Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Θα γίνουμε γονείς το 2022!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Κορίτσια μου γειά σας...ειπα να έρθω και εγώ σιγά σιγά στην ομάδα σας!!!!!μετά από ενα χρόνο με εξωσωματική καταφέραμε και πήραμε θετική χοριακη η οποία ανέβηκε όπως έπρεπε....τη Δευτέρα αυτή είδαμε ένα σάκο....και στις 12/07 έχουμε πάλι υπέρηχο για να ακούσουμε καρδούλα πρώτα ο θεος!!!!τώρα είμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών....και ειναι υπέροχο το συναίσθημα....και ταυτόχρονα ανησυχώ και πολύ να πάνε όλα καλά!!!!

Εύχομαι για όλες μας μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!:x

Με το καλο!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Κορίτσια μου γειά σας...ειπα να έρθω και εγώ σιγά σιγά στην ομάδα σας!!!!!μετά από ενα χρόνο με εξωσωματική καταφέραμε και πήραμε θετική χοριακη η οποία ανέβηκε όπως έπρεπε....τη Δευτέρα αυτή είδαμε ένα σάκο....και στις 12/07 έχουμε πάλι υπέρηχο για να ακούσουμε καρδούλα πρώτα ο θεος!!!!τώρα είμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών....και ειναι υπέροχο το συναίσθημα....και ταυτόχρονα ανησυχώ και πολύ να πάνε όλα καλά!!!!

Εύχομαι για όλες μας μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!:x

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2021 at 2:54 ΜΜ, Ellidr είπε:

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου γλυκο!!πως είσαι εσύ????

Καλημέρα!!!πως είστε?????κάνατε κανενα μπαράκι εσείς??σας αφήνει ο γιατρός???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου γλυκο!!πως είσαι εσύ????

Καλημέρα!!!πως είστε?????κάνατε κανενα μπαράκι εσείς??σας αφήνει ο γιατρός???

Καλησπέρα!!! Εμένα μου επιτρέπει μπανάκια με προσοχή σε καθαρή θάλασσα! Έχω τεράστια αγωνία μέχρι το 1ο υπέρηχο...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κορίτσια :)

όπως και η vasoula  επιτέλους ήρθα κι εγώ μετά από προσπαθείες να μιλάω για ναυτίες και υπερήχους!

είμαι στην 7η εβδομάδα και πάω για υπέρηχο δεύτερο για να ακούσουμε καρδιές την επόμενη.. να ρωτήσω αν είμαι μόνο εγώ που κάθε μέρα αν έχω πονάκια λέω κάτι συμβαίνει και αν δεν έχω πάλι με ανησυχεί? Γενικά σε μια σύγχυση του δεν ξερνώ τι μου γίνεται από το αγχος να πάνε όλα καλά?

τα καλυτερα για όλες μας εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, smiles είπε:

Καλησπερα κορίτσια :)

όπως και η vasoula  επιτέλους ήρθα κι εγώ μετά από προσπαθείες να μιλάω για ναυτίες και υπερήχους!

είμαι στην 7η εβδομάδα και πάω για υπέρηχο δεύτερο για να ακούσουμε καρδιές την επόμενη.. να ρωτήσω αν είμαι μόνο εγώ που κάθε μέρα αν έχω πονάκια λέω κάτι συμβαίνει και αν δεν έχω πάλι με ανησυχεί? Γενικά σε μια σύγχυση του δεν ξερνώ τι μου γίνεται από το αγχος να πάνε όλα καλά?

τα καλυτερα για όλες μας εύχομαι!!

Με το καλό!!!!!! Εγώ είμαι 6 εβδομάδων δεν έχω κάνει ακόμα υπέρηχο!!! Έχω και εγώ καθημερινά πονακια...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα κ από μένα! Χθες μόλις έμαθα πως είμαι έγκυος κ ακόμα δεν το πιστεύω! Έκανα πρώτη χοριακη χθες μια μέρα πριν την καθυστέρηση γτ είχα θετικό ψηφιακό clearblue το πρωί κ βγήκε 21,8… αύριο πάω για τη δεύτερη κ ελπίζω να έχει διπλασιαστεί! 
προσπαθουσαμε 5 χρόνια, είχα μια βιοχημική πριν δυο χρόνια, κ στους δυο τελευταίους κύκλους κάναμε σπερματέγχυση αν κ μας έδιναν 12-15% πιθανότητες επιτυχίας επειδή είμαι 37 κ η δεύτερη πέτυχε!!! Να φανταστείτε ήμουν τόσο σίγουρη πως θα αποτύχει κ αυτή που είχα ήδη κλείσει ραντεβού με την επιτροπή εξωσωματικών πριν καν κάνω τη σπερματέγχυση. 
Χθες με τον άντρα μου είχαμε κ επέτειο γάμου, κλείναμε 4 χρόνια κ ήταν το καλύτερο δώρο κ για τους δυο!

