Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Αναμονή ως τη χοριακή


Recommended Posts

2 hours ago, Mary.G said:

Τρομερό νούμερο!!! Μπράβο!! Σε ποια μέρα είσαι?? Τι άγχος βρε κορίτσια κι αυτό με τις χοριακες... Σήμερα παρόλο που πήγα πριν καλά καλά ανοίξουν,  κάνανε 4 ώρες να με πάρουν κι είχα σκάσει. Εγώ είμαι χαμηλά ακόμη..1548 είναι 13η μέρα μέρα την εμβρυομεταφορα.

Εχεις χρονο! Να εχεις και θαρρος! Κλεινω εκτη βδομαδα. 13 μερες μετα τη μεταφορα ειχα λιγοτερο απο σενα. Ο πολλαπλασιασμος εχει διακυμανσεις, γι' αυτο εχει αγχος!

Κι εγω πιστευω οτι η φιλη μας εχει χρονο. Δεν γινονται αυτα με μαθηματικη ακριβεια. Ειμαι η ιδια μαρτυρας των σκαμπανεβασματων.

Μην κοιτατε μαθηματικα μοντελα γι αυτο το ψυχοφθορο πραγμα. Πρωτον αθε γυναικα εχει αλλο. Δευτερον αλλο ειναι καθε δυο μερες, αλλο καθε τρεις κλπ. Τριτον επειδη ακριβως ποτε δεν ξερουμε την ακριβη στιγμη συλληψης, η χοριακη θα κανει διακυμανση. Τεταρτον εχει τεραστια περιθωρια, γι αυτο δεν θα κοιτατε μονο διπλασιασμο. Μπορει 60% αυξηση να αρκει. Αυξητικη ταση να υπαρχει και οχι μειωτικη. Θα σας πει ο γιατρος ποτε να κανετε υπερηχογραφικο ελεγχο.

Εγω που ειμαι ισως απο τις δεκα πιο αγχωδεις γυναικες του κοσμου, αυτο το εχω μαθει μετα απο τρεις αποτυχημενες προσπαθειες, τωρα ειμαι στην τεταρτη, που ελπιζω να πετυχει και που ολες σας ανεξαιρετως εδω μεσα με ενισχυσατε ως προς το να σκεφτω πιο θετικα, παρολο που καρδιοχτυπουσα ολο το ρημαδοβράδυ μεχρι να μου πουν αποτελεσματα. Ο αντρας μου ελεγε να παιρνω το κινητο και στην τουαλετα, κατι που ουτως η αλλως εκανα.

Για υπερηχο θα παω την αλλη βδομαδα, μαλλον την τεταρτη, θα με παρουν αυριο μεθαυριο για επιβεβαιωση. Απο τωρα σας το λεω, το ξερω, οτι πριν ξεκινησει ο υπερηχος, η καρδια μου παλι θα αχολογάει σαν ταμπουρλο. 

Χοριακη δεν ξανακανω, δεν χρειαζεται αλλη μετα απο πεντε χοριακες. 

Χοριακες: το ζητημα ειναι αυξητικη ταση, οχι συγκεκριμενα ποσοστα κατ' αναγκη. Αυτο το ηξερα αλλα καθε φορα πνιγομουν απο την αγωνια για να υπαρχει αυξητικη ταση. Αυτο με τρελαινε. Η φαση με τις χοριακες ειναι η χειροτερη, οταν γινεται εξωσωματικη. Ναι μετα η εγκυμοσυνη εχει πολλα δυσκολα πραγματα αλλα το πρωτο αυτο βουνο που λεγεται χοριακη ειναι τρομακτικο. Γι αυτο ειδικα επειδη το εχω φαει στη μαπα σεβομαι τρομερα καθε αγωνιζομενο ζευγαρι. Αλλα θα ηθελα να πω ξανα οτι ψαχνουμε αυξητικη ταση, δεν ψαχνουμε συγκεκριμενα ποσοστα, διοτι η φυση της χοριακης ειναι γεματη με απιστευτες διακυμανσεις. Να το συζητησουμε οσο θελετε. Καθε γιατρος που το ξερει καλα αυτο θα σας το πει. Ο καλος γιατρος ειναι το παν.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 158
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

44 minutes ago, Nefelaki_Lioness said:

Εχεις χρονο! Να εχεις και θαρρος! Κλεινω εκτη βδομαδα. 13 μερες μετα τη μεταφορα ειχα λιγοτερο απο σενα. Ο πολλαπλασιασμος εχει διακυμανσεις, γι' αυτο εχει αγχος!

