Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Lila ki είπε:

      Βασικά να σταματήσεις τε τεστ … να κανείς την ημέρα που σου εχπυν πει.. εγώ αυτό θα κάνω 

      Έχεις δίκιο,αυτο είχα κάνει στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες..είπα αυτή τη φορά να κάνω και τεστ στο σπίτι και έχω τρελαθεί απ' το άγχος 

Ειμαι εγκυος...και μονη.


cronut

Recommended Posts

Θα συμφωνησω απολυτα με τα κοριτσια 

Πρισεχε τον εαυτο σου και το παιδακι σου δεν ειχες προφανως αλλη επιλογη και αν δεις ζορια ψυχολογικα συμβουλη και υποστηριξη απο ψυχολογο 

Take care

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/10/2021 at 5:34 ΜΜ, cronut είπε:

τερματισα την εγκυμοσυνη δεν το ηθελε με τιποτα ...μεχρι οτι δεν θα τον ξαναδουμε ποτε μου ειπε αν το κρατησω....και ''ηταν λαθος''..... και δεν εχω καμμια βοηθεια ειδικα σε χρηματα αλλα και σε βοηθεια  πρακτικα δλδ θα μου κρατησει το παιδι καποιος μονο αν χρειαστει να νοσηλευτω,επισης εγκυο δεν θα με προσλαβει κανεις και δεν ημασταν σε καλη οικονομικη κατασταση ετσι και αλλιως , πρεπει να προστατευσω το παιδι που εχω...αν λυπαμαι? λυπαμαι.Λυπαμαι που δεν καταλαβα τιποτα και ξαφνικα χωρισα , εκανα αμβλωση , παιρνω ψυχοφαρμακα. Τα ψυχοφαρμακα δεν με αφηνουν να εκφραστω.Δλδ νιωθω μια τεραστια θλιψη μεσα μου αλλα δεν βγαινει εξω.Ειναι ενοχλητικο απο τη μια αλλα απο την αλλη φαινομαι νορμαλ.Μπορω να σκεφτω με μια λογικη.Δεν ειμαι καλα εχω πονους φουσκωμα ριγη και ανεβασα πυρετο μετα την επεμβαση...αλλα πιστευω θα γινω καλυτερα.

Συγνώμη που ρωτάω..τα φάρμακα τα επαιρνεσ από πριν?ή λόγω της κατάστασης τα ξεκίνησες??αν είναι μια μόνιμη κατάσταση αυτή τησ θλίψης θα πρέπει να αλλάξει η αγωγή...στο λέω γιατί με τη μαμά μου έχουμε κάποια θέματα κ γενικά πρέπει να υπάρχει τακτική επαφή με τον γιατρό..ειδικά μετά από αυτό το τόσο δύσκολο που πέρασες..κ θα περάσεις.

.θα περάσει ομωσ κοπέλα μου..απλά χρειάζεσαι βοήθεια..κ είναι όλα τόσο πρόσφατα...

Οσο για την επέμβαση..με προβληματίζει που έχεισ ρίγη κ πυρετό..μιλά σε παρακαλώ με τον γυναικολόγο σου..γιατροσ δεν είμαι..αλλά νομίζω θα πρεπε να ενημερώσεις...

Όσο για την άμβλωση...δεν χρωστάς σε κανέναν εξήγηση..δεν είμαστε εμεισ αυτοί που θα το μεγαλώναμε..σωστό ή λαθοσ ασ το κρίνει ο θεός..εμεισ εδώ δεν είμαστε για να σε κρίνουμε..ειδικά όταν ο πατέρας δήλωσε πως θα ταν απών..κ γενικά από αυτά που βλέπω οι γυναίκες επωμίζονται το μεγαλύτερο βάρος...

Ζητά βοήθεια..θα σταθείς στα πόδια σου..κ θα  μπορέσεις να όλα να τα καταφέρεις ...το ξέρω οωσ φαίνονται όλα ακατόρθωτα τώρα...αλλά έχω δει να συμβαίνει σε πολύ καλές μου φίλες...πλέον η μια κολλητή μου χώρισε κ είναι με το παιδάκι της καλύτερα από ποτέ..σπούδασε..δουλεύει πάνω σ' αυτό που σπούδασε μετά το διαζύγιο κ έχει κ το δικό της σπίτι..χωρισ τη βοήθεια του πρώην..ούτε 1 ευρώ δεν στέλνει..

