Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

Εγω κοριτσια εχω περιπου 2 εβδομαδες για την ΠΗΤ μου, 8/06.. εχουν ξεκινησει τα πονακια, φαινονται κ στο μηχανημα κ τα νιωθω κιολας..

Σημερα με ειδε απο κατω η γιατρος μου, η μικρη εχει κατεβει αλλα ο τραχηλος ειναι ακομα κλειστος αλλα μαλακος.. πιστευω σε καμια εβδομαδουλα θα γεννησω.. ζεσταινομαι παρα πολυ και θελω επιτελους να γνωριστω με την κορη μου!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Catalina2 είπε:

Καλησπέρα!

η ΠΗΤ μου είναι 27/06 αλλά είναι δίδυμη κύηση κι έχω και μια πρόσφατη σχετικά τομή από χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος οπότε θα το επισπεύσουμε!

Έκανα σήμερα καρδιοτοκογράφημα πρώτη φορά - τα μωρά ήταν μια χαρά, καταγράφηκαν και 1-2 συσπάσεις (αν δε μου το έλεγαν, δε θα τις καταλάβαινα βασικά) οπότε το πλάνο είναι να επαναλάβω την εξέταση την Τετάρτη, να κάνω και προεγχειρητικό και να μπω την Παρασκευή, 35+4 ημέρες δηλαδή! Κι όλα αυτά, με το σύζυγο ακόμα και σήμερα θετικό στα rapid :blink: τι να πω; πολλή αγωνία, ελπίζω να αρνητικοποιηθεί ως την παρασκευή, μη γεννάω μόνη δηλαδή, κρίμα είναι! Ως τότε, θα είμαι ξάπλα, μη γίνει και κανένα απρόοπτο!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Αχ κορίτσι μου στο εύχομαι να γίνει αρνητικό το τεστ... Τους χρειαζόμαστε δίπλα όσο να ναι!!! Εγώ έχω την Πέμπτη ραντεβού που θα κάνω και καρδιοτοκογραφημα, αλλά έχω πολλές συσπάσεις, έντονες κιόλας, μου κόβουν την ανάσα πλέον! Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ναι οι πραγματικες:P

πρίν από 27 λεπτά , Annoula1990 είπε:

Εγω κοριτσια εχω περιπου 2 εβδομαδες για την ΠΗΤ μου, 8/06.. εχουν ξεκινησει τα πονακια, φαινονται κ στο μηχανημα κ τα νιωθω κιολας..

Σημερα με ειδε απο κατω η γιατρος μου, η μικρη εχει κατεβει αλλα ο τραχηλος ειναι ακομα κλειστος αλλα μαλακος.. πιστευω σε καμια εβδομαδουλα θα γεννησω.. ζεσταινομαι παρα πολυ και θελω επιτελους να γνωριστω με την κορη μου!!!

Μια από τα ίδια στο θέμα ζέστη, ανοίγω το ac στους 21... Ο άντρας μου κυκλοφορεί με μακρυμάνικα στο σπίτι , εγώ με το βρακί :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, im_leela είπε:

Πόσες ημέρες έχετε για την ΠΗΤ σας; :wub:

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ έχω ΠΗΤ 17/06, αλλά δεν νομίζω ούτε για αστείο να φτάσω μέχρι εκεί. @Catalina2 μου εύχομαι να αρνητικοποιηθει άμεσα ο σύζυγος!! Ρώτησε καμία για τις συσπάσεις του τοκετού;; Μια χαρά υποφερτες είναι!! Δεν θα πω ότι πονάει λίγο, αλλά δεν πεθαίνεις κιόλας. Βοηθάνε και οι αναπνοές. Εμένα στον γιο μου, μου έσπασαν τα νερά και μέσα σε δέκα λεπτά άρχισαν συσπάσεις εξαλεπτες. Μέχρι να φτάσω στο Μητέρα, μια χαρά τις άντεξα με αναπνοές και συγκέντρωση. Μετά ζήτησα επισκληριδιο, και όλα μια χαρά!! Αυτό που δεν άντεχα ήταν το "χέρι". Βέβαια όλα έχουν να κάνουν με.τον οργανισμό. Άλλες κοπέλες μπορεί να μην είχαν θέμα. Όπως και να έχει, δεν είναι κάτι τρομερό, είναι κομμάτι της φύσης μας που πλέον βοηθά πολύ και η επιστήμη, και στο 99,9% είναι μια μαγική εμπειρία!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε? Αντέχουμε ακόμα??

