Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Καλημέρα σε όλες πως είστε ?? 

@Suzukaki πως πάνε τα συμπτώματα ? 

Κορίτσια να σας πω, εγώ ξύπνησα σήμερα νωρίς γιατί δεν μπορούσα να κοιμηθώ και για να μη ζαλίζω και τον άντρα μου ξάπλωσα στον καναπέ. Με το που ξάπλωσα στον καναπέ συνειδητοποιω ότι έχω έναν ήπιο πόνο στη μέση πίσω χαμηλά, και είναι συνεχόμενος.. είναι εδώ και 1-2 ώρες... Τι να είναι ? Να ανησυχώ?? Φοβάμαι τώρα... 

Λογικά θα στραβοκοιμηθηκες..Δεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό.  Όμως για να είσαι και σίγουρη,  κάνε μια ερώτηση στον γιατρό σου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Καλημέρα σε όλες πως είστε ?? 

@Suzukaki πως πάνε τα συμπτώματα ? 

Κορίτσια να σας πω, εγώ ξύπνησα σήμερα νωρίς γιατί δεν μπορούσα να κοιμηθώ και για να μη ζαλίζω και τον άντρα μου ξάπλωσα στον καναπέ. Με το που ξάπλωσα στον καναπέ συνειδητοποιω ότι έχω έναν ήπιο πόνο στη μέση πίσω χαμηλά, και είναι συνεχόμενος.. είναι εδώ και 1-2 ώρες... Τι να είναι ? Να ανησυχώ?? Φοβάμαι τώρα... 

Καλημερα δεν ειναι κατι ανοιγουν τα κοκκαλα σου.καλα ειμαι απλα εβγαινα μεχρι προχθες θετικη κ ξαναακυρωθηκε η β επιπεδου.ελεος πια.θα παω την τριτη τελικα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natasa.90 είπε:

Λογικά θα στραβοκοιμηθηκες..Δεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό.  Όμως για να είσαι και σίγουρη,  κάνε μια ερώτηση στον γιατρό σου..

 

πρίν από 34 λεπτά , Suzukaki είπε:

Καλημερα δεν ειναι κατι ανοιγουν τα κοκκαλα σου.καλα ειμαι απλα εβγαινα μεχρι προχθες θετικη κ ξαναακυρωθηκε η β επιπεδου.ελεος πια.θα παω την τριτη τελικα.

Σας ευχαριστώ κορίτσια, είμαι κάπως καλύτερα.. αν και νιώθω μια ενόχληση μικρή ίσως είναι επειδή ανοίγουν και τα κόκαλα όπως λέει η @Suzukaki

Πόσο εβδομάδων θα είσαι τη τρίτη ?? Άντε κι εγώ τη Πέμπτη έχω τη β επιπέδου... Θα μου κάνεις λίγη ακόμα παρέα στην αναμονή.. ευτυχώς όλα καλά δεν σε επηρέασε καθόλου ο κορονοιος και σε λίγες ημέρα θα κάνεις και τη β επιπέδου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Natasa.90 είπε:

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο..Με τα κιλά πως τα πάτε;

Εγώ ευτυχώς από τη μια στο πρώτο τρίμηνο δεν πήρα καθόλου κιλά έχασα κι όλας ένα κιλό αφού είχα ναυτίες και εμετούς. Τώρα που είχα πάει πριν 2 εβδομάδες στον γιατρό είχα ότι έχω πάρει 3 κιλά συνολικά πολύ καλά μου φαίνεται... Βέβαια αυτές τις δύο εβδομάδες έχει ανοίξει πάρα πολύ η όρεξη οπότε την επόμενη που θα ζυγιστω περιμένω να έχω ανέβει πολύ! Εσύ ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Eva92 είπε:

Εγώ ευτυχώς από τη μια στο πρώτο τρίμηνο δεν πήρα καθόλου κιλά έχασα κι όλας ένα κιλό αφού είχα ναυτίες και εμετούς. Τώρα που είχα πάει πριν 2 εβδομάδες στον γιατρό είχα ότι έχω πάρει 3 κιλά συνολικά πολύ καλά μου φαίνεται... Βέβαια αυτές τις δύο εβδομάδες έχει ανοίξει πάρα πολύ η όρεξη οπότε την επόμενη που θα ζυγιστω περιμένω να έχω ανέβει πολύ! Εσύ ?

