Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Ανοίγω θέμα!!!

Εγώ το ανακοίνωσα μόνο μαμα λόγω πσλλινδρομης.

Και μεγάλο γιο μετά την Αυχενική σκεφτομαι γτ δεν κρατιέμαι.... όλο πετάει σπόντες...

Ενώ όταν περίμενα το 2ο του το είχα ανακοινώσει μετά την Β επιπέδου!!

 

Εσείς???

Το αγορι δεν μας εχετε πει πως θα το πιασουμε...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 40 λεπτά , Fofi! είπε:

Το αγορι δεν μας εχετε πει πως θα το πιασουμε...χαχαχα

Χμμμ καλή ερώτησηηηηη...... Την Αλήθεια??? Κανω λιγη παρεα με το Θεο!!! Ζήτησα από το Θεό αγορι μετά ξαναζητησα τώρα ζήτησα κορίτσι... Μέχρι τώρα Αεχω ζητήσει άπειρα πράγματα από το πιο χαζό μέχρι και το πιο σοβαρό... πάντα μου δίνει ότι ζητήσω και ακόμα πιο Πολλά!!! Θα δειξει!!! Και τον αντρα μου θυμαμαι τον ζήτησα στα 16 και μου ήρθε το διαμάντι μου!! Τυχαίο?? Δεν Νομίζω!!! Άσε όλο ζητάω να δώσω τίποτα δεν δίνω... Καλά περνάω σε αυτήν την ζωή στην άλλη με βλέπω να καίγομαι...

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Μήπως να βάλουμε την πητ μας σιγά σιγά και όχι χοριακες ; ❤️

Εγώ είχα πρώτη 75 ❤️

Ναι ναι εννοείται δεν βάζω άλλες χοριακές... απλά αυτές που είχε τις άφησα για την @electra2021 που είναι σε αυτήν την φάση ακόμα...

Έκανα επικόλληση το ΠΙΝΑΚΑΚΙ που ειχαμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, iwanna24 said:

Μήπως να βάλουμε την πητ μας σιγά σιγά και όχι χοριακες ; ❤️

Εγώ είχα πρώτη 75 ❤️

Σε ποια μέρα καθυστέρησης είχες αυτή την τιμή χοριακης; 

Μακάρι κορίτσια να πάνε όλα καλά και για μένα! Καλό απόγευμα σε όλες! 

Link to comment
Share on other sites

Αισοδοξιααααααα!!!!! Θα αποδεχτείς μέσα σου κάθε πιθανή αρνητική έκβαση!!! Αλλά εσύ θα σκέφτεσαι θετικά!!!

Θα πανεεεεεεεεε ολα τελειαααααα έγινε η αρχή βήμα βήμα θα φτάσεις καλοκαίρι..... 

Στην αρχή βασανιστικά τα βήματα...

Μόλις ακούσεις καρδούλα θα ηρεμησεις λίγο... Μόλις ξαναακουσεις θα το πιστέψεις λίγο... όσο θα πλησιάζεις προς την Αυχενική... θα ηρεμεις όλο και περισσότερο....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε καλά όλες! 
κι εγώ έχω προβληματιστεί ποτε θα το πω! Το ξέρουν οι γονείς, η αδερφή μου και 3 κοντινές μου φίλες! 
προβληματίζομαι ποτε να το μοιραστώ. Ο άντρας μου λέει τώρα στις γιορτές που θα είμαστε μαζεμένοι είναι ευκαιρία.

επισης το Σάββατο θα μαζευτούμε κοριτσοπαρεα σε γενέθλια φίλης και δε ξέρω πως θα κρύψω ότι δεν μπορώ να πιω!..

