Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Μπράβο για την καμπύλη... Εσύ θα τις κάνεις τις δουλειές; Ελπίζω να έχεις βοήθεια. Εγώ είμαι μόνη μου με τον άντρα μου ότι κάνω τα κάνω μόνη μου, προς το τέλος δεν ξέρω τι θα μπορώ να κάνω. 

Για τα βάρη τυπου τραπεζαρια στρωσιμο χαλιων κλπ θα βοηθήσει η μαμα μου ολα τα αλλα ψυγείο κουζινα ντουλαπια κουφωματα κουρτινες εγω ..( τριβω με οδοβτοβουρτσα τους σιδηροδρομους απο τα κουφωματα) μιλαμε για τετοια βλάβη υποχονδριας... εσυ ψωνίσες για το μωρακι? Προετοιμασες?


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , alexia92 είπε:

Για τα βάρη τυπου τραπεζαρια στρωσιμο χαλιων κλπ θα βοηθήσει η μαμα μου ολα τα αλλα ψυγείο κουζινα ντουλαπια κουφωματα κουρτινες εγω ..( τριβω με οδοβτοβουρτσα τους σιδηροδρομους απο τα κουφωματα) μιλαμε για τετοια βλάβη υποχονδριας... εσυ ψωνίσες για το μωρακι? Προετοιμασες?

Εχω παραγγείλω το καρότσι, έχω ψωνίσει κάποια πράγματα τα πρώτα ,μου έχουν δώσει και πολλά φίλες μου. Θα βάψουμε το δωμάτιο μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους και τοτε θα πλύνω και θα σιδερωσω τα ρουχαλακια και θα φτιάξω τις βαλίτσες. Πιστεύω 15/1 να είμαι έτοιμη. 9/2 μπαίνω στον μήνα μου, θέλω να είναι έτοιμα να μην αγχώνομαι 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια @alexia92 για τα καλά νέα!! Πάει κ αυτή η εξέταση!!

Βλέπω κανονίζετε δουλίτσες στο σπίτι εν αναμονή των μωρών?? Άντε όλα θα γίνουν κ θα μπουν σε μια σειρά :) εμεις μετά τον τοκετό, καλά να είμαστε πρώτα πρώτα, θα μετακομίσουμε στην επαρχία οπότε θα γίνουν εκεί οι δουλειές στο σπίτι που θα πάμε. Ουφ άντε να περάσουν λίγες εβδομάδες ακόμη να μπει ο Φεβρουάριος!!

Link to comment
Share on other sites

On 30/12/2021 at 10:36 ΠΜ, Νεκταρινακι είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια @alexia92 για τα καλά νέα!! Πάει κ αυτή η εξέταση!!

Βλέπω κανονίζετε δουλίτσες στο σπίτι εν αναμονή των μωρών?? Άντε όλα θα γίνουν κ θα μπουν σε μια σειρά :) εμεις μετά τον τοκετό, καλά να είμαστε πρώτα πρώτα, θα μετακομίσουμε στην επαρχία οπότε θα γίνουν εκεί οι δουλειές στο σπίτι που θα πάμε. Ουφ άντε να περάσουν λίγες εβδομάδες ακόμη να μπει ο Φεβρουάριος!!

Χρονια πολλά κορίτσια καλή χρονιά με υγεία με το καλό να δεχτούμε τα μωράκια μας, να είναι γερά και όλα να πάνε τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Χρονια πολλά κορίτσια καλή χρονιά με υγεία με το καλό να δεχτούμε τα μωράκια μας, να είναι γερά και όλα να πάνε τέλεια!

Χρόνια πολλά κορίτσια!!! Εύχομαι σε 2-3 μήνες να έχουμε όλες τα μωράκια στο σπίτι!! Ελπίζω να είστε όλες καλά :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/1/2022 at 7:08 ΜΜ, Νεκταρινακι είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια!!! Εύχομαι σε 2-3 μήνες να έχουμε όλες τα μωράκια στο σπίτι!! Ελπίζω να είστε όλες καλά :)

Κορίτσια τι κάνετε; Καλησπέρα!εμείς βάψαμε το δωμάτιο και σιγά σιγά αρχίζω ετοιμάζω τα πράγματα. Ανυπομονώ να πάω για την ντοπλερ να μου φύγει και αυτό το άγχος!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Καλησπέρα!εμείς βάψαμε το δωμάτιο και σιγά σιγά αρχίζω ετοιμάζω τα πράγματα. Ανυπομονώ να πάω για την ντοπλερ να μου φύγει και αυτό το άγχος!

Καλησπέρα κορίτσι μου. Αχ τέλεια σιγά σιγά φτάνει και για μας ο καιρός. 31 εβδομάδες είσαι τώρα; 

Εγώ είμαι καλά αν και μου είπαν ότι ο πλακούντας φαίνεται ΛΊΓΟ ώριμος αλλά εντός ορίων πάντα και χωρίς να χρειάζεται παρακολουθηση εντατική. Και εγώ doppler περιμένω αλλά αργώ ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Καλησπέρα!εμείς βάψαμε το δωμάτιο και σιγά σιγά αρχίζω ετοιμάζω τα πράγματα. Ανυπομονώ να πάω για την ντοπλερ να μου φύγει και αυτό το άγχος!

