Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Faith22 είπε:

      Κορίτσια είμαι σε σοκ!Μόλις μου έκανε μπουλινγκ ο γιατρός μου επειδη αντιμιλησα στην μαία του.

      Τον εμπιστεύομαι τυφλά κ τον θεωρώ τεράστιο επιστημονα αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το ανεχτώ το σημερινό.

      Ξέρετε κάποιον γιατρό που να μπορεί να αναλάβει δίδυμη κύηση στον 6ο μήνα?Έχω κάνει κόπο για αυτά τα παιδιά κ αυτή την στο με έχουν κάνει κ κλαίω.

      Ψυχραιμία,μην σε πιάνει πανικός.Οταν λες σου έκανε μπουλινγκ τι εννοείς?

      Ασφαλως και υπάρχουν γιατροί να σε αναλάβουν,σε ποια πόλη βρίσκεσαι?

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , iwanna24 είπε:

Είναι καλό...Το έχεις περάσει 

Και εγώ το έχω περάσει...

Επειδή πρόκειται για μια κοινή ίωση , την οποία φέρουν τα παιδιά, καλύτερα να το έχεις περάσει πριν την εγκυμοσύνη.

Εγώ δουλεύω και με παιδιά, όποτε ήταν σχεδόν απαραίτητο!

 

Και εγώ έτσι κατάλαβα ότι κάτι καλό πρέπει να είναι!! Σε ευχαριστώ πολύ

πρίν από 57 λεπτά , enjoy είπε:

Καλως την ανυπομονούμε να σε φτάσουμε δεν.περναει η ώρα.. 

 Έχουμε και το κοβιντ να μας κυνηγάει από πίσω... αχχαχααα

 Τα αντισώματα СМV μου ΕΙΝΑΙ 200... ειναι ο κοινος ερπης εβγαζα μεχρι τα 29 μου 2 φορες τον χρονο τουλαχιστον.. αντισωματα ερυθρας εχει ο γιος μου απο μεταγγιση καο η παιδιατρος του χαρηκε.. εγω δεν θυμαμαι αν έχω... Τελευταίο και καταλήγω ότι είναι σε αντισώματα ειναι καλο είναι ανενεργός ο ιος... το άλλο δεν θυμαμαι πως λέγεται ειναι ενεργός..  οπότε είσαι σούπερ θα στα εξηγήσει και η γιατρός.. Εγώ τα είπα τώρα με δικά μου λόγια... 

Αααα τι ωραία τέλεια! Απλά αγχώθηκα λίγο γιατί μου ανέβηκε λίγο ο θυρεοειδής είναι 1,20 πάλι χαμηλά είναι απλά το καλοκαίρι είχα 1,02 και λέω μήπως τώρα με την εγκυμοσύνη ανέβει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ έτσι κατάλαβα ότι κάτι καλό πρέπει να είναι!! Σε ευχαριστώ πολύ

Αααα τι ωραία τέλεια! Απλά αγχώθηκα λίγο γιατί μου ανέβηκε λίγο ο θυρεοειδής είναι 1,20 πάλι χαμηλά είναι απλά το καλοκαίρι είχα 1,02 και λέω μήπως τώρα με την εγκυμοσύνη ανέβει..

Μπορει πιθανολογώ... Αλλά δεν έχουν σχέση με τα αντισώματα... 

Καλο τον κόβω... Δεν θυμάμαι πόσο έχω Αλλά μεσα στα όρια είσαι και προς χαμηλά αν θυμάμαι καλά...

Τέλεια... Και μένα.οι αιματολογικές καλές... κολπικές καλές... Αυτό που μ.εκανε εντύπωση γαλακτοβακιλοι είναι ελάχιστοι λέει..  Η κάτι τέτοιο δεν θυμαμαι Αλλά η γυναικολόγος είπε όλα καλά δεν ασχολήθηκε καν... Ενώ εδώ στην εξωσωματική έχω διαβάσει ότι χρειάζονται... Καλά δεν θα σκάσω... απλά το αναφέρω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , enjoy είπε:

Μπορει πιθανολογώ... Αλλά δεν έχουν σχέση με τα αντισώματα... 

Καλο τον κόβω... Δεν θυμάμαι πόσο έχω Αλλά στα όρια είσαι και προς χαμηλά αν θυμάμαι καλά...

Τέλεια... Και μένα.οι αιματολογικές καλές... κολπικές καλές... Αυτό που μ.εκανε εντύπωση γαλακτοβακιλοι είναι ελάχιστοι λέει..  Η κάτι τέτοιο δεν θυμαμαι Αλλά η γυναικολόγος είπε όλα καλά δεν ασχολήθηκε καν... Ενώ εδώ στην εξωσωματική έχω διαβάσει ότι χρειάζονται... Καλά δεν θα σκάσω... απλά το αναφέρω...