την πρώτη εγκυμοσύνη την μοιράστηκα με όλους μετά τη 15η εβδομάδα βέβαια τότε ήταν απροσδόκητη δεν είμασταν καν παντρεμένοι

 

εγω έχω ΠΗΤ 27/7

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Martinaa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε καλά όλες! 
κι εγώ έχω προβληματιστεί ποτε θα το πω! Το ξέρουν οι γονείς, η αδερφή μου και 3 κοντινές μου φίλες! 
προβληματίζομαι ποτε να το μοιραστώ. Ο άντρας μου λέει τώρα στις γιορτές που θα είμαστε μαζεμένοι είναι ευκαιρία.

επισης το Σάββατο θα μαζευτούμε κοριτσοπαρεα σε γενέθλια φίλης και δε ξέρω πως θα κρύψω ότι δεν μπορώ να πιω!..

την πρώτη εγκυμοσύνη την μοιράστηκα με όλους μετά τη 15η εβδομάδα βέβαια τότε ήταν απροσδόκητη δεν είμασταν καν παντρεμένοι

 

εγω έχω ΠΗΤ 27/7

Εγώ θα σου έλεγα μόλις κάνεις την αυχενική να το πεις που τότε όπως λένε φαίνεται πως θα πάει η εγκυμοσύνη,αν και είμαι σίγουρη ότι όλες θα έχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Όσον αφορά το ποτό νομίζω μισό ποτηράκι κρασί μπορείς να πιεις και εμένα ο γιατρός μου είπε τώρα στις γιορτές μπορώ να πιω λίγο αν και δεν νομίζω να θέλω αν είναι έτσι το στομάχι όπως είναι τώρα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εγώ θα σου έλεγα μόλις κάνεις την αυχενική να το πεις που τότε όπως λένε φαίνεται πως θα πάει η εγκυμοσύνη,αν και είμαι σίγουρη ότι όλες θα έχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Όσον αφορά το ποτό νομίζω μισό ποτηράκι κρασί μπορείς να πιεις και εμένα ο γιατρός μου είπε τώρα στις γιορτές μπορώ να πιω λίγο αν και δεν νομίζω να θέλω αν είναι έτσι το στομάχι όπως είναι τώρα...

Αυτό θα κάνω ίσως γεμίσω το ποτήρι για να ξεγελασω και να ευχηθώ! 
 

Μονο εμένα μου φαίνεται πως δε περνάει με τπτ ο πρώτος καιρός;;; 
ανυπομονω να αρχισω να αισθάνομαι το μωρό και να φουσκώσει η κοιλιτσα ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Martinaa είπε:

Αυτό θα κάνω ίσως γεμίσω το ποτήρι για να ξεγελασω και να ευχηθώ! 
 

Μονο εμένα μου φαίνεται πως δε περνάει με τπτ ο πρώτος καιρός;;; 
ανυπομονω να αρχισω να αισθάνομαι το μωρό και να φουσκώσει η κοιλιτσα ❤️

Όλες αυτό νομίζω περιμένουμε να περάσει το 1τριμηνο να πάνε όλα καλά με την αυχενική και να είμαστε καλύτερα όσον αφορά τα στομαχικά.. είναι πολύ απαίσιο αυτό το συναίσθημα αλλά τι να κάνουμε για το μπεμπέ μας τα πάντα θα υποστούμε!!

2 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Το αγορι δεν μας εχετε πει πως θα το πιασουμε...χαχαχα

Αγοράκι θέλεις???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, electra2021 είπε:

Σε ποια μέρα καθυστέρησης είχες αυτή την τιμή χοριακης; 

Μακάρι κορίτσια να πάνε όλα καλά και για μένα! Καλό απόγευμα σε όλες! 

Νομίζω τη μερα που περίμενα περίοδο....


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Το αγορι δεν μας εχετε πει πως θα το πιασουμε...χαχαχα

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε μόλις πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων και λέει ότι αντισώματα ερυθράς είναι 59 και είναι θετικό και το CMV είναι και αυτό θετικό 162. Μέχρι να με πάρει ο γιατρός θα με φάει η αγωνία

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Martinaa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε καλά όλες! 
κι εγώ έχω προβληματιστεί ποτε θα το πω! Το ξέρουν οι γονείς, η αδερφή μου και 3 κοντινές μου φίλες! 
προβληματίζομαι ποτε να το μοιραστώ. Ο άντρας μου λέει τώρα στις γιορτές που θα είμαστε μαζεμένοι είναι ευκαιρία.