Κι εγω πιστευω οτι η φιλη μας εχει χρονο. Δεν γινονται αυτα με μαθηματικη ακριβεια. Ειμαι η ιδια μαρτυρας των σκαμπανεβασματων.

Μην κοιτατε μαθηματικα μοντελα γι αυτο το ψυχοφθορο πραγμα. Πρωτον αθε γυναικα εχει αλλο. Δευτερον αλλο ειναι καθε δυο μερες, αλλο καθε τρεις κλπ. Τριτον επειδη ακριβως ποτε δεν ξερουμε την ακριβη στιγμη συλληψης, η χοριακη θα κανει διακυμανση. Τεταρτον εχει τεραστια περιθωρια, γι αυτο δεν θα κοιτατε μονο διπλασιασμο. Μπορει 60% αυξηση να αρκει. Αυξητικη ταση να υπαρχει και οχι μειωτικη. Θα σας πει ο γιατρος ποτε να κανετε υπερηχογραφικο ελεγχο.

Εγω που ειμαι ισως απο τις δεκα πιο αγχωδεις γυναικες του κοσμου, αυτο το εχω μαθει μετα απο τρεις αποτυχημενες προσπαθειες, τωρα ειμαι στην τεταρτη, που ελπιζω να πετυχει και που ολες σας ανεξαιρετως εδω μεσα με ενισχυσατε ως προς το να σκεφτω πιο θετικα, παρολο που καρδιοχτυπουσα ολο το ρημαδοβράδυ μεχρι να μου πουν αποτελεσματα. Ο αντρας μου ελεγε να παιρνω το κινητο και στην τουαλετα, κατι που ουτως η αλλως εκανα.

Για υπερηχο θα παω την αλλη βδομαδα, μαλλον την τεταρτη, θα με παρουν αυριο μεθαυριο για επιβεβαιωση. Απο τωρα σας το λεω, το ξερω, οτι πριν ξεκινησει ο υπερηχος, η καρδια μου παλι θα αχολογάει σαν ταμπουρλο. 

Χοριακη δεν ξανακανω, δεν χρειαζεται αλλη μετα απο πεντε χοριακες. 

Χοριακες: το ζητημα ειναι αυξητικη ταση, οχι συγκεκριμενα ποσοστα κατ' αναγκη. Αυτο το ηξερα αλλα καθε φορα πνιγομουν απο την αγωνια για να υπαρχει αυξητικη ταση. Αυτο με τρελαινε. Η φαση με τις χοριακες ειναι η χειροτερη, οταν γινεται εξωσωματικη. Ναι μετα η εγκυμοσυνη εχει πολλα δυσκολα πραγματα αλλα το πρωτο αυτο βουνο που λεγεται χοριακη ειναι τρομακτικο. Γι αυτο ειδικα επειδη το εχω φαει στη μαπα σεβομαι τρομερα καθε αγωνιζομενο ζευγαρι. Αλλα θα ηθελα να πω ξανα οτι ψαχνουμε αυξητικη ταση, δεν ψαχνουμε συγκεκριμενα ποσοστα, διοτι η φυση της χοριακης ειναι γεματη με απιστευτες διακυμανσεις. Να το συζητησουμε οσο θελετε. Καθε γιατρος που το ξερει καλα αυτο θα σας το πει. Ο καλος γιατρος ειναι το παν.

 

Υπέροχα τα έγραψες! Σα να μπήκες μέσα στο μυαλό μου και μου πήρες λίγο άγχος. Έχεις απόλυτο δίκιο. Ο γιατρός μου είπε τέλος δεν χρειάζεται άλλη χοριακη είδαμε ότι πάει πολύ καλά. Ακριβως όπως το είπες κι εσύ. Την Τετάρτη μου είπε να πάω για υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό υπέρηχο κορίτσια μου και με το καλό να ακούσετε τον πιο ωραίο ήχο της ζωής σας!!!!! Μην ξεχάσετε να έχετε το κινητό έτοιμο να γράψετε για να το ακούτε ξανά και ξανά μετά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα ακούσαμε μια καρδούλα. Δυνατή και σταθερή! Είχε υπερδιπλασιαστεί ο σάκος σε σχέση με την προηγούμενη Δευτέρα. Ο άλλος σάκος μεγάλωσε αλλά όχι πάρα πολύ κ δεν ακούσαμε καρδιά. Το αίμα ίσως είναι κ απο αυτό το εμβρυάκι. Δε μπορούμε να το καταδικάσουμε ακόμη, αλλά όλα είναι πιθανά. Σε αναμονή λοιπόν με ξεκούραση κ ultragestan αγκαλιά.