Κορίτσια εγώ δεν την παλεύω...

Ζεσταινομαι παρα πολύ.... έχω τρομερή δυσφορία... τα μωρά πιέζονται τα καημένα,  με πιέζουν κι εμένα....ολοι μου λένε κοιμήσου τώρα που μπορείς, αλλά πως να κοιμηθώ?? Είναι project να γυρίσω πλευρό... αφήστε τα δάκτυλα μου που με πονάνε φρικτά..... γενικά η καθε μέρα που περνά,  μου φαίνεται άθλος...

@Catalina2 τι προεγχειρητικο θα κάνεις??

Τι εξετάσεις?

Εμείς σήμερα θα πάμε στο γιατρό να δούμε τι θα μου πει... μια μέρα διαφορα έχουμε στην ΠΗΤ...

Εύχομαι κι ο άντρας σου να αναρρώσει εντελώς, και να τον έχεις μαζί σου στο μαιευτήριο...

Θα σας γραψω πάλι οταν έχω νεότερα...

Φιλιά σε όλες τις τουρλωτές κοιλίτσες!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

οι ευχές εισακούστηκαν και ο σύζυγος βγήκε αρνητικός σήμερα το πρωί! Στο τσακ δηλαδή γιατί την Παρασκευή γεννάω! Μάλλον, θα είμαι η πρώτη που θα σύρω το χορό και σίγουρα δεν είμαι μανούλα Ιουνίου αλλά δεν πειράζει :grin:

@athinaida πριν την καισαρική, μας κάνουν προεγχειρητικό έλεγχο καθώς η καισαρική είναι χειρουργείο βασικά. Δηλ. μου πήραν αίμα, ούρα, έκανα καρδιογράφημα, με εξέτασε καρδιολόγος, και μου πήραν αναλυτικό ιατρικό ιστορικό. Μετά, με πήγαν ξανά στον καρδιοτοκογράφο - αυτό είναι βασανιστήριο αν έχεις δίδυμα, δεν παλεύεται πραγματικά αλλά τέλος καλό, όλα καλά. Κι έτσι προγραμματίσαμε τη γέννα για μεθαύριο.

Όσο για τον ύπνο, τις τελευταίες ημέρες κι εγώ ταλαιπωρούμαι πολύ - όπως το λες, για να αλλάξω πλευρό, ολόκληρο project. Μέσα στην ημέρα όμως, φοράω πια τη ζώνη και με έχει βοηθήσει τρομερά, δεν ξέρω αν την έχεις δοκιμάσει!

@Angeliki97 η εξέταση τραχήλου δεν πονάει - σου βάζουν κολπικά, ίσα ίσα όμως, το ματσούκι του υπερήχου, αυτό είναι όλο!

Εύχομαι να είστε καλά όλες - δύναμη, υπομονή κι αν μπει καμία Ιασώ τις επόμενες ημέρες, εκεί θα είμαι :wub:

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Catalina2 είπε:

Καλημέρα!

οι ευχές εισακούστηκαν και ο σύζυγος βγήκε αρνητικός σήμερα το πρωί! Στο τσακ δηλαδή γιατί την Παρασκευή γεννάω! Μάλλον, θα είμαι η πρώτη που θα σύρω το χορό και σίγουρα δεν είμαι μανούλα Ιουνίου αλλά δεν πειράζει :grin:

@athinaida πριν την καισαρική, μας κάνουν προεγχειρητικό έλεγχο καθώς η καισαρική είναι χειρουργείο βασικά. Δηλ. μου πήραν αίμα, ούρα, έκανα καρδιογράφημα, με εξέτασε καρδιολόγος, και μου πήραν αναλυτικό ιατρικό ιστορικό. Μετά, με πήγαν ξανά στον καρδιοτοκογράφο - αυτό είναι βασανιστήριο αν έχεις δίδυμα, δεν παλεύεται πραγματικά αλλά τέλος καλό, όλα καλά. Κι έτσι προγραμματίσαμε τη γέννα για μεθαύριο.

Όσο για τον ύπνο, τις τελευταίες ημέρες κι εγώ ταλαιπωρούμαι πολύ - όπως το λες, για να αλλάξω πλευρό, ολόκληρο project. Μέσα στην ημέρα όμως, φοράω πια τη ζώνη και με έχει βοηθήσει τρομερά, δεν ξέρω αν την έχεις δοκιμάσει!

