Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Αναμονή ως τη χοριακή


Recommended Posts

Αυτό με τους πόνους-σαν-περιόδου με έχει τρελάνει και προετοιμάζομαι για αρνητικό. Είναι το χειρότερό μου. 

Πριν πέντε μήνες ήμουν έγκυος αλλά παλινδρόμησε κι έκανα απόξεση στο τέλος του δεύτερου μήνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 158
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θεέ μου, κορίτσια, ΘΕΤΙΚΟ και ΤΡΙΨΗΦΙΟ! Παναγία μου, μακάρι να ήρθε για να μείνει! Κάθε δυο μέρες τέστ θα κάνω, μέχρι νεωτέρας...

Θα το παλεύω μαζί σας!...

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nefelaki_Lioness είπε:

Θεέ μου, κορίτσια, ΘΕΤΙΚΟ και ΤΡΙΨΗΦΙΟ! Παναγία μου, μακάρι να ήρθε για να μείνει! Κάθε δυο μέρες τέστ θα κάνω, μέχρι νεωτέρας...

Θα το παλεύω μαζί σας!...

Μπραβο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! Χαλάρωσε και απόλαυσε το!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η δεύτερη ήταν αυξημένη αλλά όχι τόσο όσο θα θέλαμε. Δεν έγινε διπλασιασμός.

Δεν πειράζει. Αυτή η κατάσταση έχει πάρει κάποιο δρόμο. Θα τον δούμε...

Με υπομονή μεν, χωρίς προσδοκία δε.

Μα σας υπερευχαριστώ και μου αρέσει πολύ η συζήτησή μας!

Με το καλό τα μωράκια σε όσες περιμένετε!

Ετοιμάζομαι να πρέπει να οργανωθώ για να μαζέψω τα κομμάτια μου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Κορίτσια, η δεύτερη ήταν αυξημένη αλλά όχι τόσο όσο θα θέλαμε. Δεν έγινε διπλασιασμός.

Δεν πειράζει. Αυτή η κατάσταση έχει πάρει κάποιο δρόμο. Θα τον δούμε...

Με υπομονή μεν, χωρίς προσδοκία δε.

Μα σας υπερευχαριστώ και μου αρέσει πολύ η συζήτησή μας!

Με το καλό τα μωράκια σε όσες περιμένετε!

Ετοιμάζομαι να πρέπει να οργανωθώ για να μαζέψω τα κομμάτια μου...

Δεν είμαι γιατρός αλλά σε μερικές περιπτώσεις ο διπλασιασμός δε γίνεται μέσα σε 48 ώρες, αλλά σε 72. Ίσως να πάρει φόρα τώρα. Θα επαναλάβεις χοριακή σε 2 μέρες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

25 minutes ago, Konisn said:

Δεν είμαι γιατρός αλλά σε μερικές περιπτώσεις ο διπλασιασμός δε γίνεται μέσα σε 48 ώρες, αλλά σε 72. Ίσως να πάρει φόρα τώρα. Θα επαναλάβεις χοριακή σε 2 μέρες;

Ναι ναι, θα κάνω και Παρασκευή και Δευτέρα. Το ξέρω αυτό αλλά η ελπίδα κουράζει και με έχει θερίσει. Ο άντρας μου είναι πιο θετικός, ας είναι αντί για μένα. Εγώ προφανώς θα κάνω αυτά που πρέπει, δηλαδή διατροφή και φάρμακα και ξεκούραση, αλλά απαλλαγμένη από το άθλιο βάρος που λέγεται "προσδοκία/ελπίδα".

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Ναι ναι, θα κάνω και Παρασκευή και Δευτέρα. Το ξέρω αυτό αλλά η ελπίδα κουράζει και με έχει θερίσει. Ο άντρας μου είναι πιο θετικός, ας είναι αντί για μένα. Εγώ προφανώς θα κάνω αυτά που πρέπει, δηλαδή διατροφή και φάρμακα και ξεκούραση, αλλά απαλλαγμένη από το άθλιο βάρος που λέγεται "προσδοκία/ελπίδα".

Ωραία. Πάντως χωρίς να θέλω να σου δώσω ψεύτικες ελπίδες, ακόμα δεν έχει κριθεί κάτι. Κάνε αυτά που πρέπει, κάνε κ τις χοριακές σου και θα δεις. Σου στέλνω θετική ενέργεια!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Ναι ναι, θα κάνω και Παρασκευή και Δευτέρα. Το ξέρω αυτό αλλά η ελπίδα κουράζει και με έχει θερίσει. Ο άντρας μου είναι πιο θετικός, ας είναι αντί για μένα. Εγώ προφανώς θα κάνω αυτά που πρέπει, δηλαδή διατροφή και φάρμακα και ξεκούραση, αλλά απαλλαγμένη από το άθλιο βάρος που λέγεται "προσδοκία/ελπίδα".

Κορίτσι μου καλησπέρα. Επειδή διάβασα ότι έβαλες 3η4 εμβρυακια το πιο πιθανό είναι να έγινε εμφύτευση σε πάνω από ένα και ίσως κάποιο να μην προχωρήσει. Στο λέω γιατί και εγώ οι χοριακες μου από ένα σημείο και μετά δεν είχαν διπλασιασμό και αυτό έγινε γιατί το ένα από τα δύο εμβρυακια μου σταμάτησε. Μην αγχώνεσαι άδικα. Όλα καλά θα πάνε. Ηρεμία προς το παρόν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Ελισάβετ καπ 2 said:

Κορίτσι μου καλησπέρα. Επειδή διάβασα ότι έβαλες 3η4 εμβρυακια το πιο πιθανό είναι να έγινε εμφύτευση σε πάνω από ένα και ίσως κάποιο να μην προχωρήσει. Στο λέω γιατί και εγώ οι χοριακες μου από ένα σημείο και μετά δεν είχαν διπλασιασμό και αυτό έγινε γιατί το ένα από τα δύο εμβρυακια μου σταμάτησε. Μην αγχώνεσαι άδικα. Όλα καλά θα πάνε. Ηρεμία προς το παρόν. 