Τελειος ηχος ο χτύπος της καρδουλας τους!!! Ολα καλα για το μωρακι σου και εύχομαι ο,τι ειναι καλύτερο και για το αλλο!!! Ξεκουρασου όσο μπορείς!!!

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , winspert είπε:

Τελειος ηχος ο χτύπος της καρδουλας τους!!! Ολα καλα για το μωρακι σου και εύχομαι ο,τι ειναι καλύτερο και για το αλλο!!! Ξεκουρασου όσο μπορείς!!!

Να 'σαι καλά κορίτσι μου! Κ σε σένα να πάνε όλα καλά εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, Ελισάβετ καπ 2 said:

Καλό υπέρηχο κορίτσια μου και με το καλό να ακούσετε τον πιο ωραίο ήχο της ζωής σας!!!!! Μην ξεχάσετε να έχετε το κινητό έτοιμο να γράψετε για να το ακούτε ξανά και ξανά μετά. 

Ααα αυτό δεν το είχα σκεφτεί!!! Σε ευχαριστώ Ελισάβετ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Mary.G said:

Υπέροχα τα έγραψες! Σα να μπήκες μέσα στο μυαλό μου και μου πήρες λίγο άγχος. Έχεις απόλυτο δίκιο. Ο γιατρός μου είπε τέλος δεν χρειάζεται άλλη χοριακη είδαμε ότι πάει πολύ καλά. Ακριβως όπως το είπες κι εσύ. Την Τετάρτη μου είπε να πάω για υπέρηχο.

Πωπω τι υπέροχα νέα! Σ' ευχαριστώ για τα όμορφά σου λόγια αλλά προτεραιότητα έχουν τα νέα σου! Ενημέρωσέ μας για τον υπέρηχο αλλά και στο μεταξύ αν θες να μοιραστείς τι νιώθεις, γράφε το! Κι εγώ θα το κάνω!

Link to comment
Share on other sites

On 12/27/2021 at 11:57 PM, Mary.G said:

Υπέροχα τα έγραψες! Σα να μπήκες μέσα στο μυαλό μου και μου πήρες λίγο άγχος. Έχεις απόλυτο δίκιο. Ο γιατρός μου είπε τέλος δεν χρειάζεται άλλη χοριακη είδαμε ότι πάει πολύ καλά. Ακριβως όπως το είπες κι εσύ. Την Τετάρτη μου είπε να πάω για υπέρηχο.

Φίλες υπέροχες, και σύζυγοι/σύντροφοί τους,

Σας εύχομαι υγεία, επιτυχημένο εμβολιασμό και όχι παλιοκόβιντ, ευτυχία, για εσάς και τις οικογένειές σας και κάθε πρόσωπο που αγαπάτε,

Τρελά αυξανόμενες χοριακές και,

Κατόπιν αυτών, όπως σε μένα και στον σύντροφό μου εύχομαι, σε κλίμα αγωνίας (Πώς πάει μετά τις πέντε χοριακές; Γιατί έχουν σκαμπανεβάσματα τα συμπτώματα; Πώς θα ηρεμήσω; και λοιπά), και σε όσες και όσους είστε σε αναμονή,

Μας εύχομαι και σας εύχομαι, λοιπόν, πρώτο υπέρηχο με δυνατό καρδιοχτύπι!...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Φίλες υπέροχες, και σύζυγοι/σύντροφοί τους,

Σας εύχομαι υγεία, επιτυχημένο εμβολιασμό και όχι παλιοκόβιντ, ευτυχία, για εσάς και τις οικογένειές σας και κάθε πρόσωπο που αγαπάτε,

Τρελά αυξανόμενες χοριακές και,

Κατόπιν αυτών, όπως σε μένα και στον σύντροφό μου εύχομαι, σε κλίμα αγωνίας (Πώς πάει μετά τις πέντε χοριακές; Γιατί έχουν σκαμπανεβάσματα τα συμπτώματα; Πώς θα ηρεμήσω; και λοιπά), και σε όσες και όσους είστε σε αναμονή,

Μας εύχομαι και σας εύχομαι, λοιπόν, πρώτο υπέρηχο με δυνατό καρδιοχτύπι!...