Και εγώ καλά τα είδα γενικά ακόμη δεν με πήρε ο γιατρός! Ι θυρεοειδής νομίζω είναι το πιο σημαντικό να Μν ανέβει.αν ανέβει κάνουμε θεραπεία?? Γιατί μπορεί να οδηγήσει και σε αποβολή αν έχεις ανεβασμένο θυρεοειδή το πρώτο τρίμηνο.για το άλλο που λες δεν ξέρω Καν τι είναι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε μόλις πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων και λέει ότι αντισώματα ερυθράς είναι 59 και είναι θετικό και το CMV είναι και αυτό θετικό 162. Μέχρι να με πάρει ο γιατρός θα με φάει η αγωνία

Εμείς οι δύο θα μπορούσαμε να κάνουμε πολύ παρέα!! Ιδια μέρα ΠΗΤ και ίδιες εξετάσεις... Και εμένα τα ίδια έδειξαν και αγχώθηκα πολύ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Martinaa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε καλά όλες! 
κι εγώ έχω προβληματιστεί ποτε θα το πω! Το ξέρουν οι γονείς, η αδερφή μου και 3 κοντινές μου φίλες! 
προβληματίζομαι ποτε να το μοιραστώ. Ο άντρας μου λέει τώρα στις γιορτές που θα είμαστε μαζεμένοι είναι ευκαιρία.

επισης το Σάββατο θα μαζευτούμε κοριτσοπαρεα σε γενέθλια φίλης και δε ξέρω πως θα κρύψω ότι δεν μπορώ να πιω!..

την πρώτη εγκυμοσύνη την μοιράστηκα με όλους μετά τη 15η εβδομάδα βέβαια τότε ήταν απροσδόκητη δεν είμασταν καν παντρεμένοι

 

εγω έχω ΠΗΤ 27/7

Εγω ειχα να πάω σε μπατσελορ όταν είχα κάνει το τεστ της πρώτης εγκυμοσύνης! Είπα ότι είχα τραγικο πονοκέφαλο και είχα πάρει 2 ντεπον! Φαρμακα και αλκοόλ  δεν πάνε μαζί!! Και μια χαρα τους έκατσε!! Ήμουν εκεινη που πήρε αμάξι και τις γύρισε και όλες σπίτι τύφλα!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina96 είπε:

@enjoyχαχα και όλες μαζί ανυπομονουμε να φτάσουμε στον 9ο. Ατελείωτη η διαδρομή. 

 

Τι κανεις κοπέλα μου;; Πλησιάζει ο καιρός,ε;; Πάλι Μάρτιο εσύ,αν και νομίζω ειχες γεννησει 1/4 το προηγούμενο!! Εμείς εδώ ουτε αυχενική ακομη!! Και επόμενο ραντεβού μετά τις γιορτές! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια σήμερα είχα υπέρηχο είδα το μωράκι ποσο μαγικό αυτό που ζουμε παροτι το έχω ζήσει άλλες. Δυο φορες παντα είναι σαν πρωτη . Ήταν όλα καλά είδαμε και τις εξετασεις μου όλες άριστες εγώ έχω και θυροειδή αλλά όλα καλά δόξα τον Θεό οι εξετάσεις είναι σουπερ αυχενικη κλείσαμε στις 29 Δεκέμβρη. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Polly1 είπε:

Τι κανεις κοπέλα μου;; Πλησιάζει ο καιρός,ε;; Πάλι Μάρτιο εσύ,αν και νομίζω ειχες γεννησει 1/4 το προηγούμενο!! Εμείς εδώ ουτε αυχενική ακομη!! Και επόμενο ραντεβού μετά τις γιορτές! 

Καλα είμαι κορίτσι μου. Αχ μου φαίνεται ατελείωτο ακόμα και έχω συνέχεια φόβο για πρόωρο τοκετό. Δεν ξέρω πως μου έχει κολλήσει. Ναι ναι 1/4. Ποσών βδομάδων είσαι; αχ αυτά τα ραντεβού.. Νομίζω ζούμε μόνο για εκείνη την μέρα.. Κάθε μέρα που περνάει λέμε αντε μια λιγότερη για το ραντεβού... Εγω έτσι νιώθω. Καθε μέρα λέω αντε μια λιγότερη.. Πολύ άγχος. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Όλες αυτό νομίζω περιμένουμε να περάσει το 1τριμηνο να πάνε όλα καλά με την αυχενική και να είμαστε καλύτερα όσον αφορά τα στομαχικά.. είναι πολύ απαίσιο αυτό το συναίσθημα αλλά τι να κάνουμε για το μπεμπέ μας τα πάντα θα υποστούμε!!

