Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Χμμ φορμακι εξόδου εννοούσα να πάρω αυτό το ολόσωμο που φοράνε κ μέσα στο σπίτι, όχι αυτό που είναι σαν ολόσωμο μπουφάν. Τέτοιο δε θα πάρω σίγουρα γιατί είχαμε πάρει στο πρώτο, το έβαλε μόνο μια φορά κ από τη ζέστη ίδρωσε κ έβγαλε σπυράκια, νομίζω ήταν υπερβολή για Αθήνα... Κ σκέψου ότι γεννήθηκε Νοέμβριο οπότε όλος ο χειμώνας ήταν μπροστά μας. Εντωμεταξύ είναι τόσο μαζεμένα χεράκια κ ποδαράκια που είναι εξαιρετικά δύσκολο να το φορέσεις αυτό σε νεογέννητο. 

Κατάλαβα άρα ένα χοντρό φορμακι και μια κουβερτουλα το καλύπτει λογικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Κατάλαβα άρα ένα χοντρό φορμακι και μια κουβερτουλα το καλύπτει λογικα

Νομίζω πως ναι κορίτσι μου... Δηλαδη από μέσα κοντομανικο φανελάκι, από έξω φορμακι κ κουβερτουλα. Ωχ μου φαίνεται τόσο μακρινό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Νομίζω πως ναι κορίτσι μου... Δηλαδη από μέσα κοντομανικο φανελάκι, από έξω φορμακι κ κουβερτουλα. Ωχ μου φαίνεται τόσο μακρινό!

Μέχρι την Πρωτοχρονιά θα περάσει γρήγορα ο καιρός, είναι γιορτές κτλ... Ε μετά τι έμεινε....θα κοντευουμε....

Link to comment
Share on other sites

Εμεις μενουμε βόρειο ελλαδα εχει παραπανω κρυο απο την αθηνα . Και πάλι ο ολοσωμος χοντρος σακος εξοδου πολλες φορες εχει αποσπώμενα μανικια σαν γαντακια δλδ και ποδαρακια εξαιτετικα μη πρακτικο βαλε βγαλε. Εχει κατι ολοσωμα τυπου μονοκοματα τα ποδαρκια και υφή σαν ενα χοντρο βελουτε ισως ειναι πιο βολικα. Για αθηνα στο πρωτο παιδι ημουν αθηνα ενταξει εχει ζεστο χειμώνα με μια κουβερτουλα καλα ντυμένο το παιδι δεν εχει θεμα. Ζουμε σε χωρα που με 5 βαθμους δεν βγάζουμε καν εξω τα παιδια ( εγω βεβαια διαφωνώ) τα παιδια σε κλειστους χωρους αρρωσταινουν οχι καλα ντυμενα στο κρυο. Βεβαια μιλαω για παιδια οχι για νεογενητο η βρεφος. Προφανώς. Απο το μαιευτήριο τωρα πρεπει να βγεις με καθισμα αυτοκινητου οποτε απαγορεύεται να φοραει το παιδακι σακο ολοσωμο η μπουφαν στο καθισμα απο πανω βαζεις κουβερτούλα.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Εμεις μενουμε βόρειο ελλαδα εχει παραπανω κρυο απο την αθηνα . Και πάλι ο ολοσωμος χοντρος σακος εξοδου πολλες φορες εχει αποσπώμενα μανικια σαν γαντακια δλδ και ποδαρακια εξαιτετικα μη πρακτικο βαλε βγαλε. Εχει κατι ολοσωμα τυπου μονοκοματα τα ποδαρκια και υφή σαν ενα χοντρο βελουτε ισως ειναι πιο βολικα. Για αθηνα στο πρωτο παιδι ημουν αθηνα ενταξει εχει ζεστο χειμώνα με μια κουβερτουλα καλα ντυμένο το παιδι δεν εχει θεμα. Ζουμε σε χωρα που με 5 βαθμους δεν βγάζουμε καν εξω τα παιδια ( εγω βεβαια διαφωνώ) τα παιδια σε κλειστους χωρους αρρωσταινουν οχι καλα ντυμενα στο κρυο. Βεβαια μιλαω για παιδια οχι για νεογενητο η βρεφος. Προφανώς. Απο το μαιευτήριο τωρα πρεπει να βγεις με καθισμα αυτοκινητου οποτε απαγορεύεται να φοραει το παιδακι σακο ολοσωμο η μπουφαν στο καθισμα απο πανω βαζεις κουβερτούλα.