Μακάρι να μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε κ από κοντά..μείνε δυνατη

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2021 at 3:19 PM, tzeni82 said:

Συγνώμη που ρωτάω..τα φάρμακα τα επαιρνεσ από πριν?ή λόγω της κατάστασης τα ξεκίνησες??

Οχι τωρα τα ξεκινησα , δεν ειχα που να αφησω το μικρουλι μου οταν εφυγε αυτος απο το σπιτι ετσι ξαφνικα.Ηταν μια εβδομαδα που ακομα και η κολλητη μου ηταν διακοπες.Ηταν ολοι - μα ολοι μακρυα - και εμεινα σε ενα σπιτι κλεισμενη με το παιδι.Δεν μπορουσα να παω πουθενα.Το αυτοκινητο το ειχε παρει.Και για δυο μερες (μεχρι να μιλησω με τον αδελφο μου που ειναι ναυτικος και ηταν πολυ μακρυα και μου εστειλε χρηματα στη τραπεζα) δεν ειχα καν χρηματα.Τα εχασα επαθα κριση πανικου.Ανεβασα πιεση.Οταν γυρισε καποιος πισω μετα απο 6 μερες και μπορουσα να αφησω καπου για μια ωρα τον μικρο  ,εφυγα κατευθειαν σε ψυχιατρο , δεν ηξερα κανεναν τον βρηκα τυχαια στο ιντερνετ να ειναι κοντα στο σπιτι.Ηταν η καλυτερη κινηση που εκανα.Απετυχα τοσο πολυ σε τοσα θεματα....

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, cronut είπε:

Οχι τωρα τα ξεκινησα , δεν ειχα που να αφησω το μικρουλι μου οταν εφυγε αυτος απο το σπιτι ετσι ξαφνικα.Ηταν μια εβδομαδα που ακομα και η κολλητη μου ηταν διακοπες.Ηταν ολοι - μα ολοι μακρυα - και εμεινα σε ενα σπιτι κλεισμενη με το παιδι.Δεν μπορουσα να παω πουθενα.Το αυτοκινητο το ειχε παρει.Και για δυο μερες (μεχρι να μιλησω με τον αδελφο μου που ειναι ναυτικος και ηταν πολυ μακρυα και μου εστειλε χρηματα στη τραπεζα) δεν ειχα καν χρηματα.Τα εχασα επαθα κριση πανικου.Ανεβασα πιεση.Οταν γυρισε καποιος πισω μετα απο 6 μερες και μπορουσα να αφησω καπου για μια ωρα τον μικρο  ,εφυγα κατευθειαν σε ψυχιατρο , δεν ηξερα κανεναν τον βρηκα τυχαια στο ιντερνετ να ειναι κοντα στο σπιτι.Ηταν η καλυτερη κινηση που εκανα.Απετυχα τοσο πολυ σε τοσα θεματα....

Πρώτον μην ξανά πεις ότι απετυχες.. Δεν σε ξέρω αλλά είμαι σίγουρη πόσο άξια είσαι σε όλα! Δεύτερον ντροπή του που σε άφησε έτσι κ δεν σεβάστηκε καθόλου τα χρόνια που ήσασταν μαζί, αν κάποιος είναι ανάξιος είναι ΑΥΤΟΣ, απέτυχε ακόμα  κ στο να είναι "άνθρωπος".. Δεν θα το συζητήσω για πατέρας, που ενώ ήξερε ότι δεν δουλεύεις δεν άφησε τουλάχιστον λεφτά για να έχει να φάει το παιδί του!

