Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , athinaida είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε?

Την παλεύετε??

Η @Catalina2 δεν μας έγραψε ακόμα... φανταζομαι θα έχει τα ζουζούνια της αγκαλιά και θα προσπαθει να τα θηλασει τώρα....

Για πείτε κανένα νέο?

Πως τα πάτε? Εγώ κοιμάμαι με δόσεις...η κοιλιά δεν με βολεύει ούτε στο πλάι τώρα πια...ζεσταινομαι τρομερά... δεν μπορώ να φάω με όρεξη....

γενικά αυτες οι μέρες περνούν δύσκολα πλέον... κι έχω κι όλους να λένε "κοιμήσου τώρα που μπορείς..."  μα ποιος τους είπε ότι μπορώ να κοιμηθώ τώρα??... αφού σκέφτομαι ότι θα φτάσω να γενναω καταταλαιπωρημενη.... κι αντε μετά να αντέξω την αϋπνία τα μωρά....

Τέλος πάντων... δεν γκρινιάζω... αλλά όντως αυτό το τελευταίο διάστημα είναι πολύ ζόρικο... 

Για πείτε κι εσείς  ...

Αχ πες τα!!  Οποιος μου ξαναπεί "κοιμήσου τώρα που μπορείς" ή "τώρα είσαι κουρασμένη; Που να δεις μετά" ειλικρινά θα φάει σφαλιάρα!!!! 

Και εγώ δυσκολεύομαι στον ύπνο, η ζέστη είναι σε άλλο επίπεδο πλέον! Να ναι καλά το ac... Εχθές ήρθαν οι κουμπαροι μας στο σπίτι, τους είχα μοιράσει ζακέτες και εγώ ήμουν έτοιμη να βγάλω την πέτσα μου!!!

Λίγο έμεινε κορίτσια...υπομονή λιγάκι ακομα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αφορητη ζεστη, ιδρωνω μονο που καθομαι στο κρεβατι ακινητη, δεν μπορω να κανω τιποτα πια... εχω 10 μερες ακομα μεχρι την ΠΗΤ μου κ νιωθω ετοιμη να εκραγω.. γενικα κατι ψιλοενοχλησεις εχω σε μεση κ κοιλια αλλα οχι κατι που να λεει γεννας.. θα δειξει! Αυριο παω για nst, ελπιζω να δουμε κανα πονακι σιγα σιγα.. 

Η μικρη ειναι ακομα σε κινητικοτητα, δεν εχω ανυσηχει ακομα οτι δεν την ακουω, αλλα νιωθω οτι πιεζεται, δινει κατι κλωτσιες και πονανε τα πλευρα μου..

Εσεις ποσες μερες εχετε για την ΠΗΤ σας;

Εμενα η γιατρος μου, μου ειπε αν δεν γεννησω μεχρι την ΠΗΤ, παραμονη μπαινουμε νοσοκομειο με προκλιση.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

τι ζεστη ειναι αυτη ??????????????????????? και εγω υποφερω και πεφτει και η πιεση μου κ ζαλιζομαι .. νιωθω εντομεταξυ και τοσο πρησμενη! 

ειμαστε μεσα στην γκρινια ολες μαλλον! 

και οντως δεν παλευται η ατακα κοιμησου τωρα που μπορεις .... γιατι ρε φιλε απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ !!! χαχα εγω ξυπναω στανταρακι 4 με 6μιση το πρωι !

Την παρασκευη εχω εγω τον ιατρο και θα κανουμε λεει κολπικη εξεταση να δουμε τι γινεται!

γενικα τρωω δυνατες κλωτσιες καποιες μερες και καποιες αλλες ειναι τοσο ηρεμος που αγχωνομαι ...

Κουραγιο κοριτσια παντως το χουμε <3

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Λίγο έμεινε, κουράγιο!!!!! Με έχει φάει και εμένα η ζέστη και η αϋπνία. Πραγματικά, οποίος σας ξαναπεί κοιμήσου τώρα που μπορείς, χτυπήστε τον και από εμένα!!!!! Και εμένα έτσι μου έλεγαν.....έλα κοιμήσου εσύ με την κοιλιά τούρλα και την ζέστη, να δούμε μπορείς; Άσε, που μην ακούτε, την πρώτη εβδομάδα τα μωράκια κοιμούνται συνέχεια, οπότε θα κοιμαστε κάπως και εσείς. Μετά αρχίζει λίγο χάος, αλλά να είστε σίγουρες ότι θα τα καταφέρετε τέλεια!! Όλα θα πάνε σούπερ!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Annoula1990 είπε:

Αφορητη ζεστη, ιδρωνω μονο που καθομαι στο κρεβατι ακινητη, δεν μπορω να κανω τιποτα πια... εχω 10 μερες ακομα μεχρι την ΠΗΤ μου κ νιωθω ετοιμη να εκραγω.. γενικα κατι ψιλοενοχλησεις εχω σε μεση κ κοιλια αλλα οχι κατι που να λεει γεννας.. θα δειξει! Αυριο παω για nst, ελπιζω να δουμε κανα πονακι σιγα σιγα.. 