Αγοράκι θέλεις???

Να ναι καλα το παιδι μου η οποια πραγματαικα για την ηλικια της ειναι σουπερ ουαου...την λατρευω....ναι θα ηθελα και ενα αγορακι...κατι μου βγαζουν τα αγορακια δεν ξερω γιατι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Katerina96 είπε:

Καλα είμαι κορίτσι μου. Αχ μου φαίνεται ατελείωτο ακόμα και έχω συνέχεια φόβο για πρόωρο τοκετό. Δεν ξέρω πως μου έχει κολλήσει. Ναι ναι 1/4. Ποσών βδομάδων είσαι; αχ αυτά τα ραντεβού.. Νομίζω ζούμε μόνο για εκείνη την μέρα.. Κάθε μέρα που περνάει λέμε αντε μια λιγότερη για το ραντεβού... Εγω έτσι νιώθω. Καθε μέρα λέω αντε μια λιγότερη.. Πολύ άγχος. 

Ακόμη  στην 9η!!!  Τώρα τις γιορτές το μυαλό θα ξεγελαστει από αλλά ευχάριστα!! Και μετα θα έχει μείνει ελάχιστος χρόνος πια!! Ολα καλα θα πάνε!! Αισιοδοξία!! Σου είπε ποτέ ο γιατρός για προωροτητα; Αν όχι,ούτε να το σκεφτεσαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Polly1 είπε:

Ακόμη  στην 9η!!!  Τώρα τις γιορτές το μυαλό θα ξεγελαστει από αλλά ευχάριστα!! Και μετα θα έχει μείνει ελάχιστος χρόνος πια!! Ολα καλα θα πάνε!! Αισιοδοξία!! Σου είπε ποτέ ο γιατρός για προωροτητα; Αν όχι,ούτε να το σκεφτεσαι

Νομίζω πως οι γιορτές θα είναι μια καθημερινή 

 Ο άντρας μου θα πάρει σπαστη άδειαδεν θα τον χαρώ πολυ.. Ίσως κατσουμε  κ σπίτι μας για φαγητό οικογένειακα. 

Όλα καλά να πάνε και τι στο καλό θα περάσει ο καιρός.. Όχι όχι δεν μου έχει πει κάτι όλα ήταν μια χαρά τελευταία φορά. Νιώθω κατι χτυπήματα τέρμα χαμηλά και την προηγούμενη Τετάρτη μου μέτρησαν και τράχηλο ήταν μια χαρά. Την Δευτέρα θα του ζητήσω να μου μετρήσει πάλι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Katerina96 είπε:

Νομίζω πως οι γιορτές θα είναι μια καθημερινή 

 Ο άντρας μου θα πάρει σπαστη άδειαδεν θα τον χαρώ πολυ.. Ίσως κατσουμε  κ σπίτι μας για φαγητό οικογένειακα. 

Όλα καλά να πάνε και τι στο καλό θα περάσει ο καιρός.. Όχι όχι δεν μου έχει πει κάτι όλα ήταν μια χαρά τελευταία φορά. Νιώθω κατι χτυπήματα τέρμα χαμηλά και την προηγούμενη Τετάρτη μου μέτρησαν και τράχηλο ήταν μια χαρά. Την Δευτέρα θα του ζητήσω να μου μετρήσει πάλι. 

Τελεια τότε!!! Να ξεκουραστείς και να περάσετε τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Εμείς οι δύο θα μπορούσαμε να κάνουμε πολύ παρέα!! Ιδια μέρα ΠΗΤ και ίδιες εξετάσεις... Και εμένα τα ίδια έδειξαν και αγχώθηκα πολύ! 

Αλήθεια??? Αλλά μάλλον αποτι φαίνεται καλές πρέπει να είναι!και δεν με πήρε και ο γιατρός να μου πει... όταν θα κάνω κ τις υπόλοιπες θα τον ξαναπάρω!!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Να ναι καλα το παιδι μου η οποια πραγματαικα για την ηλικια της ειναι σουπερ ουαου...την λατρευω....ναι θα ηθελα και ενα αγορακι...κατι μου βγαζουν τα αγορακια δεν ξερω γιατι...

Εγώ θέλω κοριτσάκι σαν τρελή μετά από δυο γιους για να δουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...