Κοριτσια γεια σας. Πήγα στο γιατρό σήμερα και μου βρήκε ανεβασμένη πίεση, δεν ξέρω γιατί. Εγώ κάθε μέρα που τη μετράω σπίτι φυσιολογικη είναι. Μου έδωσε χάπι και μου είπε να κοψω το αλάτι τελείως. Αγχώθηκα η αλήθεια είναι καθως ξέρω ότι είναι πολύ σοβαρό αυτό. Ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μη παθει κάτι το μωρό μου η εγώ.ειναι 818 γραμμάρια τώρα και είμαι 26 Εβδομάδων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου κορίτσι μου! Πόσο ήταν δηλαδή η πίεση κ σου έδωσε χάπι? Στο σπίτι το πιεσόμετρο δουλεύει σίγουρα σωστά κ δείχνει χαμηλή? Μήπως εκείνη την ώρα ήσουν αγχωμενη ή μόλις είχες περπατήσει πολύ κ γι'αυτό ήταν υψηλή? Ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα κ θα κρίνει τι χρειάζεται κ για να σου το έδωσε, μάλλον κάτι είδε. Όλα θα πάνε καλά, να μην ανησυχείς, το θέμα είναι να προλαμβανεις κ εφόσον το παρακολουθείτε είναι καλό :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νεκταρινακι είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Πόσο ήταν δηλαδή η πίεση κ σου έδωσε χάπι? Στο σπίτι το πιεσόμετρο δουλεύει σίγουρα σωστά κ δείχνει χαμηλή? Μήπως εκείνη την ώρα ήσουν αγχωμενη ή μόλις είχες περπατήσει πολύ κ γι'αυτό ήταν υψηλή? Ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα κ θα κρίνει τι χρειάζεται κ για να σου το έδωσε, μάλλον κάτι είδε. Όλα θα πάνε καλά, να μην ανησυχείς, το θέμα είναι να προλαμβανεις κ εφόσον το παρακολουθείτε είναι καλό :)

15 είχα. Στο σπίτι δεν έχω ποτέ πάνω από 12. Και μέχρι την προηγούμενη φορά τόσο είχα και στον γιατρό όταν πήγαινα. Χάπι για να την ρίξει. Μου είπε πως καλύτερα που το έπαθα εκεί και το βρήκαμε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Sofia090322 είπε:

15 είχα. Στο σπίτι δεν έχω ποτέ πάνω από 12. Και μέχρι την προηγούμενη φορά τόσο είχα και στον γιατρό όταν πήγαινα. Χάπι για να την ρίξει. Μου είπε πως καλύτερα που το έπαθα εκεί και το βρήκαμε. 

Ναι και βέβαια είναι καλύτερα που το βρήκατε! Εφόσον το ελέγχετε, όλα θα είναι καλά :) καμπύλη έχεις κάνει ή πιο μετά? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Ναι και βέβαια είναι καλύτερα που το βρήκατε! Εφόσον το ελέγχετε, όλα θα είναι καλά :) καμπύλη έχεις κάνει ή πιο μετά? 

Εκανα μια χαρά είναι το ζάχαρο δεν έχω προδιάθεση καν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sofia090322 είπε:

15 είχα. Στο σπίτι δεν έχω ποτέ πάνω από 12. Και μέχρι την προηγούμενη φορά τόσο είχα και στον γιατρό όταν πήγαινα. Χάπι για να την ρίξει. Μου είπε πως καλύτερα που το έπαθα εκεί και το βρήκαμε. 