επισης το Σάββατο θα μαζευτούμε κοριτσοπαρεα σε γενέθλια φίλης και δε ξέρω πως θα κρύψω ότι δεν μπορώ να πιω!..

την πρώτη εγκυμοσύνη την μοιράστηκα με όλους μετά τη 15η εβδομάδα βέβαια τότε ήταν απροσδόκητη δεν είμασταν καν παντρεμένοι

 

εγω έχω ΠΗΤ 27/7

Μπορείς να πεις ότι δεν έχεις όρεξη να πιεις ότι Έχεις πονοκεφάλο και δεν θες να το επιβαρύνει οτι οδηγείς  οτι έχεις ίωση γαστρεντερίτιδα ότι ακολουθείς αγωγή σε κάτι όχι γυναικολογική κινεις υποψίες..  οτι ηπιες την προηγουνενη γτ βρεθηκε καπου και το παραεκανες και την επομενη αποτοξινωνεσαι... κατι θα σκεφτεις

3 ώρες πρίν, Martinaa είπε:

Αυτό θα κάνω ίσως γεμίσω το ποτήρι για να ξεγελασω και να ευχηθώ! 
 

Μονο εμένα μου φαίνεται πως δε περνάει με τπτ ο πρώτος καιρός;;; 
ανυπομονω να αρχισω να αισθάνομαι το μωρό και να φουσκώσει η κοιλιτσα ❤️

Αχαχαχχα εγω ειμαι.χειροτερη... όλο σκέφτομαι πόσο μακριά είναι ο τοκετός θέλω να γεννήσω να το αρπαξω και να ερθω σπίτι... Εγώ παραλογιζομαι χειρότερα αχαχχαα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε μόλις πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων και λέει ότι αντισώματα ερυθράς είναι 59 και είναι θετικό και το CMV είναι και αυτό θετικό 162. Μέχρι να με πάρει ο γιατρός θα με φάει η αγωνία

Είναι καλό...Το έχεις περάσει 

Και εγώ το έχω περάσει...

Επειδή πρόκειται για μια κοινή ίωση , την οποία φέρουν τα παιδιά, καλύτερα να το έχεις περάσει πριν την εγκυμοσύνη.

Εγώ δουλεύω και με παιδιά, όποτε ήταν σχεδόν απαραίτητο!

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Katerina96 είπε:

Δέχομαι την πρόσκληση της υπεροχής και θετικης πάντα @enjoy και ήρθα για κουβεντούλα. Τι κάνετε πως είστε; είμαι από μανούλες Μαρτίου 

Καλως την ανυπομονούμε να σε φτάσουμε δεν.περναει η ώρα.. 

 Έχουμε και το κοβιντ να μας κυνηγάει από πίσω... αχχαχααα

1 ώρα πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε μόλις πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων και λέει ότι αντισώματα ερυθράς είναι 59 και είναι θετικό και το CMV είναι και αυτό θετικό 162. Μέχρι να με πάρει ο γιατρός θα με φάει η αγωνία

 Τα αντισώματα СМV μου ΕΙΝΑΙ 200... ειναι ο κοινος ερπης εβγαζα μεχρι τα 29 μου 2 φορες τον χρονο τουλαχιστον.. αντισωματα ερυθρας εχει ο γιος μου απο μεταγγιση καο η παιδιατρος του χαρηκε.. εγω δεν θυμαμαι αν έχω... Τελευταίο και καταλήγω ότι είναι σε αντισώματα ειναι καλο είναι ανενεργός ο ιος... το άλλο δεν θυμαμαι πως λέγεται ειναι ενεργός..  οπότε είσαι σούπερ θα στα εξηγήσει και η γιατρός.. Εγώ τα είπα τώρα με δικά μου λόγια... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...