Καλή Χρονιά κορίτσι μου!!!! Με υγεία και του χρόνου να γιορτάσετε αγκαλιά με το ή τα μωράκια σας!!!! Απολαυσε την εγκυμοσύνη σου με ηρεμία. Ντύσου στολισου απόψε γιατί του χρόνου δεν θα προλαβαίνεις ούτε για μπάνιο να μπεις. Στο λέω εγώ που φώναξα την αδελφή μου τώρα να έρθει για να ετοιμαστώ επειδή  ο μπαμπάς μας λόγο δουλειάς δυστυχώς δεν είναι μαζί μας. Ελπίζουμε να έχει γυρίσει τουλάχιστον να κάνουμε Πάσχα :(

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ελισάβετ καπ 2 said:

Καλή Χρονιά κορίτσι μου!!!! Με υγεία και του χρόνου να γιορτάσετε αγκαλιά με το ή τα μωράκια σας!!!! Απολαυσε την εγκυμοσύνη σου με ηρεμία. Ντύσου στολισου απόψε γιατί του χρόνου δεν θα προλαβαίνεις ούτε για μπάνιο να μπεις. Στο λέω εγώ που φώναξα την αδελφή μου τώρα να έρθει για να ετοιμαστώ επειδή  ο μπαμπάς μας λόγο δουλειάς δυστυχώς δεν είναι μαζί μας. Ελπίζουμε να έχει γυρίσει τουλάχιστον να κάνουμε Πάσχα :(

Φιλενάδα μακάρι να δω κάτι στον υπέρηχο στις 5 Ιανουαρίου ή κι ας με κάνει μπάνιο ο σύζυγος! Να περάσετε τέλεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Nefelaki_Lioness είπε:

Φιλενάδα μακάρι να δω κάτι στον υπέρηχο στις 5 Ιανουαρίου ή κι ας με κάνει μπάνιο ο σύζυγος! Να περάσετε τέλεια!

Ααααα νομίζω ότι εσένα πρέπει να σε μαλώσω πάλι!!!! Θα αρχίσω να πιστεύω ότι το κάνεις επίτηδες για γούρι :-P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ελισάβετ καπ 2 said:

Ααααα νομίζω ότι εσένα πρέπει να σε μαλώσω πάλι!!!! Θα αρχίσω να πιστεύω ότι το κάνεις επίτηδες για γούρι :-P

Μακάρι να το έκανα επίτηδες, θα το παραδεχόμουν, σου το ορκίζομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Μακάρι να το έκανα επίτηδες, θα το παραδεχόμουν, σου το ορκίζομαι!!!

Όλα καλά είναι κοριτσάκι μου. Μιλάτε στα εμβρυακια σας με τον άντρα σου και κάντε λίγες μέρες υπομονή μέχρι τις 5 του μήνα που θα τα δείτε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλενάδα μου. Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημά μου; Δεν μπορώ να ερμηνεύσω ούτε τα συμπτώματα ούτε τα σκαμπανεβάσματα. 

Συν τοις άλλοις, έχω καταπιεστική μάνα, που μου πασάρει τους φόβους της και τις ανασφάλειές της, χωρίς ούτε να το καταλαβαίνει ούτε να το παραδέχεται. Χρόνια τώρα χαλιέμαι, με την εγκυμοσύνη μου έχει φρικάρει. Πλακωθήκαμε άσχημα ακριβώς χτες πρωτοχρονιάτικα, το ποτήρι ξεχείλισε, της έβαλα τόσο χοντρό χέρι που είχα πει ότι δεν θα πάω στο οικογενειακό τραπέζι αλλά με πήρε τηλ. ο γλυκύτατος, ειλικρινά, πατέρας μου και μου είπε να πάμε με τον άντρα μου αλλιώς δεν θα φάει και του ζήτησα να της επιβάλει να μη μου μιλήσει καθόλου αν θέλει να πάω και όντως δεν της μίλησα και ούτε την κοίταξα. Χρόνια τώρα σε όλη τη ζωή μου με φαρμακώνει και δεν με σέβεται, νομίζοντας ότι είναι καλή επειδή ενίοτε μου μαγειρεύει και μου έδωσε λεφτά για τις εξωσωματικές (που τος χρυσοπλήρωσε η ψυχή μου), αλλά πρέπει να βάλω όρια, διότι θέλω να ζήσω. Νιώθω ένα τέτοιο κράμα οργής και θλίψης, χώρια το άγχος μου για τα παραπάνω, που, αν συμβεί τίποτα στο μωρό μας, ενδέχεται να μην της ξαναμιλήσω. Και ο άντρας μου είναι θυμωμένος και πληγωμένος εξαιτίας της. Μιλάω σε ψυχίατρο. 

