Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

@im_leela τραχηλικη βλέννη ονομάζεται και  από ότι μας είχε πει η μαία ακολουθεί ο τοκετός από ωρες μέχρι νομίζω 2-3 ημέρες μετά...πολύ σπάνια έχει παρατηρηθεί μέχρι και μια εβδομάδα μετά!!!!!! Οπότε με το καλό και με έναν πόνο!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, im_leela είπε:

Κοριτσιαααααα.... Πήγα πριν λίγο να κατουρήσω και είχα ΛΙΓΗ καφέ βλέννα, πήρα τον γιατρό μου και μου είπε είναι προπαρασκευαστικά, και ότι ίσως γεννησουμε σε λίγες ώρες/μέρες, αν αρχίσουν τα πονάκια πάμε κλινικη! Μετά από λίγο ένιωσα σαν να τρέχει βρύση (όπως όταν έχουμε περίοδο) και είδα είχα αρκετή καφέ βλέννα στο σερβιετακι μου.....

Από πονάκια δεν έχω κάτι , πέρα από τα κλασικά, τα καθημερινά μου....

Λέτε να πλησιάζει η ώρα ή μου κάνει τσαλιμακια ο μικρός;:lol:

 

 

Με το καλό κοπέλα μου!!

Με έναν πόνο!!

Καλή λευτεριά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@athinaida @Klaral ευχαριστώ πολύ :wub: ελπίζω να έρθει σύντομα... Προς το παρόν , ακόμα συνεχίζουν τα κλασικά πονάκια και η καφέ βλέννα, είχα και λευκή πριν λίγο . Πονάει και η μέση μου αλλά μπορεί να είναι και από την κούραση, σήμερα έκανα δουλίτσες 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, im_leela είπε:

Update: κορίτσια γεννάω, είμαι στην κλινική και αναμένουμε :wub: μόλις έκανα επισκληριδιο, το καλύτερο " μαγικό ζουμί"( όπως το είπε και η αναισθησιολογος) είναι ....

Με το καλό!!

Φτου, φτου, φτου!

Με έναν πόνο! Με κανένα δηλαδή λόγω επισκληρηδιου... χαχαχα!!

Με το καλό να δεχτείς το μικρό σου!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, im_leela είπε:

Update: κορίτσια γεννάω, είμαι στην κλινική και αναμένουμε :wub: μόλις έκανα επισκληριδιο, το καλύτερο " μαγικό ζουμί"( όπως το είπε και η αναισθησιολογος) είναι ....

Με το καλό κορίτσι, με έναν πόνο!! Ζήσε την ομορφότερη στιγμή της ζωής σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, im_leela είπε:

Update: κορίτσια γεννάω, είμαι στην κλινική και αναμένουμε :wub: μόλις έκανα επισκληριδιο, το καλύτερο " μαγικό ζουμί"( όπως το είπε και η αναισθησιολογος) είναι ....

Με το καλό! Όλα τέλεια θα πάνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, ευχαριστώ όλες μια μια.... Έσπρωξα 5 φορές κ βγήκε.... Όταν τελείωνε η δόση επισκληριδιου τραβούσα τα μαλλιά μου! θήλασε κ αμέσως ο γλυκός μου....τώρα είμαι ένα πτώμα, θα σας πω αναλυτικά μόλις συνέλθω..... Με το καλό όλα τα μωράκια μας!!!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, im_leela είπε:

Κορίτσια μου, ευχαριστώ όλες μια μια.... Έσπρωξα 5 φορές κ βγήκε.... Όταν τελείωνε η δόση επισκληριδιου τραβούσα τα μαλλιά μου! θήλασε κ αμέσως ο γλυκός μου....τώρα είμαι ένα πτώμα, θα σας πω αναλυτικά μόλις συνέλθω..... Με το καλό όλα τα μωράκια μας!!!!

Αχ μπραβο!!

Τελείωσες γρήγορα και μια χαρά!!

Να σας ζήσει ο μπέμπης, υγιής και καλότυχος να είναι!!

Ξεκουρασου... και ζήσε τις στιγμές!!

Είσαι μανούλα τώρα!!

Φιλιά πολλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όχι ότι συνήλθα, αλλά τέλος πάντων:lol:

Ζοριστηκα πολύ μέχρι να κάνω διαστολή, μου έσπασε ο γιατρός μου τα νερά φανταστείτε. Έκανα επισκληριδιο από σχετικά νωρίς, κάποια στιγμή, τελειώνει η δόση και έκλαιγα, τραβούσα τα μαλλιά μου μέχρι την επόμενη. Έλεγα " όχι δεν το ζω, δεν πονάω τόσο" .... Αφού έκανα διαστολή, κυριολεκτικά έσπρωξα και βγήκε, ούτε κατάλαβα τι έγινε... Επειδή πεινούσα κ νυσταζα, έκανα εμετό, ακόμα και όταν γεννήθηκε κ τον θήλαζα! Τώρα κοιμήθηκα κοντά στην μια ώρα και είμαι καλύτερα, ανυπομονώ για τον βραδινό ύπνο....