@Angeliki97 η εξέταση τραχήλου δεν πονάει - σου βάζουν κολπικά, ίσα ίσα όμως, το ματσούκι του υπερήχου, αυτό είναι όλο!

Εύχομαι να είστε καλά όλες - δύναμη, υπομονή κι αν μπει καμία Ιασώ τις επόμενες ημέρες, εκεί θα είμαι :wub:

 

Με το καλο σου ευχομαι.. αντε να περνουμε σειρα κ οι επομενες..

Και εγω σημερα εχω αρκετα ποναρακια, καθολου διαθεση για φαι κ υποφερω απο τη ζεστη! Νομιζω οτι ειμαι πολυ κοντα στην μερα του τοκετου.. παω για φυσιολογικα, ελπιζω κ ευχομαι ετσι να γινει γτ δεν αντεχω καθολου τις τομες, τις βελονες τα αιματα κλπ κλπ...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Catalina2 είπε:

Καλημέρα!

οι ευχές εισακούστηκαν και ο σύζυγος βγήκε αρνητικός σήμερα το πρωί! Στο τσακ δηλαδή γιατί την Παρασκευή γεννάω! Μάλλον, θα είμαι η πρώτη που θα σύρω το χορό και σίγουρα δεν είμαι μανούλα Ιουνίου αλλά δεν πειράζει :grin:

@athinaida πριν την καισαρική, μας κάνουν προεγχειρητικό έλεγχο καθώς η καισαρική είναι χειρουργείο βασικά. Δηλ. μου πήραν αίμα, ούρα, έκανα καρδιογράφημα, με εξέτασε καρδιολόγος, και μου πήραν αναλυτικό ιατρικό ιστορικό. Μετά, με πήγαν ξανά στον καρδιοτοκογράφο - αυτό είναι βασανιστήριο αν έχεις δίδυμα, δεν παλεύεται πραγματικά αλλά τέλος καλό, όλα καλά. Κι έτσι προγραμματίσαμε τη γέννα για μεθαύριο.

Όσο για τον ύπνο, τις τελευταίες ημέρες κι εγώ ταλαιπωρούμαι πολύ - όπως το λες, για να αλλάξω πλευρό, ολόκληρο project. Μέσα στην ημέρα όμως, φοράω πια τη ζώνη και με έχει βοηθήσει τρομερά, δεν ξέρω αν την έχεις δοκιμάσει!

@Angeliki97 η εξέταση τραχήλου δεν πονάει - σου βάζουν κολπικά, ίσα ίσα όμως, το ματσούκι του υπερήχου, αυτό είναι όλο!

Εύχομαι να είστε καλά όλες - δύναμη, υπομονή κι αν μπει καμία Ιασώ τις επόμενες ημέρες, εκεί θα είμαι :wub:

 

Με το καλό με το καλό! Αντε να ξεκινάμε όλες σιγά σιγά! 

Εμένα επειδή είναι μικρούλης και θέλει ο ιατρός να περάσουμε τις 40 εβδομάδες με βλέπω τελευταία χαχαχα

Δεν ξέρω πόσο είναι στο χέρι μας βέβαια! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια εγώ σήμερα πήγα στον γιατρό να με δει…. Είμαι υπερυχογραφικα 35η και δυο ημέρες!! Η μικρή μου 2500 !!! Αλλά έχω χαμηλό σε ποσότητα αμνιακό υγρό… αυτό τώρα δεν ξέρω… με τρόμαξε λίγο… και ο τράχηλος μου επίσης χαμηλός… μου είπα να κάτσω στα αυγά μου!!! Η μικρή μου κουνιέται αρκετά… και εγώ τα βραδιά ζορίζομαι…. Εχτές είχα κάτι αϋπνίες…. Έχω καούρες… αλλά μόλις πάω να κάτσω λίγο να χαλαρώσω … δεν με αφήνει η τσουπρα…..:tongue:… καλη συνέχεια σε όλες σας… καλη τύχη σ αυτές που γεννάνε τις επόμενες  μέρες;;; Ώρες;;; Ότι και να είναι ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Catalina2 είπε:

Καλημέρα!

οι ευχές εισακούστηκαν και ο σύζυγος βγήκε αρνητικός σήμερα το πρωί! Στο τσακ δηλαδή γιατί την Παρασκευή γεννάω! Μάλλον, θα είμαι η πρώτη που θα σύρω το χορό και σίγουρα δεν είμαι μανούλα Ιουνίου αλλά δεν πειράζει :grin:

@athinaida 

@Angeliki97 η εξέταση τραχήλου δεν πονάει - σου βάζουν κολπικά, ίσα ίσα όμως, το ματσούκι του υπερήχου, αυτό είναι όλο!