Γεια σου κορίτσι!! Πότε έχεις το ντοπλερ?? Άντε με το καλό να έρθει το μωράκι να δει τι του ετοιμάζει η μαμά :)

Σε ποια εκατοστιαία θέση σας είπαν ότι είναι τα παιδάκια σας??

πρίν από 37 λεπτά , Katerina96 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Αχ τέλεια σιγά σιγά φτάνει και για μας ο καιρός. 31 εβδομάδες είσαι τώρα; 

Εγώ είμαι καλά αν και μου είπαν ότι ο πλακούντας φαίνεται ΛΊΓΟ ώριμος αλλά εντός ορίων πάντα και χωρίς να χρειάζεται παρακολουθηση εντατική. Και εγώ doppler περιμένω αλλά αργώ ακόμα 

Κορίτσι μου ήθελα να σε ρωτήσω, τελικά τι έγινε που ήσουν στο νοσοκομείο με εμετούς? Τι είχες τελικά όλα καλά??

Εγώ έχω ντοπλερ 25/1!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Γεια σου κορίτσι!! Πότε έχεις το ντοπλερ?? Άντε με το καλό να έρθει το μωράκι να δει τι του ετοιμάζει η μαμά :)

Σε ποια εκατοστιαία θέση σας είπαν ότι είναι τα παιδάκια σας??

Κορίτσι μου ήθελα να σε ρωτήσω, τελικά τι έγινε που ήσουν στο νοσοκομείο με εμετούς? Τι είχες τελικά όλα καλά??

Εγώ έχω ντοπλερ 25/1!

Ειμαι 31 και 3 ημερών. Δεν μου είπε τίποτα για εκατοστιαία θέση, είναι και το πρώτο μου παιδάκι και δεν τα ξέρω κιόλας. Στις 11/1 έχω ντοπλερ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Ειμαι 31 και 3 ημερών. Δεν μου είπε τίποτα για εκατοστιαία θέση, είναι και το πρώτο μου παιδάκι και δεν τα ξέρω κιόλας. Στις 11/1 έχω ντοπλερ. 

Μάλλον πρώτη στην παρέα θα κάνεις ντοπλερ!! Καλά αποτελέσματα :) εκατοστιαια θέση βγαίνει εκτιμώντας το βάρος εμβρύου από περίμετρο κεφαλής, κοιλιάς και μήκος μηριαίου οστού. Συνήθως το γράφει στο χαρτί που δίνει ο γιατρός εκεί που λέει για το βάρος.

Ρώτησα γιατί μου φαίνεται ότι το δικό μου έχει αρχίσει να παίρνει την ανιούσα λόγω ζαχάρου... Αφρατουλικο φαίνεται κ ανησυχώ κάπως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Μάλλον πρώτη στην παρέα θα κάνεις ντοπλερ!! Καλά αποτελέσματα :) εκατοστιαια θέση βγαίνει εκτιμώντας το βάρος εμβρύου από περίμετρο κεφαλής, κοιλιάς και μήκος μηριαίου οστού. Συνήθως το γράφει στο χαρτί που δίνει ο γιατρός εκεί που λέει για το βάρος.

Ρώτησα γιατί μου φαίνεται ότι το δικό μου έχει αρχίσει να παίρνει την ανιούσα λόγω ζαχάρου... Αφρατουλικο φαίνεται κ ανησυχώ κάπως...

Ποσο είναι το μωράκι; Εγώ στις 17/12 που πήγα για τυπικό έλεγχο μου είπε ότι το βλέπει για 1300

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Ποσο είναι το μωράκι; Εγώ στις 17/12 που πήγα για τυπικό έλεγχο μου είπε ότι το βλέπει για 1300

Προχθές που είχα ραντεβού 5/01 το υπολόγισε 1568 αλλά έχω Πητ 10 μέρες μετά από εσένα :)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Γεια σου κορίτσι!! Πότε έχεις το ντοπλερ?? Άντε με το καλό να έρθει το μωράκι να δει τι του ετοιμάζει η μαμά :)

Σε ποια εκατοστιαία θέση σας είπαν ότι είναι τα παιδάκια σας??

Κορίτσι μου ήθελα να σε ρωτήσω, τελικά τι έγινε που ήσουν στο νοσοκομείο με εμετούς? Τι είχες τελικά όλα καλά??

Εγώ έχω ντοπλερ 25/1!

Κορίτσι μου κανείς δεν ξέρει... Ίσως ήταν της εγκυμοσύνης.. Ή κάτι με πείραξε εκείνη την μέρα. Συνεχίστηκε με διαρροιες αλλά τώρα νιώθω καλύτερα. Επιφυλακτικα... 

 

Εγωω έχω 24/1

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια; καλημέρα. 

Εγώ από χθες νιώθω πολύ χαμηλά το μωρό και από το πρωί με πονάει χαμηλά η κοιλιά. Στα κόκαλα της μέσης περίπου.. Έχω αγχωθεί πολύ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Katerina96 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; καλημέρα. 

Εγώ από χθες νιώθω πολύ χαμηλά το μωρό και από το πρωί με πονάει χαμηλά η κοιλιά. Στα κόκαλα της μέσης περίπου.. Έχω αγχωθεί πολύ 

Κοριτσι μου καλημέρα! Όσες φορές σε έχει δει ο γιατρός, σου έχει πει κάτι ανησυχητικό για τράχηλο κλπ? Αν όχι, θα έλεγα να μην ανησυχείς, αλλά κάνε κ ένα τηλέφωνο για να είσαι σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...