Η μικρη ειναι ακομα σε κινητικοτητα, δεν εχω ανυσηχει ακομα οτι δεν την ακουω, αλλα νιωθω οτι πιεζεται, δινει κατι κλωτσιες και πονανε τα πλευρα μου..

Εσεις ποσες μερες εχετε για την ΠΗΤ σας;

Εμενα η γιατρος μου, μου ειπε αν δεν γεννησω μεχρι την ΠΗΤ, παραμονη μπαινουμε νοσοκομειο με προκλιση.. 

Καλησπέρα!!! Και εγώ έχω ακόμα 10 ημέρες μέχρι την ΠΗΤ αλλά σχεδόν τίποτα δεν νιώθω από πονακια κτλπ. Την Παρασκευή που με είδε είχα μαλακό τράχηλο αλλά θέλει φουλ περπάτημα και μου είπε ότι καλό θα ήταν να μην ξεπεράσουμε την ΠΗΤ. Εσένα έχει κατέβει καθόλου;

Μπεμπουλα έχω και εγώ ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Evdoksia28 είπε:

Καλησπέρα!!! Και εγώ έχω ακόμα 10 ημέρες μέχρι την ΠΗΤ αλλά σχεδόν τίποτα δεν νιώθω από πονακια κτλπ. Την Παρασκευή που με είδε είχα μαλακό τράχηλο αλλά θέλει φουλ περπάτημα και μου είπε ότι καλό θα ήταν να μην ξεπεράσουμε την ΠΗΤ. Εσένα έχει κατέβει καθόλου;

Μπεμπουλα έχω και εγώ ❤️ 

Εχει κατεβει αλλα δεν ειναι ακομα η ωρα της, λεει η γιατρος.. κ μενα μαλακος ο τραχηλος αλλα κλειστος.. βεβαια ολα αυτα μια εβδομαδα πριν γτ δεν θελει να με βλεπει κ συνεχεια απο κατω.. 

Εγω περπαταω καθε μερα 45-60 λεπτα γτ κ μενα μου ειπε φουλ περπατημα.. λογικα στο ραντεβου της Πεμπτης θα με δει απο κατω..

Εντωμεταξυ ο αντρας μου αποφασισε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να εχουμε επαφη να με βοηθησει λιγο γτ δεν ηθελε καθολου! Οποτε θα σε ενημερωσω αν ολα αυτα σε συνδυασμο βοηθουν χαχαχχαχα...

Απο κινητικοτητα πως ειναι η μικρη σου; 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Annoula1990 είπε:

Εχει κατεβει αλλα δεν ειναι ακομα η ωρα της, λεει η γιατρος.. κ μενα μαλακος ο τραχηλος αλλα κλειστος.. βεβαια ολα αυτα μια εβδομαδα πριν γτ δεν θελει να με βλεπει κ συνεχεια απο κατω.. 

Εγω περπαταω καθε μερα 45-60 λεπτα γτ κ μενα μου ειπε φουλ περπατημα.. λογικα στο ραντεβου της Πεμπτης θα με δει απο κατω..

Εντωμεταξυ ο αντρας μου αποφασισε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να εχουμε επαφη να με βοηθησει λιγο γτ δεν ηθελε καθολου! Οποτε θα σε ενημερωσω αν ολα αυτα σε συνδυασμο βοηθουν χαχαχχαχα...

Απο κινητικοτητα πως ειναι η μικρη σου; 

Ααα εσύ περπατάς αρκετά εγώ περίπου μισή ώρα ίσως πρέπει αυτή την εβδομάδα λίγο παραπάνω!! Και εγώ έχω ραντεβού την Παρασκευή..

Εντάξει πάλι καλά εμείς έχουμε επαφή αλλά όχι κάθε μέρα.. χεχε ναι θα περιμένω

Από κινητικότητα όταν τρώω αμέσως υπάρχει κίνηση- αρκετή θα έλεγα αλλά και το βράδυ που ξαπλώνω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Κι εγώ σήμερα είμαι 38+3 και πραγματικά δεν αντέχω με την ζέστη, κουράζομαι πάρα πολύ και την βγάζω κλεισμένη μέσα στο σπίτι. Ο τράχηλος μου είναι 3 εκατοστά και έχω ακόμα μου είπε ο γιατρός...Ο μικρός την τελευταία βδομάδα κινείται λίγο λιγότερο από τις άλλες φορές!! Για τον ύπνο δεν το συζητώ, δεν ξέρω τι σημαίνει πια αυτό...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ζηλεύω που κάποιες μπορείτε να περπατήσετε ώρα, εγώ στα 20-30' έχω συσπάσεις κ πονάω, οπότε σταματάω! Έχει 1-2 εβδομάδες έχουμε φουλ επαφές με τον άντρα μου, ούτε όταν κάναμε προσπάθειες έτσι :lol: Η κοιλιά όμως εκεί...ψηλά αγέρωχη!!!! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , im_leela είπε:

Ζηλεύω που κάποιες μπορείτε να περπατήσετε ώρα, εγώ στα 20-30' έχω συσπάσεις κ πονάω, οπότε σταματάω! Έχει 1-2 εβδομάδες έχουμε φουλ επαφές με τον άντρα μου, ούτε όταν κάναμε προσπάθειες έτσι :lol: Η κοιλιά όμως εκεί...ψηλά αγέρωχη!!!! 

Μην νομίζεις @im_leela, και εγώ μετά από 20 λεπτά περπάτημα με ταράζει στις συσπάσεις. Αλλά συνεχίζω αγέρωχη και μου περνάει. Έχουμε βρει ευτυχώς μια καταπληκτική παιδική χαρά στο Ζάππειο, οπότε πάμε τον μικρό κάθε μέρα και κάνω και 30 λεπτά περπάτημα στο πήγαινε και άλλο τόσο στο έλα..το μόνο καλό να μένεις κέντρο. Κορίτσια πως την παλεύουμε, τι έχουμε;; Έχω μπαίνω αύριο και επίσημα στην 38 εβδομάδα, οπότε ηρεμώ και περιμένω. Μην γελάσετε, αλλά περιμένω τον τοκετό μήπως ξεκουραστώ και λίγο.. τουλάχιστον σκέφτομαι θα είμαι ξάπλα κάποιες ώρες:D!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Klaral είπε:

Μην νομίζεις @im_leela, και εγώ μετά από 20 λεπτά περπάτημα με ταράζει στις συσπάσεις. Αλλά συνεχίζω αγέρωχη και μου περνάει. Έχουμε βρει ευτυχώς μια καταπληκτική παιδική χαρά στο Ζάππειο, οπότε πάμε τον μικρό κάθε μέρα και κάνω και 30 λεπτά περπάτημα στο πήγαινε και άλλο τόσο στο έλα..το μόνο καλό να μένεις κέντρο. Κορίτσια πως την παλεύουμε, τι έχουμε;; Έχω μπαίνω αύριο και επίσημα στην 38 εβδομάδα, οπότε ηρεμώ και περιμένω. Μην γελάσετε, αλλά περιμένω τον τοκετό μήπως ξεκουραστώ και λίγο.. τουλάχιστον σκέφτομαι θα είμαι ξάπλα κάποιες ώρες:D!!

Μια από τα ίδια και εγώ, είμαι 37+5, περιμένω να γεννήσω, να κοιμηθώ αρχικά μπρούμυτα, να μου κάνει ο άντρας μου μασάζ, γενικώς να....

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2022 at 4:28 ΜΜ, Annoula1990 είπε:

Αφορητη ζεστη, ιδρωνω μονο που καθομαι στο κρεβατι ακινητη, δεν μπορω να κανω τιποτα πια... εχω 10 μερες ακομα μεχρι την ΠΗΤ μου κ νιωθω ετοιμη να εκραγω.. γενικα κατι ψιλοενοχλησεις εχω σε μεση κ κοιλια αλλα οχι κατι που να λεει γεννας.. θα δειξει! Αυριο παω για nst, ελπιζω να δουμε κανα πονακι σιγα σιγα.. 

Η μικρη ειναι ακομα σε κινητικοτητα, δεν εχω ανυσηχει ακομα οτι δεν την ακουω, αλλα νιωθω οτι πιεζεται, δινει κατι κλωτσιες και πονανε τα πλευρα μου..

Εσεις ποσες μερες εχετε για την ΠΗΤ σας;

Εμενα η γιατρος μου, μου ειπε αν δεν γεννησω μεχρι την ΠΗΤ, παραμονη μπαινουμε νοσοκομειο με προκλιση.. 

Μια από ίδια κοριτσάκι!!! Εμενα έχει κατέβει πολύ χαμηλα!!! Μάλλον Δευτέρα θα μπω!!! Έχω αγχωθεί πολυυυυυυ!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lelaki83 είπε:

Μια από ίδια κοριτσάκι!!! Εμενα έχει κατέβει πολύ χαμηλα!!! Μάλλον Δευτέρα θα μπω!!! Έχω αγχωθεί πολυυυυυυ!!!

Ααααα αντε με το καλο!!!!!! Τι ωραια! Αντε να περνουμε αγκαλιτσα τα αστερακια μας...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...