Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς το 2022!


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, anastella είπε:

Κορίτσια τι κανετε; 

Βγηκε η δεύτερη χοριακη 106.6, απο 42 τη Δευτέρα. :)

 

Καλημέρα :)

μπράβο παιδί! Είδες που όλα πάνε καλά! Θα πας πάλι αύριο; 

εγώ έχω αύριο την μεγάλη μέρα! Υπέρηχος για να ακούσουμε καρδιές! Πωπωπω, να δω πως θα περάσει η σημερινή μέρα!

11 ώρες πρίν, Mamacita0502 είπε:

Πηγα σημερα και εγω στο γιατρό, θεωρητικα ειμαι και εγω στην τέταρτη, αυριο θα κάνω κι αλλη χοριακη και υπερηχο σε μια εβδομαδα παλι.  Με το καλο και σε σενα!!

Περιμένουμε τα αποτελέσματα της σημερινής χοριακής. Οι καφέ εκκρίσεις πέρασαν;  εμένα πάντως έχουν μειωθεί κατά πολύ,  ίσα ίσα που βγάζω.

3 ώρες πρίν, anastella είπε:

Καλημέρα! Κορίτσια, αν συμφωνείτε μήπως να ανοιξουμε ενα καινουριο θεμα για φεβρουαριο 2022; ετσι ωστε να μπορούν να μας βρουν περισσοτερες μανούλες που ειναι κοντα με εμας; 

Μπορούμε απλά να μετονομασουμε το θεμα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δυστυχως οσο κ να ψάχνω δεν βρίσκω τρόπο να αλλάξω όνομα. :/

Χοριακη δεν μου ζηταει άλλη ο γιατρός μου, εχω ραντεβού την μεθεπόμενη Πέμπτη που θα ειμαι στην 6η βδομάδα. 

Αχ περιμένουμε σίγουρα να μας πεις νεα αύριο μετα τον υπέρηχο. :)

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2021 at 9:13 ΠΜ, Aliki_p είπε:

Καλημέρα :)

μπράβο παιδί! Είδες που όλα πάνε καλά! Θα πας πάλι αύριο; 

εγώ έχω αύριο την μεγάλη μέρα! Υπέρηχος για να ακούσουμε καρδιές! Πωπωπω, να δω πως θα περάσει η σημερινή μέρα!

Περιμένουμε τα αποτελέσματα της σημερινής χοριακής. Οι καφέ εκκρίσεις πέρασαν;  εμένα πάντως έχουν μειωθεί κατά πολύ,  ίσα ίσα που βγάζω.

Μπορούμε απλά να μετονομασουμε το θεμα; 

Ναι φυσικα απλα δεν ηξερα πως γίνεται! Οι καφε εκκρισεις οχι δεν έχουν σταματησει τωρα ειδα και απειροελαχιστο κοκκινο αλλα δεν ειδα κατι αλλο.. Ειχα παλι πονους περιοδου μεχρι τη μεση και ειμαι ξαπλα συνεχεια. Το απογευμα περιμενω τη χτεσινη χοριακη!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς τα πάμε; ξεκινήσατε και εσείς να τρώτε ανεξέλεγκτα;  κάθε δύο ώρες τρώω,  δεν μπορώ να σταματήσω!!! Που θα πάει αυτή η κατάσταση; 

Πήγε χθες για υπέρηχο και ο ιατρός είπε ότι όλα πάνε καλά  :-D

Δεν περιγράφεται η χαρά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια

Κ εγω στην δυσκολη αναμονη

25/05 καναμε ετ 

το Σάββατο 05/06 χοριακη 90

Δευτερα 07/06 χοριακη 218

Τετάρτη 09/06 χοριακη 462

Τωρα περιμενω Δευτερα να κανουμε τον 1ο υπερηχο να δουμε τι θα δουμε

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! @EllieV καλώς ήρθες και με το καλό! Τέλειες οι χοριακες σου. :) εγω αργω ακόμα για υπέρηχο. Εχω ραντεβου την μεθεπόμενη Πέμπτη. Μεχρι τοτε θα εχω σκάσει χαχα. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/6/2021 at 7:03 ΠΜ, Mamacita0502 είπε:

Καλημέρα! Βρίσκομαι στην 5η εβδομάδα κύησης, λόγω ιστορικού και θρομβοφιλιας πρέπει να μαι στο κρεβάτι το πρώτο διάστημα. Με το καλο να έρθουν τα μωράκια μας! Χαλάλι όλες οι ταλαιπωρίες που περνάμε!!

Καλησπερα σας. Τελικά είχε άσχημη  κατάληξη όλη η εγκυμοσύνη. Αποδειχτηκε οτι ηταν εξωμητριο και αφαιρεσα την δεξια σαλπιγγα και εμεινα με μια. Εχτες χειρουργηθηκα και σήμερα πηρα εξιτήριο. Ολα καλα. 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα! Μετά από 1 χρόνο προσπάθειας πήρα θετικό τεστακι! Είναι πολύ νωρίς ακόμα και φοβάμαι πολύ... Έχω και ενδομητριωση... αύριο με το καλό θα πάω για πρώτη χορική...

  • Μου αρέσει 3

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια

 

Εμεις πηγαμε σημερα για υπερηχο να ακουσουμε καρδια κ τελικα μονο την ειδαμε να αναβοσβηνει.. μολις ξεκινησε η καρδιακη λειτουργεια κ δεν επιανε τον ηχο το μηχανημα παρά αχνά..την αλλη εβδομαδα παλι να την ακουσουμε κιολας...αντε αλλη μια εβδομαδα να περασει

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά!!!! Είστε τυχερουλες στην Ελλάδα, ακούτε και καρδιά. Εδώ στην Γερμανία την δείχνουν απλά να αναβοσβήνει και πολύ σου είναι! Αλλά το Καλό εδώ είναι ότι δεν πληρώνω ούτε μια δραχμή! Αχ πόσο θα ήθελα να είμαι στην Ελλαδίτσα τώρα :x:x:x

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, EllieV είπε:

Καλησπερα κοριτσια

 

Εμεις πηγαμε σημερα για υπερηχο να ακουσουμε καρδια κ τελικα μονο την ειδαμε να αναβοσβηνει.. μολις ξεκινησε η καρδιακη λειτουργεια κ δεν επιανε τον ηχο το μηχανημα παρά αχνά..την αλλη εβδομαδα παλι να την ακουσουμε κιολας...αντε αλλη μια εβδομαδα να περασει

Καλησπέρα! Πόσο εβδομάδων είσαι;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...