Εύχομαι να είστε καλά όλες - δύναμη, υπομονή κι αν μπει καμία Ιασώ τις επόμενες ημέρες, εκεί θα είμαι :wub:

 

Ααα δεν γίνεται με το χερι;; εγώ έτσι νόμιζα και είχα τρομοκρατηθει..σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Εύχομαι με το καλό!! Έρχεται και η σειρά μας!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!

Πήγα κι εγώ γιατρό εχθές!

Πολύ ικανοποιημένος από τα μωρά... 35 +3 εχθες ... 

Δεν θα με βάλει άμεσα να γεννήσω,  κλείσαμε ένα ραντεβού για προγραμματισμένη καισαρική σε δυο εβδομάδες... παρόλα αυτά μου είπε ότι μπορεί να σπασουν τα νερά από μέρα σε μέρα πλέον, οπότε σε αυτή την περίπτωση θα πάμε σε έκτακτη καισαρική. Πάντως μου είπε ότι εκτιμά οτι αν παραμείνω κρεβάτι και δεν κουράζομαι θα μπορούσα να εξαντλησω τις δύο εβδομάδες... θα δούμε...

@Catalina2 κούκλα μου σου εύχομαι καλή λευτεριά αύριο!!

Ούτε με έναν πόνο!! Η Παναγία να σε έχει υπό την σκεπή Της!

Γράψε μας οπότε μπορέσεις ότι γέννησες και πήγαν όλα καλά, σε έχουμε έννοια και  θα περιμένουμε νεα σου με αγωνία!!

Υπάρχει και το άλλο θέμα στο forum " η ζωή με τα δίδυμα ", μη χαθούμε!! Και φυσικά τα p.m.

Με το καλό λοιπόν!!

 

Κορίτσια, υπομονή και αισιοδοξία!

Με την βοήθεια Θεού, όλα θα πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό μου, κάναμε μόνο καρδιοτοκογραφημα...Πολύ καλα ο μικρός μου, αλλά ψηλα, μου είπε πως αν δεν γεννήσω μέσα στις επόμενες δύο εβδομάδες θα μιλήσουμε για πρόκληση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2022 at 11:29 ΜΜ, Annoula1990 είπε:

Εγω κοριτσια εχω περιπου 2 εβδομαδες για την ΠΗΤ μου, 8/06.. εχουν ξεκινησει τα πονακια, φαινονται κ στο μηχανημα κ τα νιωθω κιολας..

Σημερα με ειδε απο κατω η γιατρος μου, η μικρη εχει κατεβει αλλα ο τραχηλος ειναι ακομα κλειστος αλλα μαλακος.. πιστευω σε καμια εβδομαδουλα θα γεννησω.. ζεσταινομαι παρα πολυ και θελω επιτελους να γνωριστω με την κορη μου!!!

Ακριβώς τα ίδια και εγώ!!! Την Τρίτη μου έκλεισε ραντεβού να κάνω έναν υπέρηχο κυησησ να δούμε τι γίνεται …. Κοντεύουμε……..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε?

Την παλεύετε??

Η @Catalina2 δεν μας έγραψε ακόμα... φανταζομαι θα έχει τα ζουζούνια της αγκαλιά και θα προσπαθει να τα θηλασει τώρα....

Για πείτε κανένα νέο?

Πως τα πάτε? Εγώ κοιμάμαι με δόσεις...η κοιλιά δεν με βολεύει ούτε στο πλάι τώρα πια...ζεσταινομαι τρομερά... δεν μπορώ να φάω με όρεξη....

γενικά αυτες οι μέρες περνούν δύσκολα πλέον... κι έχω κι όλους να λένε "κοιμήσου τώρα που μπορείς..."  μα ποιος τους είπε ότι μπορώ να κοιμηθώ τώρα??... αφού σκέφτομαι ότι θα φτάσω να γενναω καταταλαιπωρημενη.... κι αντε μετά να αντέξω την αϋπνία τα μωρά....

Τέλος πάντων... δεν γκρινιάζω... αλλά όντως αυτό το τελευταίο διάστημα είναι πολύ ζόρικο... 

Για πείτε κι εσείς  ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...