Εσύ θα ξανά σταθείς στα πόδια σου κ όλα αυτά θα είναι περασμένα. Κ θα δεις που θα είσαι ακόμα καλύτερα κ θα έχεις ανθρώπους δίπλα σου που σε αγαπάνε πραγματικά.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2021 at 11:14 ΠΜ, cronut είπε:

Οχι τωρα τα ξεκινησα , δεν ειχα που να αφησω το μικρουλι μου οταν εφυγε αυτος απο το σπιτι ετσι ξαφνικα.Ηταν μια εβδομαδα που ακομα και η κολλητη μου ηταν διακοπες.Ηταν ολοι - μα ολοι μακρυα - και εμεινα σε ενα σπιτι κλεισμενη με το παιδι.Δεν μπορουσα να παω πουθενα.Το αυτοκινητο το ειχε παρει.Και για δυο μερες (μεχρι να μιλησω με τον αδελφο μου που ειναι ναυτικος και ηταν πολυ μακρυα και μου εστειλε χρηματα στη τραπεζα) δεν ειχα καν χρηματα.Τα εχασα επαθα κριση πανικου.Ανεβασα πιεση.Οταν γυρισε καποιος πισω μετα απο 6 μερες και μπορουσα να αφησω καπου για μια ωρα τον μικρο  ,εφυγα κατευθειαν σε ψυχιατρο , δεν ηξερα κανεναν τον βρηκα τυχαια στο ιντερνετ να ειναι κοντα στο σπιτι.Ηταν η καλυτερη κινηση που εκανα.Απετυχα τοσο πολυ σε τοσα θεματα....

Είναι μεγάλη απόλεια αυτό που βιώνεις αυτή τη στιγμή, νιώθεις πληγωμένη - προδωμένη, και λογικό. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να πενθήσει. Απέτυχες σε τι όμως? επειδή χώρισες? γιατί να το πάρεις όλο πάνω σου? Το άσχημο σε αυτό που ζεις δεν είναι τόσο το διαζύγιο όσο η στάση του πρώην συντρόφου σου απέναντι σου, σε άδειασε , τελείως, θα μπορούσε να είχε λήξει το γάμο σας με συνθήκες καλύτερες και όχι έτσι, θα μπορούσε να σε είχε πληγώσει λιγότερο, θα μπορούσε να είναι δίπλα στο παιδί του. Ποια ακριβώς λοιπόν είναι η δική σου αποτυχία? το ότι είχες επενδύσει στην σχέση και στο γάμο σας? το ότι αν και στα χαμένα ψάχνεις να βρεις λύση και να σταθείς στα πόδια σου?

  • Μου αρέσει 3

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχετε δικιο απλα δε μπορω να το δω τωρα...ουτε θελω να ζαλιζω κανεναν...δεν εχω λεφτα να ξαναπαω στο ψυχιατρο η σε ψυχολογο τωρα και τα λεω εδω...καθε μερα κλαιω και λεω τι εκανα τι εκανα τι εκανα , ζηταω συγγνωμη απο τον μικρο , απο την Παναγια , μετα συνερχομαι...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, cronut είπε:

εχετε δικιο απλα δε μπορω να το δω τωρα...ουτε θελω να ζαλιζω κανεναν...δεν εχω λεφτα να ξαναπαω στο ψυχιατρο η σε ψυχολογο τωρα και τα λεω εδω...καθε μερα κλαιω και λεω τι εκανα τι εκανα τι εκανα , ζηταω συγγνωμη απο τον μικρο , απο την Παναγια , μετα συνερχομαι...

Κορίτσι μου, σε διάβασα κ σε πόνεσα.  Άκουσε με όμως..  κ γω χώρισα πριν 5 χρόνια! Κ γω ένοιωσα ότι διαλύθηκαν όλα..  ότι απέτυχα.. έκλαιγα σαν εσένα ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΓΟΕΡΑ κ ταυτόχρονα μέσα στη σιωπή γιατί δίπλα μου κοιμόταν το 1,5ετους αγοράκι μου... κ τύψεις,  θλίψη, στενοχώρια, μοναξιά, εγκατάλειψη κ σνασφαλεια κ όλα όσα έχεις μέσα σου. 