Να δούμε κούκλα μου! Απλώς επειδή το έχω ξαναπεράσει κι άλλες φορές, δεν θέλω να αφοσιωθώ σε περιττή θετικότητα. Πώς θα έχω θετική σκέψη, αν μέσα μου δεν νιώθω θετικά; Μεγάλο παλούκι.

25 minutes ago, Konisn said:

Ωραία. Πάντως χωρίς να θέλω να σου δώσω ψεύτικες ελπίδες, ακόμα δεν έχει κριθεί κάτι. Κάνε αυτά που πρέπει, κάνε κ τις χοριακές σου και θα δεις. Σου στέλνω θετική ενέργεια!!

Ναι ναι, θα παρακολουθούμε. Χωρίς ελπίδες, έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Να δούμε κούκλα μου! Απλώς επειδή το έχω ξαναπεράσει κι άλλες φορές, δεν θέλω να αφοσιωθώ σε περιττή θετικότητα. Πώς θα έχω θετική σκέψη, αν μέσα μου δεν νιώθω θετικά; Μεγάλο παλούκι.

Εγώ να δεις τι παλούκι είχα. Με αιμορραγία και ο γιατρός να μου λέει όχι άλλη χοριακη ούτε υπέρηχο. Εγώ να βρίζω αλλά όταν τελικά πήγα για τον πρώτο υπέρηχο αποδείχτηκε ότι είχε δίκιο αυτός γιατί ακούσαμε μια καρδούλα και έναν σάκο με ολική αποκόλληση γιαυτό και η αιμορραγία. Και τώρα ο γιος μου είναι 26 μηνών. Εννοείτε ότι δεν ήταν η πρώτη μου προσπάθεια και εμένα αλλά η τρίτη 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


46 minutes ago, Ελισάβετ καπ 2 said:

Εγώ να δεις τι παλούκι είχα. Με αιμορραγία και ο γιατρός να μου λέει όχι άλλη χοριακη ούτε υπέρηχο. Εγώ να βρίζω αλλά όταν τελικά πήγα για τον πρώτο υπέρηχο αποδείχτηκε ότι είχε δίκιο αυτός γιατί ακούσαμε μια καρδούλα και έναν σάκο με ολική αποκόλληση γιαυτό και η αιμορραγία. Και τώρα ο γιος μου είναι 26 μηνών. Εννοείτε ότι δεν ήταν η πρώτη μου προσπάθεια και εμένα αλλά η τρίτη 

Τι ταλαιπωρία κι αυτή! Εγώ είμαι στην τέταρτη προσπάθεια. Δύναμη έχω αλλά νιώθω ότι μου κόπηκαν τα φτερά. Σε θαυμάζω!...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Τι ταλαιπωρία κι αυτή! Εγώ είμαι στην τέταρτη προσπάθεια. Δύναμη έχω αλλά νιώθω ότι μου κόπηκαν τα φτερά. Σε θαυμάζω!...

Κορίτσι μου όλες έχουμε δύναμη μέσα μας γιαυτό και μπήκαμε σε αυτό τον χορό. Όλα καλά θα πάνε θα δεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ελισάβετ καπ 2 said:

Κορίτσι μου όλες έχουμε δύναμη μέσα μας γιαυτό και μπήκαμε σε αυτό τον χορό. Όλα καλά θα πάνε θα δεις. 

Θα σας τα λέω, παιδιά. Χρειάζομαι την παρέα σας και μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Θα σας τα λέω, παιδιά. Χρειάζομαι την παρέα σας και μου αρέσει.

Εννοείται ότι θα περιμένουμε να μας λας τα νέα σου κάθε μέρα τις ανησυχίες σου και ότι άλλο θέλεις. Πάντα κάποια κοπέλα θα υπάρχει εύκαιρη να σου απαντήσει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nefelaki_Lioness είπε:

Κορίτσια, η δεύτερη ήταν αυξημένη αλλά όχι τόσο όσο θα θέλαμε. Δεν έγινε διπλασιασμός.

Δεν πειράζει. Αυτή η κατάσταση έχει πάρει κάποιο δρόμο. Θα τον δούμε...

Με υπομονή μεν, χωρίς προσδοκία δε.

Μα σας υπερευχαριστώ και μου αρέσει πολύ η συζήτησή μας!

Με το καλό τα μωράκια σε όσες περιμένετε!

Ετοιμάζομαι να πρέπει να οργανωθώ για να μαζέψω τα κομμάτια μου...

Κ αύξηση 70,% ανά 48ωρο μασ κάνει..θα σου πω αυτό που μου χε πει ο γυναικολόγος μου σε παρόμοια κατάσταση..δεν απογοητευομαστε ούτε πανηγυρίζουμε..το πρώτο βήμα είναι να ακούσουμε την καρδιά...

Ψυχραιμία κ εύχομαι η επόμενη χοριακη να είναι αυτή που θέλει ο γιατροσ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...