα είμαι και εγώ 9 εβδομάδων ακριβώς... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα!!! Χαθήκατε όλες!!! 

Αυριο έχω ραντεβού και με έχει φάει το άγχος... Θα είμαι και εγώ 9 εβδομάδων ακριβώς... 

Αυριο εσυ ε?δεν πήγαμε μαζί τώρα...χαχαχαχαχχαχα!όλα καλά θα είναι!πως νοιώθεις?????

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Αυριο εσυ ε?δεν πήγαμε μαζί τώρα...χαχαχαχαχχαχα!όλα καλά θα είναι!πως νοιώθεις?????

Φοβάμαι αρκετά... Όλο άσχημες σκέψης κάνω .. έχω πολλές καούρες τάση για εμετό υπνηλία.. γενικά σερνομαι.. εσύ;;;

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Φοβάμαι αρκετά... Όλο άσχημες σκέψης κάνω .. έχω πολλές καούρες τάση για εμετό υπνηλία.. γενικά σερνομαι.. εσύ;;;

Από καούρες και πρξκιμο άλλο τίποτα...φαίνομαι σαν πέντε μηνών εγγυος τουλάχιστον....αλλα σε γενικές γραμμές έχω πολυ ωραία εγκυμοσύνη!!!είμαι όλη την ώρα μες στη χαρά....ζαλίζομαι χαίρομαι...ανακατεύομαι χαίρομαι...με λες και ανώμαλη...χαχαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2021 at 6:11 ΜΜ, *Vasoula είπε:

Από καούρες και πρξκιμο άλλο τίποτα...φαίνομαι σαν πέντε μηνών εγγυος τουλάχιστον....αλλα σε γενικές γραμμές έχω πολυ ωραία εγκυμοσύνη!!!είμαι όλη την ώρα μες στη χαρά....ζαλίζομαι χαίρομαι...ανακατεύομαι χαίρομαι...με λες και ανώμαλη...χαχαχαχαχαχ

Όλα καλά το σπορακι μου μεγαλώνει! Κλείσαμε και αυχενική!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα κι απο εμενα! Ειμαι κι εγω στην 12η βδομαδα κυησης αισιως μετα απο καποια προβληματα με αιμορραγια στην 9η βδομαδα που με αναγκασαν να κατσω στο σπιτι σε ακινησια για κανα 10ημερο και να προσευχομαι καθημερινα να πανε ολα καλα! Δοξα το Θεο τωρα πανε ολα καλα και την ερχομενη εβδομαδα εχω αυχενικη. Ηθελα να μπω κι εγω λοιπον στην παρεα σας και να ρωτησω εαν ειναι κι αλλες κοπελες με ΠΗΤ τον Φεβρουαριο του '22 μιας και δεν βρισκω καποιο αντιστοιχο θεμα στο φορουμ. Με το καλο σε ολες μας να πιασουμε γερα μωρακια στα χερια μας μεσα στο '22!!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

24 Αυγούστου!!! 

Εγω 26!!!!!και 6 Αύγουστο θα παω να με ξαναδεί!!!!

1 ώρα πρίν, Melina80 είπε:

Κοριτσια καλησπερα κι απο εμενα! Ειμαι κι εγω στην 12η βδομαδα κυησης αισιως μετα απο καποια προβληματα με αιμορραγια στην 9η βδομαδα που με αναγκασαν να κατσω στο σπιτι σε ακινησια για κανα 10ημερο και να προσευχομαι καθημερινα να πανε ολα καλα! Δοξα το Θεο τωρα πανε ολα καλα και την ερχομενη εβδομαδα εχω αυχενικη. Ηθελα να μπω κι εγω λοιπον στην παρεα σας και να ρωτησω εαν ειναι κι αλλες κοπελες με ΠΗΤ τον Φεβρουαριο του '22 μιας και δεν βρισκω καποιο αντιστοιχο θεμα στο φορουμ. Με το καλο σε ολες μας να πιασουμε γερα μωρακια στα χερια μας μεσα στο '22!!!

Καλώς ήρθες κοριτσι μου!!!!χαίρομαι που ξεπέρασες οποιαδήποτε δυσκολία!!!με το καλο να έρθει το μωράκι σου λοιπόν!!!

Εγω είμαι τωρα στην 9η εβδομάδα και εχω τελική ημερομηνία 1 Μαρτίου....οπότε είμαστε αρκετά κοντά!!είναι το πρώτο σου?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, *Vasoula said:

Εγω 26!!!!!και 6 Αύγουστο θα παω να με ξαναδεί!!!!

Καλώς ήρθες κοριτσι μου!!!!χαίρομαι που ξεπέρασες οποιαδήποτε δυσκολία!!!με το καλο να έρθει το μωράκι σου λοιπόν!!!

Εγω είμαι τωρα στην 9η εβδομάδα και εχω τελική ημερομηνία 1 Μαρτίου....οπότε είμαστε αρκετά κοντά!!είναι το πρώτο σου?

Σε ευχαριστω πολυ! Καλως σας βρηκα! Ναι το πρωτο ειναι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...