Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Κοριτσι μου καλημέρα! Όσες φορές σε έχει δει ο γιατρός, σου έχει πει κάτι ανησυχητικό για τράχηλο κλπ? Αν όχι, θα έλεγα να μην ανησυχείς, αλλά κάνε κ ένα τηλέφωνο για να είσαι σίγουρη.

Όχι όχι δεν μου έχει πει κατι. Αλλά φοβάμαι.. Τόσο χαμηλά από τώρα; φοβάμαι μην μου σπάσει τα νερά.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Katerina96 είπε:

Όχι όχι δεν μου έχει πει κατι. Αλλά φοβάμαι.. Τόσο χαμηλά από τώρα; φοβάμαι μην μου σπάσει τα νερά.. 

Θα σου το έλεγε αν έβλεπε κάτι, κ εγώ που κ που νιώθω πίεση, έχει γυρίσει κ με το κεφάλι προς τα κάτω ίσως γι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina96 είπε:

Ναι με το κεφάλι κάτω είναι. Τουλάχιστον έτσι ήταν πριν μια εβδομάδα. 

Εσύ το νιώθεις τόσο χαμηλά; 

Ναι κάποιες φορες το νιώθω πολύ χαμηλά κ χαρακτηριστικά να με πιέζει.. αλλά ο γιατρός δεν είπε κάτι οπότε όλα οκ υποθέτω. Να πω την αλήθεια περιμένω το ντοπλερ για αναλυτική εξέταση. Να σε ρωτήσω κάτι κορίτσι μου επειδή είμαστε με μια μέρα διαφορά στην Πητ. Πόσο βάρος σου βγάζει το μωράκι?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω ρωτήσει καθόλου γιατί δεν μιλιούνται...  Θα ρωτήσω όμως στο ντομπλερ. 

Την κοιλιά μου την νιώθω πολύ μικρή πάντως σε σχέση με τον πρώτο μου αν την θυμάμαι καλά... Και νιώθω πως θα βγει μικρός ο δεύτερος. 

Επίσης νιώθω πως ο 7ος δεν περνάει με τίποτα.. Σαν να έχει κολλήσει το ημερολόγιο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Δυστυχώς δεν έχω ρωτήσει καθόλου γιατί δεν μιλιούνται...  Θα ρωτήσω όμως στο ντομπλερ. 

Την κοιλιά μου την νιώθω πολύ μικρή πάντως σε σχέση με τον πρώτο μου αν την θυμάμαι καλά... Και νιώθω πως θα βγει μικρός ο δεύτερος. 

Επίσης νιώθω πως ο 7ος δεν περνάει με τίποτα.. Σαν να έχει κολλήσει το ημερολόγιο.. 

Θέλω να πιστεύω ότι μετά το ντοπλερ θα περάσει κάπως ο καιρός..! Κ εγώ ανυπομονώ πραγματικά, σαν φαντάρος μετράω τις μέρες!! 

Την κοιλιά κ εγώ τη νιώθω μάλλον πιο μικρή ή ίδια αν κ το μωρό φαίνεται πιο μεγάλο. Θα δείξει!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

29+4 είχε 1568γρ, 77,7 εκατοστιαία θέση γράφει 

Ωωω μεγάλο μωρό όντως. Εγώ δυστυχώς σε δημόσιο νοσοκομείο δεν παίρνω ούτε τον υπέρηχο ούτε μας λένε πολλά πολλά 

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2022 at 9:15 ΠΜ, Νεκταρινακι είπε:

Θα σου το έλεγε αν έβλεπε κάτι, κ εγώ που κ που νιώθω πίεση, έχει γυρίσει κ με το κεφάλι προς τα κάτω ίσως γι'αυτό.

Κοριτσια γεια σας. Έκανα ντοπλερ σήμερα 31 και 6. Όλα καλά τα είδε ο γιατρός, έκανα και τριπλεξ και καρδιογράφημα όλα φυσιολογικά. Το βάρος της μικρής το βρήκε 1654, μικρό μου φάνηκε. Τον ρώτησα και μου λέει μια χαρά είναι. Εσείς τι λέτε; Επίσης το grade 1 του πλακούντα τι σημαίνει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Κοριτσια γεια σας. Έκανα ντοπλερ σήμερα 31 και 6. Όλα καλά τα είδε ο γιατρός, έκανα και τριπλεξ και καρδιογράφημα όλα φυσιολογικά. Το βάρος της μικρής το βρήκε 1654, μικρό μου φάνηκε. Τον ρώτησα και μου λέει μια χαρά είναι. Εσείς τι λέτε;

Η πρώτη της παρέας με ντοπλερ?? Τι καλά!! Πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά! Στην εβδομάδα σου δεν έχω φτάσει ακόμη, πάντως το πρώτο μου κορίτσι 32+4 ήταν 1738γρ. οπότε πολύ κοντά στη δική σου μέτρηση κ σε εκατοστιαία θέση αντιστοιχούσε στη 12η. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Η πρώτη της παρέας με ντοπλερ?? Τι καλά!! Πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά! Στην εβδομάδα σου δεν έχω φτάσει ακόμη, πάντως το πρώτο μου κορίτσι 32+4 ήταν 1738γρ. οπότε πολύ κοντά στη δική σου μέτρηση κ σε εκατοστιαία θέση αντιστοιχούσε στη 12η. 

Αχ μου δίνεις θάρρος γιατί μου φάνηκε πολύ μικρό το μωρό. Βέβαια ο γιατρός λέει όλα οκ δεν τον ανησυχει κάτι, απλά με τόσα που ακούμε και διαβάζουμε σκεφτόμαστε πολύ και ίσως δεν κάνει. Εκατοστιαία θέση γράφει 19.4 τι σημαίνει αυτό; Πόσο γεννήθηκε η μικρή σου τότε;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sofia090322 είπε:

Αχ μου δίνεις θάρρος γιατί μου φάνηκε πολύ μικρό το μωρό. Βέβαια ο γιατρός λέει όλα οκ δεν τον ανησυχει κάτι, απλά με τόσα που ακούμε και διαβάζουμε σκεφτόμαστε πολύ και ίσως δεν κάνει. Εκατοστιαία θέση γράφει 19.4 τι σημαίνει αυτό; Πόσο γεννήθηκε η μικρή σου τότε;

Ναι μια χαρά είναι το βάρος, να μην ανησυχείς :) και για τον βαθμό ωρίμανσης πλακούντα είναι τέλειος για την εβδομάδα που είσαι, εγώ είχα grade 3. Γεννήθηκε 38+5 2990 γρ. μέσα στα φυσιολογικά όρια! Τώρα ανησυχώ για το αντίθετο, ότι θα βγει μεγάλο.. περιμένω ντοπλερ να σας πω τα νέα :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Katerina96 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Στον 8ο σε ποια εβδομάδα μπαίνουμε; εγώ τώρα είμαι 30 κ 5 και έχω μπερδευτεί πάλι 

Άλλοι λένε 31η άλλοι 32η... Γενικά επειδή δε βγαίνουν ακριβώς οι εβδομάδες σε μήνες, νομίζω δε μπορούμε να πούμε με ακρίβεια! Εγώ θα λέω από την 32η κ μετά ότι μπήκα στον 8ο χαχαχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...