Θα περάσουν όλα σου το υπογράφω. Κ θα βγεις πιο δυνατή! Κ θα σου δωθει μια δεύτερη ευκαιρία κ στην αγάπη κ στη ζωή! Δε σου τα λέω να σε παρηγορησω, το ξέρω ότι έτσι θα γίνει!!! Γιατί έτσι έγινε κ με μένα! Γιατί είσαι ένας ευγενής ανθρωπος. Κ η μοίρα, η Παναγία, το κάρμα, η θέληση για ζωή, το ένστικτο της επιβίωσης, όπως θες πες τα ή  ονόμασε τα, δε θα σε αφήσουν να εγκαταλειψεις! Μια αγκαλιά από μένα, για να ξέρεις ότι έχεις σιωπηλους συνοδοιπορους σε αυτό... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, cronut είπε:

εχετε δικιο απλα δε μπορω να το δω τωρα...ουτε θελω να ζαλιζω κανεναν...δεν εχω λεφτα να ξαναπαω στο ψυχιατρο η σε ψυχολογο τωρα και τα λεω εδω...καθε μερα κλαιω και λεω τι εκανα τι εκανα τι εκανα , ζηταω συγγνωμη απο τον μικρο , απο την Παναγια , μετα συνερχομαι...

Θα μπορούσες να παρεισ τον γιατρό που επισκέφτηκεσ κ να του μιλήσεις από το τηλ...να ξερεισ σίγουρα θα βοηθήσει...δεν θα σ αφήσει έτσι...μόνο κάντο σε παρακαλώ....

Κοπελα μου δεν έχεισ κάνει κάτι...έτσι είναι η ζωή... δυστυχώς διάλεξες έναν άνθρωπο κατώτερο των περιστάσεων..δεν σου αξίζει τέτοιος σύζυγος κ πατέρας...δεν είναι έτσι η αγάπη...μην τον θεσ τέτοιον άντρα πίσω...

Ειναι όλα τόσα πρόσφατα..είναι φυσιολογικό να μην είσαι στα καλύτερά σου...εδώ από σχέσεις απλές ήμασταν στα πατώματα όταν χωρίζαμε..πόσο μάλλον αν ανατρέπεται όλη μας η ζωή..κ υπάρχει κ ένα αθώο παιδάκι που πληγώνεται..

Πάρε τον χρόνο σου..κ για το παιδί σου μείνε δυνατη...όλα θα τα καταφέρεις..έχε εμπιστοσύνη στον εαυτό σου...

Να μασ στέλνεις να μασ μιλασ...

Και πάρε τον γιατρό τηλ...θα σε βοηθήσει...κ χωρισ επίσκεψη...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2021 at 5:35 ΜΜ, cronut είπε:

εχετε δικιο απλα δε μπορω να το δω τωρα...ουτε θελω να ζαλιζω κανεναν...δεν εχω λεφτα να ξαναπαω στο ψυχιατρο η σε ψυχολογο τωρα και τα λεω εδω...καθε μερα κλαιω και λεω τι εκανα τι εκανα τι εκανα , ζηταω συγγνωμη απο τον μικρο , απο την Παναγια , μετα συνερχομαι...

να παρεις τον γιατρο που πηρες κ να επικοινωνησεις κ με νοσοκομειο της περιοχης η τον δημο

υπαρχουν προγραμματα για βοηθεια δωρεαν ψυχολογικη

να εξηγησεις κ την κατασταση με τον μικρο που τον εχεις μονη

τωρα δ το βλεπεις,αλλα καλυτερα οου εφυγε αυτος ο ανθρωπος απο την ζωη σας

θα επρεπε να ντρεπεται ομως γισ τον τροπο που το εκανε

εσυ δ φταις

ουτε κανεις θα σε κρινει για την διακοπη

να κοιταξεις τον εαυτο σου,να σταθεις στα ποδια σου,να ζητησεις απο οπου μπορεις βοηθεια κ να κοιτας το παιδακι που ηδη εχεις .σε εχει αναγκη

φυσικα να μας γραφεις

ο πρωην δ αξιζει τα δακρυα σου

τα καλυτερα θα ερθουν,κ ας μην μπορεις να το δεις τωρα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...