απο συμπτώματα τπτ ιδιαιτερο εκτός από νύστα αλλά παίρνω ουτροτζεσταν οποτε ίσως οφείλεται σε αυτά… πριν 4 μερες είδα κάτι ίχνη μπεζ-καφέ στο σκούπισμα αλλά πλέον σπάνια βλέπω κάτι… κ από χθες νιώθω κάτι τσιμπηματάκια..κάτι τραβήγματα…κάτι ψιλοκραμπες στην κοιλιά δεξιά κ αριστερά… Α ναι! Είχα κ ένα καινούριο σήμερα… μου βρωμουσαν τα κρέατα στο σούπερ μάρκετ, τα συσκευασμενα! Με το που πλησίασα τον διάδρομο μου ήρθε η μπόχα κ ανακατεύτηκα… το ίδιο κ με κάτι παππούδες…χωρίς Να θέλω να ακουστω κάπως, μου μυριζε αυτή η χαρακτηριστική μυρωδιά που έχουν πολλοί άνθρωποι μεγάλοι σε ηλικία αλλά x1000 λες κ είχαν να πλυθούν μήνες… μου έκανε φοβερή εντύπωση γτ χθες που πήγα στο μικροβιολογικό κ στον φούρνο η μύτη δεν έπιασε τπτ περίεργο…εκτός από τη σπανακόπιτα που πήρα κ μου βρωμουσε το τυρί τραγιλα… τελικά δεν έχω καθόλου συμπτώματα ε σας το είπα; Δεν σας το είπα! Χαχαχαχα

ελπιζω να πανε όλα καλά για όλες μας κ να κρατήσουμε επιτέλους τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας… αν φτιαχτεί γκρουπ για Μάρτιο του 22 θα τα λέμε κ εκεί με όσες κοπέλες περιμένουν να γεννήσουν τότε…


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ από μένα! Χθες μόλις έμαθα πως είμαι έγκυος κ ακόμα δεν το πιστεύω! Έκανα πρώτη χοριακη χθες μια μέρα πριν την καθυστέρηση γτ είχα θετικό ψηφιακό clearblue το πρωί κ βγήκε 21,8… αύριο πάω για τη δεύτερη κ ελπίζω να έχει διπλασιαστεί! 
προσπαθουσαμε 5 χρόνια, είχα μια βιοχημική πριν δυο χρόνια, κ στους δυο τελευταίους κύκλους κάναμε σπερματέγχυση αν κ μας έδιναν 12-15% πιθανότητες επιτυχίας επειδή είμαι 37 κ η δεύτερη πέτυχε!!! Να φανταστείτε ήμουν τόσο σίγουρη πως θα αποτύχει κ αυτή που είχα ήδη κλείσει ραντεβού με την επιτροπή εξωσωματικών πριν καν κάνω τη σπερματέγχυση. 
Χθες με τον άντρα μου είχαμε κ επέτειο γάμου, κλείναμε 4 χρόνια κ ήταν το καλύτερο δώρο κ για τους δυο!

απο συμπτώματα τπτ ιδιαιτερο εκτός από νύστα αλλά παίρνω ουτροτζεσταν οποτε ίσως οφείλεται σε αυτά… πριν 4 μερες είδα κάτι ίχνη μπεζ-καφέ στο σκούπισμα αλλά πλέον σπάνια βλέπω κάτι… κ από χθες νιώθω κάτι τσιμπηματάκια..κάτι τραβήγματα…κάτι ψιλοκραμπες στην κοιλιά δεξιά κ αριστερά… Α ναι! Είχα κ ένα καινούριο σήμερα… μου βρωμουσαν τα κρέατα στο σούπερ μάρκετ, τα συσκευασμενα! Με το που πλησίασα τον διάδρομο μου ήρθε η μπόχα κ ανακατεύτηκα… το ίδιο κ με κάτι παππούδες…χωρίς Να θέλω να ακουστω κάπως, μου μυριζε αυτή η χαρακτηριστική μυρωδιά που έχουν πολλοί άνθρωποι μεγάλοι σε ηλικία αλλά x1000 λες κ είχαν να πλυθούν μήνες… μου έκανε φοβερή εντύπωση γτ χθες που πήγα στο μικροβιολογικό κ στον φούρνο η μύτη δεν έπιασε τπτ περίεργο…εκτός από τη σπανακόπιτα που πήρα κ μου βρωμουσε το τυρί τραγιλα… τελικά δεν έχω καθόλου συμπτώματα ε σας το είπα; Δεν σας το είπα! Χαχαχαχα