Φοβάμαι, λοιπόν, μήπως επιδρά πάνω μου αυτή και χάσω το μωρό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Nefelaki_Lioness είπε:

Καλησπέρα φιλενάδα μου. Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημά μου; Δεν μπορώ να ερμηνεύσω ούτε τα συμπτώματα ούτε τα σκαμπανεβάσματα. 

Συν τοις άλλοις, έχω καταπιεστική μάνα, που μου πασάρει τους φόβους της και τις ανασφάλειές της, χωρίς ούτε να το καταλαβαίνει ούτε να το παραδέχεται. Χρόνια τώρα χαλιέμαι, με την εγκυμοσύνη μου έχει φρικάρει. Πλακωθήκαμε άσχημα ακριβώς χτες πρωτοχρονιάτικα, το ποτήρι ξεχείλισε, της έβαλα τόσο χοντρό χέρι που είχα πει ότι δεν θα πάω στο οικογενειακό τραπέζι αλλά με πήρε τηλ. ο γλυκύτατος, ειλικρινά, πατέρας μου και μου είπε να πάμε με τον άντρα μου αλλιώς δεν θα φάει και του ζήτησα να της επιβάλει να μη μου μιλήσει καθόλου αν θέλει να πάω και όντως δεν της μίλησα και ούτε την κοίταξα. Χρόνια τώρα σε όλη τη ζωή μου με φαρμακώνει και δεν με σέβεται, νομίζοντας ότι είναι καλή επειδή ενίοτε μου μαγειρεύει και μου έδωσε λεφτά για τις εξωσωματικές (που τος χρυσοπλήρωσε η ψυχή μου), αλλά πρέπει να βάλω όρια, διότι θέλω να ζήσω. Νιώθω ένα τέτοιο κράμα οργής και θλίψης, χώρια το άγχος μου για τα παραπάνω, που, αν συμβεί τίποτα στο μωρό μας, ενδέχεται να μην της ξαναμιλήσω. Και ο άντρας μου είναι θυμωμένος και πληγωμένος εξαιτίας της. Μιλάω σε ψυχίατρο. 

Φοβάμαι, λοιπόν, μήπως επιδρά πάνω μου αυτή και χάσω το μωρό.

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλή χρονιά. Για συμπτώματα είναι νωρίς ακόμα μην αγχώνεσαι. Όσο για την μαμά σου θα σου πω ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ της είπα για την εγκυμοσύνη μου μετά την β επιπέδου φαντάσου γιατί ήξερα ότι θα άρχιζε τα δικά της. Τι τα ήθελες τα παιδιά σε αυτή την ηλικία και την εξωσωματική. Άσε αν της έλεγα τι περνούσα σε όλη την εγκυμοσύνη τι θα έλεγε το στόμα της. Οπότε από την ημέρα που της το είπα προσπαθούσα να μην την βλέπω πολύ και όταν ερχόταν σπίτι μου κοίταγα να είμαι όρθια και ας μην έπρεπε. Όταν γέννησα ιδικά πρόωρα το τι έλεγε όσο ήμουν στο χειρουργείο δεν θέλω να τα σκέφτομαι. Δεν ήθελα να είναι καθόλου στο νοσοκομείο. Όταν βγηκα από την εντατική ήθελε να κάτσει το βράδυ μαζί μου στο νοσοκομείο και την έδιωξα και κράτησα μια φίλη μου που ανέβαινε και αυτή τον ίδιο Γολγοθά με εμάς. Προσπάθησε όσο μπορείς να μην έρχεσαι οσο μπορείς σε επαφή μαζί της και μην την αφήνεις να επηρεάζει την ψυχολογία σου. Όσο και αν σου φαίνεται δύσκολο εσύ κάνε μόνο θετικές σκέψεις. Τίποτα και κανένας δεν πρέπει να μας επηρεάζει αρνητικά. Φτάνει το άγχος που έχουμε από μόνες μας λόγο της κατάστασης δεν θέλουμε άλλο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...