Σε εμένα μάλλον κάτι δεν πάει καλά.. 

Δεν τρώω παραπάνω.. το 1ο τρίμηνο είχα πάρει ένα κιλό.. ήμουν δηλαδή την 14η εβδομάδα 49 κιλα..και τώρα 25η έφτασα 56.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Natasa.90 είπε:

Σε εμένα μάλλον κάτι δεν πάει καλά.. 

Δεν τρώω παραπάνω.. το 1ο τρίμηνο είχα πάρει ένα κιλό.. ήμουν δηλαδή την 14η εβδομάδα 49 κιλα..και τώρα 25η έφτασα 56.

Γιατί δεν πάει καλά ?? Δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό.. εμένα μου φαίνονται όλα σούπερ... Λογικό είναι να πάρεις κιλά ! 7 κιλά εισαι μια χαρά εφόσον ήσουν πολύ αδύνατη πριν οπότε έχεις περιθώριο να πάρεις κιλά ! Εγώ σκέψου ξεκίνησα στα 70 κιλά ! Και τώρα είμαι 72! Προσέχω μη νομίζεις δεν θέλω να φτάσω τα 100 κιλά ! Δεν θέλω γενικά να πάρω ιδανικά πάνω από 15 κιλά στην εγκυμοσύνη για να μπορέσω να χάσω εύκολα μετά...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Eva92 είπε:

Γιατί δεν πάει καλά ?? Δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό.. εμένα μου φαίνονται όλα σούπερ... Λογικό είναι να πάρεις κιλά ! 7 κιλά εισαι μια χαρά εφόσον ήσουν πολύ αδύνατη πριν οπότε έχεις περιθώριο να πάρεις κιλά ! Εγώ σκέψου ξεκίνησα στα 70 κιλά ! Και τώρα είμαι 72! Προσέχω μη νομίζεις δεν θέλω να φτάσω τα 100 κιλά ! Δεν θέλω γενικά να πάρω ιδανικά πάνω από 15 κιλά στην εγκυμοσύνη για να μπορέσω να χάσω εύκολα μετά...

Πολύ φοβάμαι ότι εγώ θα τα ξεπεράσω τα 15..

Ένα κιλό το μήνα λένε.. 

Μετά πως χάνονται είναι το θέμα.. 

Και να πω ότι τρώω..δεν τρώω..

Γι αυτό λέω ότι κάτι δεν λειτουργεί καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Natasa.90 είπε:

Πολύ φοβάμαι ότι εγώ θα τα ξεπεράσω τα 15..

Ένα κιλό το μήνα λένε.. 

Μετά πως χάνονται είναι το θέμα.. 

Και να πω ότι τρώω..δεν τρώω..

Γι αυτό λέω ότι κάτι δεν λειτουργεί καλά.. 

Μπορείς να ρωτήσεις και τον γιατρό την άποψη του, αλλά νομίζω είσαι σούπερ και όλα μια χαρά λειτουργούν... Εξάλλου αυτό είναι το φυσιολογικό να πάρεις κιλά ! Και μπορεί να έχει ανάγκη ο οργανισμός σου να πάρει κάποια κιλά τώρα στην εγκυμοσύνη για να μπορέσει να ανταπεξέλθει... Από εξετάσεις τα έχεις ελέγξει όλα είσαι οκ ? Σάκχαρο, θηροειδη ? Αν είσαι οκ μην ανησυχείς καθόλου.. μπορείς να προσέξεις τα κακα λιπαρά αν θες για να μη πάρεις πολλά περιττά κιλά...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Eva92 είπε:

Μπορείς να ρωτήσεις και τον γιατρό την άποψη του, αλλά νομίζω είσαι σούπερ και όλα μια χαρά λειτουργούν... Εξάλλου αυτό είναι το φυσιολογικό να πάρεις κιλά ! Και μπορεί να έχει ανάγκη ο οργανισμός σου να πάρει κάποια κιλά τώρα στην εγκυμοσύνη για να μπορέσει να ανταπεξέλθει... Από εξετάσεις τα έχεις ελέγξει όλα είσαι οκ ? Σάκχαρο, θηροειδη ? Αν είσαι οκ μην ανησυχείς καθόλου.. μπορείς να προσέξεις τα κακα λιπαρά αν θες για να μη πάρεις πολλά περιττά κιλά...

Θυρεοειδή είχα από πριν..αλλά τον ελέγχω.. ζάχαρο κομπλέ.. καμπύλη ζαχάρου έχω να κάνω αρχές Φλεβάρη. .

Την γιατρο μου δεν την απασχολεί γιατί είμαι έτσι κι αλλιώς λίγα κιλά..

Εμένα με απασχολεί γιατί μου φαίνονται παρα πολλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Natasa.90 είπε:

Θυρεοειδή είχα από πριν..αλλά τον ελέγχω.. ζάχαρο κομπλέ.. καμπύλη ζαχάρου έχω να κάνω αρχές Φλεβάρη. .

Την γιατρο μου δεν την απασχολεί γιατί είμαι έτσι κι αλλιώς λίγα κιλά..

Εμένα με απασχολεί γιατί μου φαίνονται παρα πολλά 

Και η @K@trina αν θυμάμαι καλά έχει πάρει μπόλικα... Θα σου πει και η ίδια... Μη κοιτάς εμένα μου δεν έχω πάρει μάλλον εγώ δεν είμαι η φυσιολογική! Και όλοι μου το τονίζουν οι γύρω μου ότι δεν έχω πάρει κιλά ! Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Eva92 είπε:

Και η @K@trina αν θυμάμαι καλά έχει πάρει μπόλικα... Θα σου πει και η ίδια... Μη κοιτάς εμένα μου δεν έχω πάρει μάλλον εγώ δεν είμαι η φυσιολογική! Και όλοι μου το τονίζουν οι γύρω μου ότι δεν έχω πάρει κιλά ! Τι να πω...

Κοιλια δεν έχεις κανει;;;

Link to comment
Share on other sites

Γειαααα και από εμένα! Βλέπω ανοίξατε το θέμα των κιλών!!!! Δεν με συμφέρει καθόλου! Εγώ είμαι στην 25η εβδομάδα... έχω πάρει 12 κιλά... μέχρι την αυχενική 3 και τα υπολοιπα στο δεύτερο τρίμηνο. Μόλις σταμάτησαν οι ναυτιες έβαλα 5 κιλά σε ένα μήνα.. μετά περίπου 2 τον μήνα.. Από θυρεοειδή και ζάχαρο είμαι οκ...πάντως κι εμένα με αγχώνει το θέμα.. Δεν έχω και πολλά περιθώρια... Τώρα πρεπει να προσέξω και για την καμπύλη και για να μην ξεφύγω πολύ.. 

Αλλά όπως λέει και η @Natasa.90 ούτε εγώ τρωω πολύ. Δεν θα πω πως κάνω τη σούπερ διατροφή... Αλλά δεν κολλάνε τα κιλά που έβαλα..  Ο γιατρός δεν μου έχει πει κάτι προς το παρόν..

Και μόνο που νιώθω την μπεμπουλα μου να κάνει τούμπες στην κοιλιά μου χαλαλι τα κιλά!!! Θα χαθούν το καλοκαίρι!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Natasa.90 είπε:

Κοιλια δεν έχεις κανει;;;

Έχω κάνει κοιλιά αλλά όχι πολύ μεγάλη ! Έχω και οπίσθια κλίση μήτρας και παίζει το ρόλο του στο μέγεθος της κοιλιάς.. εσύ έχεις κάνει ?? 