Καλησπέρα, 

Έχω κ εγω πίεση όταν πηγαίνω στο γιατρό, το ανακάλυψα στη πρώτη εγκυμοσύνη.. Παρακολουθούσα συνέχεια τη πίεση μου στο σπίτι κ δεν είχα ποτέ.. Όταν πήγαινα σε γιατρό όμως είχα πάντα ανεβασμενη πίεση. Η εγκυμοσύνη ολοκληρώθηκε κανονικά. 

Τώρα στη δεύτερη τα ίδια πάλι! Πήγα κ σε καρδιολόγο το έψαξα πιο πολυ, έκανα κ Holter 24ωρου όπου παρακολουθούσα ένα 24ωρο τη πίεση μου. Και εκεί είχα πιέση μονο στην αρχή που ήμουν στον καρδιολόγο. Η διάγνωση είναι υπερταση της λευκής μπλούζας!! Προς το παρόν δεν παίρνω κάποιο χάπι, αλλά παρακολουθώ στο σπίτι τη πίεση κ όλα πάνε καλά! 

Μηπως αγχωνεσαι κ εσυ στον γιατρό?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Clairie είπε:

Καλησπέρα, 

Έχω κ εγω πίεση όταν πηγαίνω στο γιατρό, το ανακάλυψα στη πρώτη εγκυμοσύνη.. Παρακολουθούσα συνέχεια τη πίεση μου στο σπίτι κ δεν είχα ποτέ.. Όταν πήγαινα σε γιατρό όμως είχα πάντα ανεβασμενη πίεση. Η εγκυμοσύνη ολοκληρώθηκε κανονικά. 

Τώρα στη δεύτερη τα ίδια πάλι! Πήγα κ σε καρδιολόγο το έψαξα πιο πολυ, έκανα κ Holter 24ωρου όπου παρακολουθούσα ένα 24ωρο τη πίεση μου. Και εκεί είχα πιέση μονο στην αρχή που ήμουν στον καρδιολόγο. Η διάγνωση είναι υπερταση της λευκής μπλούζας!! Προς το παρόν δεν παίρνω κάποιο χάπι, αλλά παρακολουθώ στο σπίτι τη πίεση κ όλα πάνε καλά! 

Μηπως αγχωνεσαι κ εσυ στον γιατρό?? 

Ναι γενικά αγχώνομαι κάθε φορά που είναι να πάω. Απλά είμαι μακριά από τον γιατρό και μου λέει δεν μπορω να το ρισκάρω να ανεβάζεις πίεση άμα διαστήματα και για αυτό μου έδωσε το χάπι. Σε δύο εμβδομαδες θα πάω ξανά και θα δω τι θα μου πει

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sofia090322 είπε:

Ναι γενικά αγχώνομαι κάθε φορά που είναι να πάω. Απλά είμαι μακριά από τον γιατρό και μου λέει δεν μπορω να το ρισκάρω να ανεβάζεις πίεση άμα διαστήματα και για αυτό μου έδωσε το χάπι. Σε δύο εμβδομαδες θα πάω ξανά και θα δω τι θα μου πει

 

 

Εγω παντα εχω στο γιατρο. Θελει προσοχη ουρα 24 ωρου. Λευκωμα στα ουρα. Εγω παντα ειμαι αγχωμενη σπιτι δεν εχω πιεση ομως ουτε λευκωμα ποτε.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Εγω παντα εχω στο γιατρο. Θελει προσοχη ουρα 24 ωρου. Λευκωμα στα ουρα. Εγω παντα ειμαι αγχωμενη σπιτι δεν εχω πιεση ομως ουτε λευκωμα ποτε.

Ναι έτσι ακριβώς παρακολουθώ κ εγω λευκωμα στα ουρά, τωρα που μπαίνω στον 6ο θ αρχίσω κ το λευκωμα 24ωρου. Το ίδιο έκανα κ στη πρώτη εγκυμοσύνη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , alexia92 είπε:

It's a girlllll λοιπον τελείωσαμε β επιπεδου ♡

Συγχαρητήρια!!!! Τι όμορφα νέα!! Όλα να πάνε με το καλό σε όλες μας κορίτσια!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...