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , im_leela είπε:

Όχι ότι συνήλθα, αλλά τέλος πάντων:lol:

Ζοριστηκα πολύ μέχρι να κάνω διαστολή, μου έσπασε ο γιατρός μου τα νερά φανταστείτε. Έκανα επισκληριδιο από σχετικά νωρίς, κάποια στιγμή, τελειώνει η δόση και έκλαιγα, τραβούσα τα μαλλιά μου μέχρι την επόμενη. Έλεγα " όχι δεν το ζω, δεν πονάω τόσο" .... Αφού έκανα διαστολή, κυριολεκτικά έσπρωξα και βγήκε, ούτε κατάλαβα τι έγινε... Επειδή πεινούσα κ νυσταζα, έκανα εμετό, ακόμα και όταν γεννήθηκε κ τον θήλαζα! Τώρα κοιμήθηκα κοντά στην μια ώρα και είμαι καλύτερα, ανυπομονώ για τον βραδινό ύπνο....

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!

 

Να σου ζησει και να ειναι παντα τυχερος!!!! 

Και εγω με συσπασεις ειμαι κοριτσια.. παω για nst το απογευμα κ το πρωι 99% θα μπω σιγα σιγα.. ευχομαι ολες με ενα πονο και γερα μωρα!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annoula1990 είπε:

Να σου ζησει και να ειναι παντα τυχερος!!!! 

Και εγω με συσπασεις ειμαι κοριτσια.. παω για nst το απογευμα κ το πρωι 99% θα μπω σιγα σιγα.. ευχομαι ολες με ενα πονο και γερα μωρα!!!!!!!!!

Αντε κούκλα μου, με το καλό... με έναν πόνο!! 

3 ώρες πρίν, im_leela είπε:

Όχι ότι συνήλθα, αλλά τέλος πάντων:lol:

Ζοριστηκα πολύ μέχρι να κάνω διαστολή, μου έσπασε ο γιατρός μου τα νερά φανταστείτε. Έκανα επισκληριδιο από σχετικά νωρίς, κάποια στιγμή, τελειώνει η δόση και έκλαιγα, τραβούσα τα μαλλιά μου μέχρι την επόμενη. Έλεγα " όχι δεν το ζω, δεν πονάω τόσο" .... Αφού έκανα διαστολή, κυριολεκτικά έσπρωξα και βγήκε, ούτε κατάλαβα τι έγινε... Επειδή πεινούσα κ νυσταζα, έκανα εμετό, ακόμα και όταν γεννήθηκε κ τον θήλαζα! Τώρα κοιμήθηκα κοντά στην μια ώρα και είμαι καλύτερα, ανυπομονώ για τον βραδινό ύπνο....

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!

 

Πέρασες μια περιπέτεια... αλλά χαλάλι!

Παει, πέρασε και θα έχεις να την διηγείται μόνο...

Ο μπέμπης πως είναι?? Να τον κάνεις και μια αγκαλίτσα από εμάς!!

Σε καταλαβαίνω για τον ύπνο... κι εγώ αυπνη είμαι, κοιμάμαι ελάχιστα,  2-3 ώρες κάθε μέρα κι αυτές όχι σερί ...

κι εγώ λέω, να πάω να γεννήσω, να κοιμηθώ λιγο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , athinaida είπε:

Αντε κούκλα μου, με το καλό... με έναν πόνο!! 

Πέρασες μια περιπέτεια... αλλά χαλάλι!

Παει, πέρασε και θα έχεις να την διηγείται μόνο...

Ο μπέμπης πως είναι?? Να τον κάνεις και μια αγκαλίτσα από εμάς!!

Σε καταλαβαίνω για τον ύπνο... κι εγώ αυπνη είμαι, κοιμάμαι ελάχιστα,  2-3 ώρες κάθε μέρα κι αυτές όχι σερί ...

κι εγώ λέω, να πάω να γεννήσω, να κοιμηθώ λιγο...

Δεν ξέρω τι θα κάνεις, γτ ούτε εγώ κοιμόμουν..... Πάρε φόρα και χτύπα το κεφάλι σου στον τοίχο στην τελική ,χαχα, κοιμήσου να είσαι καλύτερα στην γέννα.... χρειάζεται η ξεκούραση γιατί μετά μας τα δίνουν για θηλασμό και αργούμε να κοιμηθούμε και να φάμε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , im_leela είπε:

Δεν ξέρω τι θα κάνεις, γτ ούτε εγώ κοιμόμουν..... Πάρε φόρα και χτύπα το κεφάλι σου στον τοίχο στην τελική ,χαχα, κοιμήσου να είσαι καλύτερα στην γέννα.... χρειάζεται η ξεκούραση γιατί μετά μας τα δίνουν για θηλασμό και αργούμε να κοιμηθούμε και να φάμε 

Την βλέπω την δουλειά....

Θα φτάσω εξουθενωμέμη στην γέννα και μετά ζήτω που καήκαμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...