Γενικά προσέχω πολύ τη διατροφή για αυτό δεν έχω βάλει κιλά.. δεν τρώω ζάχαρη αλάτι ψωμιά junk food κλπ... Αλλά προσέχω για την προεκλαμψία κυρίως γιατί μου έβγαλε η αυχενική πιθανότητες και παίρνω σαλοσπιρ γι αυτό οπότε γι'αυτό δεν έχω πάρει κιλά... Ο γιατρός με έχει βάλει σε πρόγραμμα για αυτό...Αλλιώς θα έτρωγα κάθε μέρα παγωτό ξέρεις πόσο το θέλω ?? 

πρίν από 20 λεπτά , K@trina είπε:

Γειαααα και από εμένα! Βλέπω ανοίξατε το θέμα των κιλών!!!! Δεν με συμφέρει καθόλου! Εγώ είμαι στην 25η εβδομάδα... έχω πάρει 12 κιλά... μέχρι την αυχενική 3 και τα υπολοιπα στο δεύτερο τρίμηνο. Μόλις σταμάτησαν οι ναυτιες έβαλα 5 κιλά σε ένα μήνα.. μετά περίπου 2 τον μήνα.. Από θυρεοειδή και ζάχαρο είμαι οκ...πάντως κι εμένα με αγχώνει το θέμα.. Δεν έχω και πολλά περιθώρια... Τώρα πρεπει να προσέξω και για την καμπύλη και για να μην ξεφύγω πολύ.. 

Αλλά όπως λέει και η @Natasa.90 ούτε εγώ τρωω πολύ. Δεν θα πω πως κάνω τη σούπερ διατροφή... Αλλά δεν κολλάνε τα κιλά που έβαλα..  Ο γιατρός δεν μου έχει πει κάτι προς το παρόν..

Και μόνο που νιώθω την μπεμπουλα μου να κάνει τούμπες στην κοιλιά μου χαλαλι τα κιλά!!! Θα χαθούν το καλοκαίρι!!

 

Κι εγώ τη νιώθω και τρελαίνομαι !! Εφόσον ο γιατρός δεν έχει αναφέρει τα κιλά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας πιστεύω ! Ευχαριστηθείτε κορίτσια φάτε σιγά ! Ότι ζητάει το σώμα σας... εφόσον δεν κάνετε υπερβολές μην ανησυχείτε... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , K@trina είπε:

Γειαααα και από εμένα! Βλέπω ανοίξατε το θέμα των κιλών!!!! Δεν με συμφέρει καθόλου! Εγώ είμαι στην 25η εβδομάδα... έχω πάρει 12 κιλά... μέχρι την αυχενική 3 και τα υπολοιπα στο δεύτερο τρίμηνο. Μόλις σταμάτησαν οι ναυτιες έβαλα 5 κιλά σε ένα μήνα.. μετά περίπου 2 τον μήνα.. Από θυρεοειδή και ζάχαρο είμαι οκ...πάντως κι εμένα με αγχώνει το θέμα.. Δεν έχω και πολλά περιθώρια... Τώρα πρεπει να προσέξω και για την καμπύλη και για να μην ξεφύγω πολύ.. 

Αλλά όπως λέει και η @Natasa.90 ούτε εγώ τρωω πολύ. Δεν θα πω πως κάνω τη σούπερ διατροφή... Αλλά δεν κολλάνε τα κιλά που έβαλα..  Ο γιατρός δεν μου έχει πει κάτι προς το παρόν..

Και μόνο που νιώθω την μπεμπουλα μου να κάνει τούμπες στην κοιλιά μου χαλαλι τα κιλά!!! Θα χαθούν το καλοκαίρι!!

 

Άστα!!! Εγώ προσέχω τι τρώω πάρα πολύ.. πχ τηγανιτά και κρέατα δεν μου άρεσαν ποτέ  ποτέ και τώρα.. ζάχαρη δεν καταναλώνω πέρα από 2 Μιράντα παπαδοπουλου το πρωί.. γλυκά και τέτοια τίποτα.. 

Λέτε να είναι και από το κόψιμο του τσιγαρου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...