ελπιζω να πανε όλα καλά για όλες μας κ να κρατήσουμε επιτέλους τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας… αν φτιαχτεί γκρουπ για Μάρτιο του 22 θα τα λέμε κ εκεί με όσες κοπέλες περιμένουν να γεννήσουν τότε…

Καλημέρα!!! Έρχομαι τεράστια χοριακη!!! Περιμένουμε τα νέα σου!!! Αυτό με το τυρί ήταν και το δικό μου το πρώτο σύμπτωμα χαχαχαχαα:-o


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Patataki83 είπε:

Κοριτσια δεν διπλασιάστηκε… :(

απο 21,8 προχθες, πήγε 22,9 σήμερα… θα ξανακάνω τη Δευτέρα αλλά το κόβω για βιοχημική πάλι… τσάμπα χαρήκαμε…

Ίσως είναι νωρίς ακόμα... Μίλησες με το γιατρό σου;; Συνεχίζεις να έχεις πονακια;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Μάντη είπε:

Ίσως είναι νωρίς ακόμα... Μίλησες με το γιατρό σου;; Συνεχίζεις να έχεις πονακια;

Μίλησα με τη μαία του, μου είπε να συνεχίσω τα ουτροτζεσταν κ να κάνω επανάληψη τη Δευτέρα. Δεν είναι καλή είπε αλλά ας μην το προδικασουμε γτ ποτε δεν ξέρεις…

εχω κανονικά ναι… τραβήγματα κράμπες… ελαφριά όμως όχι έντονα όπως είχα πριν δυο χρόνια στην βιοχημική…δεν πονάω δλδ…απλά ενοχλήσεις… κ το πρωί που ξυπνησα ένιωθα το στομάχι μου κάπως, σαν κάτι να με χαλάει κ είχα λίγα καφέ την πρώτη φορά που πήγα στην τουαλέτα… μετά τπτ πάλι

αλλά αυτό το νούμερο σήμερα μου ήρθε σαν χαστούκι! Πάνω που άρχισα να πιστεύω πως τα καταφέραμε… 


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Patataki83 είπε:

Μίλησα με τη μαία του, μου είπε να συνεχίσω τα ουτροτζεσταν κ να κάνω επανάληψη τη Δευτέρα. Δεν είναι καλή είπε αλλά ας μην το προδικασουμε γτ ποτε δεν ξέρεις…

εχω κανονικά ναι… τραβήγματα κράμπες… ελαφριά όμως όχι έντονα όπως είχα πριν δυο χρόνια στην βιοχημική…δεν πονάω δλδ…απλά ενοχλήσεις… κ το πρωί που ξυπνησα ένιωθα το στομάχι μου κάπως, σαν κάτι να με χαλάει κ είχα λίγα καφέ την πρώτη φορά που πήγα στην τουαλέτα… μετά τπτ πάλι

αλλά αυτό το νούμερο σήμερα μου ήρθε σαν χαστούκι! Πάνω που άρχισα να πιστεύω πως τα καταφέραμε… 

Μην το βάζεις κάτω! Ξεκουράσου όσο γίνεται και κάνε επανάληψη Δευτέρα.. 

Θα έρθει το τυχερό σπορακι:x


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2021 at 3:23 ΜΜ, Patataki83 είπε:

Μίλησα με τη μαία του, μου είπε να συνεχίσω τα ουτροτζεσταν κ να κάνω επανάληψη τη Δευτέρα. Δεν είναι καλή είπε αλλά ας μην το προδικασουμε γτ ποτε δεν ξέρεις…

εχω κανονικά ναι… τραβήγματα κράμπες… ελαφριά όμως όχι έντονα όπως είχα πριν δυο χρόνια στην βιοχημική…δεν πονάω δλδ…απλά ενοχλήσεις… κ το πρωί που ξυπνησα ένιωθα το στομάχι μου κάπως, σαν κάτι να με χαλάει κ είχα λίγα καφέ την πρώτη φορά που πήγα στην τουαλέτα… μετά τπτ πάλι

αλλά αυτό το νούμερο σήμερα μου ήρθε σαν χαστούκι! Πάνω που άρχισα να πιστεύω πως τα καταφέραμε… 

Τι έγινε κορίτσι μου με τη χοριακη;

9 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Γεια σας εγω θα κανω χοριακη σε μια βδομαδα περίπου γιατι εχω τεράστιους κυκλους και ακομη θηλαζω το αγορακι μου αν ολα πανε καλα πηγαινω για μεσα μαρτιου!!!!  

Καλώς ήρθες! Έκανες τεστακι;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...